Skocz do zawartości

Jaki telefon wybrać?


jaszczoor

Rekomendowane odpowiedzi

Dobra kilka kolejnych spostrzeżeń. (pipi)ani recenzenci nie potrafią sprawdzać i recenzować poprawnie telefonów.

Telefony bez czujnika zbliżeniowego nie mają racji bytu. Ustawienie double tap to wake screen powoduje, że telefon podświetla się ciągle w kieszeni od pocierania o spodnie. Idę sobie i słyszę jak klawiatura wybiera numer alarmowy. Z czujnikiem zbliżeniowym tego nie ma w żadnym telefonie, bo jest po prostu zasłonięty i ekran się nie wybudzi w spodniach. Druga opcja, która nie działa bez czujnika zbliżeniowego to wyciszanie przychodzącego połączenia przez zasłonięcie ekranu dłonią, albo odwrócenie telefonem ekranem do stołu. Tzn. to działa ale przez to, że nie ma fizycznego czujnika zbliżeniowego to po raz kolejny jak mam telefon w spodniach, to podczas połączenia przychodzącego telefon od razu myśli że go zasłoniłem i wycisza dzwonek... Te rozwiązanie nigdy się nie sprawdzi i nic nie zastąpi czujnika zbliżeniowego. Musiałem powyłączać te funkcję, choć w przeszłości w normalnym telefonie lubiłem z nich korzystać.

S20 FE nie jest certyfikowany przez Netflix (i chyba też Amazon Prime) wiec nie można liczyć na HDR/DV. Dowiedziałem się dziś uruchamiając Netflixa. Tak więc jak ktoś ogląda dużo Netflixa na telefonie i chce mieć HRD to odradzam. Istenieje duże prawdopodobieństwo, że tej certyfikacji nie dostanie. Do tego mimo tego, że obsługuje teoretycznie Full HD, to podobno i tak idzie to w zwykłym HD 720p.

Wysłane z mojego SM-G780G przy użyciu Tapatalka

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
W dniu 14.06.2021 o 19:34, WisnieR napisał:

Jakby ktoś szukał dobrego taniego telefonu to jest promocja na S20 FE 4G ze Snapdragonem 865 - nowe wersje. Aktualnie w MM 2229zł ale jest promocja Samsunga i dają 400zł rabatu na S20 FE jak oddasz stary telefon. Za LG G4 dali mi 400zł rabatu i 32zł za sam telefon. Wyszedł mnie 1850zł do tego brany na FV więc dałem realnie 1500zł. Jest tylko jeden warunek - telefon musi mieć ładowarkę, kabel i oryginalne opakowanie. W tej cenie bomba! Sam telefon na razie super i jestem pozytywnie zaskoczony UI. Mnóstwo opcji konfiguracji praktycznie każdego elementu.

Nie wiem jak Ci sie udało kupić tego fona z tą promocją Samsunga. Albo obsługa Idiociarni kręci, albo ja nie wiem:dunno: Dziś pytałem i oni powiedzieli, że owszem, można dać starucha w rozliczeniu i zyskać cztery stówy, ale tylko i wyłącznie w odniesieniu do wersji 5G, a nie 4G. No dawać 2700 za tę wersję to już się tak nie kalkuluje :/ 

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...

No właśnie bardziej mi zależy na wydajności niż na aparacie z którego skorzystam tylko przy zdjęciach do zakupów growych, OLEDa szkoda ale mówi się trudno bo już decyzja podjęta i tel zakupiony.

Mam nadzieję że dzisiaj wyślą to jutro powinien być już w paczkomacie.

 

RN10PRO też miałem na uwadze, ale to już trochę za dużo ponad budżet który mogłem przeznaczyć.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Mój Redmi Note7 nie przeżył ostatniego melanżu i szukam czegoś nowego. 

Maks 2000 zł 

Dobry ekran 

I najważniejsze ma działać bardzo szybko oraz sprawie. Nawigacja, przeglądarka ect. 

Zero zamulen i oby jak najdłużej tak działał.

Aparat bez znaczenia.

Co polecacie?

 

Edytowane przez Sedrak
Odnośnik do komentarza

Panowie po 6 latach użytkowania czas wymienić Lumie 640 i teraz pytanie: jaki kompaktowy telefon do mw. 600 zł brać. Z tego co widziałem w tym przedziale mam do wyboru:

Samsung Galaxy A40 - używany, ale najbardziej kompaktowy, pytanie tylko czy z czasem nie zaczyna wariować

Samsung Galaxy A41 - używany ale o rok młodszy od tego wyżej i trochę większy

Xiaomi Redmi 7A - nowy i najtańszy

Samsung Galaxy A20e - nowy.

Ewentualnie coś innego poszukać? Najważniejsze żeby się nie zacinał, był mało awaryjny, kompaktowy i bateria jako tako działała. Nic intensywnego nie będzie na nim odpalane (jakaś nawigacja ewentualnie emulator PS1). Aparat jaki by nie był to i tak pewnie lepszy od tego co mam teraz.

Odnośnik do komentarza
9 minutes ago, Jakim said:

Jeśli się przyzwyczaiłeś do nakładki MIUI to może POCO F3 Pro? Podzespoły topowe, nic ci nie zamuli, nakładkę znasz, ekran Amoled więc klasa wyżej niż to co miałeś a i cena przystępna.

A co z aktualizacją telefonu? Chińczyki niestety nie są długo aktualizowane i do tego z biegiem czasu ich wydajność mocno spada. Czy trochę histeryzuje?

Odnośnik do komentarza
36 minut temu, Sedrak napisał:

A co z aktualizacją telefonu? Chińczyki niestety nie są długo aktualizowane i do tego z biegiem czasu ich wydajność mocno spada. Czy trochę histeryzuje?

Przeczytaj sobie wpierw mój wpis o tym gównie xD Koniecznie z polskiej dystrybucji przez neta, żeby można było go zwrócić w przypadku zielonego ekranu.

Odnośnik do komentarza
Just now, WisnieR said:

Przeczytaj sobie wpierw mój wpis o tym gównie xD Koniecznie z polskiej dystrybucji przez neta, żeby można było go zwrócić w przypadku zielonego ekranu.

A to pamiętam. Eh no właśnie. Samsung a52g też gówno. Huawei odpada. Chyba, że bym brał jakis stary telefon, a to trochę bez sensu. Bardzo fajny jest Samsung s20 FE, ale 2500 zł :( a np. OnePlus Nord 2? Podobno dużo lepszy od poprzedniego 

Odnośnik do komentarza
5 minut temu, Sedrak napisał:

A to pamiętam. Eh no właśnie. Samsung a52g też gówno. Huawei odpada. Chyba, że bym brał jakis stary telefon, a to trochę bez sensu. Bardzo fajny jest Samsung s20 FE, ale 2500 zł :( a np. OnePlus Nord 2? Podobno dużo lepszy od poprzedniego 

S20 FE 4G na snapie jest co chwilę na promocji za 2299zł w elektromarketach. A52 5G to dobry telefon, dlaczego go odrzucasz?

Odnośnik do komentarza

Fakt. P30 jest za 1999, a jeśli chodzi o OnePlus to

https://allegro.pl/oferta/oneplus-8-8-128gb-twilight-5g-glow-dualsim-nowy-10911093059

Chociaż zastanawia mnie dlaczego tylko ta jedna aukcja jest niby ok. Reszta to albo modele z USA albo jakieś pomagazynowe z 3 miesięczna gwarancją...

 

 

 

Edytowane przez Sedrak
Odnośnik do komentarza

Dzięki za cynk. Po przeanalizowaniu sytuacji doszedłem do wniosku, że w granicach 2000 nie mam nic ciekawego. Trzeba wyłożyć około 2500, a to na ta chwile nie wchodzi w grę, więc zaatakuje niższa półkę i albo Redmi Note 10 pro albo Samsung a52. Może ktoś powiedzieć jak działa soft Samsunga? Nigdy nie miałem nic od nich i jestem ciekaw jak to wygląda po jakimś czasie użytkowania 

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Sedrak napisał:

Dzięki za cynk. Po przeanalizowaniu sytuacji doszedłem do wniosku, że w granicach 2000 nie mam nic ciekawego. Trzeba wyłożyć około 2500, a to na ta chwile nie wchodzi w grę, więc zaatakuje niższa półkę i albo Redmi Note 10 pro albo Samsung a52. Może ktoś powiedzieć jak działa soft Samsunga? Nigdy nie miałem nic od nich i jestem ciekaw jak to wygląda po jakimś czasie użytkowania 

Obecnie 1900 (bratu kupiłem za 1700 na premiere jak nie było vatu na ali jeszcze) https://pl.aliexpress.com/item/1005002741598922.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.13d5fea69W8Jup&algo_pvid=6b66a3d3-81d4-4a71-b69b-3711b9d8b1b5&algo_exp_id=6b66a3d3-81d4-4a71-b69b-3711b9d8b1b5-0 - z oficjalnego EU sklepu (gwara w PL).

 

Bardzo dobry telefon, topowa specyfikacja, świetny ekran, aparat lepszy niż w takim Iphonie X/XS, więc nie jest topowy, ale w dzień radzi sobie b.dobrze.

  • Plusik 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.