Skocz do zawartości

HORROR


Rekomendowane odpowiedzi

Czołem.

Szukam dobrych horrorów (wiem, że to very oryginalne :) ). Chodzi mi jednak tylko i wyłącznie o filmy, których "straszność" polega na umiejętnym operowaniu ciekawym klimatem, niesamowitą atmosferą, niedomówieniem fabularnym i zagadką, a nie - pospolitymi ostatnio - stertami flaków i hektolitrami krwi.

Coś ala stary dobry "Egzorcysta" lub "Opętanie" Żuławskiego, ale w żadnym wypadku jakieś "piłopodobne" trywialne rąbanki.

Proszę o pomoc; są w ogóle dziś takie filmy z tego gatunku? (najlepiej byłoby wskazac dany film i krótko go scharakteryzować).

Z góry thx i pozdrawiam.

Proponuję przejrzenie tego topicu, jak również

 

http://www.psxextreme.info/index.php?showt...20&start=20

 

http://www.psxextreme.info/HORROR-t56647.html

 

Na pewno znajdziesz coś dla siebie... Polecam również The Mist, mimo niskiej oceny na FW... jak będzie za mało tytułów, to na dniach dorzucę :D

 

Edit:

 

A właśnie,nie orientujecie się jaki to ma być horror(?) niebawem w kinach z polskimi aktorami?Gdzieś przewinęło mi się to migiem i nawet nie znam tytuły.Wrr

Pewnie chodzi o ten :P

 

http://www.psxextreme.info/Pora-Mroku-t62504.html

Edytowane przez AiszA
Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 3 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Ostatnio obejrzalem Hellraiser Inferno i jestem pod wrazeniem

 

To drugi po Blair horror, ktory mi sie podobal. Pod pewnymi wzgledami nawet genialny!

 

Moze jest tam troche kiszki - aktorstwo, ale klimat miazdzy. Cenobici :*

 

Za to Hellworld zasysa pauke, ze omg ;f. Kicha niezwykla. Zamowilem juz pozostale Hellraisery i zobaczymy czy beda tak ciekawe jak Inferno.

 

A cytaty to poezja...

 

 

Kirsty Cotton: Who are you?

Lead Cenobite: Explorers in the further regions of experience. Demons to some. Angels to others.

 

Pinhead: It is not hands that summon us. It is desire.

 

Pinhead: It's all a puzzle, isn't it, Joseph? Like a game of chess, perhaps. The pieces move, apparently aimlessly, but always towards one single objective: to kill the king. But who is the king in this game, Joseph? That is the question you must ask yourself.

[being forced to question his morals]

Joseph: I don't understand.

Pinhead: Ah, the eternal refrain of humanity. Pleading ignorance, begging for mercy. "Please, help me. I don't understand."

Pinhead: Your flesh is killing your spirit.

 

Kirsty Cotton: I've come for my father!

[the Cenobites laugh at that]

Pinhead: But he is in his own Hell, child, and quite unreachable.

Kirsty Cotton: I don't believe you!

Pinhead: But it's true. He is in his own Hell, just as you are in yours.

Kirsty Cotton: And what about you?

Pinhead: We have no more surprises.

Female Cenobite: We've always been here.

Pinhead: But please, feel free, explore. We have eternity to know your flesh.

Odnośnik do komentarza
Ostatnio obejrzalem Hellraiser Inferno i jestem pod wrazeniem

 

To drugi po Blair horror, ktory mi sie podobal. Pod pewnymi wzgledami nawet genialny!

 

Moze jest tam troche kiszki - aktorstwo, ale klimat miazdzy. Cenobici :*

 

Za to Hellworld zasysa pauke, ze omg ;f. Kicha niezwykla. Zamowilem juz pozostale Hellraisery i zobaczymy czy beda tak ciekawe jak Inferno.

Jesli podobal ci sie Inferno to powinienes obczaic nastepny w kolejnosci czyli "Hellseeker".

 

Mimo, ze sa to filmy z numerkami 5 i 6 to strasznie mocno daja rade. Niestety czesci 7 (Deader) i 8 (Hellworld) to juz, jak sam z reszta napisales, kichy.

 

Ze "starej serii" pale zaysyal tylko Hellraiser 3 a reszta to cud miod i mieso.

Odnośnik do komentarza
Ostatnio obejrzalem Hellraiser Inferno i jestem pod wrazeniem

To drugi po Blair horror, ktory mi sie podobal. Pod pewnymi wzgledami nawet genialny!

Moze jest tam troche kiszki - aktorstwo, ale klimat miazdzy. Cenobici :*

Za to Hellworld zasysa pauke, ze omg ;f. Kicha niezwykla. Zamowilem juz pozostale Hellraisery i zobaczymy czy beda tak ciekawe jak Inferno.

Hellraiser, bodajże trzy pierwsze części mi podeszły (C. Barker), kolejne już mnie nudziły, choć całej serii nie oglądałem.

Hellraiser, bodajże trzy pierwsze części mi podeszły (C. Barker), kolejne już mnie nudziły, choć całej serii nie oglądałem.

5 i 6 daje radę , zaryzykuje nawet stwierdzenie ,że 5 jest najlepsza po jedynce.

A ja nie powiem inaczej jak - zgadzam sie! Swietna, inna niz wszystkie, klimatyczna i cholernie zapadajaca w pamiec! :)

Ile części, tyle i rozbieżności... każdy ma inny gust... Ja nie rozgraniczam na lepsze i gorsze, bo w jakiś sposób wszystkie mi się podobały, klimat... lokacje, sceny momentami wyjęte żywcem z Silent Hill... może właśnie dlatego mi przypadły ;)

Odnośnik do komentarza
Szukam dobrych horrorów (wiem, że to very oryginalne wink.gif ). Chodzi mi jednak tylko i wyłącznie o filmy, których "straszność" polega na umiejętnym operowaniu ciekawym klimatem, niesamowitą atmosferą, niedomówieniem fabularnym i zagadką, a nie - pospolitymi ostatnio - stertami flaków i hektolitrami krwi.

Shutter. Poważnie - mało filmów może się z nim równać pod względem "straszności" i ma do tego koszące zakończenie.

 

Tale of the Two Sisters - świetny koreański psychological horror, cholernie zamotany i trzeba wiele rzeczy dokładnie analizować aby skumać "o co w ogóle chodzi".

Odnośnik do komentarza
Shutter. Poważnie - mało filmów może się z nim równać pod względem "straszności" i ma do tego koszące zakończenie.

Tale of the Two Sisters - świetny koreański psychological horror, cholernie zamotany i trzeba wiele rzeczy dokładnie analizować aby skumać "o co w ogóle chodzi".

Dobre tytuły... lubią się powtarzać ;)

Odnośnik do komentarza
chyba na odwrót

Zależy z której perspektywy patrzysz ;) Ale ok, na odwrót... nie będę się przecież spierać z Adminem, bo nie wyjdzie mi to na zdrowie :rolleyes:

o_O

jak to "zależy z której perspektywy" ?

hellraiser byl pierwszy, wiec jak juz to ludzie od SH mogli cos sciagnac, nie na odwrot.

 

 

a moze sie myle?

Odnośnik do komentarza
perspektywy, kwiiik

z perspektywy czasu, bo niby z jakiej innej?

Z perspektywy tytułu= roku... Weźmy np. taki Hellraiser: Deader (2005) (dużo motywów: ponura scenografia, obskurny wygląd stacji metra) i Silent Hill jedynkę (1999), jeśli zaczniemy wdawać się w szczegóły jest to możliwe, chrum, chrum :rolleyes:

Odnośnik do komentarza

a właśnie ap ropo zalewu azjatyckich pseudo-horrorów, które nawet śmieszne nie są wiec i komedią być nie mogą. to niemal wszystkie jakie widziałem powtarzają ten sam schemacik. odbiera mi to ochotę na oglądanie czegokolwiek co ma kategorie horror. wiadomo ze zawsze będę wracać i szukać czegoś bardzo blisko związanego z The Thing i Storm of the Century (tyle ze burza jest długa w *uj i ciężko to sobie w nocy na raz obejrzeć). tak wiec znacie może jakieś horrory, z których zimno wręcz wylewa sie z ekranu ? nawet Deep Blue Sea latem w kinie potrafił ochłodzić skórę.

Odnośnik do komentarza
wlasnie sobie kupuje wszystkie hellraisery, dawno nie ogladalem pierwszej czesci, pozostalych w ogole.

Scena w piwnicy czyli regeneracja goscia jest za,(pipi)ista, nikt czegos takiego pozniej nie zrobil, chyba ;]

Dokladnie. Ta scena jest nie do wyebania. Trudno jest mi znalesc efekt, ktory chociaz troche bylby zblizony do tego.

 

Tez ostatnio chcialem sobie pozbierac wszystkie czesci Hellraisera ale nie znalazlem czegos takiego jak 8-pak. Jedyne co pozostaje to kupic na sztuki lub kostka (4filmy) + reszta na sztuki. Albo czekac az jakies pismidlo wrzuci cala serie u siebie. Chyj :/

Odnośnik do komentarza
perspektywy, kwiiik

z perspektywy czasu, bo niby z jakiej innej?

Z perspektywy tytułu= roku... Weźmy np. taki Hellraiser: Deader (2005) (dużo motywów: ponura scenografia, obskurny wygląd stacji metra) i Silent Hill jedynkę (1999), jeśli zaczniemy wdawać się w szczegóły jest to możliwe, chrum, chrum :rolleyes:

 

weź może ogarnij więcej filmów a nie tylko azjatyckie szmiry

Odnośnik do komentarza
wlasnie sobie kupuje wszystkie hellraisery, dawno nie ogladalem pierwszej czesci, pozostalych w ogole.

 

Scena w piwnicy czyli regeneracja goscia jest za,(pipi)ista, nikt czegos takiego pozniej nie zrobil, chyba ;]

 

o której scenie piszecie ?? chętnie bym to obadał, tylko żadnego hella nie widziałem, nawet nie wiem której części szukać.

Odnośnik do komentarza

Post o "The Eye" polecial do innego dzialu, tu polecamy tylko dobre filmy. A jednym z nich jest na pewno "Sierociniec" (El Orfanato) aka "The Orphange" - to horror z gatunku tych ambitnych z mala domieszka dramatu i filmu obyczajowego (?). Poniewaz juz pozno wiec rozpisywal sie nie bede. Film po prostu polecam, klimat wrecz wylewa sie z ekranu i jest naprawde przytlaczajcy. Piecze nad filmem trzymal Guillermo Del Toro (ten od Labiryntu Fauna) i to naprawde czuc. Mamy wielki opuszczony dom (dawny sierociniec), gdzies w hiszpanskiej wiosce (zgaduje), w nim rodzine z dzieckiem ktore zaczyna wymyslac sobie wlasnych przyjaciol. Koncowka filmu dosc zaskakujaca i wzruszajaca, raczej nikt nie bedzie zawiedziony ze film skonczyl sie w ten sposob.

 

Wielki opuszczony dom nawiedzany przez duchy dzieci, bardzo dobra sciezka dzwiekowa, mroczna tajemnica, niezly design (Tomas - dzieciak z workiem na glowie) i kilka mocnych scen (ta z lekarzem raeanimujacym babcię po wypadku naprawde daje ostro po glowie) - dla mnie jeden z lepszcyh horrorow jakie ogladalem.

 

Mocne 9/10

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...