Skocz do zawartości

Kupno monitora LCD


Guts

Rekomendowane odpowiedzi

1080p mi styknie. Na 1440 to mnie nie stać raczej w tym przedziale.

 

Liczy się niski input lag i brak problemu z vsynciem. Mój obecny samsung 22 sprzed 4 lat za 400zł zaczął odpierdalać szajs z vsyciem po przesiadce na gtx 970 z 560ti przez co mam dziwaczne problemy z frameratem z załączoną tą opcją.

Edytowane przez akadyjczyk
Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Też szukam monitora 27, albo 28 cali i nie wiem, czy celować w natywną rozdziałkę 1080p, czy wyżej?

Czy te 27/28 cali jest optymalne dla 1440p?

Albo inaczej, czy gdybym na 28calach, monitorze z natywną rozdziałką 1440p, odpalał gry w 1080p, to obraz nie wyglądałby najlepiej?

Jakby ktoś coś polecał, to z G-sync i jakby było to z funkcja pivot. I odświeżanie 120hz.

Edytowane przez grzybiarz
Odnośnik do komentarza

Ale po co chcesz odpalac na monitorze 1440p gry w 1080p? :dafuq:

 

Monitor ponizej 27 cali tylko 1080p

Monitor 27 cali i wyzej 1440p imho.

 

Monitorek z g-sync w 1440p, takim odswiezaniem to spory wydatek, musisz przyszykowac okolo 3 kafle. Wybor tez nie jest jakis duzy, ja mam XB270HU i zadnego innego monitora juz w zyciu nie chce.

Edytowane przez Velius
Odnośnik do komentarza

Dobra, to biorę za jakiś czas tego ASUS ROG, a Ty Pizdon jak nie znasz odpowiedzi, to na chu.j sie udzielasz?

 

Asus ROG to kiepski wybór, ma matryce TN. Odkad pojawila sie ulepszona wersja z IPS i ten Acer XB270HU duzo ludzi stara sie opychac te uzywki. Jedyna jego zaleta jest czas reakcji 1ms, ale moim zdaniem nie jest to warte swieczki jezeli grasz w cos wiecej niz samo CS:GO bo jakosc obrazu miedzy IPS a TN w tych modelach to poprostu PRZEPAŚĆ. Za 200-300zł wiecej masz wypas monitor BOGA z matryca IPS i takim pieknym obrazem ze wszystkim którzy to zobacza puszcza zwieracze.

 

Jak juz masz wydawac grube pieniadze to lepiej przemysl sprawe i zrob research.

Edytowane przez Velius
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Granie w rozdzielczosci 1080p na monitorze 1440p jest oczywiscie jak najbardziej mozliwe, ale nie zawsze wyglada to za ciekawie lub na tyle ostro zeby byl sens. Wyjatkiem sa porty z konsol, ktore nie maja zmian rozdzielczosci w opcjach (mozna je zliczyc na palach, dla przykladu Legend of Korra). Korre skonczylem grajac w takiej rozdzialce i jakos to bylo, ale wiekszego sensu w obnizaniu rozdzialki nie ma.

Odnośnik do komentarza

Nie ma fizycznie mozliwosci, aby mniejsza rozdzialke, upscalowac do wyzszej i miec ostrzej niz natywnie per pixel, na monitorach jest to za bardzo widoczne.

Ludzie scaluaj specjalnie w dol aby miec lekki blur imitujacy AA ale w druga strone to czysta glupota w kontekscie grzybiarza.

 

Dajesz grzybiarz, jeszcze po ojcu pojedz, po ciotce, siostrze i kuzynce. Cala arena twoja.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
  • 3 miesiące temu...

Koledzy, czy jest sens kupować monitor 144hz na matrycy TN? Czy lepiej kupić dobry IPS z 60hz? Nie powiem, że podniecają mnie te dodatkowe klatki w CSie, ale kąty i barwy lepiej sprawdzają się przy codziennej pracy (która nie obejmuje granie w CSa). Forumku doradź. Rozdzielczość tylko 1080p. Wincyj smok nie wyciągnie w innych gierkach.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Google i benchmarki polecają mi LG 24GM77-B - https://mediamarkt.pl/komputery-i-tablety/monitor-lg-24gm77-b-2

 

Będzie znośne do niedzielnego grania na PC i kąsoli oraz codziennej roboty, czy jest coś szczególnego, na co powinienem zwrócić uwagę? Nie kupowałem żadnego monitora od kilkunastu lat (sic!). Kupiłem TV do konsoli i okazał się średniakiem, co mocno smuży, dlatego do PC chciałbym coś porządniejszego, ale nie z najwyższej półki.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Lepszy ultra wide np: ACER PREDATOR X34A 34" 3440X1440 IPS G-SYNC czy jakis full hd 165hz 16:9 albo 4k? Monitor bedzie podlaczony do tytanow pascali w sli.

 

Z Hz jest tak że różnica między 60 a 100 jest potężna a między 100 a 150 już praktycznie nie zauważalna. Jeśli możesz sobie pozwolić to bierz ultrawide bo urywa łeb z kręgosłupem i nic nie jest w stanie dorównać takiemu sprzętowi względem imersji. 

Odnośnik do komentarza
  • 4 miesiące temu...

Jest bardzo warte 100%, polecam Velius, wlasciciel poprzedniego modelu XB270HU. Trzeba tylko dokladnie przed zakupem sprawdzac bad pixele i glow na rogach na czarnym ekranie, ja mialem szczescie i moj model jest super, ogladalem je w Saturnie i testowalem przed zakupem. Nowsza wersja ma jakies tam udoskonalenia wizualne (wyglada o niebo lepiej) oraz porty HDMI itp.

 

Monitor ryje beret i codziennie Cie bedzie okladac po ryju swoja jakoscia, jak go dobrze ustawisz i skonfigurujesz.

Edytowane przez Velius
  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...