Skocz do zawartości

Jaki laptop ?


psx18

Rekomendowane odpowiedzi

ale gdzie tam vista. wrecz przeciwnie.

pułap cenowy zwiększył sie do ok. 3000. chcialem kupic cos takiego http://znak.pl/index.php?cid=272&scid=...otTosSatA2001VM (troche drogo jak na moja kieszen, no ale ewentualnie mozna troche rozlozyc na raty), kumpel ktory tez zbiera sie do kupna notebooka wybrał cos takiego http://znak.pl/index.php?cid=272&scid=...tTosSatA210-15J , dzisiaj znalazłem jeszcze to http://naszacena.pl/cena/not-fujitsu-amilo...2160154vhb.html . Pytałem w jednym ze sklepow co polecają, w skrocie dowiedzialem sie, ze laptopy z prockami AMD to to syf ;o. W Vobisie stwierdzili za to, ze wcale nie. Ogolnie w tematyce czysto technicznej jestem zielony, google w niektorych wypadkach tez niewiele pomaga. Co do japka to chetnie, ale watpie, ze mnie na nie stac, z tego co widze tanio nie jest.

 

 

Witam.

Jeśli chodzi o tą ostatnią firmę (FS), to sam jej używam(xi1554) i jeśli nie przeszkadza Ci jak dla mnie troszkę tandetne wykonanie(trzeszcząca obudowa, miękkie zewnętrzne pokrycie matrycy)to możesz brać. Przy kupnie nowego lapka możesz wykupić sobie dodatkowy rok gwarancji( 3lata,oczywiście jeśli zamierzasz go tak długo używać(koszt około 70zł jak się nie mylę). Przejżyj sobie jeszcze oferty Accera też są niezłe i i cenowo jakoś nie odstają od pozostałych firm.

Odnośnik do komentarza
Gość Siwy_

Witam

Zastanawiam sie nad jakims tanim laptopem i prosilbym zeby mi ktos doradzil co jak i gdzie.

Chce procek 800mhz-1ghz, 256-512 sd-ram, matryca - mysle ze 15'stka wystarczy spokojnie.

Takich juz sie nie robi, dlatego pozostaja uzywki na allegro. Na co zwracac uwage ? Moze ktos poleci jakas firme albo model i jakich powinienem unikac ?

Na laptopach kompletnie sie nie znam, dlatego bede bardzo wdzieczny za pomoc.

Edytowane przez Siwy_
Odnośnik do komentarza
Gość Siwy_

dell to dobra firma ? na tego pierwszego moglbym sie jeszcze szarpnac, ale chyba mocniejszego procka niz P3 1-1.2 ghz nie bede potrzebowal, byle xp chodzil stabilnie, filmy sie nie ciely i dalo sie pograc w jakies starsze gierki

 

drugi odpada po calosci, gorna granica to niestety 700-800

 

poleci ktos cos jeszcze ? najlepiej z procesorem P3

Edytowane przez Siwy_
Odnośnik do komentarza
Witam.

 

Laptopy mają to do siebie że lubią się grzać, i to niezależnie od firmy :( .

 

no chyba nie tak ,że jest cały "rozpalony" stół :D

 

ale gdzie tam vista. wrecz przeciwnie.

pułap cenowy zwiększył sie do ok. 3000. chcialem kupic cos takiego http://znak.pl/index.php?cid=272&scid=...otTosSatA2001VM (troche drogo jak na moja kieszen, no ale ewentualnie mozna troche rozlozyc na raty), kumpel ktory tez zbiera sie do kupna notebooka wybrał cos takiego http://znak.pl/index.php?cid=272&scid=...tTosSatA210-15J , dzisiaj znalazłem jeszcze to http://naszacena.pl/cena/not-fujitsu-amilo...2160154vhb.html . Pytałem w jednym ze sklepow co polecają, w skrocie dowiedzialem sie, ze laptopy z prockami AMD to to syf ;o. W Vobisie stwierdzili za to, ze wcale nie. Ogolnie w tematyce czysto technicznej jestem zielony, google w niektorych wypadkach tez niewiele pomaga. Co do japka to chetnie, ale watpie, ze mnie na nie stac, z tego co widze tanio nie jest.

 

MacBook 2,0 Ghz Dual 2 Core, 1 GB Ram, 64Vram G905, 80GB = +/- 3400 zł

Odnośnik do komentarza
A ja mimo wszystko polecam MacBook-a, warto odłożyć troche więcej kasy i kupić właśnie sprzęt Apple. Jak komuś nie zależy na grach to MacBook to zajefajna sprawa. Sam przesiadłem się na takiego kilka dni temu i myślałem że zostawię sobie mojego Compaq-a Presario, tak na wszelki wypadek, ale po jednym wieczorze spędzonym przed Mac-iem Compaq wylądował w szafie i już go nie odpalam.

 

Też takiego kupiłem, ale okazał się jednak nie dla mnie. Tzn. sprzęt jest bezproblemowy. System nie wymaga reinstalacji, nie ma wirusów, wszystko działa idealnie + bajeczne wykonanie i najlepsza klawiatura ever. Mistrzowski sprzęt.

 

 

Co mnie jednak boli, to bardzo irytujące utrudnienia w instalacji Linuksa. Co prawda jest to wada dla 1% użytkowników, ale ja właśnie do tej grupy się zaliczam.

Druga, to jednak za mały ekran. Sądziłem, że chcę mieć mały, lekki i przenośny sprzęt, ale jednak bardziej zależy mi na większym ekranie (do filmów).

Dla Polaków minusem może też być problemowa obsługa GG. Da się to obejść, ale średnio wygodnie.

 

Zastanawiam się nad czymś z 17calowym monitorem i 64bitowym prockiem AMD. Linux przynajmniej to wykorzysta, bo winda ssie w tym temacie.

Odnośnik do komentarza
Gość Maiden

Cirex: Walnij sobie MBP 17' :(

 

Witam

Zastanawiam sie nad jakims tanim laptopem i prosilbym zeby mi ktos doradzil co jak i gdzie.

Chce procek 800mhz-1ghz, 256-512 sd-ram, port agp (rzadko gram na kompie, ale jednak), matryca - mysle ze 15'stka wystarczy spokojnie.

Takich juz sie nie robi, dlatego pozostaja uzywki na allegro. Na co zwracac uwage ? Moze ktos poleci jakas firme albo model i jakich powinienem unikac ?

Na laptopach kompletnie sie nie znam, dlatego bede bardzo wdzieczny za pomoc.

 

Apple iBookG3 700mhz - Znajdziesz na A

Apple Powerbook G4 Titatium 400 Mhz na A

 

Zaspokojąąą Cię

Odnośnik do komentarza

no tak - jezeli chodzi o apple to jedyna opcja http://www.notebooki.pl/notebook/pokaz/16805/

fajny, minusy to na pewno nie za duzy dysk i 13 cali. jest to kolejna opcja, ale nadal szukam tez czegos bardziej "tradycyjnego" ;o. juz sam robie sobie chyba wode z mozgu, codziennie wynajduje inna oferte. a prawda jest taka, ze i tak przy moim uzytkowaniu nie znajde roznicy nawet jak kupie celeron 200 czy core 2 duo 2,2 ;/. btw. - co myslicie o asusach??

Odnośnik do komentarza
Gość Maiden

Kubaa: Stary, dysk możesz włożyć większy, a ten system sprawi że samo używanie kompa będzie "przyjemnością". Dam Ci prosty przykład. Kupiłem lapka Apple'a na "uniwerek", do biblioteki, z taką myślą.

 

Komp ma 867mhz, 40GB dysk, 1mb ram'u. PCeta od tamtej pory nie ruszyłem. Komputer, który jak myślałem przy tak słabych parametrach, będzie maszynką którą będą używał "sporadycznie", stał się moim podstawowym komputerem, na tyle że PC t'a w pół roku uruchomiłem (słownie) dwa razy.

 

Ponadto na MB postawisz Vistę bez problemu. Poszperaj też na A Macbooców PRO z lepszą grafiką. Czasem roczne, półroczne modele chodzą po 4k.

 

Aha, i z kartą studencką masz 10% zniżki.

Edytowane przez Maiden
Odnośnik do komentarza

Warto tego z Allegro :(

Sam takiego mam chociaż nie za długo (3 dni) to moim zdaniem jest to naprawdę świetny laptop. Niby ekran 13 cali ,a jednak całkowicie wystarcza ( a przede wszystkim jest przez to bardzo mały, lekki i nadto bardzo mobilny;)). Sprzętowo jest wystarczający. Pograsz w mniej wymagające gierki ,a już na pewno spokojnie popracujesz, posłuchasz muzyki czy poprzeglądasz internet.

 

Świetny sprzęt, śmiało polecam!

 

 

Notabene mógłbyś rozejrzeć się jeszcze za wersją 2,0 nie 2,16. Wychodzi taniej ,a tak naprawdę te 0,16 nie zrobi Ci różnicy;)

Odnośnik do komentarza

i bielutkie nadgryzione jabluszko lezy obok. core 2 duo 2GHz, 80 GB, 1024 ram, rewelacyjny wyglad, brak windowsa, super bateria i 13 calowa matryca, ktora wcale nie jest mała (!!) - o tak. po paru godzinach zabawy juz wiem (wiedzialem to wczesniej, ale zapomnialem :f) - inna bajka panowie. dzieki za pomoc przy wyborze (Maiden;>, mord00k) i wracam do jabza. pozniej moze jakas recenzja w odpowiednim temacie.

Odnośnik do komentarza

nie ma sprawy, miło ,że mogłem pomóc;)

 

Do gg polecam Ci Adium. Fajny programik. Ładny design, funkcjonalny i w ogól. Także ściągnij Crossover, program który pozwala uruchomić windowsowe aplikacje bez instalowania windowsa.

 

Właśnie to mnie zaskoczyło, ta matryca wcale nie jest mała choć to tylko 13' ;] Jest idealna. No i laptop jest przez to naprawdę mobilny.

 

Jak będziesz chciał w coś zagrać to polecam Enemy Territory pod Maca. Działa bardzo ładnie no i fajne jest ;P

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

A możecie mi polecić laptopa który będzie służyć do grania,oglądania filmów itp.Innymi słowy multimedialna zabawka ;) ...Konsole już mam ale z kolegów nikt niema więc nie mam z kim grać a mój obecny jest za słaby do grania w gry które oni grają...Co do ceny to max.4000tyś/zł

 

Edit1:

przekątna ekranu min. 15cali

Procesor intela

Edytowane przez mlodziak1993
Odnośnik do komentarza
A możecie mi polecić laptopa który będzie służyć do grania,oglądania filmów itp.Innymi słowy multimedialna zabawka ;) ...Konsole już mam ale z kolegów nikt niema więc nie mam z kim grać a mój obecny jest za słaby do grania w gry które oni grają...Co do ceny to max.4000tyś/zł

 

 

 

A gdybyś tak najpierw sam sobie troszkę poszukał kilku modeli laptopów, które Ciebie interesują, bo nawet nie podałeś czy interesuje Ciebie laptop o przekątnej ekranu 17' czy 15,4',jaka firma,czy ma być z kartą ati czy nvidii, z procesorem intela czy amd, a w tym przedziale cenowym już można trochę wybierać.

Odnośnik do komentarza

Wybrałem 3 modele które by mnie interesowały.I czy teraz moglibyście mi powiedzieć który z tych modeli był by najlepszy?:

1.HP Pavilion dv6500

2.Hp 6820s

3.Sony vaio fz21m

 

Tak jak już pisałem ma być multimedialną zabawką to znaczy: do grania,oglądania filmów itp....ale też,żeby można było na nim popracować(mama mogła popracować :P )...

Edytowane przez mlodziak1993
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.