Skocz do zawartości

Fallout 3


_mike

Rekomendowane odpowiedzi

I twój wpis właśnie przypomniał mi dlaczego gardzę grami Bethesdy, wszystko bez polotu byle dostać quest completed a historię zaorać super RPG xd

 

Ale ja piszę w perspektywie obydwu części.

Powiem więcej - główny wątek i poszukiwanie Liama Neesona w F3 interesowało mnie dużo bardziej niż szukanie gości, którzy mnie napadli, ograbili i zostawili na śmierć na pustyni w FNV. Siłą obydwu tych gier (a pewnie jeszcze F4 i na pewno Skyrima) jest eksploracja, loot, zbieranie XP i levelowanie postaci. No i te mniejsze historie, zawarte w questach pobocznych, ale wątek główny? Nope...

Odnośnik do komentarza

 

 

Siłą obydwu tych gier (a pewnie jeszcze F4 i na pewno Skyrima) jest eksploracja, loot, zbieranie XP i levelowanie postaci. No i te mniejsze historie, zawarte w questach pobocznych, ale wątek główny? Nope...

 

No i to właśnie skopali. Level cap 20. Gra od początku była tworzona z myślą o maks. lvl 20 i dodaniu kolejnych leveli w dlc. Dzisiaj gierkę skończyłem i nawet przez moment kusiło mnie, żeby zacząć jeszcze raz, ale przypomniałem sobie o tej zwalonej mechanice i odpuszczam. Może jednak sięgnę po FNV, tylko zrobie wywiad czy bardziej się wiesza niż F3. Gram na konsoli nie chce mi się ślęczeć przy kompie.

Odnośnik do komentarza

Ja obydwie gierki mam w wydaniach zbiorczych, z DLC na płycie. F3 mam dodatkowo w wersji premierowej, całe szczęście brytyjskiej, bo "nasza" do dziś nie dostała trofeów. GOTY kupiłem właśnie dla DLC, bo wtedy jakoś taniej było mi kupić używaną gierkę niż komplet DLC z PS Store.

W każdym razie jeśli chodzi o New Vegas to naczytałem się, że niby jest lepiej pod względem tego wieszania się, a wersja Ultimate Edition to już w ogóle została poprawiona. Ile w tym prawdy? Nie wiem, ale po nad 50h na liczniku i żadnych problemów jeszcze nie miałem, zobaczymy później.

Odnośnik do komentarza

Gry bethesdy to tak fabularnie kupa ale New Vegas nie był od bethesdy tylko obsidianu i oni raczej fabularnie zawsze dają radę. Ja f3 nigdy nie ukończyłem tak samo jak tą śmierdzącą kupę fallout 4 (nadal 7 h w okolicy premiery i nigdy więcej - najgorzej wydane 180 zł w  growej historii). New Vegas mam zamiar znowu kiedyś przejść z modami na pc bo ta gra to przekozak. Nie tylko główny quest ale i niektóre poboczne plus te random encountery przy odpowiednim perku :)   POLECAM jeden z lepszych RPG w jakie grałem na poprzedniej generacji. A grałem prawie we wszystkie bo to mój konik.

Odnośnik do komentarza

Gram na konsoli nie chce mi się ślęczeć przy kompie.[/font][/color]

2017 rok a ludzie wciąż myślą, że żeby grać w gry na PC trzeba siedzieć przy biurku na krzesełku. No nic, miłej dalszej zabawy w Fallouta na PS3 :).

Odnośnik do komentarza

 

Gram na konsoli nie chce mi się ślęczeć przy kompie.[/font][/color]

2017 rok a ludzie wciąż myślą, że żeby grać w gry na PC trzeba siedzieć przy biurku na krzesełku. No nic, miłej dalszej zabawy w Fallouta na PS3 :).

No ja mam akurat kompa przy biurku i nie bede siedzial na kanapie 2m od 19calowego monitora z padem w reku :) a przepinac kabli do tv ktory jest w przeciwleglym kacie pokoju tez sie nie chce. Moze jakbym kupil 10m kabel hdmi to by mialo to sens. Po remoncie sprzety beda blizej siebie.

Edytowane przez Plugawy
Odnośnik do komentarza

 

Może historia? :sorcerer:

 

W RPGach od Bethesdy? Serio? Te gry to eksploracja, loot, levelowanie i podbijanie statystyk. Historia jako taka przeważnie jest tłem, a co lepsze opowiastki kryją się w pobocznych questach, nawet w Fallout 3. Serio, ale mało co interesuje mnie, kto chciał mnie ubić i za co zakopać na pustyni. Dużo ciekawsze było szukanie i przprogramowanie sex robota do burdelu we Freeside :)

 

F NV nie jest od Bethesdy.

Odnośnik do komentarza

I co z tego? Przecież to praktycznie jak DLC do F3, tylko podwykonawcę zatrudniono. Ten sam schemat rozgrywki, te same drewniane postacie i te same lokacje z grafiką ery PSX. Tak jak pisałem, jeśli chodzi o wątek główny to dla mnie bardziej interesujące było szukanie taty w F3, niż to, co serwuje mi New Vegas - dużo bardziej tajemnicze, klimatyczne i takie... post-apo... New Vegas jest momentami zbyt kolorowy i kreskówkowy, co też nie pomaga w poważnym odbiorze tej historyjki.

Questy poboczne są fajne/śmieszne/niepokojące/oburzające, ale wątek główny? Meh...

 

No ale to tak, jakby ktoś próbował przekonywać mnie, że w Soulsach kryją się świetne opowieści - dla mnie są one mało istotne, ot TŁO moich poczynań - Fallouty i Skyrim to dla mnie eksploracja, loot i levelowanie - tym się bawię i tym te gierki mnie urządzają.

Odnośnik do komentarza

Dla mnie F3 to dowód ostateczny ,że Bethesda nie potrafi zrobić porządnego RPG z fabułą . Oni robią wielkie piaskownice z zabawkami powbijanymi to tu to tam bez ładu i składu. Ich antyskill fabularny jest już owiany legendą. Przy falloutach mieli cały świat wykreowany wystarczyło  go tylko rozwinać a Ci "ynteligenci" nie tylko go otumanili co bezmyślnie skopiowali  pomysły z poprzednich części  nie mając ślepego pojęcia jak to działa.

 

Przepis na granie gry  RPG od Bethesdy jest prosty 

1) kup  rok po premierze pecetową wersje na wyprzedaży 

2) ściągnij wszystkie pacze i najlepsze mody 

3)wyślij E maila Tom Howardowi z prostą informacją WTF

4)...

5) Profit

Odnośnik do komentarza

Pamiętam mój pierwszy moment zbliżania się do New Vegas, wszędzie wokół ciemna pustynia a tam z oddali przepiękne światła i jedyne co mnie dzieli od tego raju to stado deathclawów :D

 

I co z tego? Przecież to praktycznie jak DLC do F3

 

Prosiłbym teraz o takie wyrąbane DLC do F4.

Odnośnik do komentarza

(pipi) to lawirowanie  między frakcjami i tylko od ciebie zależało kto przejmie władze nad mojave :banderas: miliard nawiązań do starych falloutów ahhhh 

 

 

można też szukać starego po stacjach metra xD 

 

tylko po to zeby zamienic z nim 2 slowa i...

 

 

smiec zdycha

 

 

Ogolnie nie rozumiem jak komus moze sie podobac bardziej fabula w 3, jest obiektywnie gorsza na kazdej plaszczyznie, tempo, scenariusz, wielowatkowosc czy choby te ulomne nieprzemyslane konsekwencje i wybory na koncu...

 

Fawkes ktory mowi ci ze

nie wejdzie do komory ktora zabije wszystkich oprocz niego bo to TWOJE PRZEZNACZENIE

to jest chyba najwiekszy przyklad tego jaki niedo(pipi)any ulung siedzial za komputerem piszac te smieszna fabule i jej endingi. xd

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 1 rok później...
42 minuty temu, Wredny napisał:

Że już nie wspomnę o braku trofeów w wersji z naszej dystrybucji.

:sapek: straszne gry bez trofeów nie warte ogrania

3 godziny temu, vonpiesel napisał:

Drodzy,

właśnie skończyłem Fallouta 3 na PS3 w wersji PL i chciałem odpalić wszystkie DLC, które z kolei były dołączone do wersji GOTY, którą specjalnie nabyłem dla dodatków... i sejwy nie kompatybilne. Czy ktoś znalazł sposób? edytowanie plików na komputerze...? Coś?

xD ten teges propsy za ogranie gry na ps3. Za to powinien być medal w 2019 roku jak masz o wiele lepsze wersje na pc czy xbox one. W każdym razie nie da się. To był fuck up w tamtym okresie gierek konsolowych czy to na ps3 czy na xboxa. Wersje goty często nie były kompatybilne z wersjami podstawowymi. Czasem wręcz dlc nie działały z wersją polską bo byliśmy krajem 3 świata (patrz np dlc do mass effect 2). Dobrze że obecnie jesteśmy już inaczej postrzegani w gierkowym świecie.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...