Skocz do zawartości

Jaki telefon wybrać?


jaszczoor

Rekomendowane odpowiedzi

Najgorzej jak człowiek od zawsze miał Galaxy to teraz ciężko się odzwyczaić.

 

S20FE kusi, ale problemy z czujnikiem zbliżeniowym i dotykiem pachną tanim budżetem no i wielkość tego skurwysyna jest kosmiczna. Z kolei zwykłe S20, które jest poręczne i ma wszystko co trzeba trzyma cenę i nie uświadczy u nas wersji ze snapem. I człowiek dalej w kropce. 

Odnośnik do komentarza

No bo Galaxy to najlepsze telefony od Samsunga, też jestem "uwięzionych" w ich telefonach. Na dniach mam brać S20+ 5G za 4k po znajomościach. Ale tak patrzę na te S20 Ultra, to już kobyła konkretna 6'9 cala lol - jak dla mnie to już w ogóle nie smartfon, a pod tablet podchodzi. Chciałbym te S20 (ludzki rozmiar cala ma 6'2), no ale nie będę jak zwierzę brać 4G, bo w ofercie 5G nie ma :|

Edytowane przez Faka
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

przegladam codziennie serwisy gsm i nie zapowiada sie na to. telefony caly czas rosna i 6.5 to teraz standard, a sa i wieksze. niby sony ma wydac kolejnego compacta ale cena bedzie wysoka.

 

jednym z niewielu sensownych malych telefonow byl samsung a40, a42 to juz 6.6'. jak sie rozejrzysz po olx albo allegro to moze znajdziesz a40 w tej cenie, na rok-dwa styknie. pozniej kto wie co bedzie.

Odnośnik do komentarza

Niestety sam miałem mocny dylemat, bo też lubię mniejsze telefony, a znaleźć coś sensownego w okolicy 6 cali to mega sztuka. Po prostu taki jest teraz standard i w dobie streamów, tiktoków i vlogów chyba szybko się nie zapowiada na zmiany. 

 

Finalnie stanęło u mnie na 6.5 (S20 FE) i o ile początkowo miałem obawy to jednak duży ekran robi robotę, do tego niepogrubiający telefonu case od Ringke i jakoś zleci na najbliższe 2-3 lata. 

Odnośnik do komentarza

Ja siedzę od 2,5 roku na ostatniej Xperii Compact (XZ2C) i czekam z zainteresowaniem na ewentualne przyszłoroczne odpowiedzi Sony czy Samsunga na iPhone mini. Ostatnio wahałem się nad podobno udanym Pixelem 4a, ale jeszcze poczekam, w sumie aktualny telefon dobrze mi służy. Jak nic się nie pojawi, to zawsze pozostaje alternatywa Apple, mają dwa/trzy nieduże modele, z czego SE jest do tego rozsądnie wyceniony.

 

Standard standardem, ale nie jest normalne, żeby przy takiej konkurencji na rynku modeli z dużym ekranem, absolutnie nikt nie robił niczego z mniejszym.

Odnośnik do komentarza

Też ostatnio stałem przed wyborem 'małego' telefonu i ostatecznie skończyłem z ... Redmi Note 9 Pro. 6,67". Dzisiaj za niewygórowane pieniądze, niezły, niewielki telefon, to chyba jedynie niedostępny u nas Pixel 4a. Można zamówić z niemieckiego MM, ale ewentualne problemy z gwarancją odwiodły mnie od tego pomysłu. Tego chińczyka wziąłem tylko na przeczekanie i był w dobrych pieniadzach. Oby tylko w przyszłym roku pojawiły się jakieś odpowiedzi na iPhona mini.

Odnośnik do komentarza
10 godzin temu, Mustang napisał:

Z drugiej strony naprawialiście kiedyś telefon na gwarancji? Ja raz tylko Lumię 710, reszta działała bez zarzutu nawet po gwarancji.

 

Tak, dobre kilka razy różne telefony. To ekran padł, to dźwięk się zgubił, to bateria spuchła. Bez gwarancji można, ale po co. Ewentualnie dokupić sobie dodatkową ochronę, albo indywidualnie (ale wtedy drogo wychodzi bo kilkadziesiąt zł miesięcznie) albo przez bank (ubezpieczenie do konta parę zł miesięcznie a potem prosta wymiana zbitego ekranu albo zniszczonego telefonu). 

Odnośnik do komentarza
15 minut temu, krupek napisał:

Mama postanowiła mieć pierwszego smartfona. Polecicie coś małego i prostego, powiedzmy do 400-500 zł?

 

Ja swojej już dwukrotnie Redmi kupowałem (5 i 7) i w pełni zadowolona. A wcześniej nie korzystała ze smartfonów. 

 

No i mają moją ulubioną funkcję "dla rodzica" czyli możliwość zablokowania ikon na pulpicie głównym. Bez tego to po paru dniach połowy ikon nie było, a drugie pół była pogrupowana w jakieś katalogi :cool2:

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
42 minuty temu, krupek napisał:

Mama postanowiła mieć pierwszego smartfona. Polecicie coś małego i prostego, powiedzmy do 400-500 zł?

Ja swojej kilka lat temu kupiłem Redmi 4X. Jest mega zadowolona, zwłaszcza kiedy dotarło do niej, że w kieszeni może mieć jednocześnie telefon, dobry (jak dla seniora ofkoz) aparat fotograficzny, kamerkę i możliwość wejścia na internet. To pierwszy jej smartfon, dostała go w wieku 61 lat. Fakt, trzeba było często i co ważne regularnie z nią siedzieć i uczyć obsługi (zwłaszcza mobilnej przeglądarki internetowej - dla seniorów to jest chyba największa bariera), ale w sytuacji gdy jest już na emeryturze najzwyczajniej nie wyobraża sobie funkcjonowania bez smartfona. Opcja sprawdzenia w ciągu kilkunastu sekund rozkładów mpk, prognozy pogody, szybkie sprawdzenie w necie newsów (m.in. wykop :D) czy możliwość błyskawicznego zrobienia foty/nagrania filmiku to mega frajda dla ludzi w podeszłym wieku nie mających wcześniej do czynienia z technologią. Sam mam wysłużone już Redmi 5 Note i w moim odczuciu Xiaomi robi bardzo intuicyjne nakładki systemowe - wytłumaczenie zasad ich działania i konfiguracja pod potrzeby seniora jest IMO naprawdę łatwe.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 3 miesiące temu...

Kupiłem S21 Ultra, świetny fon, 120Hz-owy ekran robi wrażenie i ten czarny matowy kolor :wub: ale zastanawia mnie jakie czary w zarządzaniu energią w swoich telefonach ma Huawei, bo baterie u nich to jest jakiś kosmos. W S21 Ultra bateria nie jest zła, wytrzymuje mi 1 dzień, a więcej nie oczekuję, ale czuć różnicę po użytkowaniu przez ponad 2 lata P30 Pro, tam ta bateria nie schodziła po prostu, a jakiej marki telefonu bym nie miał, a przerabiałem HTC, LG, Sony i Samsungi to czuć tą różnicę w bateriach i to bardzo. 

 

Szkoda, że Huawei nie ma już usług google, (jakiekolwiek rzeźbienie mnie nie interesuje) bo P50 Pro, czy co oni tam mają aktualnie wjechałby jak złoto.:kaz: 

Odnośnik do komentarza

Huawei w swoim EMUI ma zaimplementowane agresywne zabijanie aplikacji w tle. Wiele osób na to narzeka, ja podczas długoletniego używania ich telefonów (P10 i P30 Pro) nie zauważyłem problemów z zamykaniem procesów i aplikacji w tle.

 

Co do Twojego Samsunga, być może masz wersję z procesorem Exynos, one chyba są bardziej energochłonne niż Snapdragon.

Odnośnik do komentarza

Też niby czytałem o tym zabijaniu aplikacji w tle, tylko przez dwa lata jakoś tego nie odczułem, wszystko uruchamiało się bez problemu, bez żadnej zwłoki. 

 

A wersję oczywiście że mam z Exynosem, innej w Europie nie ma, ale też już czytałem chyba gdzieś, że jest trochę mniej wydajna niż Snapdragon, ale właśnie bardziej energooszczędna. Zresztą, bez różnicy czy Snapdragon czy Exynos, bo Huawei wg mnie niszczy wszystko na Androidzie z wymienionych wyżej producentów.

Edytowane przez Wooyek
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...