Skocz do zawartości

Porozmawiać z Japończykami przez neta...


Burth

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 12
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Final Fantasy XI ^^ 90% Japonczykow nie zna wiecej niz 3 slow po ang. Sam znam natomiast 3 Japonczykow z ktorymi rozmawiam kiedy tylko sa online ^^

 

Tu bym się z Tobą nie zgodził, jeśli chodzi o angielski u Japończyków, to 70% potrafi posługiwać się komunikatywnie językiem angielskim. Oczywiście chodzi mi o 70% Japończyków z którymi rozmawiałem, nie wiem jak to jest w całej Japoni, ale z tymi 90% to chyba troszkę przesada

Odnośnik do komentarza

Znać język znają - wszak owczy pęd do bycia bardziej amerykańskim niż raperzy z gett czymś owocuje. Problem leży po stronie gramatyki i wymowy. O ile w pierwszym przypadku tak +- połowa ma ją opanowaną w stopniu pozalającym na złożenie normalnego zdania tak Japończyka/Japonki dobrze mówiących po angielsku jeszcze nie spotkałem i nawet w TV wielu prezenterów engrishuje

 

 

Znajomość angielskiego można zobaczyć na eBay - towar nowy, wysyłam za granicę, płać paypalem, dziękuję albo kochana płyta zespołu xxx

Edytowane przez greah
Odnośnik do komentarza

I właśnie dlatego winniśmy gloryfikować to, że jesteśmy Polakami - angielski przychodzi nam łatwo a po latach rozmów już tylko rdzenni Australijczycy potrafią wyczuć akcent; japoński przychodzi nam jeszcze łatwiej, bo podobnie jak Japończycy świszczymy tyle, ze my na "ości" a oni na "łatasi"

 

Wniosek jest taki, że życie w kraju gdzie króluje język należący do drugiej grupy najtrudniejszych na świecie ma i swoje plusy :(

Odnośnik do komentarza
Final Fantasy XI ^^ 90% Japonczykow nie zna wiecej niz 3 slow po ang. Sam znam natomiast 3 Japonczykow z ktorymi rozmawiam kiedy tylko sa online ^^

 

Tu bym się z Tobą nie zgodził, jeśli chodzi o angielski u Japończyków, to 70% potrafi posługiwać się komunikatywnie językiem angielskim. Oczywiście chodzi mi o 70% Japończyków z którymi rozmawiałem, nie wiem jak to jest w całej Japoni, ale z tymi 90% to chyba troszkę przesada

 

To 90% było w odniesieniu do FFXI. I muszę się z nim zgodzić, japończycy generalnie nie mówią po angielsku jeśli nie czują że opanowali tę sztukę w stopniu naprawdę dobrym.

Jeśli nawet wiedzą jak odpowiedzieć na zadane pytanie ale z angielskiego jako takiego czują sie średnio to wolą walnąć 'I don't speak any english' i po sprawie. Jest to dla nich o tyle wygodne że znacząca część populacji FFXI to mieszkańcy KKW. :(

 

Swoją drogą różnego rodzaju gry też są dobrym miejscem do poznania osób z japonii. I nie muszą to być wcale płatne mmorpg, ale jak najbardziej darmowe i nastawione na sam social pokroju Habbo Hotel(jp). Zabawa może być ciekawa, tylko lepiej się dobrze do niej przygotować tak pod kątem merytorycznym (czyli samego języka), jak i technicznym (jp czcionki etc.), żeby oszczędzić sobie niepotrzebnych nerwów.

Odnośnik do komentarza
I właśnie dlatego winniśmy gloryfikować to, że jesteśmy Polakami - angielski przychodzi nam łatwo a po latach rozmów już tylko rdzenni Australijczycy potrafią wyczuć akcent; japoński przychodzi nam jeszcze łatwiej, bo podobnie jak Japończycy świszczymy tyle, ze my na "ości" a oni na "łatasi"

 

Wniosek jest taki, że życie w kraju gdzie króluje język należący do drugiej grupy najtrudniejszych na świecie ma i swoje plusy :(

 

Generalnie tak sie utarlo ze duzo ludzi wie ze na pierwszym miejscu jest Chinski w dialekcie kantonskim pozniej chinski w dialekcie mandarynskim i polski

 

ale malo kto wie ze finski jest duzo trudniejszy od polskiego , gramatyka jest chora (jesli sadzicie ze polska gramatyka jest trudna to polecam finski )

i wlasciwie polowa czasow jest nieuzywana wlasnie przez ten stopien komplikacji

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 8 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...