Skocz do zawartości

Kupno monitora LCD


Guts

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 744
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najczęściej odpowiadający w tym temacie

W sumie to są dwie wersje. Jest IPS za 785 euro i TN za 575 euro :/. Niestety to jest nieakceptowalna cena już, trzech kafli na monitor to ja raczej nie rzucę.

 

edit: ch,uj nieakceptowalne ;/ nie gadajcie z Veliusem jeśli chcecie zatrzymać pieniądze w portfelu, tak sprzedał mi ten monitor, że i za 1000 euro bym go wziął

Edytowane przez raven_raven
Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, raven_raven napisał:

W sumie to są dwie wersje. Jest IPS za 785 euro i TN za 575 euro :/. Niestety to jest nieakceptowalna cena już, trzech kafli na monitor to ja raczej nie rzucę.

Nawet nie wiedzialem ze wypuscili biedowersje TN tej wersji, moim zdaniem nie warto w TN pod zadnym wzgledem. Co do monitora to urywa łeb, kładzie na kolana i klepie Cie po twarzy nawet tydzien po uzytkowaniu, naprawde NIESAMOWITE DOZNANIA, mozesz kupic 4x GTX 1080ti a i tak nie odczujesz takiej roznicy jak na obecnej karcie i tym monitorze. Niestety ma to swoja cene.

 

Moze jak obecny sprawuje sie jeszcze ok to odloz te 400 euro do jakies skarbonki i skrupulatnie wrzucaj tam jakies 10-20 euro co jakis czas i sie samo dozbiera? Ja swoje doznania opisywalem wiele razy wiec nie chce mi sie znowu, dodam tylko ze ja zrobilem przesiadke z topowego DELL'a wtedy za którego dałem 2,500zł swego czasu, z piekna matryca i paleta kolorów (uzywana przez grafików, do tego niski MS do grania, dlatego taka cena) a poczulem sie jakbym sie przesiadl z jakiegos taniego guwienka za 200zl na cos z innego wymiaru :obama: I nie mówie tu tylko o rozdzielczosci, plynnosci (miazga) i G-sync ale nawet o samych kolorach i przejrzystosci.

 

No mysle ze Ty bys wylecial z kapci w pierwszej lepszej grze która trzyma 60 fps :usmiech:

Edytowane przez Velius
Odnośnik do komentarza

No stoi u mnie od wczoraj i faktycznie monitor daje popalić. 144Hz i przede wszystkim gsync robi jak cholera, rozmiarowo wydaje mi się spory, ale pewnie się przyzwyczaję. Jest IPS Glow dość widoczny niestety w prawym dolnym rogu, zobaczymy, czy się przyzwyczaję.

 

Bawiliście się w jakieś dual monitor setupy? Postawiłem sobie stary monitor obok i w sumie całkiem, całkiem jest. Można mieć forumka na jednym monitorze i grać na drugim :wub: 

Odnośnik do komentarza

Mialem tak przez jakis czas, ale troche nieswojo sie czulem jak z kazdej strony na mnie swiecilo i jade narazie na jednym, ale czasem jak trzeba (streamikng na twichu albo forumek w tle na pivocie :banderas: ) to tak sobie robie.

 

W sumie kruku stać Cie to moze pomysl o tri setupie, najlpiej miec 3x ten sam monitor i jedziesz w gierki xD

 

B-UnzUZCYAA7ncJ.jpg

triple+screen+%25281%2529.JPG

Edytowane przez Velius
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące później...
5 godzin temu, kotlet_schabowy napisał:

AOC to solidna marka ? Rozglądam się za jakimś LCD FHD do 800 zł, najlepiej 24-27 cali i trochę tego jest. Wpadł mi w oko model AOC I2769VM. Jakieś sugestie, rady ?

 

 

 

Ja kilka miesięcy kupiłem za 9 stówek https://www.ceneo.pl/52539990 , a teraz widzę, że nawet za 8 można kupić, także akurat w Twoim budżecie, a monitor naprawdę bardzo fajny za te pieniądze, zwłaszcza odwzorowanie kolorów. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dzięki, ale nie napisałem, że stawiam na 16:9, raz, że jakoś nie "czuję" tak szerokiej przekątnej, dwa, że będą do niego czasem podpinane konsole. 

 

Edit : zdecydowałem się niedawno na AOC i2481fxh i po paru dniach już go zwróciłem xd. Przeskok z TN na IPS skutkował zauważalnie ładniejszymi kolorami, lepszą bielą i jasnością (aż do przesady, wręcz mi oczy męczyło), ale też dużo gorszą czernią (a właściwie jej brakiem, występowała bardziej szarość-srebrzystość), a największym problemem okazało się nierównomierne i mocno widoczne podświetlenie matrycy. Ogólnie znośny sprzęt, ale jeśli uruchamiając go obok 10 letniego, ledwo żywego Gateway'a na TNce porównanie wypada na korzyść starocia, to mam wrażenie, że moje pieniądze niekoniecznie zostały dobrze wydane. No, tak się chciałem podzielić. 

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące później...
  • 2 tygodnie później...

@krzyhu923

Kurde, rzeczywiście nie zwróciłem uwagi na matrycę. Obecnie pracuje na: https://www.x-kom.pl/p/301072-monitor-led-32-i-wiekszy-philips-bdm3490uc-00-curved-4k.html

I mój kochany monitor ma matową matryce. Nawet nie pomyślałem, jakie to przydatne a przecież mój monitor jest ustawiony przodem do okna. 

Jeśli chodzi o 60HZ to mój tak ma i moje oczy męczą się ale dopiero po 12h pracy. Nie wiem czy to ma z tym związek :)

 

Może jakaś lepsza alternatywa? 

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...

Panowie, ten monitor ostatnio bardzo potanial zarowno na amazonie jak i w ponizszym sklepie.

Wydaje sie byc bardzo dobrym wyborem do gierek PC.

2k, 165Hz, IPS, 4ms, G-Sync, znana marka. Napalilem sie troche, brac czy znajde lepszy w tej cenie?

 

https://www.scan.co.uk/products/27-acer-predator-xb271hu-g-sync-monitor-165hz-ips-panel-2560x1440-4ms-100m1-hdmi-dp-usb-2x-speakers

Edytowane przez Royal
Odnośnik do komentarza

Wiem ze zdania moga byc podzielone, ale mam ten monitor juz ponad rok i to najlepsza rzecz jaka kupilem do swego PC. Poza tym, jest o niom tutaj dosc sporo postow. Zdanie jednak musisz sobie sam wyrobic. Wiem ze @raven_raven byl tak srednio zadowolony.

Edytowane przez El Loco Chocko
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

Aktualnie jestem już bardzo zadowolony :). Praktycznie przestałem zauważać ten bleed jaki mam w prawym dolnym rogu i zaakceptowałem, że monitory to nie mój tv, który jest idealnie czarny. Prócz tego kolory, jasność, częstotliwość odświeżania, IL, wszystko jest zaje,biste.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...
  • 10 miesięcy później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.