Skocz do zawartości

Jaki telefon wybrać?


jaszczoor

Rekomendowane odpowiedzi

Dobra, a co jednak do 1000zł z tych całych szajomi? Jest tego dużo. W tej cenie mam:

Redmi Note 7 4/64 699zł

Mi A3 4/64 899zł

Redmi Note 8T 4/64 899zł

No i tu już lekko ponad

Redmi Note 8 Pro 6/64 1099zł

 

Wiadomo Note 8 Pro to chyba aktualnie najbardziej opłacalny telefon na rynku pod względem cena/wydajność/jakość.

 

Natomiast między nim, a najstarszym z zestawienia to aż 400zł różnicy. Czy te pozostałe tańsze modele są godne uwagi?

 

Żona wolała by pewnie Honora lub Huawei bo przyzwyczaiła się do interfejsu i pewnych rozwiązań ale tam minimum 1500zł za coś sensownego z dobrym aparatem.

 

 

Note 8T też wygląda fajnie na papierze i jest mniejszy od 8 PRO.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
11 godzin temu, WisnieR napisał:

Dobra, a co jednak do 1000zł z tych całych szajomi? Jest tego dużo. W tej cenie mam:

Redmi Note 7 4/64 699zł

Mi A3 4/64 899zł

Redmi Note 8T 4/64 899zł

No i tu już lekko ponad

Redmi Note 8 Pro 6/64 1099zł

 

Wiadomo Note 8 Pro to chyba aktualnie najbardziej opłacalny telefon na rynku pod względem cena/wydajność/jakość.

 

Natomiast między nim, a najstarszym z zestawienia to aż 400zł różnicy. Czy te pozostałe tańsze modele są godne uwagi?

 

Żona wolała by pewnie Honora lub Huawei bo przyzwyczaiła się do interfejsu i pewnych rozwiązań ale tam minimum 1500zł za coś sensownego z dobrym aparatem.

 

 

Note 8T też wygląda fajnie na papierze i jest mniejszy od 8 PRO.

 

 

 

A patrzyłeśna  Mi9 SE?Albo Mi9T?Troszkę przekraczają budżet ale mniejsze niż Note8.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Oglądałem wczoraj i bawiłem się tymi wszystkimi telefonami za 800-1200 zł. Najlepiej wypadł Redmi Note 8 PRO. Płynność działania, 6GB RAM, nawet zdjęcia robi lepsze niż mój Mate 10 PRO, a dla mnie są one wystarczające. Na minus oczywiście wielkość.

Note 8T walczy tylko ceną bo pomimo mniejszego wyświetlacza to fizycznie jest tak samo duży jak PRO z powodu grubych ramek. Do tego minimalnie gorszy aparat, jakoś tak wolniej chodził i tylko 4GB RAMu.

Na scenie pojawił się jeszcze zwykły P20. Ten gabarytowo i wizualnie wypadł najlepiej, aparat też bardzo dobry. Cena 1200zł, ale za to tylko 4GB RAMu. Kirin 970 posłuży jeszcze bardzo długo i w Mate 10 PRO jest nie do zajechania. Może jakby był poniżej 1000zł to bym go brał. Martwi mnie tylko to, że ten IPS był dużo ciemniejszy niż w Note 8 PRO.

Rozum niestety mówi kup tego Note 8 PRO. Szkoda bo wolałbym coś Huawei lub Honora jednak nie ma nic w tym przedziale cenowym co mogłoby konkurować z Xiaomi.

Czekam do świąt może jeszcze coś się pojawi lub ceny spadną.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Żona wczoraj w końcu odpakowała Redmi Note 8 PRO i muszę przyznać, że w tej cenie jest to killer każdego innego smartfona. Chodzi bardzo płynnie, brak najmniejszego przycięcia, interfejs bardzo przyjemny, wyświetlacz mimo, że IPS to obsługuje HDR i jest nawet ok. Aparat w tej cenie to mistrzostwo. Bardzo przyzwoity, szczególnie w trybie 64MP przy bardzo dobrym oświetleniu. Niczego mu nie brakuje i polecam każdemu kto się zastanawia nad zakupem czegoś w okolicach 1000zł z polskiej dystrybucji. Na razie żadnych "dziwnych" problemów z softem ani hardwarem jak to niektórzy piszą. Wszystko działa tak jak powinno.

Nie polecam za to Note 8T na snapie 655. Tam UI przy kilku otwartych aplikacjach dostawał zadyszki. Warto dopłacić 300zł i cieszyć się procesorem o osiągach zeszłorocznych flagowców.

Odnośnik do komentarza

Ja też kupiłem w poniedziałek tego Redmi Note 8 Pro i teraz kur*a nie mogę płacić Blikiem przez IKO. Ten durny telefon nie potrafi przełączać się pomiędzy aplikacjami i nie mogę zatwierdzić płatności.

 

Czuje się, jakbym cofnął się w rozwoju o 3 lata...

 

A tak poza tym to powiedzmy, że jest to kombajn. Jak na 3 dzień użytkowania to mam mieszane uczucia. 

 

EDIT: żeby nie było, przypadłość tą potwierdziłem już z inną osobą która ma ten telefon. To naprawdę nie działa!

Edytowane przez Sobies
Odnośnik do komentarza

Opiszę Ci dokładniej problem, sprawdzony już na dwóch aplikacjach: Allegro i Mobilet

 

Otóż zaraz po tym jak miałem w rękach telefon wszedłem na Allegro, aby zakupić jakiś pokrowiec (przyznasz, że to coś co dają w pudełku nie jest pokrowcem, jeżeli nawet nie chroni wystającego obiektywu...) W momencie płatności kiedy prosi o kod Blik, przełączyłem się na bankową aplikację, aby go wygenerować i skopiować do apki Allegro. Jak go wkleiłem do apki Allegro i zatwierdziłem ten durny telefon jedynie wibruje i nie potrafi w tym momencie przełączyć się automatycznie do apki banku, abym zatwierdził płatność. Zrobienie tego "kwadratem" blokuje aplikacja bankowa. To samo mam z Mobiletem więc teraz nawet nie mam jak sobie w komunikacji konta doładować, aby bilet kupić.

 

Morał z tego jest taki, że telefon potencjalnie wie, że coś się dzieje (wibruje), ale nie potrafi jeszcze się przełączać między aplikacjami. Zapewne kiedyś to naprawią (mam nadzieję, bo jestem mega zły, że nie mogę wykonywać pewnych normalnych dla mnie czynności). 

 

Odnośnik do komentarza

Małżonka również korzysta z IKO? Będę wdzięczny jeżeli to sprawdzisz, bo naprawdę mnie ta przypadłość rozdrażniła. Potencjalnie jest to błahostka, ale jeżeli z czegoś korzysta się w sposób naturalny, a z dnia na dzień tracisz taką możliwość to można się zdenerwować. 

 

Jak coś to pisz - albo będziesz 3 osobą która mi tą przypadłość potwierdzi, albo ja i znajomy mamy coś schrzanione :) 

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
Małżonka również korzysta z IKO? Będę wdzięczny jeżeli to sprawdzisz, bo naprawdę mnie ta przypadłość rozdrażniła. Potencjalnie jest to błahostka, ale jeżeli z czegoś korzysta się w sposób naturalny, a z dnia na dzień tracisz taką możliwość to można się zdenerwować. 
 
Jak coś to pisz - albo będziesz 3 osobą która mi tą przypadłość potwierdzi, albo ja i znajomy mamy coś schrzanione  
Żona dziś przy mnie płaciła blikiem i normalnie w apce Pekao działa. Wyskakuje notyfikacja do potwierdzenia płatności w tle.
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...