Skocz do zawartości

Ghostbusters


Salwador

Rekomendowane odpowiedzi

Gość donsterydo

Ja jestem rocznik 86 i nawet pamiętam jak na drugiej części pogromców w kinie byłem co daje pogląd jakie film musiał na mnie wrażenie zrobić, że to pamiętam jak miałem wtedy 3 latka :-)

 

blantman: Przez jaki sklep kupiłeś ?

 

Slupek88: Jak masz kartę, którą możesz płacić w zagranicznych sklepach internetowych to faktycznie lepiej wyjdziesz na tym jak kupisz na X360 z USA.

Edytowane przez donsterydo
Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 44
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Czekalem na to dlugo :brew: Jak bylem dzieciakiem, to uwielbialem te filmy, a i do dzis chetnie ogladam, jak leca np. na Polsacie :>>

Bylo zamieszanie z ta gierka, w koncu wyszla. PALowska iksboksowa wychodzi dopiero w pazdzierniku, NTSC juz jest (taki egzemplarz sprowadzilem), na ps3 jest od razu i PAL i NTSC.

Dla mnie jako fana filmu gierka wypas. TPP, z tylu na plecaku z miotaczem i pulapkami energia, wskaznik przegrzewania sie broni itd.

Scenariusz napisal D.Aykroyd i H.Ramis, sa wszyscy kolesie z filmu i udzielili glosu oraz mord glowym bohaterom :] Nasz bohateiro nosi wdzieczna ksywe Rookie :>> Jestem dopiero na poczatku, ale gra mi sie swietnie - mozna lazic po siedzibie, udzwiekowienie rodem z filmu (muzyka zywcem z filmu razem z przebojem Raya Parkera), glosy nagrane dobrze. Graficzka nie kopie dupy, ale jest w porzadku.

Nie to jednak jest najwazniejsze - najwazniejszy jest KLIMAT, a ten udalo sie zachowac. Konczylem na Amidze dwojeczke, potem bawilem sie w Ghostbusters na PieCu i dopiero prawie 20 lat pozniej wyszla gierka na podstawie tego filmu w takim ksztalcie, w jakim chcialoby sie ja widziec.

Nie wiem, czy kupilbym to, gdybym nie mial sentymentu do filmu, ale wszystkim szajbusom, ktorzy je polubili tak jak ja polecam z czystym sumieniem :)

Odnośnik do komentarza

Jak bylem dzieciakiem,, byl to jeden z moich ulubionych filmow, a i dzis morda mi sie smieje, jak czasem leci w TV i sobie go odswiezam ;] Nie wierze, ze Ktos mogl nie widziec tych filmow, jesli nie widzial albo zapomnial o co kaman, przed gra warto sobie przypomniec, co by odkryc rozmaite nawiazania, teksty i scenki :)

 

Dla mnie gra - jako fana - jest za(pipi)ista. Przez to zamieszanie z wydaniem i kombinowaniem z wersjami PALowskimi, moze przejsc bez echa, a szkoda, bo pod wzgledem licencji, scenariusza, dialogow, klimatu, to smialo moge nazwac ja superprodukcja.

Scenariusz napisali D. Aykroyd i H. Ramis, jest prawie cala obsada z filmu, lacznie z dupkiem Peckiem (urzedasem od burmistrza, ktory chcial zamknac interes Ghostbusters) :D Zabraklo tylko S. Weaver (grajaca Dane Barret), zamiast niej mamy Alysse Milano (serial Czarodziejki oraz nie kazdy moze wie, ale grala te coreczke Szwarcenburgera w Commando).

Muzyka rodem z filmu, lacznie z przebojem Raya Parkera - Ghostbusters. Teksty swietne i powalaja na lopatki. To przede wszystkim K L I M A T i teksty stanowia o sile tej gry. Jajcarskie teksty Venkmana, powazne dywagacje Egona z Rayem, filozoficzne rozwazania Winstona... Jest z czego sie posmiac, ale TRZEBA znac filmy i przyda sie chociaz srednia znajomosc angielskiego. Dzwiek na najwyzszym poziomie.

 

Fabuly nie beda streszczal, bo szkoda psuc zabawe, ale znawcy filmow beda wniebowzieci, bo pojawia sie lokacje z obu czesci filmow (+ wiecej), starzy "znajomi" (przypieczemy np. piankowego marynarzyka i kobiecine ducha z biblioteki) itd.

My robimy za nowy nabytek ekipy - "Rookie", gosc niemowa, ciagle obsmiewany przez Venkmana (B. Murray) i ktoremu ekipa daje naczesciej sprzet do testow :D

Bronie sa cztery, dostajemy je stopniowo w miare zaglebiania sie w gre, kazda mozna "upgrejdowac".

 

Grafika - dobra, bez rewelacji. Wszystko czytelne i w porzadku.

 

O co chodzi w rozgrywce? No to chyba oczywiste, ze lapiemy duchy :) Mamy taki przyrzad, ktorym sie poslugiwac Egon Spengler (H. Ramis), z antenka, ktorym skanujemy duchy, co by obadac, na ktorego jest nalepszy sposob. Za lapanie duchow otrzymujemy kase, ktory mozna spozytkowac na "upgrejd" sprzetu. Stwory albo rozwalamy, albo pulapka na podloge i po oslabieniu musimy je zlapac. Oczywiscie sa rowniez bossowie.

 

Gierka dzieli sie na 5 chapterow a kazdy po multum podchapterow (nie chce mi sie liczyc). Proponuje od razu wrzucic professional, co by sie dluzej gralo. Na tym poziomie gra jest dosc wymagajaca, szczegolnie w dalszym etapie rozgrywki. Fajnie urozmaicone misje, ciagle cos sie dzieje. Mozna sie posmiac, jak i przestraszyc. Przed kazdym chapterem mozemy sobie polazic po siedzibie, posluchac rozmow sekretarki, do ktorej dzwonia oszolomy z prosba o interwencje ;] W siedzibie jest m.in. obraz Vigo (z 2giej czesci glowny badguy), z ktorym mozna pogadac i ktory odgraza sie i zlorzeczy, ze jeszcze wroci :D :D Czas gry - mii wyszlo wedlug licznika ok. 13 godzin, bez zaglebiania sie w achievementy itd.

 

A wlasnie, bardzo fajne achievementy. Robi sie je z prawdziwa przyjemnoscia. Zadowoleni beda Ci, co im na nich zalezy, jak i majacy zazwyczaj ten aspekt gier na X'a w d. Nie sa to takie szajsowate achievementy, typu ubij 1000 duchow, albo przejdz bez straty energii cala gre. Jest rowniez tryb online, troche tych trybow jest i mozna poszalec z ekipa lub dolaczyc sie do gier, ktore trwaja.

 

Ogolnie bardzo polecam. Jest to jedna z najlepszych gier na licencji filmowej, w jakie gralem w swojej growej karierze.

 

Ocena od fana - 8,5/10. Ocena dla reszty - 8/10.

 

 

 

Odnośnik do komentarza

Nie zwracam na takie rzeczy uwagi i mi nie przeszkadzaja ;] Co do dropow, to czasem sie zdarza przycinanie, jak jest multum duchow i innego syfu, ale to w pozniejszych chapterach, szczegolnie jak jest rozpierducha w chapterze ostatnim.

Juz wycisnalem prawie wszystko, takze jak Ktos chce lyknac te gre, to na priv do mnie albo temat w pchlim targu.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Pogralem i jest fajnie. Gra na pewno dla fanow jest must have, ale dla mnie czyli osoby ktory zna filmy ale nie jest jakims wybitnym fanem to po prostu dobra gra. Graficznie spisuje sie dobrze, czasem jest srednio czasem dobrze, ale ogolnie sie podoba. Wszystkie efekty swietlne spisuja sie niezle. Fabularnie jest naprawde kozacko... widac, ze stali za nia ludzie ktorzy znaja sie na robocie. Gram na Pro i latwo nie jest, ale podoba mi sie szukanie sposobow na przejscie poszczegolnych odcinkow. Gre polecam. Takie 7.5/10

Odnośnik do komentarza
  • 1 rok później...
  • 2 lata później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...