Skocz do zawartości

Jaki laptop ?


psx18

Rekomendowane odpowiedzi

Jak wyglada upgrade takiego lapa ?

No dolozenie ramu lub dorzucenie SDD?

 

Kumpel na jakims lenovo ma na dole przyklejona naklejke PLOMBA JAKOSCIOWA, domyslam sie, ze bez jej zerwania nie odkrece wszystkich srub...

Te plomby sa jako ostrzezenie. Mozna ja zerwac zeby wymienic ssd/hdd/ram ale jak cos rozwalisz wymieniajac ssd/hdd/ram to ci producent nie naprawi lapka.
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Hej, 

 

Udalo mi sie bardzo tanio kupic Alienware 13 R3 z Oledem (z brytyjskiego outletu). Jedyny minus maszyny jest taki, ze ma bardzo mało RAM (4GB 2133MHz DDR4). Pozostałe parametry cymesik (i7, gtx 1060, ssd)

 

Chciałbym oczywiście dokupić trochę RAMU, żeby można było komfortowo grać w gierki. Niestety kompletnie się na tym nie znam. Nie wiem jakie/ile kości kupić, jak wymienić (czy dokupić kość, czy tą obecną wy.(pipi)ać), jak sprawdzić w ogóle jakie są supportowane przez ten model laptopa, ile kosztują ani gdzie pójść żeby je wymienić.

 

Help?

 

 

Odnośnik do komentarza
Gość ragus

No toć normalne kości kupujesz, w tym wypadku DDR4. Otwórz lapka, ewentualnie zobacz na jakimś filmiku jak stoi ten lapek z miejscem na ram, czy ma np. wstawione 2x2GB i zależnie od tego dokup co trzeba. Wstawianie RAMu to już typowo jest jak klocki lego.

 

maxresdefault.jpg

 

Tak to wygląda? No to kupujesz sobie względnie uznania ile chcesz i wkładasz. Cała filozofia.

Edytowane przez ragus
Odnośnik do komentarza

Nie, kupilem z oficjalnego outletu Della UK bo akurat bylem w Londynie. Fabrycznie nowy, ktos sie rozmyslil przed odbiorem pewnie przez ten RAM xD

 

Nie wiem jak performance bo nie testowalem - 4gb ram to straszny crutch i wszystkie overwatche/PUBG itd. ledwo albo wcale przez to nie chodza. Ale OLEDowy ekran cudowny.

 

Ale mowie - pozostale parametry cymesik. I7 kaby lake, 1060, Oled. Komp kosztowal mnie niecale 6k, niech bedzie ze z RAM 6500. Max budzet mialem 7k - w Polszy najtanszego 15r3 za tyle nie kupisz.

 

Polecam ogolnie outlet Della jak ktos jest w UK/US

Edytowane przez froncz piotrewski
Odnośnik do komentarza

Ale mowie - pozostale parametry cymesik. I7 kaby lake, 1060, Oled. Komp kosztowal mnie niecale 6k, niech bedzie ze z RAM 6500. Max budzet mialem 7k - w Polszy najtanszego 15r3 za tyle nie kupisz.

No nie wiem.. np. taki hapek ma całkiem solidne parametry w tej cenie (no chyba, że musi być oledowy ekran, to będzie ciężko w tej cenie ;-)

http://allegro.pl/hp-omen-17-i7-6700hq-8gb-128ssd-1tb-gtx1070-w10-i6959687331.html

Odnośnik do komentarza

Szukam coś w granicy 3300-3800 zł z matrycą 17 cala i zewnętrzną kartą graficzną,do filmów,internetu i okazyjnie do gier bo głownie gram na konsolach. Wpadły mi w oko https://www.x-kom.pl/p/372217-notebook-laptop-173-msi-gp72-i5-7300hq-8gb-1tb-gtx1050.html https://www.x-kom.pl/p/346940-notebook-laptop-173-msi-gl72-i7-6700hq-8gb-1tb120ssd-gtx950m-fhd.html  . Opyla się? Miał ktoś?

Edytowane przez Wolny
Odnośnik do komentarza

No nie wiem.. np. taki hapek ma całkiem solidne parametry w tej cenie (no chyba, że musi być oledowy ekran, to będzie ciężko w tej cenie ;-)

http://allegro.pl/hp-omen-17-i7-6700hq-8gb-128ssd-1tb-gtx1070-w10-i6959687331.html

Notebook posiada 12 mcy pełnej fabrycznej

Podświetlana - w obcojęzycznym układzie AZERTY

Oferowany w ramach programu wyprzedażowego HP Renew

 

Co ty podajesz! Naprawiany po serwisowy, ściągany do Polski laptop!

Odnośnik do komentarza

 

Ale mowie - pozostale parametry cymesik. I7 kaby lake, 1060, Oled. Komp kosztowal mnie niecale 6k, niech bedzie ze z RAM 6500. Max budzet mialem 7k - w Polszy najtanszego 15r3 za tyle nie kupisz.

No nie wiem.. np. taki hapek ma całkiem solidne parametry w tej cenie (no chyba, że musi być oledowy ekran, to będzie ciężko w tej cenie ;-)

http://allegro.pl/hp-omen-17-i7-6700hq-8gb-128ssd-1tb-gtx1070-w10-i6959687331.html

 

No mówię o tym konkretnym modelu 13' z oledowym ekranem, który jest kur.wnie drogi i z konkretnymi parametrami kosztuje lekko ponad 10 klocków. Wiadomo - sporo dopłacasz za Alienware, jakość materiałów, buildu i obsługi, która jest bardzo dobra.

 

Okej to garść wrażeń z mojej strony, może komuś się przyda:

 

Komp był kupowany z outletu Della (UK) jako refurbished. Kupowałem już tak wcześniej 2 razy  (z UK/US) i dostawałem kompy niczym nieróżniące się od nówek z 30-40% discountem. Ogólnie - mimo poniższej historii (a może właśnie ze względu na dobrą obsługę) - polecam. 

 

Tak jak pisałem komp kosztował mnie jakieś trochę mniej niż 6000 + wymiana RAM, szarpnąłem się na 16gb, razem wyszło 6400 czyli mniej więcej tyle ile mój poprzedni komp (Macbook pro z 2011, który posłużył mi prawie 7 lat i dalej śmiga jak z ł o t o). 

 

Niestety od razu pojawiły się problemy z kartą graficzną, więc trochę się os.rałem. Po paru sprawdzeniach. okazało się, że problem jest raczej hardware'owy.

 

Dodzwonienie się na infolinię Della i przekierowanie do kogoś kompetentnego jest mordęgą,  ale jak już traficie na dedykowaną infolinię Alienware, jest cymesik. Godzina na telefonie z konsultantem, który zdalnie sprawdził co jest nie tak i na drugi dzień miałem zasetupowany serwis Della u mnie w domu (Alienwary mają międzynarodową gwarancję). Miły pan technik wymienił płytę główną na nową, zrobił przegląd, nasmarował kompa jak trzeba i jeszcze wymienił mi RAM. 

 

Poza tym - ch.ujowym - incydentem komputer działa jak złoto - bardzo dobra kultura pracy, a OLEDowy dotykowy ekran to mistrzostwo świata. Na plus także jakość obudowy i wybitna klawiatura (co ma dla mnie znaczenie, bo bardzo dużo piszę). Overwatch, PUBG sztywniutko śmigają na ULTRA.

Edytowane przez froncz piotrewski
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.