Skocz do zawartości

Final Fantasy Tactics


Goldi69-PL-

Rekomendowane odpowiedzi

Udało się ^^.

 

Czarny mag, dwa czary i idą 4 osoby na raz. A że deblile się pakują w te drzwi jak półgłówki, to nie ma większego problemu. Zużyłem może ze dwa potionki, walczyłem kilka minut góra. Nie było aż tak trudno ^^. A więc jednak dobra strategia daje radę, a ja tak napsioczyłem na tę grę.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
Kurde, jak ja wam zazdroszczę, że możecie w Tacticsa pograć w autobusie ;)

Takie małe pytanko, zakończenie się zmieniło czy pociągnięto coś dalej? Chodzi o

scenę na cmentarzu.

Jest więcej:

 

Po scence jest filmik (notabene, śliczny) i wyjaśnione co było dalej (Ramza i Alma nie zostali już nigdy zobaczeni, ale chyba przeżyli), dowiadujemy się także, że Orran spisał wszystko i przedstawił kościołowi, który w obawie przed wyjściem prawdy na jaw pojmał go i spalił na stosie. Później lecą creditsy wraz z artworkami. I n koniec scenka w ruinach zamku Zeltennia, gdzie Ovelia ciężko rani Delitę, a ten ją zabija i wspomina Ramzę. THE END

 

Odnośnik do komentarza
Kurde, jak ja wam zazdroszczę, że możecie w Tacticsa pograć w autobusie ;)

Takie małe pytanko, zakończenie się zmieniło czy pociągnięto coś dalej? Chodzi o

scenę na cmentarzu.

Jest więcej:

 

Po scence jest filmik (notabene, śliczny) i wyjaśnione co było dalej (Ramza i Alma nie zostali już nigdy zobaczeni, ale chyba przeżyli), dowiadujemy się także, że Orran spisał wszystko i przedstawił kościołowi, który w obawie przed wyjściem prawdy na jaw pojmał go i spalił na stosie. Później lecą creditsy wraz z artworkami. I n koniec scenka w ruinach zamku Zeltennia, gdzie Ovelia ciężko rani Delitę, a ten ją zabija i wspomina Ramzę. THE END

 

 

 

ale to wszystko było w oryginale? ;p sam żałowałem że scenka z Ovelią i Delitą nie została potraktowana animacją. albo to mi się coś poprzestawiało

 

Odnośnik do komentarza
Kurde, jak ja wam zazdroszczę, że możecie w Tacticsa pograć w autobusie ;)

Takie małe pytanko, zakończenie się zmieniło czy pociągnięto coś dalej? Chodzi o

scenę na cmentarzu.

Jest więcej:

 

Po scence jest filmik (notabene, śliczny) i wyjaśnione co było dalej (Ramza i Alma nie zostali już nigdy zobaczeni, ale chyba przeżyli), dowiadujemy się także, że Orran spisał wszystko i przedstawił kościołowi, który w obawie przed wyjściem prawdy na jaw pojmał go i spalił na stosie. Później lecą creditsy wraz z artworkami. I n koniec scenka w ruinach zamku Zeltennia, gdzie Ovelia ciężko rani Delitę, a ten ją zabija i wspomina Ramzę. THE END

 

 

 

ale to wszystko było w oryginale? ;p sam żałowałem że scenka z Ovelią i Delitą nie została potraktowana animacją. albo to mi się coś poprzestawiało

 

 

Mi gra się kończyła po scence na cmentarzu, na pewno animacja jest dodana na PSP.

 

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

hej katuje ostanio taktiksa :D w koncu doceniłem ta gre bo jak probowalem na psxie to szybko dalem spokoj :P

 

a teraz mam pytanie

czy serio zgodnie z tą rozpiską zeby bys samurajem to musze miec 4knight, 5monk i 2 dargoon? (a co za tym idzie musze meic archera i thiefa zeby dojsc do dragoona?)

oraz podobna sytuacja z ninją

http://www.gamefaqs.com/portable/psp/file/937312/50312

 

chyba troche rpzesadzili, trza podpkaowac prawie wszystkie joby zeby miec samuraja i ninje, czy to nie lekka przesada? warto?

Odnośnik do komentarza

samurai - shirahadori zdolność która pozwala unikać wszysktich ataków poza czarami

 

ninja - dual wield można trzymać dwa brzeszczoty niezależnie do klasy (i na przykład knight może dwa razy zabrać strenght albo speed w jednej turze :D )

 

 

te dwie zdolności miała każda postać w mojej ekipie ;]

 

same joby też są dobre (ninja dostaje duże boosty do statystyk na level upach)

 

warto na początku pokombinować z różnymi zespołami

 

 

a levele jobów się nabija bardzo szybko ;] są sposoby

 

poczytaj FAQ od Qu'Marsh ;D jest tam WSZYSTKO o tej grze

 

 

ja spędziłem z tą grą prawie najwięcej czasu na psp (zaraz po monster hunterze ;p )

Edytowane przez firana140
Odnośnik do komentarza
kurna przesadzilaem z pakowaniem postaci i mam 2 samurajów a nie mam gdzie kupić katany xD ale chyba jeszcze ze 3 walki "fabularne" i sie odblokuje katana w sklepie (z ego co widzialem w faq)

 

Ja radze wstrzymać się z pakowaniem do momentu, gdy będziesz miał już jakieś dobre postacie "fabularne" lub dodatkowe, bo one koszą niemiłosiernie :D Ja sam nie używałem potem już zwykłych chłopków :)

 

Odnośnik do komentarza
I tak najlepszą "grupą uderzeniową" są Knighty ze zdolnością Dual Wield ;p w jedną turę robią z przeciwnika warzywo x]

 

Najlepsze to są Knighty, ale cebulowe :P Z Onion equipem i jobem na max level są potężni, ale wymasterować ich job jest trudno (czy raczej jest to czasochłonne), a i ekwipunek nie jest łatwy do zdobycia.

 

A dziad Orlandu to jest aż przepakowany :)

Odnośnik do komentarza

Wszystkim fanom FFT polecam jej zmodowaną wersję, znacznie trudniejszą. Do sciągnięcia tutaj --> http://www.ffhacktics.com/forum/viewtopic.php?t=449 (patch)

 

13026logo.png

 

VOYAGE%203%20Behemoth%20Master.jpgVALKYRIES_1.gif

 

Summary of Features:

- Difficulty of the game greatly increased. This includes all storyline battles and bosses.

- Enemies always the player's level in strength or higher.

- 120 new random encounters. 80 in World Map, 40 in Deep Dungeon.

- Monsters stats and abilities are now very useful to both player and AI.

- New Poach List that makes Poaching useful for Chapter 3 Fur Shop opening.

- Got rid of player-exclusive abusables such as Brave/Faith modding, Blade Grasp, Manashield, Trans Dance, and others.

- New war trophies (3 per storyline battle, 1 per Zodiac).

- Re-designed Boss encounters.

- Balanced alot of jobs, abilities, and items to make everything more useful.

 

Odnośnik do komentarza

ten patch jest kosmiczny o.O

 

dla weteranów FFT krótki przykład

w pierwszej walce gdzie kierujemy tylko ramzą ustawiłem sobie AI-Coward czyli moja postać biegała po mapie i starała się nie dostać po tyłku ;p

i walkę tą PRZEGRAŁEM! podczas gdy w oryginale walki tej nie da się przegrać (mało komu się to udaje xD)

 

potworki na mapie mają wyższe poziomy od naszych postaci, ponadto już na pierwszej mapce można spotkać potwory które w niezmienionej wersji pojawiają się dopiero pod koniec gry.

 

jak dla mnie KOSMOS!

 

wracam do FFT :D

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...