Skocz do zawartości

HORROR


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 3 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Us - Jordan Peel odkleił się jeszcze bardziej niż przy Get Out. Napiszę kilka luźnych myśli po wczorajszym seansie. Uciekaj było komentarzem społecznym nt. rasizmu ubranym w klimat thrillera/horroru natomiast To My jest komentarzem do podziałów klasowych w US(A), biedni vs bogaci, konsumpcjonizm etc.. Podoba mi się jak reżyser zręcznie operuje oklepanymi motywami które 'już widzieliśmy i wiemy jak się skończą' bo czym okazuje się że idą w inną stronę np. film wydaje się być typowym home invasion a jednak nie jest. Na duży plus soundtrack i jego wykorzystanie w danych scenach. Aktorstwo dobre, ci sami aktorzy w rolach sobowtórów wrzucają ciareczki. Peel umieścił też w filmie dużo smaczków do klasyków horroru, czasem to koszulka. czasem to ujęcie/scena albo nutka czy tekst. Ciężko też ten film ocenić przez pryzmat dreszczowca bo spora ilość 'mrożących krew w żyłach scen' jest momentalnie rozładowana czarno-komediowym żarcikiem. Bardzo słaby jest motyw wyjaśniający pochodzenie sobowtórów, ogółem nasz koleś Jordan ma chyba jakąś manię i zamiast zostawić pewne rzeczy w sferze domysłów i niedopowiedzeń musi nam wszystko wytłumacz co też psuje odbiór całości.

Oglądało się w porządku ale nie ma co się napalać.

 

6/10

Odnośnik do komentarza
21 minut temu, milan napisał:

Byłem  w kinie a nie jak tukan na zmywaku czekałem na ripa

 

10 minut temu, milan napisał:

Widze tukan znowu nayebany i  szuka zwary, waruj do budy

Boisz się że Boris cie wyyebie?

 

Nie wiem człowieku o co ci chodzi, znowu ci stara nie dała że szukasz zaczepek? Przeczytaj może raz jeszcze co napisałeś i się zastanów dwa razy zanim napiszesz następy post.

 

Z mojej strony eot i proszę @Masorz usuń ten spam.

Odnośnik do komentarza

To zanim masorz usunie to wyjaśnie Ci goopi polaczku że w moim poście całkowicie przyznałem ci rację, co zresztą napisałem też wiele miesięcy temu.

 

cyt: tukan z lądka zdroju:

 

Cytat

Bardzo słaby jest motyw wyjaśniający pochodzenie sobowtórów,

 

ja:

Cytat

No wyjaśnienia bolą i zostawiają za dużo pytań i frustracji,

reakcja :

Cytat

Ale obejrzałeś ten film czy tylko tak pier/dolisz niepotrzebnie?

 

 

Ktoś tu ma dziury w mózgu

Odnośnik do komentarza
19 godzin temu, Sep napisał:

A ja sobie odświeżyłem The Divide, który nic nie stracił ze swojego uroku. To nadal jak dla mnie jeden z lepszych obrazów pokazujących dehumanizację człowieka. Szkoda że Xavier Gens od tego czasu nie nakręcił już nic tak dobrego.

Dobry film. Fajnie pokazuje jak zachowują się ludzie kiedy wiedzą, że nie obowiązują ich już żadne normy :) i do tego Michael Biehn w zacnej roli.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...