Skocz do zawartości

Jaki telefon wybrać?


jaszczoor

Rekomendowane odpowiedzi

Mam RN8P i może nie muli ale zdarza się zawiesić przeglądarka przy czytaniu takiego forumka. Powiadomienia nie działają jak powinny, odnośnik do potwierdzenia operacji w takim banku musze osobiście fatygować się żeby apke odpalić, czy to wina zastosowania mediateka nie mam pojęcia. Bateria też jakby już tak bez szału aczkolwiek tragedii nie ma - ok 50 % po całym dniu w pracy przy włączonym necie.

Odnośnik do komentarza

Większość problemów w RN8P wynika z MediaTeka, aczkolwiek moja żona nie ma praktycznie żadnych. Apka PEKAO SA chyba jedyna działa poprawnie, z tego co wiem problemy mają apki innych banków. Trochę sie nim bawiłem zanim się na Xiaomi sam zdecydowąłem i jedyny błąd jaki znazałem to fakt, że nie mogłem zrobić przewijanego zrzutu ekranu w Chrome - w innym apkach normalnie przewijał... Za to koleżanka z pracy w swoim RN8P ma mnóstwo problemów, miedzy innymi z powiadomieniami. Nie wiem od czego to zależy, że jeden działa dobrze, a drugi nie.

Odnośnik do komentarza

Ja mam RN9P (6 GB RAM + Snap 720G) i wcale nie jest lepiej. Brak powiadomień, zawieszanie się przeglądarki albo  wpisywanego tekstu np tu na forum. Mój poprzedni telefon, kilkuletnia Motorola działała lepiej. Bateria po pół roku też zauważalnie gorzej. 

Chętnie bym go zamienił na coś dużo mniejszego. Ale obecnie w tej kwestii pozostaje tylko Apple. 

Odnośnik do komentarza
29 minutes ago, Aleks said:

Chętnie bym go zamienił na coś dużo mniejszego. Ale obecnie w tej kwestii pozostaje tylko Apple. 

W tym tygodniu Sony może pokazać mniejszy model, chociaż plotki na razie nie nastrajają optymistycznie. Ewentualnie jest szansa na mniejszego Asusa. Ale ogólnie mizeria straszna.

Odnośnik do komentarza
4 hours ago, WisnieR said:

Przecież Honor Play to o lepszy telefon niż RN7P. Huawei też nie zabija tak aktualizacjami swoich starych modeli. Wygraj jakiś custom rom na RN7P i odżyje.

Kupując Xiaomi wiem, że będę musiał kombinować z custom romem i GCam ale nie jest to jakoś czasochłonne. W każdym razie ceny flagowców poszybowały do góry tak bardzo, że nie widzi mi się kupowanie telefonu za 3 tysiące, i wolę poeksperymentować ze średnia półką. O ile telefon ze Snapdragonem 870 można nazwać średnią półką.

Mógłbyś rozwinąć temat custom dom? Jakaś strona? Czy jak wbije w google to pierwsze lepsze źródło będzie odpowiednie? Dla mnie flagowce to żart. Jedyny jaki mi się podoba to Huwei p30 pro. Myślałem, że może na One Plusa zmienić czy coś do 2000 zł. Aparatu nigdy nie używam. Tylko przeglądarką, YT, google maps no i oczywiście dzwonienie i pisane. Często robię to wszystko na raz i wtedy przymula...

Odnośnik do komentarza
5 godzin temu, WisnieR napisał:

Większość problemów w RN8P wynika z MediaTeka, aczkolwiek moja żona nie ma praktycznie żadnych. Apka PEKAO SA chyba jedyna działa poprawnie, z tego co wiem problemy mają apki innych banków. Trochę sie nim bawiłem zanim się na Xiaomi sam zdecydowąłem i jedyny błąd jaki znazałem to fakt, że nie mogłem zrobić przewijanego zrzutu ekranu w Chrome - w innym apkach normalnie przewijał... Za to koleżanka z pracy w swoim RN8P ma mnóstwo problemów, miedzy innymi z powiadomieniami. Nie wiem od czego to zależy, że jeden działa dobrze, a drugi nie.

U mnie większość zrobiła się jakoś po aktualizacji do andro 10. Część jakoś też z czasem zniknęła np zawieszające sie przyciski volume. Teraz np jeszcze po przejściu na tryb ciemny mam, że powiadomienia z fejsa są jakieś ściśnięte i nie da się całego tekstu przeczytać :turned: Wiem już na pewno, że mój kolejny telefon koniecznie ze snapdragonem, bo chętnie bawię się również emulacją a mediatek w tym wypadku to ciuciubabka.

Odnośnik do komentarza
25 minut temu, dee napisał:

No kurde, te "Dare to leap" to jest estetyczny koszmar. Tak oszpecić całkiem ciekawy smartfon. Jak mam wywalone w wygląd smartfonów, tak modelu z tym napisem nie dotknąłbym kijem.

Pomijając ten napis to ten telefon to po prostu Realme 7 Pro bez żadnych większych różnica. Miał zdetronizować RN10P ale coś im jednak nie wyszło....

Odnośnik do komentarza

Nie no ten Poco F3 to petarda. 120hz. jest super i już więcej się na 60 nie przesiądę. Procesor chodzi jak marzenie, żadnych ścinek. Aparat... no cóż aparat jest j jest średni, ale na tym mi nie zależało. Głośniki stereo bardzo przyzwoite, a do tego bardzo głośne. No i na koniec najlepsze. Ekran. Ten ekran jest niesamowity. HDR pierwsza klasa, jestem oczarowany. Myślałem że mój Mate 10 Pro ma niezłego OLEDa, ale to jest zupełnie inna liga. Fajnie tak się przesiąść z telefonu z 2017 roku na coś nowego. Zupełnie inne doświadczenie. Dla mnie ten wyświetlacz i prędkość działania zadecydowały o tym, że go sobie zostawiam. Dużo czasu spędzam przez telefonem gdzie ciągle leci YouTube czy Netflix więc głośniki i ekran dla mnie najważniejsze. System jak to system każdy jest inny ale wszystkie oferują to samo w tych czasach. Muszę się w nim odnaleźć. Polecam.

Redmi Note 10 Pro ma ten sam ekran więc też urywa dupę w swojej cenie.

Edycja:

No nie no tu też OLED z(pipi)any. W Huawei mam 3 pasy poprzeczne takiego nierównomiernego podświetlenia.... Czy ktoś potrafi robić dobrze te panele. Nie wiem czy go sobie zostawie czy nie....dbbfaca63f3d1fe112834ba2c9b8628a.jpg9113d36722b51571316b5dd81472cc7e.jpg

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...