Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

'Zielony jak ta trawa' DS ver.

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
635 odpowiedzi w tym temacie

#621 kugo12

kugo12
  • Nowy Użytkownik
  • 20 postów

Napisano 27 August 2016 - 15:57

Ten ktoś też kiedyś zaczynał ;)

Ale spoko - rozumiem.

BTW, jak masz kogoś takiego to może podpatrz jak będzie lutował. Albo spróbuj sam pod jego czujnym okiem. W przyszłości na pewno się takie doświadczenie przyda :)

W sumie się przyda, jutro wracam z wakacji, to sie rozbierze i da tej osobie (najpierw i tak pewnie bede musial czekac na czesci i srubokret...)...

• 0

#622 igor255

igor255
  • Nowy Użytkownik
  • 10 postów

Napisano 27 August 2016 - 18:56

Rozbieranie DSL ma podobny (jak nie większy) poziom skomplikowania co lutowanie ;)

Zobacz sobie na YT. To już nie są stare poczciwe GameBoy-e. Nie mówię, że nie dasz rady, bo na pewno dasz, ale żebyś się mentalnie przygotował na mozolne rozkładanie i składanie. Najlepiej porób sobie zdjęcia po drodze. Jak będziesz składać to zwróć uwagę na odpowiednie podpięcie wszystkich taśm. Muszą wejść do końca, co wymaga zręczności małorękiego chińczyka ;)

Ja za trzecim razem już nabrałem wprawy :)

• 0

#623 kugo12

kugo12
  • Nowy Użytkownik
  • 20 postów

Napisano 27 August 2016 - 19:57

Rozbieranie DSL ma podobny (jak nie większy) poziom skomplikowania co lutowanie ;)

Zobacz sobie na YT. To już nie są stare poczciwe GameBoy-e. Nie mówię, że nie dasz rady, bo na pewno dasz, ale żebyś się mentalnie przygotował na mozolne rozkładanie i składanie. Najlepiej porób sobie zdjęcia po drodze. Jak będziesz składać to zwróć uwagę na odpowiednie podpięcie wszystkich taśm. Muszą wejść do końca, co wymaga zręczności małorękiego chińczyka ;)

Zobaczy sie :)

• 0

#624 kugo12

kugo12
  • Nowy Użytkownik
  • 20 postów

Napisano 28 August 2016 - 12:14

Przepraszam za 2 posty, ale możliwe jest że sie buguje bateria, albo dioda od zasilania sie spalila? bo mam takie wrazenie...

• 0

#625 kugo12

kugo12
  • Nowy Użytkownik
  • 20 postów

Napisano 28 August 2016 - 14:05

Przepraszam za 2 posty, ale możliwe jest że sie buguje bateria, albo dioda od zasilania sie spalila? bo mam takie wrazenie...

Edit: zle postawilem diagnoze, po 2 godzinach padla bateria, z konsoli ktora byla podlaczona (najdziwniejsze ze mialem ciagle czerwone swiatelko mimo ze konsolka wytrzymala 2 godziny). czyli port padl...

• 0

#626 igor255

igor255
  • Nowy Użytkownik
  • 10 postów

Napisano 29 August 2016 - 09:13

Z podłączonym zasilaniem coś się świeci?

Konsolę możesz normalnie włączyć i wyłączyć? Działa po prostu dwie godziny? Opisz dokładnie objawy.

Jeśli na wyłączonej konsoli podłączasz ładowarkę, a dioda ładowania świeci na czerwono, to znaczy, że ładuje i port ładowania jest raczej ok.

Jeśli dioda się nie świeci to sprawdź na innej ładowarce i kablu.

Jeśli nadal się nie zaświeci to faktycznie może być port.

Jeśli się świeci a mimo to nie chce się włączyć, albo włącza się na 2h to obstawiałbym baterię.

Jeśli masz jakieś problemy z włączaniem/wyłączaniem, lub samo się włącza/wyłącza to może być to włącznik, lub jakieś zwarcie na płycie głównej (może być spowodowane brudem, który dostał się np. przez slot-1.

Ale najpierw opisz dokładnie zachowanie konsoli :)

• 0

#627 frankfuter

frankfuter
  • Użytkownicy
  • 251 postów

Napisano 29 August 2016 - 10:36

Ok, to wezmę R4 SDHC.

Kugo12, ostatnio rozbierałem parę razy DS Lite (miałem niezidentyfikowany problem - raz działało, raz nie). Da radę, o ile masz wprawę w lutowaniu. Chodzi o takie podstawowe lutowanie. Przydała by się plecionka do wylutowania starego gniazda i lutownica z dosyć cienkim grotem. Chyba najłatwiejszy element do lutowania w DSL (bo największy). Także musisz sam ocenić swoje możliwości i podjąć decyzję.

Z tego co patrzyłem to obecnie bardziej opłaca się kupić na allegro, bo na ebayu kosztuje ~7,5zł z wysyłką, czyli podobnie co z sensowną wysyłką na all, ale dużo dłużej poczekasz.

lepiej wez zwykle R4 bo to supportuje bardzo fajny launcher - WOOD R4 (kopia softu z acekard)

• 0

#628 kugo12

kugo12
  • Nowy Użytkownik
  • 20 postów

Napisano 29 August 2016 - 19:55

Z podłączonym zasilaniem coś się świeci?

Konsolę możesz normalnie włączyć i wyłączyć? Działa po prostu dwie godziny? Opisz dokładnie objawy.

Jeśli na wyłączonej konsoli podłączasz ładowarkę, a dioda ładowania świeci na czerwono, to znaczy, że ładuje i port ładowania jest raczej ok.

Jeśli dioda się nie świeci to sprawdź na innej ładowarce i kablu.

Jeśli nadal się nie zaświeci to faktycznie może być port.

Jeśli się świeci a mimo to nie chce się włączyć, albo włącza się na 2h to obstawiałbym baterię.

Jeśli masz jakieś problemy z włączaniem/wyłączaniem, lub samo się włącza/wyłącza to może być to włącznik, lub jakieś zwarcie na płycie głównej (może być spowodowane brudem, który dostał się np. przez slot-1.

Ale najpierw opisz dokładnie zachowanie konsoli :)

Po podlaczeniu ladowarki nic sie nie dzieje, po wlaczeniu na chwile miglo zolte swiatelko i po mignieciu zaczelo swiecic czerwone przez 2h grania ciagle sie swiecilo czerwone, gdy konsola sie wylaczyla to po wlaczeniu od razu jest czerwone i po chwili sie wylacza (bateria rozladowana). Nie sprawdze innej ladowarki bo nie mam...

• 0

#629 igor255

igor255
  • Nowy Użytkownik
  • 10 postów

Napisano 01 September 2016 - 07:25

A masz kabel USB? Można go wykorzystać jako ładowarkę...

Może masz multimetr? Można by zmierzyć napięcie baterii. Jeżeli byłoby 0V to bateria przeszła w stan uśpienia, czyli już jej nie naładujesz. Do wymiany, albo do obudzenia patentami z internetu na własne ryzyko (bo z bateriami nie ma żartów).

Po tym co opisujesz to skrajnie rozładowałeś baterię, ale coś tam jednak mruga, więc ja bym sprawdził najpierw na innej ładowarce (kabel usb + telefoniczna, bądź komputer), a potem samą baterię. Jeśli nic z tych dwóch nie pomoże to trzeba będzie rozebrać i sprawdzić miernikiem bezpieczniki. Jeśli te też będą ok, to faktycznie pewnie gniazdo.

A jak ruszasz wtyczką podczas ładowania (tą przy ds) to nie zapala się na chwilę czerwona dioda? Może się uda jakoś "złapać kontakt" i naładować...

Ok, to wezmę R4 SDHC.

Kugo12, ostatnio rozbierałem parę razy DS Lite (miałem niezidentyfikowany problem - raz działało, raz nie). Da radę, o ile masz wprawę w lutowaniu. Chodzi o takie podstawowe lutowanie. Przydała by się plecionka do wylutowania starego gniazda i lutownica z dosyć cienkim grotem. Chyba najłatwiejszy element do lutowania w DSL (bo największy). Także musisz sam ocenić swoje możliwości i podjąć decyzję.

Z tego co patrzyłem to obecnie bardziej opłaca się kupić na allegro, bo na ebayu kosztuje ~7,5zł z wysyłką, czyli podobnie co z sensowną wysyłką na all, ale dużo dłużej poczekasz.

lepiej wez zwykle R4 bo to supportuje bardzo fajny launcher - WOOD R4 (kopia softu z acekard)

To już w końcu nie wiem które kupić :D Dobrze, że jeszcze nie kupiłem...

• 0

#630 chmurqab

chmurqab
  • Użytkownicy
  • 1404 postów

Napisano 01 September 2016 - 09:25

Czy ktoś ma może w swoich zbiorach Contrę 4 i mógłby wykonać zdjęcia wnętrza pudełka? Chciałbym sprawdzić czy przypadkiem nie trafił mi się pirat.

Da się sprawdzić oryginalność gierki przez odpalanie na 3DSie czy to nic nie zapewnia?

• 0

#631 igor255

igor255
  • Nowy Użytkownik
  • 10 postów

Napisano 02 September 2016 - 13:50

Może masz multimetr? Można by zmierzyć napięcie baterii. Jeżeli byłoby 0V to bateria przeszła w stan uśpienia, czyli już jej nie naładujesz. Do wymiany, albo do obudzenia patentami z internetu na własne ryzyko (bo z bateriami nie ma żartów).

Po tym co opisujesz to skrajnie rozładowałeś baterię, ale coś tam jednak mruga, więc ja bym sprawdził najpierw na innej ładowarce (kabel usb + telefoniczna, bądź komputer), a potem samą baterię. Jeśli nic z tych dwóch nie pomoże to trzeba będzie rozebrać i sprawdzić miernikiem bezpieczniki. Jeśli te też będą ok, to faktycznie pewnie gniazdo.

A jak ruszasz wtyczką podczas ładowania (tą przy ds) to nie zapala się na chwilę czerwona dioda? Może się uda jakoś "złapać kontakt" i naładować...

Ok, to wezmę R4 SDHC.

Mógłby ktoś jeszcze poradzić czy brać zwykłe R4 (wood) czy R4i (sdhc)? Bo już na prawdę nie wiem...

• 0

#632 kugo12

kugo12
  • Nowy Użytkownik
  • 20 postów

Napisano 02 September 2016 - 16:55

Ok, to wezmę R4 SDHC.

Kiedys poruszalem i sie ladowalo, teraz to nie dziala. Jak dostane w rece 3ds'a to chyba porzuce dsa lite...

• 0

#633 igor255

igor255
  • Nowy Użytkownik
  • 10 postów

Napisano 03 September 2016 - 23:10

Lite to poczciwa konsola. Nie porzucaj ;)

Jeśli już na prawdę nie będziesz miał pomysłu co z nią zrobić, to sprzedaj na allegro jako uszkodzoną.

Nieraz idą za spore pieniądze takie padluchy. 

...

R4, czy R4 sdhc? Oto jest pytanie...

• 0

#634 frankfuter

frankfuter
  • Użytkownicy
  • 251 postów

Napisano 04 September 2016 - 20:10

http://wiki.scorpei....patibility_list

moze to Ci pomoze

edit: zauwaz ze nowsze gry dzialaja bez problemu na wood r4. zreszta te r4 chyba jakies super drogie nie jest

Użytkownik frankfuter edytował ten post 04 September 2016 - 20:13

• 0

#635 kugo12

kugo12
  • Nowy Użytkownik
  • 20 postów

Napisano 03 March 2017 - 21:24

Kurczę, po tylu miesiącach jeszcze nie naprawiłem konsolki, ale wróciłem z kolejnymi pytaniami:

1. Słyszałem że możliwe jest wlutowanie mini usb zamiast tego nintendowskiego złącza (które nawet nie wiem gdzie dostać)?

2. Wyczytałem gdzieś że jasno-niebieskie ds lite'y są jakieś rzadkie, czy to prawda?

• 0

#636 frankfuter

frankfuter
  • Użytkownicy
  • 251 postów

Napisano 05 March 2017 - 18:02

może to Ci pomoże http://surugi.com/pr.../DSLiteUSB.html. Kiedyś chciałem to zrobić ale ostatecznie odpuscilem
  • 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 2