Skocz do zawartości

Final Fantasy Dissidia


Enkidou

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Ostatnio odświeżyłem sobie Dissidię z pewnego powodu (na razie nie podam, jakiego), biorąc na tapetę Jechta. Po parunastu bezowocnych walka zaczęły mi wchodzić pierwsze combosy, aż w końcu doszedłem do poziomu, w którym co trzeci udany atak brave kończy się atakiem HP. Dorzućcie do tego maksymalne wykorzystywanie exa i konwertowanie go na bravery, a otrzymacie killera który dwoma-trzema combosami zniszczy każdego, nawet Chaosa.

Odnośnik do komentarza

Jechtem się po prostu atakuje, a jak chce się brać postać do blokowania, to można przecież wziąć Emperora albo Exdeath'a, ewentualnie Cloud of Darkness też jest postacią defensywną w sumie. Jecht ma mocne kombosy i trudne w przerwaniu branchingi, ale niestety dość spory lag i biedny niczym Rumun pod kioskiem air. Może świetnie bić się z postaciami walczącymi wręcz, lub defensywnymi. Dobrze sobie radzi na małej przestrzeni. Lecz magowie go karzą po prostu, zwłaszcza Kuja, który jest mobilny cały czas (nawet podczas większości ataków) i 98 % czasu spędza w powietrzu. W dodatku jego EX Burst nie jest taki łatwy do posadzenia (w sensie wykonania).

 

Masteruję Kuję, bardzo elastyczna postać, choć niestety niezbyt mocarna pod względem damage'u. Jej ogromną zaletą jest mobilność, może glide'ować poza Ex Mode, i latać sobie po planszy. Potrafi być uniwersalny, choć lubię nim walczyć na średnie odległości. Glide'owanie bez Ex Mode po całej planszy to fajna sprawa, dodatkowo mobilność podczas ataków i ataki w sumie na każdy dystans. Bardzo elastyczna postać, która najczęściej sprawdza się jako camper, ale w przeciwieństwie do OK, który też camperem jest, nie stoi bezczynnie, tylko umie przywalić. Trzeba tylko wiedzieć, kiedy czego użyć, bo często Kuja jest wystawiony na strzał i ma lagi takie, że w razie spudłowania, przeciwnik może mu zrobić z du.py wycinankę. Umiejętna gra Kują punktuje wroga w każdym miejscu. Jego Ex Mode (trance) również jest ciekawy, bo zostawia różne niespodzianki w czasie poruszania się.

 

Ps. No i w sumie w hierarchii FF-ów, to raczej Kuja miał największą moc ;)

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Post pod postem, ale co tam :P

 

Na weekendowym wypadzie znalazłem chwilę, by zabrać się za Inward Chaos. Wszystko ok, do czasu ostatecznej bitwy. Wzięła mi ona trochę czasu (za pierwszym podejściem był na szlaga, nawet przetrwałem tą jego przemianę), ale zabił mnie tanim atakiem. Potem już mniej mi wychodziło. Wziąłem w końcu nawaliłem sobie akcesoriów z "intense", żeby podbić swoje BRV i było już lepiej. Grałem Kują, z whale whiskerem i setem snowpetal, do tego zwiększone ex force absorbtion, magic damage (earringi) i damage (gaia ring). Do tego dwa boosterki (albo trzy, nie pamiętam). Summon mimic. Użyłem na niego tembolra i measure eye, więc pierwsza runda była łatwiejsza. Myk polegał na tym, by w pierwszej rundzie bez bycia przełamanym go pokonać. Czym? snatch shots dobre do kontrowania z bliska, by go potem podbić i trafić atakiem na hp, i od razu wall rush (co zostawiało go z 1 HP). Gdy się nie powiodło, spamowanie go ultimą (bardzo dobry atak na komputer) możliwie z wysoka (Chaos jest nieco słabszy w powietrzu). W drugiej rundzie trudno już nie zaliczyć break'a, który jeśli przetrwamy to przeważnie spowoduje wywołanie mimica. Potem wystarczy trafić... i liczyć na szczęście w rundzie trzeciej. W sumie jeśli mamy Mimica do rundy trzeciej to jest łatwiej. Ja nie miałem, ale spamowałem Ultimą i jakoś nawet nie zdążył się zamienić. Było emocjonująco... ale poza satysfakcją, gra trochę niewarta świeczki. Nowy course nie daje póki co fajnych rzeczy poza tymi które mają procent możliwości zniszczenia, dwa nowe BGM'y (fajne), nowe ikony (hmm), i genji set - który nie jest taki fajny moim zdaniem jak snowpetal set. Teraz brakuje mi tylko 1 Resilence Orb do Terra's Legacy i będę w domu.

 

Kuja to bardzo silna postać. Szybka i dobra z dystansu i w półdystansie ;)

Odnośnik do komentarza

Grając Cloudem za pierwszym razem wymiękłem na Chaosie w IC i powiedziałem sobie że nie wrócę bez Fenrira i Maximilliana :D Z akcesoriów dorzuciłem wszystko co się da pod EXa czyli Close To You, Center Of The World, Dragonfly Orb, Pearl Necklace, Gold Hourglass, Gravitorb i coś tam jeszcze (już nie pamiętam :D

), oraz Gaia Ring i Champion Belt. Summon Omega bodajże (ten co ściąga 50% z bravery co parę sekund).

 

Po wyekwipowaniu wszystkiego co powyżej chyba za 6-7 podejściem udało mi się dziada ubić mimo tego że ciągu całej walki Chaos zbreakował mnie kilkukrotnie :D Generalnie ważne jest żeby podejść do walki z pełnym paskiem EXa i od razu na dzień dobry wejść w EX Mode, wtedy z Cloudowym guard breakiem walka staję się prostsza :) Potem pozostaje tylko unikać Chaosowych ataków (kwestia wprawy i opykania się z nim w Quick Battle) i próbować posadzić przy każdej okazji Omislash Ver. 5 (BEZ EX Limitu, żeby zachować pasek do następnego etapu) Chaos zawsze dostanie wall rush, a Fenrir ładnie podbije dmg, tak że na 90% zostanie mu 1hp. Trzeba tylko ugryźć jeszcze raz, i tak do trzeciej rundy :) A tam na dzień dobry Omega, Omnislash Ver. 5 aż Chaos dostanie breaka, EX Limit i po robocie.

 

Bijąc Chaosa drugi raz (bo za pierwszym przechodzeniem Inward Chaos nie zebrałem wszystkich skrzynek XD) udało mi się go ubić w/w. sposobem za pierwszym podejściem, a w trzecim etapie nawet mnie nie dotknął :P

Edytowane przez nero
Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące temu...

Dość dziwna sprawa z tą Dissidią. Początkowo wielkie "łał", gdy tylko stoczyłem pierwsze pojedynki. Dynamika, ciekawy system, ulubione postacie, mnóstwo bajerów. Gra przykuła mnie przy pierwszym kontakcie na bite 2 godziny, kiedy to miałem za chwilę iść spać (była północ). Z czasem natomiast zacząłem się nudzić i nie garnęło mnie już tak bardzo do kontynuowania do walki w świecie bohaterów FF. Dlaczego tak się stało? Nie wiem. Może przez Little Big Planet ;) W każdym razie, właśnie naszła mnie ochota by odłożyć sackboya na półkę i zagłębić się troszkę bardziej w tą, dość infantylną, historię o Cosmos i Chaosie xD

Odnośnik do komentarza

U mnie Dissidia odpoczywa od dłuższego czasu, ale to i tak warta zakupu gra, bo grałem jak najęty dzień w dzień, aż w końcu chyba się przejadłem ;p Jest tam i tak dużo rzeczy do zrobienia. Tej grze po prostu brakuje Infrastructure, wtedy bym pewnie dalej ciorał ;p

 

Ps. Biedne te moggle, nie mogą się doczekać aż wrócę :(

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
  • 4 tygodnie później...

I'm back! :D nie było mnie na tym forum chyba z rok, i zgadnijcie co mnie przywiodło tutaj? :) no właśnie, ta gra tak wciąga i jest tak rozbudowana że nie da się przestać grać :P

 

Mam pytanko (to temat ogólny więc chyba mogę pytać?) mianowicie:

Potrzebuje duża ilość Rosetta stones bo miałem może z 10 ale zużyłem dla 3 postaci no a w manualu piszą że każda postać może mieć do 10 slotów więc żeby mi starczyło na wypakowanie co najmniej 12 postaci to potrzebuje ich 84 jeśli dobrze licze :P wiem że są na pewno w Destiny Odyssey, ale może któś ma jakiś szybszy sposób na zdobywanie ich?

Odnośnik do komentarza
  • 1 rok później...

Tej chopoki, pytanie mam...

 

Gram Squallem obecnie na Inward Chaos i zauważyłem dość dziwną rzecz, przeciwnik za kazdym razem jak mi strzeli to obrazenia mi zadane oscylują od 500 do 1700. ATK przeciwników znajduje sie na poziomie 170, a mój DEF w okolicy 150. Jak to jest, że oni obrywają ode mnie groszowe sprawy, a gdy ja dostane jednego dzwona to po walce?

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...