Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

'Zielony jak ta trawa' DS ver.

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
635 odpowiedzi w tym temacie

#41 raven_raven

raven_raven

siadl plaski i morda

• Premium Member
  • 16894 postów

Napisano 28 April 2008 - 18:37

No właśnie, jak to z tymi foliami jest? Naprawdę potrzebne? Teoretycznie DS ma jakieś ryski, ale u kumpla, który o DS'a wcale nie dba, używa go od trzech lat na ekranie jest kilka rysek widocznych pod światło, podczas grania są absolutnie niewidoczne.

Nie jest to tak, że jak się gra nieoryginalnymi rysikami to się rysze albo jak się nim rąbie o ekran jak toporem? Bo ja gram w takie EBA które podobno strasznie ryszą ekran, u mnie za wiele nie zdziałały. A jak już to są malutkie ryski których nie widać podczas gry.
I jeszcze jedno: można jakoś taki ekran naprawić jak się porysze?
  • 0

#42 Gosiek

Gosiek
  • Użytkownicy
  • 84 postów
  • SkądSarmatia

Napisano 28 April 2008 - 19:06

CYTAT
No właśnie, jak to z tymi foliami jest? Naprawdę potrzebne?

Naprawdę. I oryginalność stylusa moim zdaniem nie ma na to wielkiego wpływu. A z ryskami problem nie jest w tym na ile są widoczne pod światło czy bez światła, tylko w tym, jak bardzo przeszkadzają w wygodnym prowadzeniu stylusa po ekranie. Jak Ci nagle podczas gry stylus pojedzie po takiej "niewidocznej" rysie na drugi koniec touch-screena, to wtedy się przekonasz, że lepiej było wydać kilkanaście złotych na folię ochronną niż wkurzać się na niezaliczony level w grze.

A poza rysami od stylusa folia zawsze chroni ekran przed brudem, przypadkowym podlaniem/pochlapaniem choćby kawą czy też znajomymi, którzy biorą konsolę pierwszy raz do ręki i koniecznie chcą sprawdzić jak działa ekran dotykowy, a nie zawsze są przy tym delikatni. No i zawsze zdecydowanie taniej jest wymienić folię niż przypadkowo zarysowany ekran.
  • 0

#43 raven_raven

raven_raven

siadl plaski i morda

• Premium Member
  • 16894 postów

Napisano 28 April 2008 - 19:14

A ile wynosi taki koszt wymiany ekranu?
  • 0

#44 C-Boy

C-Boy
  • Użytkownicy
  • 629 postów
  • SkądUstroń
  • Nintendo IDC-BoyX

Napisano 29 April 2008 - 12:10

No niby nie dużo, gdyż około 50zł z montażem ( tyle KILu kasuje tongue.gif ), ale to pod warunkiem, iż TS'a sprowadzisz sobie z chin , tylko miej na względzie to, iż chińskie zamienniki( to są te chińskie zamienniki, tylko na allegro : http://allegro.pl/it...s_standard.html ) są chudsze od oryginalnych TS'ów no i często bywają wadliwe ( martwe strefy). Najlepszym rozwiązaniem byłoby zaopatrzyć się w oryginalnego Touch screena, ale nigdzie takiego nie dostaniesz, chyba że ktoś ma rozwalonego DS'a i sprzedaje całą konsole na części tongue.gif Niby DS Classic ma tą dodatkową szybkę zabezpieczająca TS'a, ale lepiej dmuchać na zimne, gdyż jak przyjdzie co do czego to będzie tylko płacz i zgrzytanie zębów confused.gif

Użytkownik consoleboy edytował ten post 29 April 2008 - 12:16

• 0

#45 raven_raven

raven_raven

siadl plaski i morda

• Premium Member
  • 16894 postów

Napisano 05 May 2008 - 16:25

O, siema cboy smile.gif. Dzięki za odpowiedzi, kupuję folijkę. I następne głupie pytania:

Ile kosztuje, gdzie kupić, na oba czy na jeden ekran? I przede wszystkim jakie, z klejem czy elektrostatyczne czy jak to tam było?
  • 0

#46 Sanryu

Sanryu
  • Użytkownicy
  • 749 postów

Napisano 05 May 2008 - 18:24

Czy wygodnie sie czyta na DS ebooki?(bo chyba przy pomocy np. r4 mozna)I czy mozecie polecic jakas strone z ebookami, a w szczegolnosci chodzi mi o tworczosc S. Kinga?(oczywiscie free for all wink.gif )
  • 0

#47 Di

Di

Objection!

• Użytkownicy
  • 2953 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 05 May 2008 - 19:02

Problem jest taki, że chyba żaden program nie obsługuje formatowań, więc nie ma takiego komfortu jak choćby na komputerze. Litery natomiast są wyraźne, w DSReaderze możesz wybrać czcionkę.

Jeśli chodzi o e-booki, to poszukaj na peb.pl wink.gif
  • 0

#48 raven_raven

raven_raven

siadl plaski i morda

• Premium Member
  • 16894 postów

Napisano 05 May 2008 - 19:36

Co z foliami? Gdzie kupić najlepszą?
  • 0

#49 Gosiek

Gosiek
  • Użytkownicy
  • 84 postów
  • SkądSarmatia

Napisano 05 May 2008 - 21:39

Jak chcesz oryginalną folię Hori to na play-asia.com. Jak nie zależy Ci na oryginalnej, to pozostają podróbki z allegro, poszukaj jakiejś bezklejowej, żeby nie upaprać ekranów.
  • 0

#50 raven_raven

raven_raven

siadl plaski i morda

• Premium Member
  • 16894 postów

Napisano 06 May 2008 - 10:52

Play-asia...

Żaden sklep nie sprzedaje takich w Polsce...? Nie mam pojęcia jaką wybrac, DS'a mam tydzień...
Może jest teraz jakaś na allegro... nie mam pojęcia jaką szukac.
  • 0

#51 raven_raven

raven_raven

siadl plaski i morda

• Premium Member
  • 16894 postów

Napisano 06 May 2008 - 16:12

Jeszcze jedno:
czy takie shity z allegro jest sens brać? W końcu folia to folia...
http://www.allegro.p..._bez_kleju.html
http://www.allegro.p...per_guard_.html
  • 0

#52 marcin0903

marcin0903
  • Użytkownicy
  • 1405 postów

Napisano 12 May 2008 - 15:06

Mam takie pytanie, chcę kupić DSa, ale japońskiego albo amerykańskiego, pytanie jakiego lepiej, tego z ameryki czy z japoni i dlaczego? Ofkoz chodzi o DS Lite, a wszystko za sprawą tego, że nie ma regionów, a cena jest kusząca smile.gif.
  • 0

#53 RoL

RoL
  • Użytkownicy
  • 1705 postów
  • Skądz przystanku

Napisano 12 May 2008 - 15:27

Kup tam, gdzie jest taniej. W USA DS Lite kosztuje w przeliczeniu na zlotowki ok. 290zl (plus podatek no i oczywiscie przesylka). Nie wiem, jak wygladaja ceny w Japonii.
  • 0

#54 raven_raven

raven_raven

siadl plaski i morda

• Premium Member
  • 16894 postów

Napisano 12 May 2008 - 15:38

Weź chyba z ameryki, będziesz miał menu w zrozumiałym dla białego człowieka języku.
Kupiłem sobie 2 podobno oryginalne folie Hori, za 12 zł, i teraz mam pytanie: czy naprawdę oryginalne? Mogę zarzucić skanami i zdjęciami, chciałbym wiedzieć, bo oryginałki Hori za taką cenę to nie lada okazja, dokupiłbym 5 takich samych od razu.

Oto skan z zewnątrz, zaraz otwieram i sprawdzę jak to jest:
http://img205.imagev...7_122_241lo.jpg

• 0

#55 RoL

RoL
  • Użytkownicy
  • 1705 postów
  • Skądz przystanku

Napisano 12 May 2008 - 16:01

Wyglada na podrobke (np. czcionka w logo Nintendo). Poza tym cena takze sugeruje, ze to nie oryginal. Na GBAtemp jest caly temat poswiecony foliom hori.
http://gbatemp.net/i...opic=33909&st=0
  • 0

#56 raven_raven

raven_raven

siadl plaski i morda

• Premium Member
  • 16894 postów

Napisano 12 May 2008 - 16:22

Na 99 % podróbka. Ale co z tego? Świetnie się nakleja i pokrywa ekran, nic nie zniekształca... Kupuję następne chytry_.gif.
Dzięki za linkacza.
  • 0

#57 RoL

RoL
  • Użytkownicy
  • 1705 postów
  • Skądz przystanku

Napisano 12 May 2008 - 16:52

Najwazniejsze, zeby nie bylo babelkow po naklejeniu, ale jak dobrze nakleiles, to powinno byc ok. Inna sprawa, ze najczesciej takie folie szybko sie rysuja, ale jak kupisz kilka, to co jakis czas sobie zmienisz i bedzie spoko.
  • 0

#58 ashka

ashka
  • Użytkownicy
  • 425 postów
  • GGPaduPadu
  • Skądz piwniczki

Napisano 12 May 2008 - 17:27

CYTAT(raven_raven @ 12 05 2008, 16:38) Wyświetl post
Weź chyba z ameryki, będziesz miał menu w zrozumiałym dla białego człowieka języku.

W japońskich DSach można ustawić język w menu na angielski.

• 0

#59 raven_raven

raven_raven

siadl plaski i morda

• Premium Member
  • 16894 postów

Napisano 12 May 2008 - 18:23

Sorki, popisałem się niewiedzą. To obojętnie w takim razie.

Mam już dwie zapasowe, na dodatek kupuję nastepne, bo po dobrym naklejeniu nie ma bąbelków i naprawdę dobrze się gra.
  • 0

#60 Czoperrr

Czoperrr
  • Użytkownicy
  • 1903 postów

Napisano 22 May 2008 - 21:42

Ja już prawie rok mam jedną i tą samą folie na ekraniku i nie narzekam, wszystko działa cacy.
  • 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1