Skocz do zawartości

Dobry horror


Rekomendowane odpowiedzi

powiecie coś więcej o "Wojownikach Nocy" Mastertona? Chce dziewczynie kupić krwawy i trzymający w napięciu horror. Słyszałem, że Masterton mimo wszystko daje rade jesli chodzi o makabrę a zarazem horrory które sie szybko czyta. W ogóle ona lubi nie tylko książki tego typu ale też i filmy, te shitowe gdzie sie leje krew co sekunde jak i te za(pipi)iste jak "Lśnienie". Waham sie bo nie wiem co wybrać, żeby nie wtopić. Nie chce kupić czegoś zbyt cieżkiego, dlatego King odpada.

Edytowane przez Plugawy
Odnośnik do komentarza

Z ciekawości dorwałem kilka e-book'ów Mastertona (a wypada dodać, że nie mam zwyczaju czytania książek na ekranie komputera), no i pochłonęły mnie :D Bardzo szybko czyta się te horrorki, no i przede wszystkim wciągają. Nie jest to lektura typu "IT", czy "Lśnienie" Kinga - ale imho do poczytania w nudny wieczór nadaje się w sam raz. Szczególnie polecam Manitou i Zaklętych - naprawdę świetne książki :D

Odnośnik do komentarza
Może coś Lumleya np. Nekroskop

Również polecam... tylko nie wiem czy na początek nie zrazi go zbyt duża ilość i drobiazgowość opisów :D

 

powiecie coś więcej o "Wojownikach Nocy" Mastertona?

Hm... to zależy, czy dziewczyna lubi masakrę czy bardziej nastawiona jest tylko na dreszczyk :D Masterton jest dobry, mogę tutaj wyróżnić i polecić CZARNEGO ANIOŁA... Niech poniższy tekst skusi i do siebie przywoła :D

 

" Dziwny spokój opanował całą rodzinę Berrych, wszystkich czworo. Spokój absolutnego przerażenia. Spokój śmierci, prawdziwej śmierci spoglądającej wprost z czarnych, aksamitnych oczu.

Mężczyzna podprowadził dzieci do ściany. Chwycił prawą rękę Karoliny i podniósł nad głowę. Joe zobaczył, że idzie w ruch młotek oraz gwóźdź.

- Nieee!- wrzasnął..."

 

Warto również sięgnąć po: Manitou, Zemsta Manitou, Wyklety, Tengu, Kostnica, Duch zagłady, Bezsenni, Śmiertelne sny, Czarny Anioł, Wojownicy Nocy, Dziedzictwo, Diabelski Kandydat, Zwierciadło Piekieł, Rytuał, Dziecko Ciemności, Zaklęci, Dżinn, Podpalacze ludzi...

 

Dałam się ponieść także Koontzowi i to on został po dziś dzień tym najoryginalniejszym, najlepszym, niepowtarzalnym twórcą powieści grozy, fantastyki, niesamowitości i tajemnicy... Jest autorem takich bestsellerów (które polecam) jak:

Łzy smoka

Przełęcz Śmierci

Północ

Zimny ogień

Grom

Jedyna Ocalona

Nie można zapomnieć też o niezgorszych jak dla mnie:

ODWIECZNY WRÓG, ŚCIANA STRACHU, OPIEKUNOWIE, NEKROSKOP, WIZJA, MASKA, TUNEL STRACHU, TWARZ, SŁUDZY CIEMNOŚCI, NOCNE DRESZCZE, NIEŚMIERTELNY, ZMROK akurat te mam w zasięgu wzroku... Oczywiście równiez pozycje innych dobrych pisarzy, jeśli za mało- dorzucę :D

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Jeśli ktoś smakuje Mastertona, nie radzę zaczynać od Wojowników Nocy... Raczej na ten przykład stawiam Wyklętego, Manitou, Demony Normandii, Kostnica, Czarny Anioł... ale i tak blednie przy prozie Koontza, Lovecrafta, porównując zawartość, wszystko wydaje się takie banalne ;)

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
Ja tak czytam to wszystko i czemu nikt o "Ksiegach Krwi" nie wspomnial? Dla mnie geniusz, a krol trupoglowy to po prostu cos co pamieta sie cale zycie! :twisted:

Pisałem na pierwszej stronie tego tematu. Dla mnie księgi krwii sa naprawde dobre bo zawierają kilka ciekawych pomysłów no i można je dorwac dosłownie za grosze ( jak jak dobrze pamiętam ponizej 1 zeta za tom)

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące później...

Dobra, jest sprawa! Otóż niedługo wybieram się z rodzinką nad morze, chciałbym się jak zwykle trochę odciąć od świata, no i mam taką 'tradycję', że jak sobie gdzieś wyjeżdżam, to zwykle biorę ze sobą 3,4 książki i w międzyczasie (na plaży/wieczorami) sobie czytuję. No i ja sobie bardzo ukochałem horrory, no i teraz moje pytanie do Was - 3 najfajniejsze, klimatyczne horrory chciałbym wziąć ze sobą, tylko musicie pomóc mi wybrać spośród tych tytułów, albo zaproponować coś innego.

 

Jak na razie zastanawiam się między tymi książkami, pewien dylemat mam.

 

IT - Kinga

Miasteczko Salem - Kinga

Lśnienie - Kinga

Chciałem też zbiór opowiadań Lovecrafta, Zew Cthulhu już przeczytałem, myślałem nad 'Opowieściami o makabrze i horrorze', ale tam są wszystkie opowiadania, które były w knidze 'Zew Cthulhu' + kilkanaście innych, tylko czy się opłaca?

No i myślałem też nad czymś Mastertona, lubię od czasu do czasu, jednym tchem przeczytać jakąś jego książkę, spoko sprawa nawet. Z jego książek fajnie zapowiadają się:

Koszmar

Zemsta Manitou (Manitou już czytałem)

Kostnica

Demon Zimna

Także co wybrać, panowie i panie?

Edytowane przez Sztajniec
Odnośnik do komentarza

z kinga na pewno "lśnienie" choć film o wiele lepszy, "it" nie czytałem ale słyszałem same pochlebne opinie, "miasteczko salem" jest przehajpowane. skoro w tym zbiorku lovecrafta niewiele jest nowego to polecałbym ci porozglądać się w bibliotekach nad starym, opasłym wydaniem zbioru e.a. poe, co prawda w dużej mierze nie sa to opowiadania grozy. ale zawsze osnute mroczną aurą i jest to prostu dobra literatura - "morderstwo przy rue mourge", "serce oskarżycielem" czy "zagładę domu usherów" warto znać. mastertona bym olał bo to grafoman, z takich lekkich horrorów jak ja to mówie "do sra.cza" to lumley (seria "nekroskop" np). albo po prostu weź coś od barkera, wspomniane nawet na tej stronie tytuły albo "kobierzec" (z elementami fantasy, gruuba kniga z pewnością będzie co czytać).

 

"odwieczny wróg" koontza też polecam.

Edytowane przez tk
Odnośnik do komentarza
Gość maciek88

"Drogę" McCarthy'ego obadajcie. bardzo ponura ksiazka, mocna i swietnie napisana, bez zadnych glupot, banalow czy momentow przy, ktorych chcialoby sie przewrocic z zazenowania oczami. i madra tez. bez kitu, warta polecenia rzecz.

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące później...

Masterton ma bardzo przegięte książki, nie mogę tego czytać, bo gość zbyt GORE'owo opisuje niektóre akcje, a oczami mojej wyobraźni niezbyt się to sprawdza więc se odpuściłem.

 

Kinga te, co dobre były wymienione, ogólnie tego autora przeczytałem chyba wszystko, co było godne uwagi. Ostatnia udana książka- Komórka jest jedną z moich ulubionych tego autora. Nieźle nawet czytało się Ring, Koji Suzukiego, trochę rozwinęli temat przeszłości dziewczyny ze studni, ale jakoś specjalnie przerażająca ta książka nie była, raczej polecam jako ciekawostkę.

Odnośnik do komentarza
Masterton ma bardzo przegięte książki, nie mogę tego czytać, bo gość zbyt GORE'owo opisuje niektóre akcje, a oczami mojej wyobraźni niezbyt się to sprawdza więc se odpuściłem.

Ja Mastertona odpuściłem po Kłach i pazurach - po tym gniocie sięgnął dna. Rozumiem horror, rozumiem niezbyt wyszukane historyjki ale żeby pod sam koniec

robić z wszystkiego happy end i ożywiać bohaterowi przyjaciółkę (na dodatek na przysłowiowe odwal się), która pół książki wcześniej została rozszarpana?

Jak dla mnie gruba przesada jak na książkę, która w założeniu miała być mroczna a wyszła na bardziej ckliwą niż komedie romantyczne dla nastoletek.

Odnośnik do komentarza
Gość MasterShake

mastertona czytalem jedna ksiazke, zaczela sie od zamurowanego dziecka a skonczyla na podrozy w swiat przygod i fantazji pelnej milosci i zabawy. Za to barkera czytalem jedna - cos o Midian i bylo zaje.biste, musze w koncu kupic tego wiecej

Odnośnik do komentarza

z dobry horrorów to polecam "smetarz dla zwierzaków" Kinga (i sporo jego knig) a do tego "Ciało i Krew" Mastertona (dobry shit!), "Odwieczny Wróg" Dean R. Koontz'a i na dokładke 'MGŁA' Jamesa Herberta (nie mylić z żadną inna mgłą ;) ) - te horrory pamietam jako te które zrobiły na mnie duże wrazenie (zwłaszcza Smetarz i Mgła, ).

 

a i byłbym zapomniał o klasyce - LOVECRAFT i wszystko od niego ;]

Odnośnik do komentarza
  • 5 miesięcy później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.