Skocz do zawartości

Nasze gry


sokol

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 89
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najczęściej odpowiadający w tym temacie

Najczęściej odpowiadający w tym temacie

Must have a b.dobra gra to (IMHO) też nie jedno i to samo. Np. taka Zelda czy MP zaliczają się do tych pierwszych, a np. Enternall Darness, Pikmin czy Viewtiful Joe do drugich. Kupując GC, kupuje się go dla: Metroida, Metala, Zeldy, Mario i Residenta. Jak ktoś tych gier nie ma w kolekcji, to ja nie wiem. :)

 

Czego się po Metroidzie spodziewałeś? Odstesowania w stylu Quake? To jest przygodówka, specyficzna i jedyna w swoim rodzaju. Mi na początku też nie podpasował Metroid, dopiero przechodząc drugi raz gra mnie oczarowała. :P

Odnośnik do komentarza

Metroid Prime ma cały szereg wad :

 

1. Drętwe ruchy Samus - akcji w Metroidzie brakuje dynamiki, Samus obraca się wolno, a walki z bossami skutkują bólami w ścięgnach dłoni. Rozumiem, że to gra action adventure a nie FPP, ale skoro już zdecydowano się na taką perspektywę to należało zadbać o odpowiednią dynamikę akcji.

 

2. Backtracking - czyli najczęściej powtarzany zarzut wobec Metroida. Nic tak mnie nie wkurzyło w Metroidzie jak planowanie i przemierzanie optymalnej trasy do jakiegoś miejsca i konieczność walki kilka razy z tymi samymi przeciwnikami w odwiedzonych już wcześniej miejscach.

 

3. Marny garnitur przeciwników - o ile do bossów nie można się przyczepić o tyle zwykli przeciwnicy są po prostu nudni. Ci z początku gry są śmiesznie prości, natomiast w dalszych częściach mamy same wariacje na temat space pirates i metroidów. Do tego dochodzi to co napisałem wcześniej - respawnowanie się przeciwników i bezsensowne walki z już wcześniej pokonanymi. Sztucznie wydłuża to czas gry bo jej autorzy bardzo oszczędnie rozmieścili miejsca teleportacji między światami.

 

4. Muzyka - tu się pewnie nie zgodzicie. Irytowała mnie muzyka w grze, szczególnie ta wciąż powtarzająca się w momentach zagrożenia. Działała mi na nerwy i wprowadzała niepokój. Po grze w Metroida miałem ochotę na gry z mniej przytłaczającym klimatem.

Odnośnik do komentarza
Metroid Prime ma cały szereg wad :

2. Backtracking - czyli najczęściej powtarzany zarzut wobec Metroida. Nic tak mnie nie wkurzyło w Metroidzie jak planowanie i przemierzanie optymalnej trasy do jakiegoś miejsca i konieczność walki kilka razy z tymi samymi przeciwnikami w odwiedzonych już wcześniej miejscach.

 

Mnie tylko ten nieszczęsny backtracking irytował + oczywiście konieczność walki z tymi samymi przeciwnikami. Ale gra i tak jest świetna.

 

 

Mi w czwartek przyszedł czwarty Resident i od razu się zakochałem w grze, cuuuuuuuuudo. Zabawa jest przednia i to prawie od pierwszych minut.

 

Ponad koniec tygodnia powinnien dojść Star Wars: Jedi Outcast (Dużo, Tanio, Ebay!). Grał ktoś w tę grę na GC?

Edytowane przez Junkhead
Odnośnik do komentarza

kolejny dosc dlugo poszukiwany tytul zawital do mojej skromnej kolekcji. w polsce praktycznie nie do zdobycia - szukalem, ale ani allegro, ani sklepy nie mialy. nawet jak ktorys sklep (vide Swiat Gier) posiadaly gre w ofercie internetowej - okazywlo sie, ze tytulu nie ma. w koncu dorwalem na brytyjskim ebay'u za niecale 80 pln (cena juz z przesylka do polski). jak na tak trudno dostepny towar cena rewelacja.

 

a mowa o Mario Power Tennis - od dawna i zawsze bylem fanem Mario Tennis na N64. ehh, te noce spedzone z tym wlasnie jednym starym tytulem. z przyjacielem ( \m/ Kroolik) robilismy sobie nocki z konsolami. przyjezdzal ze swoja PS2 i kilkoma tytulami. ja mialem juz wtedy gacka. pu chwili spedzonej z nowymi tytulami odpalalismy "na jeden meczyk" Mario Tennis. najczesciej konczylismy rano. zobaczymy czy wersja na NGC ma te sama moc grywalnosci co jej preceder.

 

ogolnie ostatnio na nowo odkrylem ebay - i to wlasnie brytyjski. jesli szukacie gier na gacka to polecam sprawdzic. sporo tytulow, wielu sprzedawcow od razu podaje koszt wysylki do Polski (wychodzi 2,5-8 funtow, zalezy od sprzedawcy). jak szukacie uzywanych gier to juz wogole wychodzi taniocha. oczywiscie sa wyjatki - pikmin 2 bedzie tu idealnym przykladem - ciezko kupic uzywke za mniej niz 150 pln, za nowke trzeba zaplacic juz ponac 200 (ceny podaje lacznie z kosztami wysylki do nas).

 

Ponad koniec tygodnia powinnien dojść Star Wars: Jedi Outcast (Dużo, Tanio, Ebay!). Grał ktoś w tę grę na GC?

hehe. zobaczylem twoj post dopiero po napisaniu swojego. niezla synchrnizacja.

Edytowane przez jiloo
Odnośnik do komentarza
Gość kat_robert
a mowa o Mario Power Tennis - od dawna i zawsze bylem fanem Mario Tennis na N64. ehh, te noce spedzone z tym wlasnie jednym starym tytulem. z przyjacielem ( \m/ Kroolik) robilismy sobie nocki z konsolami. przyjezdzal ze swoja PS2 i kilkoma tytulami. ja mialem juz wtedy gacka. pu chwili spedzonej z nowymi tytulami odpalalismy "na jeden meczyk" Mario Tennis. najczesciej konczylismy rano. zobaczymy czy wersja na NGC ma te sama moc grywalnosci co jej preceder.

aj, zazdroszcze

akurat tej gry nie mam, a chcialbym, jednak tak jak napisales, jest praktycznie nie do dostania

ogolnie ostatnio na nowo odkrylem ebay - i to wlasnie brytyjski. jesli szukacie gier na gacka to polecam sprawdzic. sporo tytulow, wielu sprzedawcow od razu podaje koszt wysylki do Polski (wychodzi 2,5-8 funtow, zalezy od sprzedawcy). jak szukacie uzywanych gier to juz wogole wychodzi taniocha. oczywiscie sa wyjatki - pikmin 2 bedzie tu idealnym przykladem - ciezko kupic uzywke za mniej niz 150 pln, za nowke trzeba zaplacic juz ponac 200 (ceny podaje lacznie z kosztami wysylki do nas).

no ja odkrywam go raz na jakis czas, ogladam, slinie sie i zaluje, ze nic z tamtad nie moge kupic

ale ostatnio pojawila sie nadzieja, Ping oferuje przemiane zwyklej gotowki w ta z PayPala i moze uda mi sie po wyplacie dorwac mario party 7 lub 3, ktore podobnie jak ten tennis sa nie do dostania

(3 ostatnio byla na allegro za 230zeta)

Odnośnik do komentarza
Oczywiście jedynie oryginały:

 

1.) The Legend of Zelda: Wind Waker;

2.) The Legend of Zelda: Twilight Princess;

3.) Metroid Prime 2: Echoes,

4.) Metroid Prime 1,

5.) Paper Mario: The Thousand-Year Door;

6.) Baten Kaitos: Eternal Wings and the Lost Ocean;

7.) Eternal Darkness: Sanity's Requiem.

 

W planach: MGS TS i być może jakiś Mario lub Squadron Leader 2.

 

 

Ostatnio doszedł PikMin 2 - rewelacyjna gra :)

 

...a propos tytułów obowiązkowych, to jakkolwiek trudno tu o sztywne kryteria, niemniej - moim subiektywnym - jest to maksimum 10 gier (ww wymienione oraz ww planowane;-)).

Edytowane przez JanzKijan
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Mój spis (pogrubioną czcionką zaznaczyłem tytuły, które aktualnie posiadam - pozostałe miałem kiedyś, ale już sprzedałem):

 

Metal Gear Solid: Twin Snakes

Metroid Prime

NHL 2003

Resident Evil

Tony Hawk's Pro Skater 3

 

[stan na dzień 3.11.2008r]

 

Postaram się w miarę systematycznie aktualizować posta, aby niepotrzebnie nie tworzyć kolejnych.

 

EDIT:

Jakoś przed wakacjami sprzedałem GaCka, więc zdążyłem zagrać ledwie w pięć gier wymienionych powyżej ;) .

Edytowane przez Sarge
Odnośnik do komentarza

Ja kupiłem na początku (czyli w 2004 roku) zestawik. Czyli czarny Gacław, padzior, memorka i Eternal Darkness. Z czasem wzbogacałem kolekcję której obecny stan znajduje się gdzieś wyżej w tym temacie. Ostatnio zakupiłem GBA SP a teraz planuję dokupienie kabelka link i połączyć GBA SP z Gackiem.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
Ja na razie mam tylko Resident Evil i, od wczoraj, kartę pamięci... czeka mnie jeszcze kupienie pada.

Kosmos jakiś, kupowanie gratów do GC. Jak wy sobie ludzie radziliście przez te lata? ;)

mam nadzieje, ze ie szarpnelas na oryginalna memorke. mialem straaaszne problemy z kartami Joytech'a. same sie formatowaly :/

od tamtego czasu wszystkim polecam tylko karty Nintendo, ewentualnie BigBen'a, bo kupilem razem z konsola i do dzis nie nawalila.

 

a jak chcesz fajnego pada to polecam WaveBirda.

przy okazji znalazlem jeszcze na dysku reklame:

wavebirddq0.th.jpg

wygodny, bezprzewodowy, baterie starczaja na 100h. gralem na roznych padach do gacka i to naprawde najwygodniejszy jaki w reku mialem. no i oryginalne sa dla mnie nieco za male.

niestety stal sie unikatem, wiec za nowke sztuke trzeba zaplacic slono np. w sklepie Menago.

za uzywke juz nieco lepiej, ale okolo 100 pln trzeba liczyc. chyba, ze sie trafi okazja.

 

ewentualnie cos tanszego, ale mniej powszechnego?

 

Ostatnio zakupiłem GBA SP a teraz planuję dokupienie kabelka link i połączyć GBA SP z Gackiem.

rzucilem sie na ten kabel jak szczerbaty na suchary. ale uzylem tylko dwa razy - przy Zeldzie WW i Metroid Prime. niby lista wspieranych gier nie jest mala. ale moze sprawdz czy przyda sie wlasnie Tobie ;)

 

zrobilo sie strasznie offtopowo z mojej strony, wiec dorzuce tylko, ze czaje sie na remeake RE z Ultimy, bo maja jakos miec, ale status chyba od miesiaca ciagle ten sam - "wysylka po premierze".

Odnośnik do komentarza
Ja na razie mam tylko Resident Evil i, od wczoraj, kartę pamięci... czeka mnie jeszcze kupienie pada.
mam nadzieje, ze ie szarpnelas na oryginalna memorke. mialem straaaszne problemy z kartami Joytech'a. same sie formatowaly :/

Ma się rozumieć. Namówiłam koleżankę i mi nówkę z Akiby przywiozła :thumbsup:

Tylko z padem jest zong: na Play-Asia "rzucili" Wavebirdy i po godzinie już ich nie była. Grrrr.

 

a jak chcesz fajnego pada to polecam WaveBirda.

Chcę!

:)

Nie rozumiem polityki Nintendo, które, zamiast wznowić Wavebirdy, wypuszcza klasyczne pady, tyle że z dłuższym kablem.

 

BTW jak jest z jakością gałek w Gackowych padach? Szybko się sypią?

 

Sorry za offtop.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

I tu jest problem. Niby mawiają, że Gacek to konsola dla dzieci, ale patrzę na swoją kolekcję i żadnej gry dla 5 latka nie widzę :/ Chciałem Pikmina albo Super Mario Sunshine zaproponować, ale mimo niewinnej cukierkowej oprawy te gry będą za trudne dla 5 latka :/ Marian przysparza problemy dorosłym, a co dopiero dzieciakom :/

Odnośnik do komentarza

GameCube to dla mnie najbardziej oryginalna z konsol, w jej asortymencie znajdują się tytuły, które trzeba koniecznie zaliczyć, poziom tych gier jest iście mistrzowski. Ja GCN mam już ponad 2,5 roku, wszakże gier jak na taki czas za dużo nie posiadam, ale one mi w pełni wystarczają.

 

Resident Evil Zero

Resident Evil Remake

Resident Evil Code: Veronica x

Resident Evil 4

The Legend of Zelda: Wind Waker

Metroid Prime

Eternal Darkness

Star Fox Adventures

Metal Gear Solid: The Twin Snakes

Soul Calibur II

Def Jam: Fight for NY

Edytowane przez NEMESIS U.S.
Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...
Wszystkie orginalne :D

Resident evil 4

The legend of zelda:The wind waker

Def Jam:Fight for NY

Timesplitters:Future Perfect

Spartan:Total Warrior

Metroid Prime

NBA Street V3

GUN

Eternal Darkness:Sanity's Requiem

Kolekcja poszerzona o:

Super Mario Sunshine

Prince of Persia:The Two Thrones

Resident Evil ZERO

Star Wars Rogue Squadron II:Rogue Leader

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące później...
Wszystkie orginalne :D

Resident evil 4

The legend of zelda:The wind waker

Def Jam:Fight for NY

Timesplitters:Future Perfect

Spartan:Total Warrior

Metroid Prime

NBA Street V3

GUN

Eternal Darkness:Sanity's Requiem

Kolekcja poszerzona o:

Super Mario Sunshine

Prince of Persia:The Two Thrones

Resident Evil ZERO

Star Wars Rogue Squadron II:Rogue Leader

 

Kolekcja znowu poszerzona:

Resident Evil Remake

Super Monkey Ball

Medal of Honor:Frontline

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.