Skocz do zawartości

Kupno monitora LCD


Guts

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 744
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najczęściej odpowiadający w tym temacie

Po testach 21:9 zdecydowanie. Na razie kupię na jakiś rok, półtora monitor w okolicach 1000-1500 zł  29 cali ale później celuję w zakrzywianą krowę w formacie 21:9 a stary zostawi się do pracy. 

 

Jeśli gierka jest do tego przystosowana to FPSy, samochodówki, platformówki wyglądają obłędnie. 

Odnośnik do komentarza

Nie tylko gatunki ktore wymnieniles, ultrawide daje poczucie niesamowitej immersji w wielu roznych gatunkach. Strategie jak Civilization, turowe rpg, gry akcji rowiez wygladaja oblednie w proporcjach 21:9. Na mnie wielkie wrazenie zrobily chociazby Sea of Thieves, Battlefront czy Titanfall.

W spoilerze 2 boolshoty z Hellblade I Nier :xboss:



XeHpn6C.jpg

 

jfHEGQy.jpg

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Da radę kupić jakiś rozsądny monitor 4K do 2000zł, czy trochę bezsens? W sumie też przy takiej rozdziałce cokolwiek mniejszego niż 32" chyba  mija się z celem, a to już niebagatelna krowa:[

Coś uniwersalnego. Wiadomo, że głównie giereczki, ale też trochę grafika, no i Netliksy

Edytowane przez Frantik
Odnośnik do komentarza
11 godzin temu, kes napisał:

Nie tylko gatunki ktore wymnieniles, ultrawide daje poczucie niesamowitej immersji w wielu roznych gatunkach. Strategie jak Civilization, turowe rpg, gry akcji rowiez wygladaja oblednie w proporcjach 21:9. Na mnie wielkie wrazenie zrobily chociazby Sea of Thieves, Battlefront czy Titanfall.

W spoilerze 2 boolshoty z Hellblade I Nier :xboss:

 

  Ukryj zawartość

 

 


XeHpn6C.jpg

 

jfHEGQy.jpg
 

 

 

 

Jak gry są do tego przystosowane to wygląda to mega! Wydaje mi się ,że w monitorach stanie się to standardem. Chociaż widzę ,że jest problem z niektórymi starszymi tytułami. Nawet nie chodzi o wsparcie tych rozdzielczości tylko rozciąganie obrazu. Pewnie da się jakoś to ustawić aby odpalało grę w normalnych proporcjach z czarnymi pasami po bokach. Na razie nie miałem czasu się tym bawić. 

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Witam przymierzam się do kupna nowego monitora i nie mogę się zdecydować pomiędzy dwoma modelami

 

zastosowanie raczej uniwersalne (gierki, 3ds Max, photoshop), co byście wybrali na moim miejscu? będę wdzięczny za wszelką pomoc

 

Acer ET322QK czy LG 27UK650-W

Odnośnik do komentarza

mam problem z monitorem, nie idzie mi ustawić 60hz przy rozdzielczości 4k. Monitor Philips XLINE 349X7FJEW. Podłączam go do laptopa który ma co prawda integrę ale na stronie znalazłem info że HD Graphics 520 spokojnie obsługuje 60hz przy 4K. Na nizszej rozdzielczości oczywiście 60hz jest. Monitor oczywiście podpięty do gniazda 2.0. Co jest nie tak?

 

edit: ok mam - kabel jest 2.0, gniazdo w monitorze jest 2.0, grafika może obsłużyć 4k 60hz ale gniazdo w laptopie to już 1.4 xD

Edytowane przez MaZZeo
Odnośnik do komentarza
  • 4 miesiące później...
  • 3 tygodnie później...
  • 3 miesiące później...

Zadam tu pytanie może ktoś ma doświadczenie (np @kes). 

 

Jaki monitor 21:9 do nowego kompa? Składam kompa pomocy w podzespołach nie potrzebuje. Komp na razie bez karty zostawiam GTX 970 ale karta przyjdzie przed cyberpunkiem albo jak wyjdą nowe GeForce i będzie to opłacalne. Na razie do civki, total war czy FM starczy to co mam a ramu i cichszego pc potrzebuje już teraz. Chcę coś w miarę rozsądnego. Nie potrzebuje pierdyliarda Hz i hdr. Ja prosty chłopak jestem od hdr mam tv do którego i tak kompa podepne jak będę chciał a grać w multi i liczyć FPS nie zamierzam. 

Edytowane przez blantman
Odnośnik do komentarza
14 godzin temu, blantman napisał:

Zadam tu pytanie może ktoś ma doświadczenie (np @kes). 

 

Jaki monitor 21:9 do nowego kompa? Składam kompa pomocy w podzespołach nie potrzebuje. Komp na razie bez karty zostawiam GTX 970 ale karta przyjdzie przed cyberpunkiem albo jak wyjdą nowe GeForce i będzie to opłacalne. Na razie do civki, total war czy FM starczy to co mam a ramu i cichszego pc potrzebuje już teraz. Chcę coś w miarę rozsądnego. Nie potrzebuje pierdyliarda Hz i hdr. Ja prosty chłopak jestem od hdr mam tv do którego i tak kompa podepne jak będę chciał a grać w multi i liczyć FPS nie zamierzam. 

Do jakiego pułapu cenowego chcesz dobić?

Odnośnik do komentarza

@kes o kurde ale drogie. @Bielik no właśnie 4 k to sporo w teorii mogę tyle wydać ale chcę jeszcze w tym roku kupić oleda LG z nowej serii i wtedy będę miał krucho z kasą. Myślałem o monitorze do 2,5 k ale widzę że tutaj co najwyżej bardzo dobry 27 cali kupię. Dlatego może być drożej ale nie high end bo nie widzę sensu tyle ładować w monitor. Gram na monitorze tylko rys, crpg i indyki. Gry aaa będą ogrywane na qled a w przyszłości na oledzied.   Umówmy się są gry ktore tylko myszka klawa i monitor a są takie gdzie padzik kanapa i tv lepiej wypadają. Najwyżej oleje ultrapanorame na razie bo dla nowego doznania w civ 6 chyba nie warto xD

Edytowane przez blantman
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Sorry, że tak późno, ale obczaj sobie te monitory.

 

Philips UltraWide 345B1C - matryca WQHD VA z samsunga, który jest sprzedawany za 3,8k + cytat z forum pclol o bliźniaczym modelu
"Mam i używam na co dzień. Lubię go chociaż czasy reakcji sięgające nawet 35ms drażnią mnie. I w grach i na stronach przy przewijaniu. Dodatkowo obraz nie jest tak "stabilny" jak na IPSach. Patrząc się na białą stronę można odnieść wrażenie, jakby podświetlanie nie było flicker free. W grach nie ma z tym najmniejszego problemu. Ale przy jednolitych materiałach moim zdaniem męczy to niepotrzebnie oczy. Czuć, że coś tam jest nie tak i to właśnie ta czarna siatka niewypełnionego tła obok pixeli. "

iiyama G-Master GB3461WQSU-B1 - WHQD IPS

 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
W dniu 8.06.2020 o 18:49, iluck85 napisał:

Ktoś tu ma 32 calowy monitor? No dokładniej to 31,5 :)

 

Mam od prawie 2 miesięcy zakrzywionego tego Philipsa

 

I w sumie jestem ukontentowany. Najbardziej pozytywnie zaskoczył mnie komfort obcowania z tym rozmiarem. Teraz 32" wydaje mi się w sam raz

 

Niestety ma i wady, ale rozpisałem się już o tym w komentarzu na Morelach :ogor:

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Mam spory dylemat ostatnio. Chciałbym coś kupić pod nową generację.

Dylemat mój jest nietypowy ponieważ waham się między LG OLED CX48 i LG 34GK950F.

Ekran ma służyć tylko i wyłącznie do gier na PC, nie na konsoli.

 

I teraz tak.

 

OLED to oled - idealna czerń, dość niski imput lag, gamingowe ficzery takie jak 120Hz oraz wsparcie G-Sync, bezbłędny co-do-piksela HDR 700 nitów, spory, 48-calowy, ekran (jak na monitor to naprawdę dużo), więc jak nie ustawię go odpowiednio daleko od oczu, to jego rozmiar może być nawet wadą; obsługa pełnego 4K, ale format "jedynie" 16:9. Ryzyko wypalenia również istnieje. Niestety czytam i oglądam na youtube recenzje, które jasno mówią, że OLED posiada taki problem, że podczas VRR (G-Sync) jego największa zaleta, czyli czerń zostaje zniszczona przez błędną gammę (problem, którego LG jeszcze nie naprawiło aktualizacjami, ale powinni się z tym uporać w przyszłości). Póki co jednak problem istnieje.

 

A monitor LG 34GK950F to typowo pecetowy monitor, który nie sprawi nigdy problemów takich jak OLED - monitor jest przede wszystkim SZEROKI (ultra wide) czyli pieśń przyszłości moim zdaniem (nowe konsole mają być rzekomo kompatybilne z formatem 21:9, ciekawe...), rozdzielczość 3440x1440 czyli 5 milionów pikseli zamiast 8 milionów w pełnym 4K, więc i więcej klatek na sekundę w grach w natywnych rozdzielczościach; nie bawimy się tutaj w jakieś HDMI 2.0 albo 2.1, bo podłączmy przez DP, który też jest przyszłością; posiada 144Hz oraz Free Sync 2.0 (używam RTX2080S, który powinien choćby i niekiedy zrobić tyle FPS ile monitor maksymalnie wyświetli), jeszcze niższy imput lag bo to monitor do gier. Ale teraz wady... HDR400, który oznacza brak HDR, chociaż serwis RTINGS podaje, że te 412 nitów nawet cośtam daje. Mniejszy ekran oczywiście, monitor ma "tylko" 34 cale, jest zakrzywiony. Znowu format 21:9 naprawdę robi wrażenie w mnóstwie gier, dodaje immersji.

 

Monitor LG dużo tańszy. Dodam, że już posiadam jeden TV OLED, ale służy wyłącznie do filmów w salonie. Tutaj chciałem poznać wasze zdanie odnośnie tego jaki ekran kupić do PC.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.