Skocz do zawartości

Dragon Quest IX


Hela

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 41
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najczęściej odpowiadający w tym temacie

Najczęściej odpowiadający w tym temacie

  • 9 miesięcy później...

Gra wychodzi w Japonii już jutro. Nietypowo w sobotę, pewnie dlatego, żeby ludzie nie opuszczali pracy z powodu zagrywania się. 2 mln pre-orderów to wynik zbliżony do poprzedniej części DQ - szacuje się, że jest szansa, iż będzie to największy przebój w historii japońskiego grania. Square-Enix liczy na 5 mln sprzedaży - także dlatego, że gra ma tylko jedno miejsce na save, więc odpada możliwość kupienia jednej kopii dla całej rodziny.

 

Podobno gra jest najtrudniejsza w całej serii (!) i najdłuższa (!), chociaż trzeba było kilka rzeczy wyciąć ze względu na brak miejsca na karcie. No ja myślę.

Odnośnik do komentarza

Nie ma. Wiadomo, jak to jest z tą serią. Myślę, że mamy z rok czekania na angielskojęzyczną wersję.

 

Według niektórych szacunków, gra pobiła japoński rekord pierwszego dnia, czyli 2,5 mln egzemplarzy jakie sprzedało FF8. Według innych, nowy DQ odniósł na otwarciu sukces "zaledwie" na miarę poprzednika, czyli jakieś 2,3 mln. Jednak recenzje na Amazonie są zaskakująco krytyczne.

Odnośnik do komentarza

Wspomniałem o tym, bo jest ich tam dość dużo i zdecydowanie najczęściej pojawiającą się oceną jest 1. Wiem, że to jakaś zgrywa, bo nie ma bata, żeby tyle osób w dzień po premierze japońskiej spisywało swoje uwagi i to tak krytycznie, no ale. Zdziwiło mnie to.

 

Koszulka z wilkami jest fajna.

Odnośnik do komentarza
Brak randomowych walk? Świetnie, bo w DQM: Joker to wypadło bardzo dobrze! Mechanika jest taka jak tam?

 

Nie wiem, bo nie grałem w DQM: Joker. Zobacz najlepiej gameplay na youtube.

 

 

Wspomniałem o tym, bo jest ich tam dość dużo i zdecydowanie najczęściej pojawiającą się oceną jest 1. Wiem, że to jakaś zgrywa, bo nie ma bata, żeby tyle osób w dzień po premierze japońskiej spisywało swoje uwagi i to tak krytycznie, no ale. Zdziwiło mnie to.

 

Najczęściej pojawiające się minusy w tych opiniach na Amazonie to:

 

- idiotyczna, nielogiczna fabuła

- słaby system walki

- niski poziom trudności (?)

- krótki czas gry (30-35h)

 

Mi się wydaje, że po prostu oczekiwania Japończyków względem tej gry były zbyt duże.

Edytowane przez Komandos
Odnośnik do komentarza

Mi się wydaje, że nie da rady, żeby w dobę po premierze tyle osób narzekało na to, że gra trwa tylko 30 h.

 

Tak czy siak, zainteresowanym polecam wrażenia 1UP-u:

 

http://www.1up.com/do/previewPage?cId=3175156&p=39

 

W skrócie: facet chwali wszystko. Uważa, że grafika 3D jest największym technicznym osiągnięciem wśród gier na DS-a, że gra jest urzekająca, o niezmierzonej głębi i łączy standardową prostotę z ciekawymi pomysłami. No, teraz to ja naprawdę chcę premierę anglojęzyczną.

Odnośnik do komentarza

To nie o to chodzi, to jest po prostu jakaś ściema. Wspomniałem o tym jako o ciekawostce. Ludzie, którzy w to grali, szacują czas przejścia DQ9 na 80 godzin, inni na 300. W każdym razie nikt na 30. Tak samo system walki, jest taki sam jak zawsze, więc trudno uznać, że nagle każdy Japończyk zaczął nienawidzi to, co kochał przez 8 poprzednich części. Nie znam japońskiego, więc nie wiem, o co chodzi z Amazonem, ale nie widziałem żadnej "cywilizowanej" zje.bki tej gry, która by wskazywała, że autor widział DQ9 na oczy.

 

Szukałem gdzieś, o co w tym chodzi, i część osób uważa, że to jakaś frakcja Otaku zaatakowała, bo ich obraziła jakaś postać "ganguro" (cokolwiek to znaczy). Jak znam otaku, to w sumie mnie to nie dziwi i w to wierzę, po prostu uznałem to za ciekawe zjawisko.

Odnośnik do komentarza
To nie o to chodzi, to jest po prostu jakaś ściema. Wspomniałem o tym jako o ciekawostce. Ludzie, którzy w to grali, szacują czas przejścia DQ9 na 80 godzin, inni na 300. W każdym razie nikt na 30. Tak samo system walki, jest taki sam jak zawsze, więc trudno uznać, że nagle każdy Japończyk zaczął nienawidzi to, co kochał przez 8 poprzednich części. Nie znam japońskiego, więc nie wiem, o co chodzi z Amazonem, ale nie widziałem żadnej "cywilizowanej" zje.bki tej gry, która by wskazywała, że autor widział DQ9 na oczy.

 

Szukałem gdzieś, o co w tym chodzi, i część osób uważa, że to jakaś frakcja Otaku zaatakowała, bo ich obraziła jakaś postać "ganguro" (cokolwiek to znaczy). Jak znam otaku, to w sumie mnie to nie dziwi i w to wierzę, po prostu uznałem to za ciekawe zjawisko.

 

Ja też japońskiego nie znam ale wsadziłem sobie stronkę w translator :P Niemożliwe żeby to była robota jakiejś grupki osób. Na Amazonie jest coś koła 1300 recenzji i to większości dosyć długich.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Taki mały update, żeby nie zapomnieć o grze. O premierze amerykańskiej ciągle nic nie słychać.

 

Famitsu wystawiło Dragon Questowi cztery oceny maksymalne, pierwszy raz w historii tej serii, dziesiąty raz w historii Japonii. Czy to ma jakieś znaczenie, to sobie sami odpowiedzcie. Pewnie każdy znajdzie sobie jakąś grę, która dostała wcześniej 40/40, a mu się nie podoba.

 

Sprzedaż osiągnęła jak na razie jakieś 3,2 mln egzemplarzy. Ogólnie jest to najmocniejszy start jakiejkolwiek gry w Japonii w XXI wieku. 83% graczy to faceci, 75% to ludzie w wieku 20-30 lat. Znaczy się, gra dla hardkorowców, chociaż mniej, niż poprzednia część.

 

Na 2chanie ktoś zamieścił przed premierą ROM-a, który miał być spiraconym DQ9, ale okazał się obrazkiem hentai, który robi z konsoli cegłę. Tak że, ejskardowcy, miejcie się na baczności.

 

W grze są losowe walki! Tylko podczas żeglugi, ale zawsze. Ogólnie to opinie, jakie czytam, nie są jakieś powalające względem tej gry (typu: same 10/10), ale na pewno bardzo pochwalne.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...
Famitsu wystawiło Dragon Questowi cztery oceny maksymalne, pierwszy raz w historii tej serii, dziesiąty raz w historii Japonii. Czy to ma jakieś znaczenie, to sobie sami odpowiedzcie. Pewnie każdy znajdzie sobie jakąś grę, która dostała wcześniej 40/40, a mu się nie podoba.

 

A jakas lista tych 10 gier ktore dostaly dotychczas 40/40 w Famitsu?

Odnośnik do komentarza

5 sekund na Google i...

 

1. The Legend of Zelda: Ocarina of Time (1998, Nintendo, for Nintendo 64)

2. Soulcalibur (1999, Namco, for Dreamcast)

3. Vagrant Story (2000, Square Co., Ltd., for PlayStation)

4. The Legend of Zelda: The Wind Waker (2003, Nintendo for Nintendo GameCube)

5. Nintendogs (2005, Nintendo, for Nintendo DS)

6. Final Fantasy XII (2006, Square Enix, for PlayStation 2)

7. Super Smash Bros. Brawl (2008, Nintendo, for Wii)

8. Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots (2008, Konami, for PlayStation 3)

9. 428: Fūsasareta Shibuya de (2008, Sega, for Wii)

10. Dragon Quest IX (2009, Square Enix, for Nintendo DS)

11. Monster Hunter Tri (2009, Capcom, for Wii)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.