Skocz do zawartości

Final Fantasy Tactics


Goldi69-PL-

Rekomendowane odpowiedzi

A wygląda to tak że wchodzicie oboje do tawerny (moga byc w innych miastach) i masz do wyboru na siebie albo co-opa na komputer . Są podobno unikatowe rzeczy do zdobycia , misji jest koło 15 , a poziom przeciwnika jest adekwantny do najwyższych naszych leweli (czyli ja gram z ziomem on ma 15 lv głównym bohaterem ja 99 to przeciwnicy maja powyżej 90 ) . Przeszliśmy narazie 4 misje za które sa przyznawane gwiazdki (1-3) i czekam na kumpla który wszedł do orbone monastery w singlu na końcu gry i musi zaczynać od nowa :( ogólnie zapowiada się ciekawie i chcę jeszcze zbadać opcje na siebie bo nie miałem okazji.

Odnośnik do komentarza
I czy pamieta ktos jak sie obnizalo Brave ?? bo potrzebuje do Move Find Item ... zeby wyczyscic kilka plansz ... i Deep Dungeon

W PSXowej wersji wiem, że Mediator miał technikę Threaten do obniżania Brave, jak znajdę inną metodę zedytuję posta.

Znalazłem, jeszcze Oracle ma Foxbird do obniżania. Jendak przydają się opisy z Playstation + :(

Edytowane przez Arkady
Odnośnik do komentarza

Jak dla mnie to wydanie to porażka. Przede wszystkim rzuca się w oczy ten idiotyczny wręcz bug z tnącymi się animacjami. Złożyło się tak, że w tą edycję miałem okazję grać niemal równoczenie z pierwowzorem z PSXa, i szczerze mówiąc od niemal od razu podziękowałem War of the Lion. W oczy kłuła też zmiana linii dialogowych na bardziej, można rzec, poetyckie, przez co ma się wrażenie, jakby się grało w krzyżaków. Poza tym zmiana imion niektórych postaci też chwilami dezorientuje. Jedyną atrakcją jest multi, ale wg. mnie jeżeli się nie zamierza z kimś grać, to lepiej zaopatrzyć się w wersję PSX.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Marudzisz ;] Ja tego nawet nie wyczuwam . Kurde ja w to dalej gram ....... :lol:Czy gra w to ktoś multi ?? Ja narazie jestem w trakcie i nie możemy z kumplem zrozumi8eć na jakiej zasadzie są gwiazdki przyznawane po misjach ....

 

 

p.s. Mam 4 chaos blejdy ;) Jak ? Przedostatnia lokacja deep dungeon - wylęgarnia nqajlepszych broni w grze ninja tam rzucają w nas takimi niespoidziankami że szok !!

Odnośnik do komentarza
  • 5 tygodni później...

Wie ktoś ile Zalara(czy jakos tak - ten undead co sie w latające cos zamienia) ma HP? Jeśli ktoś ma dobrą strategie na niego to tz moze podać.

 

edit: Zapomniałem ze mam Orlendau(chyba tak sie to pisze)... i wszystko jasne.

 

edit 2: Wczoraj w nocy (albo dzis rano - jak kto woli) przeszedłem tacticsa. Zajęło mi to 42 godziny plus jakieś 6 na powtarzanie bosów. Jest to pierwsza gra od jakiegoś roku którą udało mi sie zakończyć wiec jestem podwójnie dumny z siebie. Musze powiedzieć ze gra jest świetna ale ma jedna wadę. Końcowy boss jest za łatwy. Za pierwszym podejściem go uciukałem. NIby fajnie bo bezstresowo ale gdy przypomnę sobie walkę z sinem lub yevon z ff10.... Po prostu tamte walki bede pamietał do konca swych dni :/ a tu tylko takie pierd i juz.

Edytowane przez Afroman
Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące później...
  • 4 miesiące później...

No i doszła do mnie ta gra w końcu :).

 

Pierwsze wrażenie, po odpaleniu: jakie to skomplikowane. Masa jakichś wskaźników, opcji, menusów... FFTA2 znacznie bardziej proste i przystępne. Ale mamy świetny tutorial, który wszystko idealnie, krok po kroku wyjaśnia. Po przebiciu się przez wiele trudnych dialogów, pierwsza walka. Prosta, bo bardzo nierówna na naszą korzyść. Dalej druga walka, którą za pierwszym razem przegrałem, za drugim wygrałem ze stratą jednej postaci. Do gry trzeba sie przyzwyczaić, bo jednak jest to bardzo skomplikowany system. Teraz dostałem mapę świata i nie wiem, czy isć dalej z tą samą drużyną, czy pobawić się ze zmianą jobów, ale na szczęście mam na tą przyjemność cały weekend i na pewno na początku troszkę podpakuje i heja w świat :).

 

Grafika - jest archaiczna, ale nadal przystępna dla oka i denerwuje tylko to, że nie da się kamery obrócić pod dowolnym kątem, oprócz tego OK. Sprity postaci... 2d się nie starzeje :). Efekty magiczne takie sobie, dziś już nie robią wrażenia, a wiadomo, że na PSX jeśli chodzi o grafę to nie dało się szaleć.

Muzyka - podobna do FFTA2 i FF XII, taka Ivalice'owa, poważna, podoba mi się, lubię te motywy.

 

Ogólnie pozytywnie, szykuje się poważny, dobry tRPG z ciekawą fabułą i wymagającymi potyczkami.

Odnośnik do komentarza

Racja FFT jest nadal jedną z najlepszych turówek. Niestety o ile nie grało sie na PSX, ja skończyłem tamtą wersję trzy razy, także na PSP zdeczko mi się znudziła. Miałem ją wymasterować, ale skończyło się na ledwo zakończonej ścieżce fabularnej. Dodatki względem starej wersji również nie są specjalnie porywające, kilka dodatkowych postaci, choć wstawki filmowe urywaja łeb. Zauważyłem też kilka zmian w nazwach czarów i postaci, z tymi drugimi zmienili na głupsze, kiedyś Worker 8, teraz bodajże Construction 8. Dla mnie mocne 8 na 10, jak ktoś nie grał na PSX niech doda 2 oczka, bo ta gra na to zasługuje!

Odnośnik do komentarza
choć wstawki filmowe urywaja łeb

I tu musze się zacząć kłócić - tak karze mi ten mały diaboł siedzący w moim mózgu od kiedy skonczyłem Tacticsy, a nazywa się on Cut-Scenki w Tej Zacnej Gierze. O co chodzi? No, nie mogę się nie zgodzić - przerywniki w tej grze to prawdziwe mistrzostwo: technicznie i stylistycznie. Problem jest inny - przedstawiają one (moim zdaniem) nie te fragmenty fabuły, które powinny przedstawiać. Zamiast bratobójczych walk, wzywania demonów, picia Coli i tym podobnych mamy na przykład wprowadzenie kogoś takiego jak Luso, który nie dośc, ze nie wniósł chyba nic do fabuły, to jeszcze biedny jeśli chodzi o kreację był :/

 

Ktoś się zgadza? Ktoś nie? War! ;)

Odnośnik do komentarza
Efekty magiczne takie sobie, dziś już nie robią wrażenia, a wiadomo, że na PSX jeśli chodzi o grafę to nie dało się szaleć.

Nie żartuj sobie, ja właśnie przez to że wychowałem się na takim arcydziele graficznym jakim jest do dziś moim zdaniem Chrono Cross, nie mogę patrzeć na FFT. No ale ok, Chrono Cross jest 3d. Niemniej, FFT nawet w kategorii 2d jest słaby graficznie, bo stare Secret of Mana czy Chrono Trigger są ładniejsze, że nie wspomnę o Valkyrie Profile czy Suikoden. Dla mnie te postacie są zbyt "skompresowane", nie mogę po prostu sobie wyobrazić że te ludziki podobne do ludzików z Lego, są jakimiś tam wielkimi bohaterami ;)

 

Co mnie odrzuciło? Spora ilość małej czcionki, skomplikowanie (brak czasu na takie czytanie), no i patos rycerski. To ostatnie toleruję obecnie jedynie w Vagrant Story, mając do czynienia od lat z fantastyką, obecnie klimaty stricte rycerskie już mi się przejadły, choć naprawdę już w swej karierze różnych rycerzy tworzyłem :)

Odnośnik do komentarza

FFT jest niedoścignionym wzorem sRPGów, szkoda, że wersja na PSP została "zwolniona" (chodzi mi o animacje), a także fatalne odgłosy (jak przez emu). Na plus, że dodali itemy za online (których i tak nie zdobędę :() i ŚWIETNE wstawki FMV. Ogólnie do FFT może zbliżyć się Jeanne D'arc, jak dla mnie, FFT jest świetnym materiałem na więcej historii, przecież można by zrobić grę o 50 letniej wojnie Lwów.

Odnośnik do komentarza
choć wstawki filmowe urywaja łeb

I tu musze się zacząć kłócić - tak karze mi ten mały diaboł siedzący w moim mózgu od kiedy skonczyłem Tacticsy, a nazywa się on Cut-Scenki w Tej Zacnej Gierze. O co chodzi? No, nie mogę się nie zgodzić - przerywniki w tej grze to prawdziwe mistrzostwo: technicznie i stylistycznie. Problem jest inny - przedstawiają one (moim zdaniem) nie te fragmenty fabuły, które powinny przedstawiać. Zamiast bratobójczych walk, wzywania demonów, picia Coli i tym podobnych mamy na przykład wprowadzenie kogoś takiego jak Luso, który nie dośc, ze nie wniósł chyba nic do fabuły, to jeszcze biedny jeśli chodzi o kreację był :/

 

Ktoś się zgadza? Ktoś nie? War! ;)

Jak sam napisałeś w pierszej cześci, mi chodziło o jakość wykonania, a nie o czym są te wstawki. Dokładnie to co mówi moje zdanie zacytowane przez ciebie :>

Odnośnik do komentarza

Gram już z dobre 5, 6 h co na ostatni zapieprz w szkole i poza nią oraz wysypem gier jest niezłym wyczynem jak na mnie.

 

I oto, co mnie masakrycznie zirytowało:

Postanowiłem sobie pakować postacie na początku, gdyż chciałem sobie z trudnej gry zrobić lajcik, a potem samo pójdzie. I siedzę, biję się na tych pierwszych dwóch kropeczkach, pokonuje coraz to mocniejsze gobliny (które mają lvl podobny do naszego niestety) i podchodzę do drugiej poważnej walki bodajże (wybieramy 2 składy po 2 i walczymy przy takim domku, jeśli dobrzę mówię, to

Order dobiera się do tych porywaczy

). Moje levele - najniższy 7, najwyższy 11. Levele przeciwników - 2 i 3. Gueści giną po pierwszych 4 ciosach, ale to ciule i w sumie za dużo mnie nie obchodzą, szczególnie, że się pchają bez sensu pod miecz ciągle. Ja za to sam mam problemy, mają chłopków 3-4 x silniejszych w teorii, toczymy walkę jak równy z równym. To mi się w cholerę nie podoba, bo wygląda na to, że z levelami dostaję tylko troszkę HP i tylko JP mi lecą, bo damage jak zadawałem 24 od przodu na 3 lvl, tak na 11 zadaje tyle samo :/. Straaaasznie mnie to wnerwiło, tyle czasu pakuje i w sumie bez sensu, nadal jest prawie tak samo.

 

Problemy polegają na tym, że jak zawsze, ktoś mi tam zginie. I niestety to jest problem, bo czasami nie ma jak do truposza dojść, ożywić i od razu uleczyć, by mi nie zginął po jednym ciosie. A jak mi po nim kryształ zostaje to ja dziękuję, reset gry.

Odnośnik do komentarza

na pewno masz dalej słabiutkie weapony ;p

 

zadawane obrażenia wynikają z statystyki Str. Bravery, powera broni i defa przeciwnika. Samo bravery można upgradeować dopiero po zdobyciu joba "mediator" albo "mystic" za pomocą odpowiedniego skilla.

Ramza kilka razy dostanie lekki boost bravery wraz z rozwojem fabuły. Reszcie ekipy trzeba ręcznie ;P

 

 

aha. Str. podbija się zależnie od joba. Najlepsze boosty wraz z poziomami mają Knight, Monk i Dark Knight, a DK odblokowuje się bardzo późno ;p

powodzenia

Odnośnik do komentarza

No ale kurde, po co ja te levele nabijałem :/? Bez sensu to widzę jest. A właśnie na początku trudno przejść to tak, by nikt mi nie zniknął.

 

Jak to z jobami na początku? Trzymać się jednego, maxować wszystkie, dążyć jak najszybciej do jakiegoś? Co się najbardziej przydaje?

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.