Skocz do zawartości

PC Hardware - problemy


Wyso

Rekomendowane odpowiedzi

To oznacza że masz twardą wodę :D

 

A tak na serio to masz może włączony jakiś programik do monitorowania stanu sprzętu? (temperatury, obrotów...) możliwe jest że ma on problem z odczytem z jakiegoś źródła i sygnalizuje to PC spikerem. Podobnie może być jeśli masz załadowane sterowniki rezydentne od jakiegoś sprzętu a nie jest on aktualnie podłączony np. mnie system robi ding-dong jeśli nie wykryje w otoczeniu sieciowym mojej drukarki, a kolega miał bzzz ze spikera jak odpiął -i tu kłania sie zaspanie, urządzenie do ręcznego rysowania na kompie- od portu równoległego.

 

A i sprawdź sobie klawiaturę czy cos ci się nie wciska? nie mam jakiś więcej pomysłów :( ale w gruncie rzeczy to nie masz się czym przejmować bo dźwięk z spikera jeszcze nikomu nie zaszkodził!

 

ps. może dostałeś wirusa od któregoś forumowicza któremu wystawiłeś w przeszłości łorna xD

Odnośnik do komentarza

Ok, sprawa jest.

 

Asus A8V deluxe

AMD Athlon 64 3700+

Radełon HD2600pro

1gb ram

Fortron 400W

 

Odpalam COD MW2 i się zawiesza w momencie w ktorym ma wyświetlić grafe <ok>. Naczy się nie zawiesza, po prostu gaśnie monitor i słyszę tylko dźwięk w słuchawkach jak gdyby nigdy nic.

Wat do?

Próbowałem wszystkich sterów po kolei ze strony Sapphire i dodatkowo omega drivers ale skutek ten sam.

Odnośnik do komentarza

Przetestuj kartę czymś, tylko w CODzie się tak dzieje? Spróbuj jakimś najnowszym 3dmarkiem (za free można ściągnąć na pewno 06 ze strony ich, wersje demo taką). Może coś z nią nie tak...

 

 

 

 

Albo COD za wysokie odświeżanie ustawia monitora (nie obsługuję takiego monitor), bo rozdzielczość to byś wykminił na pewno, zresztą w 19xx x 1xxx nie odpalasz ;]

 

 

Edytowane przez Oran
Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Pare miesiecy temu kupilem nowego kompa. Od przedwczoraj komp potrafi zresetowac sie z 2 razy w ciagu dnia (sam z siebie). Nie mam pojecia dlaczego sie tak dzieje, jest to komp z zestawu wiec nie ma raczej mowy o za slabym zasilaczu itd. Co ciekawe, po resecie i ponownym uruchomieniu kompa wyskakuje blad Windowsa o odzyskaniu sprawnosci dzialania. Ktos wie o co kaman?

Odnośnik do komentarza

Zaden bluescreen sie nie pojawia, najzwyczajniejszy reset na swiecie.

 

Zainstalowany model procesora Proc. INTEL Dual Core E5300

System operacyjny Brak

Chipset płyty głównej Intel G31

Rodzaj pamięci DDR2

Ilość wolnych gniazd pamięci 1

Pamięć zainstalowana 2048 MB

Maksymalna wielkość pamięci 4 GB

Interfejs SATA II (3 Gb/s)

Pojemność dysku 320 GB

Napęd FDD Nie Napęd optyczny wbudowany DVD RW

Wbudowana karta grafiki Intel Graphics Media Accelerator X3100 256 MB Max

Wbudowany LAN 100Mb / 1Gb 0 / 1 szt

Wbudowane Audio 8 Ch Realtek ALC888

Złącze karty graficznej PCI Express x16

Złącza USB 6 Złącza PCI Express x16

1 Złącza PCI 32-bit/33MHz

2 Złącza PCI Express x1 1

Złącze LPT Tak

Złącze RS-232 Tak

Wbudowany IEEE1394

Nie Klawiatura w zestawie Tak

Mysz w zestawie Tak

Typ obudowy Mini Tower

Kolor obudowy black-silver (czarno-srebrny)

Ilość kieszeni zewn. 3.5" 2

Ilość kieszeni zewn. 5.25" 2

Maksymalna moc zasilacza 300 W

Odnośnik do komentarza

Zasilacz to pewnie śmiech na sali, skoro nominalna moc to 300W, to rzeczywista pewnie i 200W nie przekracza ;) Ale widzę że to typowy desktop, pewnie właśnie w takiej obudowie? Masz plomby czy możesz go otworzyć? Jeśli możesz, to wyczyść z kurzu. Na pewno nie ma bluescreena? Nawet na ułamek sekundy nie mignie? A jak nie ma, to w dzienniku zdarzeń sprawdź, może tam masz napisany nr błędu.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

to ja mam taki problem: włączają się te "czarne ekrany"(to co zawsze na początku jak się komputer włącza pokazuje) i jak ma już dojść do "ładowania XP" pojawia się takie coś:

Nieprawidłowy plik BOOT.ini

Rozruch z C:/Windows

po czym pojawia się okno o tym że komputer źle się wyłączył i daje mi 30 sekund aby wybrać czy mam włączyć normalnie, w trybie awaryjnym,lub jakimś innym którego nie pamiętam. wszystko fajnie tylko że jak mam wybrać to klawiatura i myszka przestaje działać, mimo że wcześniej działa! co mam zrobić? wolałbym zachować pliki z komputera.

Edit: już po problemie

Edytowane przez gkihdghdhj
Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

A taka sprawa: podłączam komputer do LCD za pomocą kabla bodajże RGB(niebieskie końcówki) i ustawiam na komputerze 1920x1080 jako rozdzielczość(oczywiście po odłączeniu monitora który ma mniejszą rozdzielczość) i problem jest taki że obraz jest w prawo tj. po lewej stronie jest czarna ramka a po prawej nie ma kawałka pulpitu (tego gdzie jest godzina i małe ikonki). Mam Windows XP i kartę ATI RADEON HD 4670. będę wdzięczny za szybką odpowiedź. 

 

 

Odnośnik do komentarza

Moj problem polega na tym, ze co jakis czas(w roznych odstepach czasowych)obraz mi znika tak na 3-4 sekundy :/ Nie wiem co moze byc problemem i dlatego pisze tutaj bo byc moze ktos mial cos podobnego(komputer podlaczony do lcd 40' kablem HDMI).

Komputer to:

Phenom II 965

Asus Crosshair IV

Radeon 5870

DDR 3 dual channel 4GB Patriot

Zasilacz be quiet! 680w

Edytowane przez Sanryu
Odnośnik do komentarza

Jak windows XP juz wystartuje i zaladuje sie, to slysze dwa krotkie dzwieki z PC speakera. Wszystko dziala dobrze. Co to oznacza?

Czasem sa te dwa dzwieki a czasem nie ma ich i jak sa to w command mam takie cos:

ramnd.jpg

 

Nie chodzi o to ze nie mozna zaladowac VDM, tylko te znaczki ponizej. Co to moze byc? Znaczkow nie ma to pc speaker nie pika.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...