Skocz do zawartości

PC Hardware - problemy


Wyso

Rekomendowane odpowiedzi

Klawisz numeryczny w moim dellu 1555 ciezko chodzi, musze wciskac go w dolnej partii zeby w ogole lapal, wyzej i gore rogi sa nieczule. Wczesniej wydawal sie przyblokowany, ale pomerdalem scyzorykiem teoche i wydaje sie wciskac i odskakiwac normalnie, tyle ze nie jest tak czuly jak reszta klawiszy. Jak to naprawic?

 

Edit

 

Jakis paproch zdemontowalem klawisza i wyczyscilem, lapka oczywiscie wyskoczyla z zawiasow i sie musialem oczywiscie napocic nad cala operacja, ale jest ok.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
Gość szpic

Ok mam takie pytanie.

padly mi 2 rzeczy w lapku.

1) kamerka

2) bateria

na kamere mam gwarancje a na baterie nie.

 

i jak to teraz zrobic.

odeslac laptopa na serwis aby naprawili kamere. A potem probowac sprzedawcy(vobis) zlozyc reklamacje bateri na podstawie niezgodnosci towaru z usluga?

czy tez najpierw oddac baterie a potem dopiero slac laptopa?

Odnośnik do komentarza

W lapie mam ekran LED i jasne kolory na jasnych tlach sa nieczytelne na defaultowych ustawieniach kolorow Catalyst Center, sam nie potrafie nic z tym zrobic. Np na forum, jezeli ktos ma zolty/adminowy nick to nie wiem kto, to bo jest zupelnie nieczytelne (spis nickow na dole). Dell 1555, normalne zjawisko?

Odnośnik do komentarza

Ostatnimi dniami mam problem z zawieszającym się laptopem. Na początku myślałem, że to może być wina temperatur panujących na zewnątrz, ale w poprzednich latach, jak i tydzień wcześniej laptop chodził bezproblemowo w podobnych warunkach. Otworzenie (laptop już jest dawno po gwarancji :wink:) i przeczyszczenie wentylatora nic nie pomogło (swoją drogą w przeszłości kilka razy czyściłem to miejsce i nie było żadnych problemów). Wyszukałem w necie, że Asusy "lubią się" grzać i teraz nie wiem, czy wystarczy oddanie laptopa do serwisu, gdzie gruntownie go przeczyszczą i nałożą nową pastę na procesor, czy może mam już spisywać sprzęt na straty.

 

Log z Everesta w chwili pisania tego posta

 

Temperatury

Płyta główna 61 °C (142 °F)

Procesor 79 °C (174 °F) (przy większym obciążeniu potrafi dojść do 95-100 °C)

Dioda procesora 62 °C (144 °F)

Aux 62 °C (144 °F)

Procesor graficzny 63 °C (145 °F)

Odnośnik do komentarza

Primo nie mam nerwów do tego

Secundo w moim modelu, żeby całkiem dotrzeć do wentylatora (w sensie, wyjąć go) nie wystarczy tylko zdjąć klapki osłaniającej procka i wentylator. Trzeba demontować całą klawiaturę itd. :smile:

 

Stona, czyli jednak to może być wina przegrzewania się i starej pasty?

Odnośnik do komentarza

Jak windows XP juz wystartuje i zaladuje sie, to slysze dwa krotkie dzwieki z PC speakera. Wszystko dziala dobrze. Co to oznacza?

Czasem sa te dwa dzwieki a czasem nie ma ich i jak sa to w command mam takie cos:

ramnd.jpg

 

Nie chodzi o to ze nie mozna zaladowac VDM, tylko te znaczki ponizej. Co to moze byc? Znaczkow nie ma to pc speaker nie pika.

up? :(

Odnośnik do komentarza

SKanowalem i nic. Najdziwniejsze ze uruchamia sie tak raz na powiedzmy trzy uruchomienia. NIe ma znaczkow nie ma pikania, ale to ze nie mozna zaladowac obslugi vdm jest zawsze.

Format C pomoze na bank, ale nie chce mi sie robic teraz.

to zrób później :)

 

P.S. Siora wolna jest tera!

Odnośnik do komentarza

Pytanko, jest jakaś możliwość spowolnienia CPU i grafiki (to przede wszystkim)? Bo GPU grzeje mi się tak, że laptop sam się wyłącza po godzinie by się nie spalić O_O. Nie potrzebuję jakiejś mega wydajności do tego w co gram, więc może underclocking (o ile istnieje coś takiego) by jakoś pomógł?

Odnośnik do komentarza

ATI Radeon Mobility HD 4650

 

Mam Catalyst Control Center, poprzesuwałem suwaczki maksymalnie na wydajność (czyli najmniejsze obciążenie) i nadal grzeje się jak w piekle (choć już nie parzy ręki i w pewnym momencie grzanie ustaje - nadal jest mega gorąca ale chyba nie przekracza jakiegośtam pułapu).

Edytowane przez raven_raven
Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Witam.

 

Proste pytanie: Czy istnieje jakiś sposób żeby sprawdzić ilość kości pamięci RAM w kompie bez konieczności:

- Rozkręcania go

- Używania jakichkolwiek programów do sprawdzania tego

- Resetowania (wyłączania) komputera

- Grzebania w biosie

 

 

 

Fakt, że można sprawdzić w systemie (Mój komp->właściwości) pojemność całej pamięci, ale nigdzie nie doszukałem się żeby sprawdzić ilość zainstalowanych kości pamięci RAM.

 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.