Skocz do zawartości

PC Hardware - problemy


Wyso

Rekomendowane odpowiedzi

mysle ze jest na tym forum kilku orlow ktorzy moga mi pomoc. Mam MacOS Catalina i chcialbym troszke pograc na steamie. Sciagam steama i po wypakowaniu wyskakuje error

 

steam_osx” is damaged and can’t be opened. You should move it to the Bin.

 

 

Probowalem sposobow z roznych stron, nie dalo rady. Sprobowalem tych ruchow https://osxdaily.com/2019/02/13/fix-app-damaged-cant-be-opened-trash-error-mac/ tez nic. Poratujcie.

 

 

Odnośnik do komentarza

Pobawiłem się trochę undervoltingiem GPU i jestem w szoku ze to takie fajne daje efekty. Kilka stopni i mniej, ciszej i do tego karta trzyma stabilny boost cały czas. 15 minut zabawy i zasadniczo to działa. Nie rozumiem czemu to nie jest fabrycznie ustawiane przez producentów. Jak czytam niektóre GPU potrafią mieć 10 stopni mnie w stresie. 

Polecam sprawdzić bo zepsuc się nic nie da a efekt jest tego wart. 

Odnośnik do komentarza
  • 3 miesiące później...

Może ktoś będzie miał jakiś pomysł:

 

Nowy sprzęt kupiłem w sierpniu:

https://ibb.co/Kj0TDd4

Od około miesiąca mam problem, który polega na losowym pojawieniu się bsod, czasem bez tego ekranu, zawieszeniu się komputera - pomaga wyłączenie i uruchomienie ponowne z fizycznego guzika na obudowie.

Dzieje się to w losowych momentach ale można przyjąć iż raz dziennie

Windows zaktualizowany, sterowniki do chipsetu i karty graficznej również aktualne

 

Wymieniłem kartę graficzną na starą R9 270x (sterownik z listopada 2020) i tydzień tak popracowałem = zero jakichkolwiek problemów, czyli wstępnym winowajcą jest RX5600

 

Co z tym zrobić? Oddawać na gwarancję/rękojmię (XKOM) czy czekać aż AMD załata sterowniki?

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
2 hours ago, nievil said:

 

Jakieś propozycje?

Próbowałem coś ustalić za pomocą  aida64, memtestem i occt - wszystko ok

 

Akurat ta karta graficzna jest mega wrażliwa na sterowniki. 

Zobacz w necie jak się do czysta odinstalowuje sterowniki graficzne i na czysto zainstaluj różne wersje. 
Najważniejsza kwestia, to odisntalowanie starych. Ludzie na reddicie mieli mega problemu przez standardowe aktualizacje.

 

Odnośnik do komentarza

@C1REX

Używałem DDU do usuwania sterowników i instalowałem również wcześniejsze - nic to nie pomogło

 

@Labtec

RAM jest OK

 

Czy jeśli kupię płytę główną, zamontuję komponenty, zaktualizuję bios to bez problemu sklep przyjmie zwrot? Oczywiście zakupy przez neta np. w xkom - planuję zrobić taki manewr żeby przetestować innego producenta i inny chipset

 

 

Odnośnik do komentarza

@nievil - przykro słyszeć, że spotkał Cię najpopularniejszy problem tych kart - randomowo czarny obraz.

Sam mam 5700xt, ale mi się poszczęściło. Niestety, ale te karty mają ogromny procent zwrotów. Oby Ci się udało.


BTW: Sprawdź jeszcze, czy nie masz podkręconej karty i czy jest odpowiednio podłączona do zasilacza. 
Kiedyś mocno ten temat śledziłem na reddicie przed zakupem swojej karty i kilku userów zwracało uwagę na zasilanie.

 

d7Eb8p.jpg

Odnośnik do komentarza

@C1REX

Ten obrazek nie jest mi obcy :)

Mam modularny zasilacz i jeden kabel 8pin idzie do karty graficznej (ona żre mniej prądu niż moja poprzednia karta R9 270x, która miała 2x 6pin)

Karta nie jest kręcona, jest to najnowsza rewizja i nie trzeba aktualizować biosu

 

Dziwi mnie tylko to że problem pojawił się po ok 2 miesiącach (aktualizowałem wtedy stopniowo bios płyty, stery no i oczywiście windows)

Odnośnik do komentarza
Just now, nievil said:

@C1REX

Dziwi mnie tylko to że problem pojawił się po ok 2 miesiącach (aktualizowałem wtedy stopniowo bios płyty, stery no i oczywiście windows)

Ludzie na reddicie mówią, że to na 99% wina softwaru. I niektórych pomogła reinstalacja windowsa, ale tego nikomu nie polecam. 

Sam mam wyłączoną auto aktualizację sterowników. 

Wiele osób jak zaniosło do sklepu, to nie dało się powtórzyć błędu na innym PC.

 

Próbowałeś wrócić do starszej wersji sterowników?

Odnośnik do komentarza
Just now, nievil said:

@C1REX

Zastanawiam się czy nie jest to wina windowsa

Też możliwe. Dziwna sprawa, że ludzie nie mogli powtórzyć tego problemu na innym PC. Wielu bardzo to utrudniało zwrot kart.
Zanosili do sklepu, koleś podłączał do sprzętu testowego, klient zostawiał na kilka dni i za ch.uja nie dało zrobić czarnego ekranu.

Może jakaś aplikacja w tle robi problemy? Podobno granie z włączoną przeglądarką u niektórych robiło problem. 

Serio nie wiem jak pomóc, bo reddit przez kilka miesięcy żył tył problemem. Metod naprawy było z milion chyba.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...
  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc później...

w sumie nie tyle problem co pytanie. czy jest jakaś różnica w jakości dźwięku pomiędzy wejściem na słuchawki z tyłu, bezpośrednio na płycie głównej a tym na górze obudowy komputera?

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.