Skocz do zawartości

PC Hardware - problemy


Wyso

Rekomendowane odpowiedzi

On 8/2/2022 at 7:26 AM, BRY@N said:

Mam laptopa HP z takim problem, że po odpaleniu na zimo chodzi sobie normalnie przez jakiś czas a później nagle go resetuje. Po takim resecie jak chce się go odpalić to już po 1-2 minucie znowu go wyłącza. Dzieje się tak tylko na baterii, która jest na 70%. Przy podłączeniu tylko pod zasilacz laptop działa normalnie. Czy to może być wina samej baterii, która po nagrzaniu wariuje czy może coś na płycie siada?

Zobacz czy bateria nie wyglada jak ta po prawej.

image_2022-08-04_110717781.png

Odnośnik do komentarza

To jeszcze stary laptop i bateria jest taka jak poniżej ale i tak już drugą zamówiłem. Okaże się czy to było problemem.

Ten z baterią to HP Probook 250 G5 i dodatkowo niby w systemie pokazuje 45-50 stopni a na wydmuchu jest ciepłe powietrze. W stresie koło 70-80 i mocno się nagrzewa obudowa. Niby dobrze bo oddaje ciepło :yao:  ale dziwny ten laptop. Oczywiście czyściłem wszystko i pastę też zmieniałem.

image.jpeg.a72c14ff1d75d61ba6b27fb6778496aa.jpeg

Edytowane przez BRY@N
Odnośnik do komentarza
  • 3 miesiące później...

Ech moja pierwsza i ostatnia karta Radeona. Od kupna walczę z problemem czarnego ekranu - nie ważne czy gram, czy siedzę na pulpicie co jakiś czas mam black screen. Problem jest bardzo rzadki, ale powracający.

Windows 11, Windows 10 - czasami musze zrobić reset, czasami pojawi się komunikat, albo taki:

image.png.d05f093c74874a12b096cb27c8000b70.png

albo:

image.thumb.png.ce251a7e39992f191abcd20115f6b438.png

 

Googlowałem - problem znany w internetach, na wielu kartach AMD powtarzalny... :facepalm:

 

 

Znajomy dzisiaj kupił 6950 i dla przykładu nawet go zainstalować nie może, bo też cos się krzaczy z jego sprzetem.

 

Prze 5 lat korzystania z Nvidia nie miałem ani 1 problemu z komputerem.

Ktoś walczył z podobnymi objawami na Radeonach?

 

Odnośnik do komentarza
34 minuty temu, Ukukuki napisał:

Kurde też się chciałem przesiadać na radeona :/ 

No ja chciałem kupić nową serie, ale dzisiaj zadzwonił kumpel - kupił dopiero co 6950 i 2 dzień walczy ze sterownikami... :facepalm:

 

@łom - sprawdzę, dzięki za podpowiedź.

Odnośnik do komentarza
W dniu 27.11.2022 o 17:17, łom napisał:

@easye Zobacz czy jak wyłączysz Free Sync to też będzie ten problem.

tak - problem ustąpił, czytałem jeszcze że warto oprogramowanie AMD wywalić.

Gdybym miał pewność że to Freesync Premium to powodował, to może zainwestowałbym w 6900 bądź 6800 XT, ale szczerze trochę się boje.

Nvidia może wydajnościowo stoi w wielu grach gorzej, ale qrna przez ostatnie lata miałem 960, 1060, 1070, 2060, 2070 Super, 3070, 3080 i 0 problemów, 0 reinstalacji systemu - zmieniałem kartę, wkładałem kolejną szybka aktualizacja wszytsko działało.

Odnośnik do komentarza

Oj zdarzają się problemy z nvidia ale na pewno rzadziej. Jedyny problem to wiadomo - cena. Nie ważne z której strony patrzysz dyma cię siwy chińczyk w skurzanej kurtce. Jak ktoś musi mieć RT i DLSS to nie ma innej opcji ale już zaraz nowe radeony może coś zmienią. 

 

56 minut temu, easye napisał:

na razie ustapił, ale kartę już opchnąłem.

Gdybym miał pewność że to Freesync Premium to powodował, to może zainwestowałbym w 6900 bądź 6800 XT, ale szczerze trochę się boje.

Nvidia może wydajnościowo stoi w wielu grach gorzej, ale qrna przez ostatnie lata miałem 960, 1060, 1070, 2060, 2070 Super, 3070, 3080 i 0 problemów, 0 reinstalacji systemu - zmieniałem kartę, wkładałem kolejną szybka aktualizacja wszytsko działało.

Nie miałeś rx 6800 teraz? Bez sensu się przesiadać na 6900

Odnośnik do komentarza

no niestety, pojechałem do gościa, nie dość ze pokazywał mi kartę na rigu do kopania, to jeszcze w ogłoszeniu gwarancja!!!, a wyciąga fakturę na firmę z przed roku. :facepalm:

No ale na stronie Asusa jest ze gwarancja do 2024!!!! 

no cóż, szukamy dalej.

Odnośnik do komentarza

no 3080 roczne chodzą po 2900 zł, wiec to już jest dobra cena, 3090 nadal trzeba liczyć prawie 5k, niezależnie ile ma.

Dzięki ASX za głos rozsądku.

O 21 drugi trip na Warszawę - EVGA RTX 3080 Ultra Gaming FTW3 / 2900 / data zakupu 18.11.2021, wiec 24 miesiące gwarancji zostało. 

Odnośnik do komentarza

Podłączyłem wczoraj nowy monitor 1440p przez HDMI do lapka i niby wszystko okej ale laptop ciągle działa na karcie NVIDIA nawet kiedy wybieram tryb cichy (normalnie przechodził na integre) i nie da się tego zmienić, nawet w panelu NVIDIA jak wybieram integre to dalej pracuje RTX. Kolejny problem to Netflix apka desktopowa. Kiedy odpalam film dźwięk leci ale nie ma obrazu, a windows się wiesza i muszę Netflix wyłączać przez task manager na wbudowanym ekranie laptopa. Bez monitora zewnętrznego działa normalnie, na starym monitorze też działało. Aktualizowanem sterowniki i reinstalowałem apkę ale problem pozostaje .

Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, Czoperrr napisał:

Podłączyłem wczoraj nowy monitor 1440p przez HDMI do lapka i niby wszystko okej ale laptop ciągle działa na karcie NVIDIA nawet kiedy wybieram tryb cichy (normalnie przechodził na integre) i nie da się tego zmienić, nawet w panelu NVIDIA jak wybieram integre to dalej pracuje RTX. Kolejny problem to Netflix apka desktopowa. Kiedy odpalam film dźwięk leci ale nie ma obrazu, a windows się wiesza i muszę Netflix wyłączać przez task manager na wbudowanym ekranie laptopa. Bez monitora zewnętrznego działa normalnie, na starym monitorze też działało. Aktualizowanem sterowniki i reinstalowałem apkę ale problem pozostaje .

 

Kupiłeś monitor o innej rozdzielczości niż panel w laptopie? 

 

Jeśli tak to znasz już problem :notlikethis:

Odnośnik do komentarza
8 minut temu, Czoperrr napisał:

Niby dlaczego? Nigdy nie podlaczales laptopa do telewizora?

 

I to nie raz ale co to ma do rzeczy? 

 

Masz w laptopie tak naprawdę dwie karty, jedna od zielonych druga od czerwonych skoro masz inną rozdzielczość monitora niż panelu w laptopie to dopiero problemy przed tobą. 

 

Co do twojego przypadku musisz ręcznie się pierdzielić za każdym razem z przełączaniem między kartami skoro rozdzielczości są inne. Jeśli zamierzasz na tym grać w takiej konfiguracji najlepiej będzie na stałe wyłączyć kartę od AMD. Z tego co pamiętam w legionach robiło się to w biosie. 

 

HDMI jest podpięte pod RTXa. Da się wymusić przesył z integry ale nie pamiętam jak się to robiło - musisz poszukać w google. Na pewno jednym z kroków jest wyłączenie freesync. 

 

Laptop głupieje bo generuje dwa różne sygnały i nie wie z której karty korzystać.

Odnośnik do komentarza
1 hour ago, Ukukuki said:

 

I to nie raz ale co to ma do rzeczy? 

 

Masz w laptopie tak naprawdę dwie karty, jedna od zielonych druga od czerwonych skoro masz inną rozdzielczość monitora niż panelu w laptopie to dopiero problemy przed tobą. 

 

Co do twojego przypadku musisz ręcznie się pierdzielić za każdym razem z przełączaniem między kartami skoro rozdzielczości są inne. Jeśli zamierzasz na tym grać w takiej konfiguracji najlepiej będzie na stałe wyłączyć kartę od AMD. Z tego co pamiętam w legionach robiło się to w biosie. 

 

HDMI jest podpięte pod RTXa. Da się wymusić przesył z integry ale nie pamiętam jak się to robiło - musisz poszukać w google. Na pewno jednym z kroków jest wyłączenie freesync. 

 

Laptop głupieje bo generuje dwa różne sygnały i nie wie z której karty korzystać.

Wyłączyłem ekran laptopa i wyświetlam tylko na monitorze. Ok z kartami wyjaśnione ale nie wiem dlaczego netflix ma problem. Cała reszta śmiga, gry także.

Odnośnik do komentarza

Cześć,

 

ostatnio kupiłem już kolejną edycję laptopa HP Omen, nie jakaś najwyższa półka (specyfikacja poniżej) ale w bardzo przyzwoitej konfiguracji. Wszystto byłoby fajnie, bo np taki Cyberpunk działa płynnie na uber ustawieniach gdyby nie..paskudny ekran - w większości gier ekran jest jakby lekko rozmazany, a grafika wygląda nie wiem jak to dobrze ująć ale bardziej jak namalowana niż ostra. Ekran to IPS 144hz, teoretycznie miałem taki sam w poprzednich modelach, gdzie obraz był ostry jak żyleta, a kolory były bardzo dobrze odwzorowane. Pytanie, czy można coś pokombinować ze sterownikami czy to po prostu jakaś ujowa matryca?

 

Specyfikacja: Laptop hp Omen 16 16-c0000

AMD Ryzen 5 5600H

Geforce RTX 3050 Ti

Ekran 16,1" FHD IPS 144Hz

 

Poniższa grafika tego dobrze nie odda bo oczywiście dochodzi kompresja, ale to wygląda trochę jak dawniej filmy kręcone z kamery: wszystko jest przyciemnione i wyprane z kolorów i ostrości.

 

image.thumb.png.56a29a3c19d0fd8d63619188c97c8349.png

Edytowane przez izon
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.