Skocz do zawartości

Suikoden


TeBe

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
Gość Słoik

Premiera anglojezyczna jest 17 marca. Pogralem wczoraj z 30 minut w japonska wersje i musze stwierdzic, ze:

- muzyka jak na razie jest naprawde przednia.

- da się zmieniac formacje ataku.

- mapka świata prezentuje się bardzo przyzwoicie.

- od poczatku czuc klimat Suikodena.

- szkoda, ze nic nie rozumiem z fabuły.

Odnośnik do komentarza

od 18.12 skosnoocy moga kupic limitowana edycje Suikoden Tierkreis, zestaw zawiera:

 

- grę

- ost (cd + dvd)

- 96 stronicowy artbook

- zakładki z pięcioma bohaterami

- drama cd

 

calosc w cenie 19200 jenow czyli jakies 630 pln (najdrozszy zestaw), mozna tez kupic w zmniejszonych no i tanszych zestawach

 

ciekawe czy u nas bedzie identyczny zestaw , chcialbym bardzo

 

itemGENSO-003p1_1.jpg

 

 

http://www.konamistyle.jp/sp/tierkreis/

 

http://www.konamistyle.jp/ecitem/item53068.html

 

a i w sumie jeszcze jedno, Suikoden I dostepny jest w cenie 5.99 USD za pomocą PlayStation Network :D

Edytowane przez szczurek
Odnośnik do komentarza
Gość GaScAn

Pograłem godzinę. Byłem do gry niezbyt optymistycznie nastawiony w końcu to spin off nie dziejący sie w uniwersum głównej serii. Jednak gra jest spoko, graficznie rewelacja, dużo wstawek filmowych i voice actingu. To pierwsza gra w która grałem na DSie o objętości 256mb. Wszystko w grze jest na swoim miejscu i od początku za sprawą muzyki i grafiki wiemy że mamy do czynienia z suikodenem. Dialogów jest bardzo dużo jak DSowego RPGa i chyba będziemy zbierać 108 stars of destiny, ponieważ w morzu krzaków wyłapałem liczbę 108 ;) Więcej nie gram, czekam na wersje zrozumiałą bo jest na co.

Odnośnik do komentarza

Heh, z wywiadu wynika, że to początek zupełnie nowych Suikodenów. Czyżby mieli zamiar zupełnie zrezygnować ze starego świata, czy może jakoś to połączą i zrobią z tego gigantyczne multiwersum :P ? Ech, z jednej strony trudno się dziwić, bo zapewne chcą zachęcić nowych graczy do serii i za bardzo nie chcą dokańczać tego co zostawił Yoshitaka Murayama (choć w piątce byli na dobrej drodze, więc wtf, zresztą zwykle jedno uniwersum nie jest tworzone przez jedną osobę :P ) .... z drugiej jest to straszliwy zawód dla fanów :( ...

Edytowane przez Belcoot
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

jako że przegapiłem poprzednią generację konsol (przypadła akurat na czas imprezowania w moim życiu ;) ) to dopiero teraz postanowiłem nadrobić braki w rpg z ps2. zakupiłem konsolę a na pierwszy ogień postanowiłem wystawić suikodeny właśnie. drugą część zawsze uważałem za najlepszą grę w jaką grać mi przyszło i tak żyłem tym wspomnieniem te pare lat ;) bardzo byłem optymistycznie nastawiony do suikodena 3. bardzo rozczarowuje ta gra przy pierwszym kontakcie. dziś wygląda ohydnie wręcz (zwłaszcza na 37 calach, zaraz po skończeniu fable 2 ;) ). ja już bym wolał grafikę z siukodena 2. archaiczna była ale jakaś taka bardziej przyjemna w odbiorze. no ale to sprawa drugorzędna. tyle że gdzieś mi uleciał ten klimat. te lokacje takie bez wyrazu. no nie podoba mi się. ogólnie sam początek to ciągłe porównania i siłą rzeczy na korzyść nie mogły działać. i jeszcze kiepski soudtrack. no ale.. po 20 godzinach gra się rozkręciła :) po czasie spodobał mi się pomysł z rozdzieleniem akcji. gdyby tylko scenariusz geddoe nie był taki bezpłciowy.... tak czy siak. piękna gra, od lat nie wczułem się w żadną grę tak bardzo. jak za starych dobrych czasów. kocham tą serię jednak, aż kupiłem DS'a dziś :) już nie mogę się doczekać następnej części :)

Odnośnik do komentarza

no ja nie zmęczyłem trójki, zbytnio mam szacunek jakiś do Suikodenów i po 2ce nie chciałem psuc sobie az tak wizerunku Suiko ;D

A tak serio to jakoś nie chciało mi sie grac w 3jke, w ogóle te PS2kowe wersje mi nie podchodza dobrze - ja chce Suiko w klimacie graficznym z 2ki ale w HD(takie połaczenie klimatu Suiko 2 z grafiką z Odin Sphere w HD i płynniutką animacją - królestwo bym za to oddał ;D

Odnośnik do komentarza

3 taka zla nie jest, ale dziwna za to tak. Kompletnie nie rozumiem podzialu na 3 bohaterow skoro fabula jasno mowi nam, zeby wybrac Hugo. Ogolnie calosc troche malo 'epicka'... zamek sie nie powieksza ani nawet nie naprawia. Rekrutowanie tez slabiutkie. No i glowni bad-guye, jezu, co za bezplciowe cipy. Prawdopodobnie tak jak i reszta zostali pokrzywdzeni przez prostą jak drut fabułę. A juz 'motywacja' Luca to juz tylko zasluguje na facepalma.

 

Nie mniej 80 godzin pękło...

Odnośnik do komentarza
A tak serio to jakoś nie chciało mi sie grac w 3jke, w ogóle te PS2kowe wersje mi nie podchodza dobrze - ja chce Suiko w klimacie graficznym z 2ki ale w HD(takie połaczenie klimatu Suiko 2 z grafiką z Odin Sphere w HD i płynniutką animacją - królestwo bym za to oddał ;D

 

Łooo taaa! A może frytki do tego? :D

Jedyne Suikodeny, w które warto zagrać na PS2 to Tacics, III i V. W IV grać tylko wtedy, jeśli chce się w przyszłości grać w Tactics (save z "czwórki" jest wtedy potrzebny), lub gdy się chce uzupełnić kolekcję.

 

Odnośnik do komentarza

Jak ktos dopiero zaczyna przygode z suikodenem to IMO PS2 na bok,bierz emulator/psx i cioraj w suikoden 1 i 2.A potem to juz jak dla mnie tylko V jako tako,ale 1 i 2 to mus mus mus mus mus mus.

Wlasnie slucham muzy z Chrono Cross,another termina,gdzie sa te stare dobre rpgi w ktorych muzyka i klimat napieprzaly nas po ryju :( Mam nadzieje ze nowy suikoden chociaz troche bedzie przypominal stare rpgi a nie nowe produkcje (poza Lost Odyssey na xboxa,to akurat jest epic).

Odnośnik do komentarza
Wlasnie slucham muzy z Chrono Cross,another termina,gdzie sa te stare dobre rpgi w ktorych muzyka i klimat napieprzaly nas po ryju :(

dobre pytanie. ale chyba łatwiej ułożyć równanie wszechświata niż na nie odpowiedzieć ;) ale dramatyzować też nie ma co. mnie np crisis core potraktował po ryju solidnie ;) a soundtrack z chrono crossa to najlepszy soundtrack ever!

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Wiele razy, szczególnie w przypadku gier, ulepszanie na siłę okazywało się zgubne - idealny przykład, Suikodeny na ps2. Nie wiem jak wy ale ja chętnie zobaczyłbym nowego Suikodena z wypasioną grafiką 2D, a 3D w walkach - szkoda, że mogę jedynie pomarzyć, chociaż po Tierkreis pojawiła się nadzieja, oczywiście mam na myśli grafikę, bo mapa i miasta to nędza do kwadratu.

 

Jeżeli o V, tak chwaloną część chodzi to, nie wiem dlaczego nie zachowano systemu walk, a przynajmniej ich prędkości, z Suikoden'a IV. Zamiast typowo suikodenowego zamiatania, starano się na siłę wydłużać czas trwania walk jakimiś nieudanymi animacjami postaci. Unite'y w SV to już totalna porażka, nie wspominając o czarach - co jak co ale True Runes powinny wyglądać, w końcu to kwintesencja serii. Poza tym długie i częste loadingi pomimo kieprawej grafiki zniechęcają do gry, fabuła ssie, a zmarnowany, niesamowity wręcz potencjał zamku jako Sidnar Ruins woła o pomstę do nieba. Moja ocena dla SV - 6,5.

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.