Skocz do zawartości

Jaki laptop ?


psx18

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, potrzebuję najprostszego laptopa dla osoby średnio ogarniętej z komputerami. Ma służyć głównie do przeglądania internetu i jakichś prac biurowych. Najważniejsze, żeby miał Windowsa 10 (już wgranego), działał w miarę sprawnie, czyli nie zacinał się itp. Interesuje mnie model z jak najlepszym stosunkiem ceny do jakości, czyli tani, ale już porządny. Macie jakieś propozycje, pomysły? 

Odnośnik do komentarza

Ankieta uproszczona

[1] Kwota przeznaczona na zakup (brutto z VAT) i czy ma być to nowy laptop czy też używany (outlety, zwroty, recertyfikowane/odnowione, poleasingowe).

[2] Czy ma być z zainstalowanym systemem operacyjnym (Windows 10) czy masz własną licencję np. uczelni lub firmy.

[3] Rozmiar matrycy (10,x”-11,x” / 12,x” / 13,x”-14,x" / 15,x” / 17,x”) typ powłoki (matowa, lustrzana) i typ matrycy (TN, IPS/PLS).

[4] Maksymalna waga laptopa i czas pracy na baterii (podczas przeglądania internetu lub oglądania filmów).

[5] Zastosowanie laptopa: gry i multimedia, internet i praca biurowa, programowanie, praca z grafiką, fotografią lub wideo, konkretne oprogramowanie itp. (wymień najistotniejsze).

[6] Jak długo zamierzasz go używać? To będzie twój jedyny komputer? Zależy ci na wyższej wydajności procesora i grafiki czy jakości wykonania i mobilności.

[7] Wymagania względem gier - konkretne tytuły najbardziej wymagających gier które ma odpalić, oraz na jakich ustawieniach detali (niskie, średnie, wysokie).

[8] Wymagania specjalne: D-SUB (VGA), DisplayPort, USB-C z DP Alternate Mode, częściowo obudowa aluminiowa, podświetlana klawiatura, subwoofer, modem 3G/4G(LTE), złącze stacji dokującej (replikator portów), USB-C / ThunderBolt 3.

[9] Istotne informacje które nie ujęła ankieta.

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące później...

Hej;

Poszukuje dosyć specyficznego laptopa. 

Nie musi być potworem wydajności, ale musi mieć dużo ramu, za(pipi)isty ekran i w miare sensowną cenę. Marzy mi się 4k, ale 4k to raczej tylko powyżej 4kzł  jest, wiec słabo ;f 

 

Ankieta uproszczona

[1] Kwota przeznaczona na zakup  - Nowy, około 3000zł, ale nic się nie stanie jak będzie więcej

[2] Czy ma być z zainstalowanym systemem operacyjnym - lepiej żeby był, ale nie musi

[3] Rozmiar matrycy: jakaś mniejsza - 13 / 14, ale musi być możliwie najlepszej jakości (kąty widzenia, pokrycie barw i tak dalej - więc IPS zapewne)

[4] Maksymalna waga laptopa i czas pracy na baterii - Waga nie ma znaczenia - bateria lepiej zeby trzymała długo (minumum 4h)

[5] Zastosowanie laptopa: programowanie, grafika, edycja stron internetowych; edycja wideo 1080p, gierki jakieś raczej starsze - San Andreas, Vice City

[6] Jak długo zamierzasz go używać?  Długo.  Zależy na wykonywaniu wielu zadań na raz - sam chrome + photoshop zjada wfhui ramu; a to dopiero poczatek

[7] Wymagania względem gier: zeby nie było totalnym kartoflem co nawet San Andreas na high nie odpali

[8] Wymagania specjalne: D-SUB (VGA), DisplayPort, USB-C z DP Alternate Mode, częściowo obudowa aluminiowa, podświetlana klawiatura, subwoofer, modem 3G/4G(LTE), złącze stacji dokującej (replikator portów), USB-C / ThunderBolt 3. : bluetooth, wifi, hdmi, jack, duzo usb, klawiatura FAJNIE zeby byla podswietlana, glosniki w miare glosne, obudowa fajnie zeby byla biala lub jakaś jasniejsza

[9] Istotne informacje które nie ujęła ankieta.

 

Komputer będzie używany do wszystkiego z najmniejszym naciskiem na gry

 

Dziękuje z góry komukolwiek, kto mi podsunie jakieś propozycje. :)

Odnośnik do komentarza
  • 3 miesiące później...

Szukam laptopa dla seniora. Sprzęt używany będzie w 95% do przeglądania internetu, w 5% do mailów/oglądania zdjęć lub filmów z dysku.

 

Najważniejsze wymogi:
1) musi to być sprzęt nowy, żadna używka czy poleasingowe truchła.
2) w miarę porządny serwis, aby w razie problemów nie było kłopotów z gwarancją/naprawą. Wszystko od Lenovo całkowicie odpada.
3) ma działać w miarę szybko, więc dysk SSD i procek min. i3 to obowiązkowe combo. Ram najlepiej 8 GB, ale do tych zastosowań może 4 GB by starczyło? A, no i koniecznie Windows w pakiecie.
4) budżet to maksymalnie 2k. Im taniej tym lepiej, ale absolutnie nic ponad to.
5) sprzęt używany będzie tylko i wyłącznie w domu.

 

Na razie znalazłem jedyny rozsądny model wpisujący się w powyższe wymogi:
dell inspiron 3583
https://www.x-kom.pl/p/496408-notebook-laptop-156-dell-inspiron-3583-i3-8145u-8gb-256-win10-czarny.html

 

Jakieś inne propozycje? Gdzieś jeszcze widziałem jakieś modele z i3 7 generacji, ale to już raczej jakieś końcówki serii, których sklepy się pozbywają bo zalega im to w magazynach.

Odnośnik do komentarza

dostaje juz krecka czy wybrac matryce matowa tn'ke czy blyszczaca i dotykowa ips. chodzi o chromebooka. glowne zastosowania to filmy w gora 2 osoby, czytanie i gierki pod pada bo od dotykowych mam telefon. ipsy sa spoko tylko obawiam sie uciazliwych refleksow. jakiekolwiek sugestie beda mile widziane.

Odnośnik do komentarza

Ankieta uproszczona

[1] Kwota przeznaczona na zakup  - Nowy, około 3000zł.

[2] Czy ma być z zainstalowanym systemem operacyjnym - lepiej żeby był, ale nie musi

[3] Rozmiar matrycy: standard

[4] Maksymalna waga laptopa i czas pracy na baterii - Waga nie ma znaczenia

[5] Zastosowanie laptopa: praktycznie tylko rocket league i standardowe zastosowania przeciętnego uzytkownika

[6] Jak długo zamierzasz go używać? długo

[7] Wymagania względem gier: Rocket league FHD 60 a jak da bóg 120fps

[8] Wymagania specjalne: HDMI xD

 

Tani lapek głównie do rocket league dla ziomeczka,musi być nowy najlepiej z systemem ale nie koniecznie.

Odnośnik do komentarza
  • 5 miesięcy później...

Na allegro jest sporo osób sprzedających laptopy z "outletu producenta", "nadwyżek magazynowych" i podobnych sformułowań, a oznaczone są jako nowe. Konta mają po kilka lub kilkanaście lat, a oceny prawie na 100%. Gdzie jest haczyk? Potrzebuję jakiegoś mocniejszego lapka wykonanego z lepszego materiału niż plastik, ale nie bardzo chciałbym wydać 10k na nówkę ze sklepu, więc trochę kusi mnie zamówić model sprzed roku lub dwóch za 60% ceny.

Odnośnik do komentarza

Jako że mój stary laptop zaczyna powoli zdychać, zaczynam rozglądać się za czymś nowym, wstępnie myślałem o Macbooku, ale pojawiła się myśl że może warto skorzystać z Game Passa Ultimate, skoro już za niego płacę i kupić coś na czym będzie się dało też całkiem sensownie pograć. W związku z tym że czasami potrzebuję popracować zdalnie fajnie byłoby żeby sprzęt nie wyglądał jak świecąca zabawka z bazaru, co dość mocno ogranicza wybór. Natrafiłem na coś takiego:
https://allegro.pl/oferta/lenovo-legion-y540-15-6-144-i7-32gb-ssd512-m-2-rtx-8909344830?fromVariant=8909343754

Z tego co czytałem na FullHD powinno pójść na nim w zasadzie wszystko w najwyższych detalach i działać w okolicy 60 fpsów, więc fajno. Wygląda prosto, czyli jest ok. Procek, dysk i ram są aż nadto wystarczające do pracy.

No, ale w związku z tym że nie śledzę za bardzo rynku sprzętu komputerowego, stąd pytanie: czy taki zestaw poradzi sobie z VR? I czy ten RTX będzie w stanie faktycznie odpalać gry z włączonym raytracing? Bo jeżeli nie, to może warto poszukać czegoś trochę słabszego w niższej cenie - ta to jest max jaki jestem w stanie wydać. Może macie jakieś propozycje?
 

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące później...

Siemanko forumowicze, 

Potrzebuję pomocy, planuje zakup laptopa, konkretnie zależy mi na cienkim ultrabooku o matrycy ekranu 14 bądź 15'. Laptop głównie do pracy i nauki(czasem jakiś netflix czy YouTube), również w trasie dlatego zależy mi, żeby był cienki i poręczny. Jakieś wymagania, hmm budżet to ok 2000zl. Zależy mi żeby był porządny w miarę szybki i miał Windows 10, ktoś jest w stanie coś polecić? 

Edytowane przez flavio
Odnośnik do komentarza

Za 2k to ciężko kupić coś sensownego. Wydaje się, że ludzie są zadowoleni z Huawei MateBook D 14. W promocjach są akurat za ~2k. Może dołóż trochę kasy i poszukaj jakiegoś Thinkpada z serii E? Jakość wykonania będzie na pewno lepsza i można dołożyć ram, bo w huawei jest tylko wlutowany.

Odnośnik do komentarza

W sumie obejrzałem jakiś pierwszy lepszy filmik blacka sprzed trzech miechów, to lapek z 1660Ti w Full HD odpala gierki średnio powyżej 60fps, ale w maks detalach, także spoko, jeszcze poczytam co i jak, za niedługo mają też wyjść nowe mobilne radeony. 

 

Wychodzi na to, że do FHD niewiadomo jakiej bestii nie trzeba, spoko. 

 

 

Tylko w RDR2 trzeba było zjechać na średnie, no ale wiadomo, RDR zajeżdża wszystko. 

Edytowane przez Wooyek
Odnośnik do komentarza

@Wooyek, rozważ coś takiego...

https://www.komputronik.pl/product/654067/asus-tuf-gaming-fx505du-al079t.html

 

Sam kupiłem dosłownie 2 miesiące temu. Mogę dużo dobrego powiedzieć o tym sprzęcie. W razie pytań pisz śmiało. Początkowo też zasadzałem się na coś ze stajni Lenovo, ale stanowczo mi ten ruch odradzono. Posłuchałem i jestem zadowolony.

Odnośnik do komentarza

Znaczy to był pierwszy lepszy filmik z 1660Ti, chodziło mi o pokazanie, że do FHD, nie trzeba niewiadomo czego. Lenovo mnie nie przekonuje, albo Asus, albo Acer, zobaczę. 2070 to już trzeba mieć z 7k, fajnie by było, no ale zobaczę jak będzie, jeszcze i tak bym się wstrzymał trochę, nie chcę tego na już. 

 

Wg tego co piszą na Notebookcheck, między 1660Ti a 2060 różnicy nie ma zbyt wielkiej, bo to z 5fps, a niektóre gry chodzą nawet lepiej na 1660Ti i to w ultra detalach. Z kolei różnica w cenie lapków z ww. kartami to ok 1k zł, patrzę na ceny Acera Heliosa 300. Za 2070 trzeba już sporo więcej dać. 

 

Edytowane przez Wooyek
Odnośnik do komentarza
8 godzin temu, Amer napisał:

@Wooyek, rozważ coś takiego...

https://www.komputronik.pl/product/654067/asus-tuf-gaming-fx505du-al079t.html

 

Sam kupiłem dosłownie 2 miesiące temu. Mogę dużo dobrego powiedzieć o tym sprzęcie. W razie pytań pisz śmiało. Początkowo też zasadzałem się na coś ze stajni Lenovo, ale stanowczo mi ten ruch odradzono. Posłuchałem i jestem zadowolony.

Ten lapek ma na pokladzie starego ryzena. Niedawno wyszedl mobilny ryzen 4 generacji ktory nie tylko jest duuzo lepszy od poprzedniej gen ale rowniez masakruje intela.

https://www.x-kom.pl/p/560801-notebook-laptop-156-asus-tuf-gaming-a15-r5-4600h-8gb-512-144hz.html

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
10 godzin temu, Wooyek napisał:

W sumie obejrzałem jakiś pierwszy lepszy filmik blacka sprzed trzech miechów, to lapek z 1660Ti w Full HD odpala gierki średnio powyżej 60fps, ale w maks detalach, także spoko, jeszcze poczytam co i jak, za niedługo mają też wyjść nowe mobilne radeony. 

 

Wychodzi na to, że do FHD niewiadomo jakiej bestii nie trzeba, spoko. 

 

 

Tylko w RDR2 trzeba było zjechać na średnie, no ale wiadomo, RDR zajeżdża wszystko. 


W lutym kupiłem tego Legiona w konfiguracji z RTX2060, 16GB i jestem bardzo zadowolony, z bardziej wymagających gier grałem np w Metro Exodus - na full detalach (z wyłączonym tylko hairworksem) w 1080p lata w 60-70fps. Jak masz jakieś pytania o ten sprzęt to dawaj :)

Odnośnik do komentarza
4 godziny temu, kes napisał:

Ten lapek ma na pokladzie starego ryzena. Niedawno wyszedl mobilny ryzen 4 generacji ktory nie tylko jest duuzo lepszy od poprzedniej gen ale rowniez masakruje intela.

https://www.x-kom.pl/p/560801-notebook-laptop-156-asus-tuf-gaming-a15-r5-4600h-8gb-512-144hz.html

 

Te ryzeny to chyba jakaś totalna nowość, bo tak patrzę co mają w xkomie, to na tych prockach "aż" 5 lapków, z czego jeden tylko ma 15,6" reszta to jakieś 14"

Bardziej patrzyłem na 17,3" ewentualnie jakiś 15,6" 

 

Na razie jeszcze czekam, będę śledził temat, pojawi się na pewno więcej modeli z tymi ryzenami, mają być chyba też jakieś mobilne radeony no i ampery. 

Edytowane przez Wooyek
Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...

No słabo z graniem na 15 calach, zwłaszcza na matrycy tego modelu. W dodatku dość mocna grafika jest połączona z takim sobie procesorem, który w stresie (w grach) osiąga śmiało 90*C. Przy full HD karta się dławi, więc fajniej byłoby podłączyć ten sprzęt pod jakiś monitor 1440p/4k lub TV.

Żeby była jasność mówię tu o modelu FX505DV z ryzenem 7 3750H. Jest też FA506IV z Ryzenem 7 4800H i ten to już jest wydajniejszy, ale dalej wyjący grzejnik.

 

@Ukukuki mój "gamingowy laptop" ma głośność porównywalną do ps4 pro, więc nie jest źle :pawel:

Edytowane przez Bielik
Odnośnik do komentarza

No nie gra się na laptopie w normalne gierki, do LoLa czy jakiś mniej wymagających gier spoko. To jest grzejnik z wyjącym wentylatorem. Do tego sam laptop to klocek. Sam siedziałem kilka lat na kultowym y500 czy jak to się nazywa z dwoma kartami graficznymi wiec wiem co mówię, nigdy więcej. 

Odnośnik do komentarza

Ja nie dawno kupiłem Lenovo L340. I do swoich zadań się sprawdza. Tylko podstawkę dobre kupiłem, bo w miejscu gdzie jest grafika to grzeje się jak po(pipi)any. Miałem do wyboru jeszcze Legion Y540, który na te same bebechy, ale lepsze chłodzenie. Jednak wygląd to dramat. Ja w pracy przy klientach bym z takim nie wyszedł :)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.