Skocz do zawartości

Nowe serie anime


Jakuza

Rekomendowane odpowiedzi

Coś dla fanów Hajime no Ippo i ogólnie boksu w anime
 

 

Wyszły na razie 2 z 13 odcinków i podobno jest nielichy banderas.

 

Kreska z trailera mocno przypomina mi... Cowboya Bebopa? :notbad:

Edytowane przez Frantik
  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Netflix zapowiedział kolejną oryginalną produkcję anime "Seis Manos" (tytuł roboczy).

 

Z5xl5DG.png

 

Akcja ma się ponoć rozgrywać w latach 70. w Meksyku + krótki opis:

"Trójka wojowników posługujących się sztukami walki łączy swoje siły z agentem DEA i meksykańskim policjantem aby pomścić śmierć swojego mentora".

 

Premiera zapowiedziana na rok 2019, a studiem odpowiadającym za tą animację jest Powerhouse Animation (Castlevania z 2017).

 

Odnośnik do komentarza
  • 5 tygodni później...
  • 4 tygodnie później...

Wziąłem się za BANANA FISH - adaptację dość znanej mangi z lat 80-tych.

 

Pierwsze dwa odcinki za mną (tylko tyle jest póki co) i jest naprawdę świetnie :obama: . Ciekawa fabuła, fajny klimacik, przemoc i sporo mało wesołych tematów w tle. Relacje między bohaterami zalatują trochę za bardzo przygodą w stylu boy's love, ale na razie nie ma się o co przyczepić. Czekam na kolejne odcinki.

 

Jedyne czego żałuję, że to anime nie powstało z 20 lat wcześniej, gdy jeszcze królowała tradycyjna kreska. Na razie trochę twórcy za często jak na mój gust używają CGI + wszystko wydaje mi się zbyt gładkie. Nie zaszkodziłoby odrobiny chropowatości w stylu. Ale i tak znajdzie się sporo ładnych kadrów.

 

Ogółem polecam.

 

BANANA-FISH-e1529812620605.jpg?x67383

Edytowane przez Cedric
  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
45 minut temu, Cedric napisał:

Relacje między bohaterami zalatują trochę za bardzo przygodą w stylu boy's love, ale na razie nie ma się o co przyczepić

 

Zastanawiałem się czy oglądać, bo z gatunkiem Shoujo u mnie bywa różnie, ale skoro tragedii nie ma to ściągam :cool:

 

EDIT: A dziś wieczór biorę się za odświeżenie FLCL i potem sequel FLCL Progresive.

Podobno sequel nie jest tak dobry jak poprzednik, a tego całym serduszkiem polecam. 6 odcinkowa perełka, której soundtrack to bodajże 25 piosenek albumu od The Pillows.

Sztos :fsg:

 

Edytowane przez Dr1zzt
Odnośnik do komentarza

Shoujo☆Kageki Revue Starlight:

Będąc małą dziewczynką, nasza bohaterka Karen Aijo wraz z przyjaciółką Hikari Kagurą, obejrzały musical/przedstawienie „Starlight”, który tak je zachwycił, że postanowiły, że kiedyś wspólnie w nim wystąpią. Minęło kilkanaście lat. Hikari uczęszcza teraz do żeńskiej szkoły Seisho Music Academy, która kształci przyszłe artystki, i generalnie osoby z teatrem związane. Niedługo zaczynają się przesłuchania do przyszłorocznego, setnego przedstawienia „Starlight”, więc zrozumiałe, że w szkole panuje ekscytacja oraz licytowanie, kto otrzyma jedną z głównych ról...

 

Bardzo udany pierwszy odcinek, animacja zapiera dech w piersiach, historia też jest ciekawa, za reżyserie odpowiada Tomohiro Furukawa, protegowany Ikuhary (Reżyser m.in niektórych odcinków Sailor Moon, Utena i Yuru Kuma)

 

https://www.sakugabooru.com/post?tags=shoujo_kageki_revue_starlight

Edytowane przez metalcoola
Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące temu...
W dniu 18.07.2018 o 14:50, metalcoola napisał:

Shoujo☆Kageki Revue Starlight:

Będąc małą dziewczynką, nasza bohaterka Karen Aijo wraz z przyjaciółką Hikari Kagurą, obejrzały musical/przedstawienie „Starlight”, który tak je zachwycił, że postanowiły, że kiedyś wspólnie w nim wystąpią. Minęło kilkanaście lat. Hikari uczęszcza teraz do żeńskiej szkoły Seisho Music Academy, która kształci przyszłe artystki, i generalnie osoby z teatrem związane. Niedługo zaczynają się przesłuchania do przyszłorocznego, setnego przedstawienia „Starlight”, więc zrozumiałe, że w szkole panuje ekscytacja oraz licytowanie, kto otrzyma jedną z głównych ról...

 

Bardzo udany pierwszy odcinek, animacja zapiera dech w piersiach, historia też jest ciekawa, za reżyserie odpowiada Tomohiro Furukawa, protegowany Ikuhary (Reżyser m.in niektórych odcinków Sailor Moon, Utena i Yuru Kuma)

 

https://www.sakugabooru.com/post?tags=shoujo_kageki_revue_starlight

Obejrzałem całe. Co się w siódmym odcinku odwaliło to łeb mały. Nana mnie po prostu rozyeabua O_o

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
W dniu 25.10.2018 o 23:47, metalcoola napisał:

Goblin Slayer: Mroczne fantasy z bardzo odważnymi scenami, chwilami bywa bardzo ostro.

 

Ja za to nie polecam. Te bardzo odważne i ostre sceny to tylko słaby shock factor. Poza niezłą muzyką niczego ciekawego to anime nie oferuje.

 

W tym sezonie pojawiła się jedna seria w podobnych klimatach, której pierwsze epy są nieporównywalnie lepsze - Tensei shitara slime datta ken. Lepsza kreska i animacja, ciekawy koncept, świetny lore świata, animacja i muzyka na poziomie, interesujące postaci (smok xdddd), humor. 

 

No i jest kolejne, po Haikyuu, sportowe anime od Producion IG :fsg: Kaze ga tsuyoku fuiteiru na razie dopiero się rozkręca, ale już jest bardzo dobrze, a potencjał ma ogromny.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...