Skocz do zawartości

HORROR


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 3 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Zapytam tutaj koneserów horrorów. W kinie obecnie jest Overlord i recki ma dosyć dobre czy ktoś z was oglądał warto? Chce lekko strawny horror i nie kontynuacje czegoś czego nie widziałem. Akurat w sobote bym sie do kina wybrał ale nie chce wtopić kasy w (pipi).

https://www.rottentomatoes.com/m/overlord_2018/

Odnośnik do komentarza
10 godzin temu, blantman napisał:

Zapytam tutaj koneserów horrorów. W kinie obecnie jest Overlord i recki ma dosyć dobre czy ktoś z was oglądał warto? Chce lekko strawny horror i nie kontynuacje czegoś czego nie widziałem. Akurat w sobote bym sie do kina wybrał ale nie chce wtopić kasy w (pipi).

https://www.rottentomatoes.com/m/overlord_2018/

Ja nie widziałem, ale pójdę na pewno bo to wygląda tak, jakby ktoś zekranizował Wolfenstein :cool: :lapka:

Odnośnik do komentarza
7 godzin temu, Masorz napisał:

Ja nie widziałem, ale pójdę na pewno bo to wygląda tak, jakby ktoś zekranizował Wolfenstein :cool: :lapka:

O tym samym pomyslałem. Dlatego mnie ten film zainteresował. Naziści, eksperymenty i tylko blazkowicza brakuje :)

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Byłem wczoraj na "The Possession of Hannah Grace" i muszę powiedzieć, że średnio to wyszło. Koncept taki sam jak w "Autopsji Jane Doe", ale niestety sam film słabszy.

 

Pierwsza połowa filmu bardzo ok. Nakreślenie głównej bohaterki(zajebista dupa), budowanie napięcia, klimacik szpitalnej kostnicy i kilka dobrych jump scare'ów dawało radę. W drugiej części to się jednak trochę rozjechało, głównie przez beznadziejne CGI i urwany suspense. Końcówka też bardzo przewidywalna. Do kina nie ma sensu iść, ale jak się film pojawi w wypożyczalniach to forumkowi fani horrorów mogą śmiało zasysać. 

 

Jako horror to takie 6/10. 

 

PS Te polskie tłumaczenie tytułu filmu :yao: 

Edytowane przez sprite
Odnośnik do komentarza

Żeby nie było lubię postać markiza węży i serię "Obecność". Nie mogę jednak pojąć dlaczego odcięto kupon tak podle i nakręcono 

 

Nun / Zakonnica

 

Minusów więcej jak plusów więc zaczniemy od fajnych plenerów a opactwo klimatyczne jak cholera. Aktorzy też bez zastrzeżeń chociaż za wielu ich tu nie ma. Postać głównego złego jak zawsze ok ale niestety jest jej za dużo i traci na swojej tajemniczości i nie wrzuca ciar na plecy. No właśnie - "Zakonnica" nie straszy. Napięcie leci na pysk od samego początku. Postać Francuzika i tak już rzadki klimat zamienia w parę wodną. Historia prosta i niewymagająca - weterani horroru poczują się zawiedzeni. Przez większą część filmu można ziewać, jump scareów jak na lekarstwo i jest po prostu nużąco przewidywalnie.

 

Zwykły nabijacz kasy żerujący na naiwności fanów serii. Prequell, którego mogłoby nie być. 

 

5/10

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Ma_niek napisał:

Hereditary

 

O (pipi)a co za guwno. Pierwsze 3/4 filmu to jakis dramat rodzinny plus koncowka tak po(pipi)ana ze glowa mala.I niby to guwno mialo byc najlepszym horrorem ostatnich lat.Ostatni raz sie sugeruje ocenami i trailerem.

Że co? Masz ty honor i godność człowieka? 

Odnośnik do komentarza

Też nie rozumiem czym się tu jarać. Pierwsza połowa obiecująca i to mocno, klimat gęsty. Druga połówka to cios w plecy a zakończenie to... lepiej nie mówić. Ktoś to do "Lśnienia" na forumku porównywał to powinien dać sobie język odciąć za bluźnierstwa.

Odnośnik do komentarza
Cytat

Dziedzictwo - za dużo się spodziewałem po recenzjach ekolegów. Klimat pierwszej połowy filmu to :banderas:Wszystkie ujęcia, praca kamerzysty i ta genialnie niepokojąca muzyka. Rozpływałem się z każdą chwilą. Później robi się Poltergeistowo i mało strasznie - zbyt dosadnie. Zakończenie nie porwało ale pewnie za dużo się nakręciłem. Chciałem kulminacji strachu i napięcia w endingu a to opadło w 3/4 filmu. Ja rozumiem, że końcowa scena w pełni uzasadniona kolejnymi scenami z filmu, które pozbierane na końcu tworzą logiczną kolej rzeczy no ale czułem się jakbym 1 film kręcony przez 2 reżyserów oglądał. 7/10

 

:cool: :lapka:

Edytowane przez Krystyna JJanda
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...