Skocz do zawartości

PC Hardware - problemy


Wyso

Rekomendowane odpowiedzi

16 godzin temu, Shankor napisał:

Podepnij do tv lub monitora i zobaczysz czy to wina ekranu. 

No to..sprawa się rozjaśniła - to nie ekran, bo taki Star Wars na Oledzie wygląda jeszcze gorzej ( gdzie na XSX jest petarda).   Mam wszystkie najnowsze sterowniki, więc nie wiem co może być tego winą. Spróbuję może odinstalować geforce experience, poinstalować sterowniki od nowa i zobaczymy w ostateczności reinstall systemu.

Odnośnik do komentarza
29 minut temu, Wolfie_ napisał:

GeForce experience przypadkiem ci z dupy gry na low nie ustawił? 

Sprawdzałem, wszystko jest na ultra. Dzisiaj zauważyłem, że w tle chodzi mi też jakieś oprogramowanie od AMD Adrenaline, więc może tu jest jakiś konflikt, będę się tym bawić. 

Odnośnik do komentarza

Weź pokaz ustawienia w grze jak masz może będzie łatwiej doradzić. 
Raczej problem samej gry niż lapka/sterowników etc. To jest Jedi Fallen?

 

  

19 minutes ago, Shankor said:

Star Wars Jedi: Fallen Order, taka gra :thumbsup:

wiele wniosles do tematu. Kazdy wie o jaka gre chodzi :stupid:

Edytowane przez Wolfie_
Odnośnik do komentarza
6 godzin temu, izon napisał:

Sprawdzałem, wszystko jest na ultra. Dzisiaj zauważyłem, że w tle chodzi mi też jakieś oprogramowanie od AMD Adrenaline, więc może tu jest jakiś konflikt, będę się tym bawić. 

Po co Ci oprogramowanie AMD jak masz kartę nvidi? Od początku było zainstalowane?

Odnośnik do komentarza
12 godzin temu, Czoperrr napisał:

U mnie też mam AMD Adrenaline bo procesor to Ryzen (mam identyczny CPU). W trybie oszczędzania baterii laptop może pracować na integrze od AMD.

Tryb zasilania mam na najwyższej wydajności no i raczej na zintegrowanej żadna gra nie chodziłaby płynnie na ultra:)

Odnośnik do komentarza
W dniu 6.12.2022 o 19:21, Wolfie_ napisał:

Weź pokaz ustawienia w grze jak masz może będzie łatwiej doradzić. 
Raczej problem samej gry niż lapka/sterowników etc. To jest Jedi Fallen?

 

  

wiele wniosles do tematu. Kazdy wie o jaka gre chodzi :stupid:

image.thumb.png.727c90e581f2d8e089b18808427e2d00.png

 

image.thumb.png.6cbb4e66c37ff85d264b6f330823b89f.png

 

Na razie odinstalowanie geforce exp i oprogamowania amd nic nie dało, chyba zrobię reinstall systemu i zobaczymy.

Odnośnik do komentarza

A poza grami barwy okej? Np. w filmach?

 

Sprawdzałeś inne gry? U mnie na lapku wszystko wygląda super z wyjątkiem Halo Infinite, które wyglądało podobnie jak u ciebie. Mocny kontrast i generalnie bardzo mocne czernie.

 

Edit: wpisałem w google i wystarczyła sekunda na znalezienie podobnego postu i rozwiązania. Wyłącz Chromatic aberration i pokombinuj z ustawieniami wyświetlania pełnoekranowego.

 

https://forums.pcgamer.com/threads/blurry-graphics-jedi-fallen-order.3158/

 

Odnośnik do komentarza
9 godzin temu, Czoperrr napisał:

A poza grami barwy okej? Np. w filmach?

 

Sprawdzałeś inne gry? U mnie na lapku wszystko wygląda super z wyjątkiem Halo Infinite, które wyglądało podobnie jak u ciebie. Mocny kontrast i generalnie bardzo mocne czernie.

 

Edit: wpisałem w google i wystarczyła sekunda na znalezienie podobnego postu i rozwiązania. Wyłącz Chromatic aberration i pokombinuj z ustawieniami wyświetlania pełnoekranowego.

 

https://forums.pcgamer.com/threads/blurry-graphics-jedi-fallen-order.3158/

 

Część, wyłączałem aberracje chromatyczna, zresztą jak w każdej grze i nic to nie dało. Problem jest dziwny bo np. taki Wiedźmin 3 wygląda cudownie, ale już np. Half Life 2 ma problemy z kolorami i zwłaszcza jasne sceny są bardzo przejaskrawione i nienaturalne. Żeby ustawić Cyberpunka musiałem się namęczyć dużo bardziej niż na poprzednim lapku, np. przy włączanym dlssie musiałem zjechać z ostrością zupełnie do 0 bo inaczej obraz się robił taki papierowy, czy wręcz komiksowy. Biorę też pod uwagę, że akurat w Cyberku ciągle coś grzebią i ogólnie jak wrażenie, że gra pod kątem samej grafiki wygląda na pc gorzej niż na premiere. Bede się bawić..

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...

Wczoraj odpaliłem na PC FarCry 5 z Ubisoft+. Do komputera mam podłączony monitor (chyba za pomocą display port) i TV (za pomocą HDMI). Zarówno obraz wyświetlany na monitorze jak i ten na TV to 1920x1080. Gra odpala się w takich ustawieniach jednak obraz na obu wyświetlaczach nie mieści się w kadrze. Dopiero jak przestawię w grze obraz na 1280×720 to jest wyświetlany poprawnie - w sensie mieści się w kadrze. Jak do tej pory problem ten występuje tylko w FC5. W windowsie mam ustawione aby wyświetlał to samo na jednym i drugim odbiorniku.

Jakiś pomysł jak to naprawić?

 

edit:

Naprawiło się. Przy drugim włączeniu wszystko wyświetlało się poprawnie.

Edytowane przez Elitesse
Odnośnik do komentarza

Ostatnio grajac w niektore gry (Gears Of War np.) nawet przy 144hz od czasu do czasu widzę że rwie mi obraz - wyglada to tak jakby monitor miał problem ze synchronizacją pionową.

Jak włącze Vsync jest idealnie, wyłacze, poruszam gałką góra dół i to samo - z czego to może wynikać? 

 

Pograłem troche i na innych mapach nie widzialem tego, ale skolei licznik fps mialem znacznie wyzszy - kolo 160-180 fpsow.

Odnośnik do komentarza
8 godzin temu, easye napisał:

Ostatnio grajac w niektore gry (Gears Of War np.) nawet przy 144hz od czasu do czasu widzę że rwie mi obraz - wyglada to tak jakby monitor miał problem ze synchronizacją pionową.

Jak włącze Vsync jest idealnie, wyłacze, poruszam gałką góra dół i to samo - z czego to może wynikać? 

 

Pograłem troche i na innych mapach nie widzialem tego, ale skolei licznik fps mialem znacznie wyzszy - kolo 160-180 fpsow.

Przecież v-sync na ON w panelu nvidia to pierwsze co się robi po zakupie kompa. Bez tego granie nie ma żadnego sensu. 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.