Skocz do zawartości

Kupno monitora LCD


Guts

Rekomendowane odpowiedzi

Mam takie pytanie odnośnie monitora Samsung. Model to 2032BW, ale inne modele mysle maja podobnie. Mam go juz jakis czas, ale wczoraj wpadł mi w ręce Bioshock no i troche mnie zaczeły denerować ciemne kolory. A dokładnie czarny, ktory na tym monitorze jest szary. Da się coś z tym zrobić? Mam ustawione w menu minitora jasność na 3%/100%, ale i tak jest za jasno i kolor czarny jest kolorem szarym. Nie instalowałem zadnego magictues, bo nie chce sie uruchomic pod moją vista64/. Podobno gryzie się z moją kartą graficzną r hd4670.

 

Ai jeszcze cos. Czy podłączenie przez kabel DVI zrobi jakąs roznice ? Teraz mam perzez D-sub

Edytowane przez gekon
Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 744
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najczęściej odpowiadający w tym temacie

Podłącz przez DVi, zawsze to cyfrowo, nie analog. Poszukaj ustawień barw do swojego monitora. Wpisz jego nazwę i dodaj color profile czy cuś. Możesz też użyć jakiegoś tam progsa od samsunga do ustawienia monitora [nie magic tune tylko natural color czy cuś.] . Ja jadę na jakimś profilu zassanym z neta, bez niego kolory wydają mi się wyblakłe. Używam Programiku Microsoftu do ładowania profilu.

Na tej matrycy super czarnego koloru nie uzyskasz ;/

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...
dobry monitor do 700 zl powiedzmy - potrzebuje

 

poki co znalazlem to - http://www.sirius.pl/komputery/towar_cenni..._L226WA-WN.html

 

 

Orientuje sie w tvikach, w monitorach juz mniej. Widze, po pobieznym rekonensansie, ze taki maly kontrast to i tak sporo jak na monitory, poza tym jest hdmi, rozdzielczosc zadowalajaca, niski czas reakcji...wyglada to niezle. Tylko cena wzglednie niska w stosunku do niektorych monitorow, ktore maja gorsze parametry, wiec zasatanawiam sie gdzie tkwi haczyk.

 

 

Kupilem ostatecznie 3 razy drozszego benq i musze powidziec, ze 24' calowy monitor to jest ku rwa to;] Godziwa jakosc dla arystokracjyi.

Odnośnik do komentarza
dobry monitor do 700 zl powiedzmy - potrzebuje

 

poki co znalazlem to - http://www.sirius.pl/komputery/towar_cenni..._L226WA-WN.html

 

 

Orientuje sie w tvikach, w monitorach juz mniej. Widze, po pobieznym rekonensansie, ze taki maly kontrast to i tak sporo jak na monitory, poza tym jest hdmi, rozdzielczosc zadowalajaca, niski czas reakcji...wyglada to niezle. Tylko cena wzglednie niska w stosunku do niektorych monitorow, ktore maja gorsze parametry, wiec zasatanawiam sie gdzie tkwi haczyk.

 

 

Kupilem ostatecznie 3 razy drozszego benq i musze powidziec, ze 24' calowy monitor to jest ku rwa to;] Godziwa jakosc dla arystokracjyi.

A jaki model jeśli mogę wiedzieć

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...
planuje kupic BenQ E2400HD http://www.benq.pl/products/LCD/?product=1...=specifications lub E2200HD, monitor do PC (filmy, net, word...) i PS3, parametry mi pasuja, ale chcialem spytac jak z jakoscia tych BenQ, uzywal ktos?

Ten ktory wybrales idealnie spelni twoje wymagania, a co do jakosci tez nie ma sie co martwic. W tej chwili posiadam Benq G2400W i na jakosc nie narzekam, zero bad/hot pixeli, w grach spisuje sie idealnie (PS3) - zero zastrzezen. Ten monitor o ktory pytales ma juz natywnie rozdzialke FullHD i proporcje ekranu 16:9 zamiast standardowych 16:10 wiec, wszelkie skalowania masz juz z glowy, obraz bedzie zyleta.

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...
  • 2 miesiące później...
  • 2 tygodnie później...

Stary, za 2-3 dni praca na jakiejś 17 czy 19 to będzie coś zabawnego dla Ciebie. Do 22' trzeba się przyzwyczaić, ale jak już to zrobisz to jest si :)

Ogólnie przerzuć się na pracę w oknach,a nie na full screen i jest super. Ja np mam FF na ok 3/4 ekranu. Reszta to gg,muza itp :)

Odnośnik do komentarza
  • 3 miesiące później...

LCD nie męczą oczu, bo nie odświeżają całej matrycy więc jeśli tylko tego wymagasz to nada się każdy.

Zamiast tego LG lepiej weź Eizo (tylko najpierw dowiedz się co to za "odbarwienia"). Też jest na matrycy TN, też ma 500:1 i równie wielką plamkę ale jeśli chodzi o jakość wykonania to przebija on produkty LG.

 

Jedyny "minus" to wygląd - nie każdemu może się spodobać ascetyczna linia.

Odnośnik do komentarza
  • 3 miesiące później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.