Skocz do zawartości

PC Hardware - problemy


Wyso

Rekomendowane odpowiedzi

No, masz racje tak by było najprościej, ale jakoś nikt się nie garnie to rozkręcania swojego kompa żeby wyjąć i pożyczyć zasilacz. Kuzyn obiecał w bliższej lub dlaszej przyszłości pomóc, dlatego chciałam póki co spróbować z tymi osłonkami (których  nie mam ) lub zalewaniem, ale nie mam pojecia czy woskiem czy czym? Bo domyślam się, że nie wodą :P

Odnośnik do komentarza
  • 5 tygodni później...

Od jakiegoś czasu wiatraczek w moim zasilaczu nie chciał się czasami samodzielnie uruchamiać, więc musiałem robić to ręcznie. Do niedzieli wszystko działało, jednak wieczorem komputer zaczął wydawać takie dźwięki jakby ktoś włączał/wyłączał światło, po czym następowała zawiecha tego, co widziałem na monitorze. Wyłączyłem więc pieca, poczekałem do rana i po 15 minutach od uruchomienia znowu to samo. Pomyślałem, że to wina zasilacza, więc dawaj kupić nowy, ale po jego wmontowaniu już po jakichś 5 minutach znowu słyszę te cholerne "klik, klik, klik" i następuje zwiecha. Co się popsuło? Dysk twardy?

Odnośnik do komentarza

Jak mi poszedł dysk twardy to klikało zaraz po włączeniu. Ale wcześniej dysk syczał i klikał a komp się zawieszał ale w różnym czasie po godzinie, po 15 min ale to nie był dysk na którym był system. Wiec jak go wyjełam to komp działał normalnie

Edytowane przez lena163
Odnośnik do komentarza
Od jakiegoś czasu wiatraczek w moim zasilaczu nie chciał się czasami samodzielnie uruchamiać, więc musiałem robić to ręcznie. Do niedzieli wszystko działało, jednak wieczorem komputer zaczął wydawać takie dźwięki jakby ktoś włączał/wyłączał światło, po czym następowała zawiecha tego, co widziałem na monitorze. Wyłączyłem więc pieca, poczekałem do rana i po 15 minutach od uruchomienia znowu to samo. Pomyślałem, że to wina zasilacza, więc dawaj kupić nowy, ale po jego wmontowaniu już po jakichś 5 minutach znowu słyszę te cholerne "klik, klik, klik" i następuje zwiecha. Co się popsuło? Dysk twardy?

Raczej HDD. Jak masz możliwość to sprawdź na innym dysku. Lub weź swój do znajomego. Najpierw na nim wyczyść jedną partycję i podłąćz do kompa kolegi. Zainstaluj windę i podziałaj chwilę by sprwdzić czy takie odgłosy lub zawiechy występują.

 

Poza tym sprawdziłeś cooler od proca lub od GPU? Jeśli są zakurzone lub kończą żywot to też mogą takie dźwięki wydawać. Wprawdzie proc po osiągnięciu temp krytycznej by zrestartował kompa ale grafa moze jak najbardziej go zawiesić.

Edytowane przez Gooralesko
Odnośnik do komentarza

Dostałem kartę graficzną do sprawdzenia i jest z nią jeden kłopot. Jest to geforce 8500. Na ekranie są artefakty, wiatraczek strasznie głośno chodzi, ale jakoś jak się rozkręci to działa. Da się to jakoś naprawić czy nie warto, ile to bedzie mniej więcej kosztować?

Edytowane przez czapa
Odnośnik do komentarza

Ta karta jest warta hmm, 6cio pak piwa? ;)

 

Karta wali artami do momentu aż się rozkręci wiatrak? Czy cały czas? Arty to piksele czy trójkąty i rozciągnięte tekstury? Na pulpicie czy tylko w grze?

Odnośnik do komentarza
Gość Soul

Dzięki Ziomuś. :piwo:

 

Dobra widzę że mam dwie kości po 512 (ale balas) i do tego ich częstotliwość to 332,5 MHz, moja pytanie brzmi czy jak kupie pamięć która jest taktowana 667/800Mhz to czy będzie ona działać sprawnie z moim laptopem? Pytanie drugie mam dwa sloty na płycie głównej, czy może być jedna stara + ta nowa wpięte w tym samym czasie ?

Edytowane przez Soul
Odnośnik do komentarza
Raczej HDD. Jak masz możliwość to sprawdź na innym dysku. Lub weź swój do znajomego. Najpierw na nim wyczyść jedną partycję i podłąćz do kompa kolegi. Zainstaluj windę i podziałaj chwilę by sprwdzić czy takie odgłosy lub zawiechy występują.

 

Ta, to twardziel był. O dziwo całkiem nie padł, bo dzisiaj rano udało mi się już część danych skopiować na nowy dysk, więc na całe szczęście ta 2tygodniowa przerwa oznaczała tylko wydanie $$$ na części, a nie płacz i zgrzytanie zębów z powodu utraty danych, uff.

 

Odnośnik do komentarza

Mam problem ze słuchawkami. Od kilku dni dźwięk mam zniekształcony w dodatku cichszy. I to występuje w różnym stopniu, raz mocniej, raz mniej. W dodatku jak poruszam kablem to dźwięk potrafi się zrobić normalny. Na kablu nie widać z zewnątrz żadnych uszkodzeń. Gdzie może tkwić problem? W środku kabla czy głośniki padły jakoś?

Odnośnik do komentarza

Może ktoś pomóc. Instaluje kartę sieciową, mam ją w menadżerze urządzeń, ale jak chcę zainstalować sterowniki windows nic nie znajduje. Ściągnęłem stery ze strony producenta, pokazuje windowsowi skąd ma je zainstalować a on ich nie widzi. O co kaman?

 

Ok, już se dałem rade.

Edytowane przez ksztyrix
Odnośnik do komentarza
Mam problem ze słuchawkami. Od kilku dni dźwięk mam zniekształcony w dodatku cichszy. I to występuje w różnym stopniu, raz mocniej, raz mniej. W dodatku jak poruszam kablem to dźwięk potrafi się zrobić normalny. Na kablu nie widać z zewnątrz żadnych uszkodzeń. Gdzie może tkwić problem? W środku kabla czy głośniki padły jakoś?

 

 

skoro ruszając kablem zmienia się dźwięk, tzn że albo kabel albo wtyczka padnięta. Pewnie coś się ukruszyło.

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Witam.

 

Zakupiłem używany komputer, którego config to:

 

E4400 2x2Ghz

Gigabyte GA-946-S3

GeForce 9600GT

4GB DDR2

Cooler Master Real Power 450W

 

Mój problem polega na tym, że podczas grania w część gier (Guitar Hero World Tour, NFS: Shift i kilka innych) gry zacinają się na kilka sekund (nawet jak w ustawieniach mam wszystko na LOW). Problem ten nie występuje podczas grania w Call of Duty World At War czy we Wiedźminie. Co może być przyczyną tego, że nowe gry się tną na tym sprzęcie? Chcę pograć nawet na niskich detalach w nowe gry, a ten sprzęt powinien to umożliwić bez problemu.

 

Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.