Skocz do zawartości

Zdjęcie
* * * * * 2 głosy

Jaki laptop ?

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1922 odpowiedzi w tym temacie

#41 C1REX

C1REX
  • Użytkownicy
  • 2326 postów
  • SkądLONDYN

Napisano 21 March 2008 - 01:15

Ja bym brał IBMa raczej. Zależy do czego głównie ma służyć sprzęt.
Lenovo mają bardzo fajną klawiaturę. Mimo wszystko ważny aspekt.
  • 0

#42 QBH

QBH

no excuses

• GSR
  • 1831 postów
  • GG2702152
  • Skądz Poznania oczywiście
  • PSN IDQBH_PL

Napisano 22 March 2008 - 14:23

mialem okazje pobawic sie pare dni imb'em w modelu n200. sprzet na pewno bardzo solidny, ze wszystkich laptopow z ktorymi mialem do czynienia wydaje sie na pewno najbardziej trwaly (a modele R61/T61 to juz w ogole wypas jesli chodzi o wykonanie, chociaz maja bardzo klasyczny dizajn; ) ).
asusa z kolei kupil niedawno moj kolega. ogolnie nie narzeka, aczkolwiek pod wzgledem wykonania jest srednio (tu cos skrzypi, tam cos odchodzi). pierwsze co zrobil to dokupil kostke ramu, 1GB przy Viscie mu zdecydowanie nie stykalo. procka ma amd, w jednym sklepie zdecydowanie odradzali, w notebooki jednak przekonali kolege, ze duzej roznicy nie ma (amd niby szybciej sie nagrzewaja i sa minimalnie mniej wydajne, czego potwierdzic nie moge, bo ani z lapka z procesorem amd duzo nie korzystalem, a i nie znam sie na tyle, zeby odczuc jakas roznice w wydajnosci czy cos).
Toshibe natomiast sam chcialem kupic. interesowal mnie model a200 (teraz na notebooki.pl najtanszy http://www.notebooki...ok/pokaz/22676/ wypada calkiem niezle). zrobilem maly rekonesans i polecalbym dolozyc te niecale 3 stowki i zamiast a210 kupic juz nowszy model.
  • 0

#43 psx18

psx18
  • Użytkownicy
  • 217 postów
  • GG3790019
  • SkądBydgoszcz

Napisano 22 March 2008 - 19:20

Toshibe natomiast sam chcialem kupic. interesowal mnie model a200 (teraz na notebooki.pl najtanszy http://www.notebooki...ok/pokaz/22676/ wypada calkiem niezle). zrobilem maly rekonesans i polecalbym dolozyc te niecale 3 stowki i zamiast a210 kupic juz nowszy model.

Jak jeszcze kilka osób doradzi mu żeby dorzucił jakieś 3 stówki do lapka to chłopak skończy na laptopie za 4 koła a i tak nie będzie wiedział jakiego kupić ;) .
  • 0

#44 MichAelis

MichAelis

Dontom

• Senior Member
  • 10336 postów
  • SkądWrocław
  • PSN IDMichAelis
  • Nintendo IDMichAelisXX

Napisano 22 March 2008 - 19:46

o wlasnie tak ;)
Bo niepotrzeba mi niewiadomo jakich rewelacji. 2200 moge dac ;P
  • 0

#45 MichAelis

MichAelis

Dontom

• Senior Member
  • 10336 postów
  • SkądWrocław
  • PSN IDMichAelis
  • Nintendo IDMichAelisXX

Napisano 22 March 2008 - 20:00

a co powiecie na takie kwiatki ? cena mi odpowiada. Duzo dobrego slyszalem o tych laptopach
http://www.notebooki...ok/pokaz/13491/
http://www.notebooki...ok/pokaz/17008/

Jak dla mnie to raczej jednak ten drugi, bo wiekszy dysk. Boli ze oba sloty pamieci maja zajete. A chcialbym min 2GB.
http://www.notebooki...ok/pokaz/24592/ Toshiba... cena idealna ;) warto takie cos?
  • 0

#46 Matrox

Matrox
  • Użytkownicy
  • 99 postów

Napisano 22 March 2008 - 21:56

Lenovo to IBM, piania z zachwytu nad nimi nie widzialem jeszcze ale tez ludzie nie nazekaja za bardzo ;)
Jezeli mialbym wybierac z tych 3 laptopow to jednak wzialbym Toshibe :P

Sam posiadam HP Paviliona z serii dv6000 dokladnego numeru juz nie pamietam, 2GB RAM, 160GB HDD, Core2Duo 2GHz, GF M8400GS i inne (pipi)y, jestem z niego bardzo zadowolony jednak to raczej nei ta polka cenowa, jakbys jednak zamierzal przeznaczyc na to ok 3500zl to polecam :/

Użytkownik Matrox edytował ten post 22 March 2008 - 22:45

• 0

#47 psx18

psx18
  • Użytkownicy
  • 217 postów
  • GG3790019
  • SkądBydgoszcz

Napisano 22 March 2008 - 22:25

a co powiecie na takie kwiatki ? cena mi odpowiada. Duzo dobrego slyszalem o tych laptopach
http://www.notebooki...ok/pokaz/13491/
http://www.notebooki...ok/pokaz/17008/

Jak dla mnie to raczej jednak ten drugi, bo wiekszy dysk. Boli ze oba sloty pamieci maja zajete. A chcialbym min 2GB.
http://www.notebooki...ok/pokaz/24592/ Toshiba... cena idealna ;) warto takie cos?

Chyba najlepiej wyjdziesz kupując z tej trójki Toshibe, nie wiem niestety jak spisują się laptopy Lenovo, byłem jedynie szczęśliwym posiadaczem 3 laptopów IBM(A31p,T23,R61) - jeszcze zanim podpisano umowę z Lenovo. W tej chwili jestem posiadaczem Fujitsu-Siemensa Amilo XI 1554(do teraz się zastanawiam co mnie pokusiło żeby go kupić) i tej firmy Tobie nie polecam.
  • 0

#48 keyzee

keyzee
  • Użytkownicy
  • 468 postów
  • SkądRzeszów-prawie
  • PSN IDkeyzee_

Napisano 22 March 2008 - 23:31

Mam Lenovo od 2 miesięcy-jeszcze ten model N100.Jestem w pełni zadowolony:)Wszystko chodzi cacy.Wgrałem XP bez problemów,sterowniki na stronce były do poszczególnych modeli.Jedynie kąty widzenia poziomie mogłybybyć lepsze ale nie narzekam,bo w Acerze starym to dopiero tragicznie było.
  • 0

#49 MichAelis

MichAelis

Dontom

• Senior Member
  • 10336 postów
  • SkądWrocław
  • PSN IDMichAelis
  • Nintendo IDMichAelisXX

Napisano 23 March 2008 - 11:30

Lepsza matryca matowa czy blyszczaca?
i drugie pytanie
Lepiej kupic laptopa z systemem zainstalowanym przez producenta? Czy czystego i dokupic swoj system? Slyszalem ze czasem te od producentow systemy bardziej zamulaja czy cos? (chodzi mi o Toshibe)
  • 0

#50 psx18

psx18
  • Użytkownicy
  • 217 postów
  • GG3790019
  • SkądBydgoszcz

Napisano 23 March 2008 - 11:48

i drugie pytanie
Lepiej kupic laptopa z systemem zainstalowanym przez producenta? Czy czystego i dokupic swoj system? Slyszalem ze czasem te od producentow systemy bardziej zamulaja czy cos? (chodzi mi o Toshibe)

Ja jestem za matrycami matowymi, w Fujitsu-Siemensie mam błyszczącą i mnie to wk..wia. Co do systemu to raczej nie ma różnicy.
  • 0

#51 Grigori

Grigori
  • Użytkownicy
  • 8613 postów

Napisano 23 March 2008 - 11:49

Jak nie potrzebujesz faktury żeby brać na firmę czy cuś to nie przepłacaj za oryginalnego windowsa - przyczyńmy się do upadku hegemonii micro$ftu. ;)

Ja polecam Ci tego: http://www.skapiec.p.../17/comp/210534
Pracuje na nim już ponad pół roku i nie mam najmniejszych zastrzeżeń - pograć się nie da ale i tak pewnie tego nie oczekujesz, reszta funkcji działa jak marzenie.
  • 0

#52 MichAelis

MichAelis

Dontom

• Senior Member
  • 10336 postów
  • SkądWrocław
  • PSN IDMichAelis
  • Nintendo IDMichAelisXX

Napisano 23 March 2008 - 11:52

Za drogi.

i drugie pytanie

Ja jestem za matrycami matowymi, w Fujitsu-Siemensie mam błyszczącą i mnie to wk..wia. Co do systemu to raczej nie ma różnicy.

Opisz dokladniej czemu Cie w(pipi)ia ;P Slyszalem ze na dworze gorzej sprawuje sie blyszczaca.
  • 0

#53 koniol21

koniol21
  • Użytkownicy
  • 219 postów
  • GG6542325

Napisano 23 March 2008 - 11:53

A nawet jak potrzebujesz faktury, to kup osobno czysty system - widziałem brandowane z HP, widziałem z Toshiby, i to, ile zbędnego softu, triali i dziwnych procesów tam jest przyprawia o palpitacje serca, usuniecie tego kosztuje masę czasu a i tak system nie będzie tak sprawny jak instalowany na czysto.
  • 0

#54 psx18

psx18
  • Użytkownicy
  • 217 postów
  • GG3790019
  • SkądBydgoszcz

Napisano 23 March 2008 - 11:55

Za drogi.

i drugie pytanie

Opisz dokladniej czemu Cie w(pipi)ia ;P Slyszalem ze na dworze gorzej sprawuje sie blyszczaca.

Właśnie cholernie się w nich wszystko odbija ;) .
  • 0

#55 MichAelis

MichAelis

Dontom

• Senior Member
  • 10336 postów
  • SkądWrocław
  • PSN IDMichAelis
  • Nintendo IDMichAelisXX

Napisano 23 March 2008 - 12:04

A nawet jak potrzebujesz faktury, to kup osobno czysty system - widziałem brandowane z HP, widziałem z Toshiby, i to, ile zbędnego softu, triali i dziwnych procesów tam jest przyprawia o palpitacje serca, usuniecie tego kosztuje masę czasu a i tak system nie będzie tak sprawny jak instalowany na czysto.

Tak wlasnie przypuszczalem. Tylko z drugiej strony wlasnie ten bez systemu ma matryce blyszczaca...
W psp jaka jest matryca? ;) Na dworze nie bede go uzywal na pewno.
  • 0

#56 psx18

psx18
  • Użytkownicy
  • 217 postów
  • GG3790019
  • SkądBydgoszcz

Napisano 23 March 2008 - 12:10

Wybór należy do Ciebie hehehe, a to nie jest takie proste bo troszkę laptopów już miałem(nigdy nie używałem klasycznego PC-ta.
  • 0

• Goście

Napisano 23 March 2008 - 12:13

Mi bardziej odpowiada błyszcząca. Po prostu miałem okazję pracować na 2 praktycznie takich samych toszibach z 2 różnymi rodzajami matryc [mat i błysk] i na błyszczącej obraz wydawał mi się bardziej soczysty ;)

Ale jak się bawisz lapem na dworze to mat będzie lepsza.
  • 0

#58 Gość_Grzehoo_*

Gość_Grzehoo_*
  • Goście

Napisano 23 March 2008 - 15:08

W psp jaka jest matryca? ;) Na dworze nie bede go uzywal na pewno.

Błyszcząca, m. in. dlatego przy dobrym świetle na ekranie widać własne odbicie zamiast gry.
  • 0

#59 Matrox

Matrox
  • Użytkownicy
  • 99 postów

Napisano 23 March 2008 - 18:13

Blyszczace matryce maja lepiej odwzorowane kolory, matowe stosuje sie glownie w laptopach sluzacych do czynnosci biurowych aby odbicie na ekranie nie przyszkadzaly w pracy.
  • 0

#60 C1REX

C1REX
  • Użytkownicy
  • 2326 postów
  • SkądLONDYN

Napisano 22 April 2008 - 02:33

Kupiłem laptopa do zabawy. HP Pavilon dv9700 z dużą matryca (17') prockiem AMD i GeForcem 8400M GS. Powinien być dobry do Linuksa.
Chwilowo jeszcze na windowsie siedzę.

Co mnie jednak drażni, to w praktycznie kaźdym laptopie klawiatura to totalny syf. Masakra.
Jedynie nowsze modele Sony i IBM trzymają lekko wyższy poziom. Apple jest poza konkurencją.

Dziś mi przycisk odskoczył (po 5 minutach używania nowego kompa) i musiałem walczyć, by go spowrotem wcisnąć.
Za moment będę walczył z instalacją normalnego systemu operacyjnego.

Jedynie cena ratuje ten sprzęt, bo wykonanie przy takim Apple, to dno. Jednak niemal każda jedna firma robi maksymalnie badziewne kompy. Nawet Samsung.

Różnica w dźwięku jest gigantyczna. W MacBooku po włożeniu słuchawek nie słychać nic (o ile nie ma nic włączonego). W HP są dwa wejścia na słuchawki i w obu są szumy. Do tego wejścia są mega wrażliwe na ruch wtyczką.
  • 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

Bing (1)