Skocz do zawartości

Kupno monitora LCD


Guts

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 744
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najczęściej odpowiadający w tym temacie

Gość Orzeszek

szukam taniego monitora full hd z hdmi waham się między:

https://www.x-kom.pl/p/347848-monitor-led-219-i-mniejszy-hp-22es-srebrno-czarny.html

+tańszy, hajs sie zgadza
+podoba mi sie wizualnie

+możliwość regulacji pochylenia

+mam pod domem xkom z tym modelem od ręki

-brak głośników

-ma mniej portów hdmi niż konkurent w tym displey port

 

lub
http://www.euro.com.pl/monitory-led-i-lcd/aoc-i2269vwm.bhtml

+ma głośniczki pierdziawki

+ma 2 porty hdmi + display port z różnicą 40zł w cenie między hp ale ok
+36 miesięcy gwarancji (?)

+wydaje sie rozsądniejszym zakupem.

-jest jedna sztuka od ręki na drugim końcu stolicy, a takie rzeczy tylko u mnie z odbiorem osobistym.

-nie znam tej firmy dobre to to?

-brak możliwości regulacji  pochylenia

-hp mi sie bardziej podoba wizualnie ;V

 

AOC wydaje się rozsądniejszym zakupem, więcej portów, głośniki itd, ale jest brzydszy ;V jak ktoś potwierdzi że AOC>>>>>>>>>> HP to nie ma co sie zastanawiać.

Wstępnie jestem za HP.
 

Monitor do prac biurowych, ew by czasem konsole podpiąć, gdy słońce będzie napierdalać w dzień a projektor będzie niewydolny ;V

Odnośnik do komentarza
  • 3 miesiące później...
  • 1 miesiąc później...

Wybaczcie post pod postem. Zastanawiam się nad wymianą monitora w grę wchodzą właściwie 2 modele:

Acer XB271HU

Asus PG27uq

Na papierze wypadają bardzo podobnie jednak Asus wygląda bardziej solidniej ale jest nieco droższy. Co myślicie warto dopłacić czy Acer będzie spoko mimo ze nie jestem przekonany co do produktów tego producenta?

Odnośnik do komentarza

Chyba Ci sie cos pomylilo bo ten Asus bedzie kosztowal ponad 2,5 raza tyle co ten Acer.

 

Zgaduja ze chodzilo Ci o PG279Q. Osobiscie polecam ACER, mam poprzedni model (xb270hu, który rozni sie tylko tym ze nie ma HDMI) i jestem zachwycony, 2 lata juz dziala, zero dead/stuck pixeli, wszystko śmiga jak nalezy. Po powrocie z wakacji, na których uzywalem laptopa znowu nie moglem wyjsc z podziwu jak obraz qr.wa pieknie wyglada, najlepszy moj zakup w zyciu :obama:

 

http://www.overclock.net/t/1554247/build-log-vegas-2015-chromed-copper-tube-gaming-system/140

 

Jezeli kwestia wizualna obudowy nie ma dla Ciebie znaczenia to imho nie ma sensu doplaca do Asusa.

Edytowane przez Velius
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dokładnie o ten model Asusa co podałeś mi chodzi :) Nazwy potrafią być czasem mylące. Myślałem tez o nowych monitorach z HDR ale przez opóźnienie premiery do przyszłego roku i prawdopodobnie bardzo wysokiej ceny (delle świecące z mocą 1000 nitów kosztują jakieś 1500 funi :obama:) zastanawiam się nad wymianą już teraz (możliwe że niedługo stare monitory będą oos).

 

Dzięki Velius za link chyba jednak zdecyduje się na Acera poza podstawką która średnio mi się podoba resta jest ok i nie widzę sensu dokładania 150 funtów do Asusa.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...

Tak się zastanawiam jak wygląda sprawa gry na monitorze o rozdzielczości 1440p podpiętego do ps4. Wiem że konsola nie wykorzysta potencjału monitora, ale gdzieś czytałem że gry z ps4 pro wyglądają gorzej na wyświetlaczu o rozdziałce 1440p w porównaniu z 1080p dlatego że monitor rozciąga obraz do natywnej rozdzielności monitora.

Prawda to czy mit, sprawdzał ktoś z was takie rozwiązanie?

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące później...

A co polecacie z trochę niższej półki? W sumie to mógłbym sobie kupić i monitor z g-sync nawet za 2k zł, tylko jak ja potem spojrzę na jakąkolwiek konsolę i jej 30/60fps? Interesuje mnie coś 1440p, oczywiście do grania no i rozmiar tak 23-27 cali.

Odnośnik do komentarza

help ;[

 

Myślę sobie np. o takim cudaku za 1000 zł, mam już jeden BENQ i w sumie nie jest zły, a tutaj nawet IPS jest.

https://www.x-kom.pl/p/317131-monitor-led-27-289-benq-gw2765he-czarny.html (BenQ GW2765HE)

 

Ewentualnie 2x droższy, ale chyba lepsza iiyamka co mi pinger kiedyś zalecał

https://www.x-kom.pl/p/367760-monitor-led-27-289-iiyama-g-master-gb2760qsu-red-eagle.html (iiyama G-Master GB2760QSU Red Eagle)

 

(to nie są żadne reflinki jakby co)

 

Nie zależy mi na G-sync ani nawet specjalnie na 144Hz, najważniejsze, by miał 1440p i miał 27 cali. Zastanawiam się w sumie czy nie wystarczyłyby mi 24 cale, bo mam 21,5 teraz, ale wydaje mi się, że na te 27 bym nie narzekał.

Odnośnik do komentarza

Jak 1440p to minimum 27 cali musi byc. Odradzalbym tez kupno monitora z matryca TN, chocby nie wiem ile mial bajerów to nie warto moim zdaniem. Jak sie zblizasz do pułapu 2,000zł to moze warto poczekac troche bo niedlugo wjezdza nowa generacja i moze uda sie taniej wyrwac cos wlasnie juz uzbrojonego we wszystko co potrzeba i co wystarczy Ci na kilka ładnych lat.

 

Imho albo jedziesz troche drozej i inwestujesz w G-sync, albo probujesz sie trzymac pułapu tak do 1500zł i bez g-sync mozna cos sprobowac upolować, popatrze w wolnej chwili na cos moze.

 

G-sync w ch.uj warto kolego

Edytowane przez Velius
Odnośnik do komentarza

No wiem, że warto, ale kurde nie będę mógł potem na konsole patrzeć :/. No i to chyba jeszcze drożej niż 2k zł wyjdzie?

 

Z tym czekaniem to nie wiem, o jakim czasie mówimy? Bo nowe generacje mają to do siebie, że na początku są drogie, więc jeszcze się czeka aż stanieją i tak w koło Macieju, ostatnio po prostu przyjąłem, że chcę coś kupić to wybieram z tego co jest i koniec.

 

Dlatego w sumie na początku celowałem w coś do 1000 zł, bo za taką kwotę to nie będzie szkoda nawet jak za moment wyjdą nowe potwory. Przetrwałbym na takim jeszcze trochę i się rozejrzał za czymś konkretnym kiedy gsync na dobre się w monitorach zadomowi i ceny spadną. Też ten BENQ za kafla mi wpadł w oko, bo IPS, 144Hz, więc kurczę całkiem całkiem.

Odnośnik do komentarza

Dobra ch,uj, stwierdziłem swoją starą zasadą, że jak już nie idę całkowicie po taniości to też nie ma co iść na pół gwizdka. Mam już monitor za 400 zł, nie ma sensu kupować teraz średniaka za 1000 zł jeśli mam w zamiariach upgrade za rok-dwa i znowu będę miał niedomagający monitor, a już pod 2 koła się znajdzie coś przyszłościowego.

 

Nowe kryteria: G-sync, 1440p, 27" (24" ewentualnie też), 144Hz. Cena? No tak powiedzmy, że chciałbym coś za 400-500 EUR, czyli 1600-2000 zł. IPS chyba nie musi być, ale mam jedno pytanie: czy wszystkie TN mają taką jakby powłokę na sobie? Mój obecny monitor to ma i nie wygląda to jakoś cudownie. Można się przyzwyczaić, ale no nie jest najlepiej.

 

Mam GTX 970 które może i ultra na 1440p nie ogarnie, ale na średnich-high powinny być okolice 60fps spokojnie. I teraz najlepsze: dzięki gsync wyje,bongo czy to będzie 45fps czy 60fps, wszystko będzie wyglądało całkiem spoko. A na przyszłość jest już zapas herców jak wjedzie jakieś GTX1080.

 

Mój kandydat na ten moment jest taki: Dell Gaming S2716DG

 

Jakieś tipy?

Odnośnik do komentarza

Mój tip to nie pchaj sie w matryce TN. Ten DELL w PL kosztuje 2,500zł czyli nie znacznie taniej od topowego monitora do grania od Acera albo Asusa, nie wiem jak tam ceny w hamburgu.

 

Moze sprobuj Acer XB270HU? To ten co ja mam obecnie, powinien teraz chodzic nieco taniej bo to starsza REWIZJA bez zlacza HDMI (tylko displayport), widzialem na amazon.de taki za 530 euro chyba z Belgii. No albo jedziesz na pelnej parze w 1440p IPS G-Sync 27" 144hz + tryb ULMB (jak chociaz troche masz zamiar grac w izometryczne gierki i strategie to podziekujesz potem) albo jak juz mowilismy, 1000-1200zł i narazie budzetowka zeby bylo a za kilka lat mocniej.

 

Pewnie nie takiej odpowiediz i pomocy oczekiwales, ale ja najgorszemu wrogowi bym nie zyczyl wydawac 2 koła na monitor i miec matryce TN, sorry nie zrobie Ci tego :lapka:

Mozesz tez olac 1440p i np 1080p jakis od Eizo, mysle ze w 1500zl mozna sie zmiescic a kolory piekne...ja osobiscie nie wyobrazam sobie powrotu do 1080p po obcowaniu w wiekszej rozdzialce (a 4K mnie troche odrzucilo bo niekiedy wszystko troche male wiec to idealna rozdzielczosc obecnie i juz jakby nowy "standard").

  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza

No 1080p za >1000 zł jest po prostu trochę rozrzutnością, na razie by było OK bo i tak nie znam 1440p, ale potem przyjdzie upgrade karty i kolejny wydatek będzie oraz niepotrzebny monitor. To chyba lepiej wydać raz a porządnie.

 

Faktycznie ten Dell tani nie jest. Sugerowałem się cenami z hameryki, a to niestety nie ma przełożenia na rzeczywistość u nas.

Acer który proponujesz to ten? https://www.amazon.de/dp/B00LVP4220

Odnośnik do komentarza

Nie nie, ten --> https://www.amazon.de/Acer-XB270HUbprz-Displayport-Auflösung-Reaktionszeit/dp/B00U2FE3HY/ref=sr_1_4?ie=UTF8&qid=1515693262&sr=8-4&keywords=xb270hu

 

Tylko nie wiem czy to nowka czy uzywany itp, musisz popatrzec.

 

Ale to jak wspominalem starszy model XB270HU. Nowszy nazywa sie XB271HU i ma HDMI. Popatrz sobie moze gdzies znajdziesz w dobrej cenie. Ja sobie kupowalem w Saturnie na miejscu, wydalem cene premium ale przynajmniej obejrzalem w sklepie wszystkie i przetestowalem pod wzgledem pikseli itp :usmiech:

 

Alernatywa to ASUS, rozejrze sie po sklepach i cenach jak wróce do domu bo po dzieciaka ide. Bede tez po 21 na discordzie.

Edytowane przez Velius
Odnośnik do komentarza

No tego Twojego modelu nie mają już nowego na stanie, są tylko jakieś używki już :(.

 

Jest ten Twój nowszy model, jest za niecałe 600 euro. Jestem to w stanie znieść jesli faktycznie nogi się uginają na jego widok :>

A to jest Amazon, więc jeśli coś będzie nie tak z tym zamówieniem to zwracać można bez problemu lub wymieniać na inne sztuki. Tylko widzę, że czas dostawy mają okropny (1-2 miesiące xD), to wezmę pewnie z Saturna. Mają price matcha, więc wychodzi wszędzie te 575 euro. I dostawa w 10 dni, więc znowu niestety czekanie, ale jakoś przeżyję myślę ;).

 

Upewnię się, to jest ten, tak?

https://www.amazon.de/Acer-Predator-XB271HUAbmiprz-DisplayPort-Höhenverstellbar/dp/B01EN5JN5K

 

 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.