Skocz do zawartości

Jaki telefon wybrać?


jaszczoor

Rekomendowane odpowiedzi

Osobiście uważam że Huawei jest aktualnie najlepszym wyborem na rynku. Dostajemy topowy telefon z bardzo dobrym system i rozwiązaniami, w cenie nieco niższej niż flagowce Samsunga. To co zrobił Huawei przez ostatnie lata na rynku smartfonów i w ogóle z ekspansją swojej marki jest niesamowite. Xiaomi idzie w ich ślady, ale oni są jeszcze na poziomie, na którym Huawei był kiedyś. Niestety problemy z rynkiem USA zabiły w moich oczach tę markę bo mimo bardzo agresywnej kampanii reklamowej Huawei store (ja mam tę reklamy wszędzie praktycznie) to nie będzie jednak to samo co integracja z usługami Google. To tak jak z Apple - posiadacze urządzeń Apple i korzystający z ich systemu nie przesiądą się nagle na Googla czy Huawei. Bardzo szkoda, bo będzie trzeba w końcu wymienić Mate 10 PRO i chciałem oczywiście znów coś z serii Mate, a tu psikus bo Mate 30(i 40) nie ma usług Google, co go dla mnie dyskwalifikuje. Zostanie mi P30 Pro, który za rok może nie być już dostępny w sprzedaży bo rynek elektroniki się trochę zmienił i aktualnie nie można kupić starych modeli w dobrej cenie. Jest jakiś tam rzut produkcji i lecą z nowym modelem co wymusza zakup telefonów max 2 letnich. Jeżeli dziś chciałbym kupić Mate 10 Pro dla żony to jest on prawie nie do dostania w oficjalnej dystrybucji. Na myśl o przesiadce na inny UI niż Huawei/Honor odechciewa mi się wymiany telefonu. Za bardzo się przyzwyczaiłem. Z drugiej strony to samo mówiłem jak się przesadzałem z G2/G4 na Mate, ale dziś bardziej doceniam EMUI niż udaną jak na tamte czasy nakładkę LG.

Odnośnik do komentarza

Nie do końca tak będzie z tymi usługami. Pan w sklepie który prawie codziennie gada z przedstawicielami Huawei twierdzi, że mate 30 wcale nie został pozbawiony Google. Jeśli ma się konto, to po zalogowaniu podobno apki z USA są dostępne. 

W każdym razie wielu "speców" od telefonów twierdzi, że P30 Pro jest lepszym produktem od Mate 30 Pro. 

Nie wiem, ale taka kosa za 2799 w zestawie ze słuchawkami za 699 to deal breaker :obama:zwłaszcza, że P30 Pro zszedł o ponad tysiąc z ceny. 

Odnośnik do komentarza

Niestety Huawei przez początkowe problemy z USA, zaczyna iść w ślady Apple. Coraz więcej blokuje w swoich telefonach jak chociaż dostęp do karty microSD firmom trzecim.
Jak już pójdą w swój system to będzie to telefon dla pewnego grona.

Co do aparatu to w P30 Pro jest raczej najlepszy ale i tak nie poradził sobie w testowanych przez mnie warunkach. Ani S10+ ani Mi 9T Pro ani P30 Pro nie był wstanie zdać egzaminu.

Zdjęcia/testy byly wykonywałem nocą z 4 piętra na osiedlu, gdzie było mało światła. Jedynie te z przeciwnego budynku oddalonego ok 200m. Dodatkowo było kilka latarni wzdłuż alejek.
Oprócz tego była masa samochodów na parkingu oraz drzew pomiędzy alejkami.

Niby najlepiej wypadły P30 Pro ale zdjęcia w małym powiększeniu na kompie i TV OLED pokazały jak dużo brakuje tym urządzeniom.

Zdjęcia na samych smarfonach bez powiększenia na każdym z nich wyglądały bardzo przyzwoicie ale wystarczyło je też lekko powiększyć i widać było szumy.

Odnośnik do komentarza



Osobiście uważam że Huawei jest aktualnie najlepszym wyborem na rynku. Dostajemy topowy telefon z bardzo dobrym system i rozwiązaniami, w cenie nieco niższej niż flagowce Samsunga. To co zrobił Huawei przez ostatnie lata na rynku smartfonów i w ogóle z ekspansją swojej marki jest niesamowite. Xiaomi idzie w ich ślady, ale oni są jeszcze na poziomie, na którym Huawei był kiedyś.


No nie do końca.
Xiaomi, depcze już po piętach Samsungowi i Huawei. Tak na prawdę, nawet ich przegonił bo stosunek ceny do jakości zawstydza i ośmiesza ich po całości.
Jakość wykonania, podzespoły, bateria niczym nie odbiega od tych "najlepszych" Jedynie co może brakować Xiaomi to nikomu nie potrzebny certyfikat wodoszczelności choć ich telefony posiadają uszczelki i nie boją się wody oraz ładowania indukcyjnego.
Odnośnik do komentarza

Proszę cię telefony Xiaomi to nadal plastikowe zabawki. Mam Redmi Note 8 Pro, a nim go kupiłem oglądałem też Mi9tki i jeszcze sporo mają do nadgonienia. Niedoróbki UI, kiepski software aparatu i wiele innych. Wiadomo w swojej cenie są najlepsze jeżeli chodzi o wydajność ale ta niska cena nie bierze się z nikąd.

 

 

Odnośnik do komentarza
9 minut temu, WisnieR napisał:

Proszę cię telefonu Xiaomi to nadal plastikowe zabawki.

 

Produkowanie obudów z materiałów typu "premium" tylko po to, żeby trzeba było od razu założyć etui na telefon, bo rysuje się od patrzenia i wyślizguje z rąk, to jeden z najgłupszych trendów w tej branży. Dobrze spasowane, utwardzane tworzywo > szkła i metale. LG testowało kiedyś w modelu flex samoregenerujący się plastik, który nawet do pewnego stopnia działał. Szkoda, że ani oni ani nikt inny nie poszedł dalej w tym kierunku.

 

A software aparatu to chyba mało kto potrafi zrobić, patrząc na to jakie jest zapotrzebowanie na gcam wśród użytkowników wielu modeli.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Miłość kwitnie w najlepsze, v30  sprawuje się świetnie. Chociaż tradycyjnie aktualizacje u nich to komedia, andka pie do dzisiaj nie zainstalowałem, bo z tego co czytam to więcej psuje niż ulepsza.

Pewnie za jakiś rok się będę przesiadał i zobaczymy czy pozostanę wierny czy będzie skok bok z jakimś chińczykiem. Nowa nakładka lg zerżnięta od samsunga prezentuje się bardzo ładnie. G9 zapowiada się super, ale ta dziura na przednie aparaty :/ Nie rozumiem, czemu nikt nie wsadza do flagowców wysuwanych kamerek przednich. Producenci kombinują z tymi rozwiązaniami, wrzucają je do średniopółkowców i na tym koniec. Domyślam się, że tego typu konstrukcja nakłada jakieś ograniczenia jeśli chodzi o jakość takiej przedniej kamerki no i sama mechanika wysuwania też może być problematyczna. Ale mamy 2020 r. i dziury w ekranie wyglądają trochę niepoważnie. Rozwiązanie z "łezką" jest mniej słabe, ale to i tak nie jest prawdziwy bezramkowiec.

Odnośnik do komentarza
Proszę cię telefony Xiaomi to nadal plastikowe zabawki. Mam Redmi Note 8 Pro, a nim go kupiłem oglądałem też Mi9tki i jeszcze sporo mają do nadgonienia. Niedoróbki UI, kiepski software aparatu i wiele innych. Wiadomo w swojej cenie są najlepsze jeżeli chodzi o wydajność ale ta niska cena nie bierze się z nikąd.
 
 
Masz prawo do takiego zdania ale ja się nie zgodzę z tym. Mam Mi 9T Pro i telefon jakością wykonania w niczym nie ustępuje Samsungowi, nie mam żadnych problemów z systemem, aparat świetny i niczego nie brakuje w jego aplikacji a swoją ceną miażdży konkurencję.
Jest amoled, dobry zasięg, wszelaka łączność jak Wi-Fi, BT itp. to topowa liga, świetne audio na słuchawkach, bateria i nie tylko...
Moim zdaniem nie ma sensu przepłacać bo to tylko telefon, nawet jeśli inne są ciut lepsze
  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Jak to jest teraz z zakupem telefonów z Allegro czy ogólnie z mniejszych sklepów? Nówki sztuki sporo taniej, a pewnie połowa wzięta na raty i jak ktoś nie spłaci to blokują (coś takiego czytałem). Na co zwracać uwagę przed zakupem? 

Edytowane przez Ins
Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Ins napisał:

Jak to jest teraz z zakupem telefonów z Allegro czy ogólnie z mniejszych sklepów? Nówki sztuki sporo taniej, a pewnie połowa wzięta na raty i jak ktoś nie spłaci to blokują (coś takiego czytałem). Na co zwracać uwagę przed zakupem? 

Telefonie na raty chyba nie są blokowane. Blokują te wzięte na abonament, bez zapłacenia pierwszego rachunku. 

Edytowane przez chris85
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
6 godzin temu, WisnieR napisał:

P30 zdecydowanie byłby najlepszym wyborem ale to 2600zł.
Któryś Mi9 albo zainteresuj się też Honorem 20 Pro. Ma swoje wady jak np. IPS czy głośnik mono, ale aparat topowy i 8GB ramu.

Niedawno kupiłem P30 Pro za 2700 gratis dostałem słuchawki, które sprzedałem za 550. :rekinbiznesu:

 

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
W dniu 7.02.2020 o 12:51, Kolos28 napisał:


Zdjęcia/testy byly wykonywałem nocą z 4 piętra na osiedlu, gdzie było mało światła. Jedynie te z przeciwnego budynku oddalonego ok 200m. Dodatkowo było kilka latarni wzdłuż alejek.
Oprócz tego była masa samochodów na parkingu oraz drzew pomiędzy alejkami.

Ni

 

Takiego testu nie zdałby żaden telefon.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Chcę już nowy telefon bo mnie trochę (tylko trochę) mój LG G6 drażni - bateria i trochę zamula - mam wrażenie że przez ilość RAMu czy pamięci wewnętrznej gdy jest na nim trochę zdjęć i aplikacji. Jest ciągle włączony BT i GPS bo łączy mi z GT Watchem się ciągle.

Chciałbym wydać do 1000 zł. Miałem niby na oku Motorola One Vision bo mnie przekonywał aparat z nocnymi zdjęciami. Jednak tam podobno bateria średnio - jak trzyma 1 dzień to jest ok, jak więcej to tylko super.

Generalnie jeszcze fajny aparat mnie interesuje no i dobrze by był telefon płynny. Ta Motka kosztuje 969 zł, choć szczypie mnie, bo w mm była za ok 900 zł jednak nie zdążyłem kupić i trochę słabo że nie ma szerokątnego obiektywu i always on display czy diody powiadomień. LG ma fajne jeszcze to, że przy klawiaturze ma jeszcze pasek z cyferkami, ale to nie jest aż tak ważne.

Jakieś sugestie?

Odnośnik do komentarza

No do tysiaka telefon który zastąpi g6, to tak słabo. Za tyle kasy to jakiegoś średniaka może znajdziesz. Ale czy będzie tak samo dobry jak g6 to reczej dyskusyjne. Na pewno aparat będzie gorszy, ekran też, ewentualnie bateria będzie lepsza. Spróbuj może zrobić hard reset g6 a wcześniej oczywiście najważniejsze pliki zbackupowac. Wiadomo jak to z androidami po 2/3 latach użytkowania - niestety z reguły zamulaja strasznie 

Edytowane przez REZOK
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...