Skocz do zawartości

Pomoc


Janish

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Witam

 

Mam Samsunga LE32M61B (LCD) i moja 360tka jest podpieta do niego kablem component. Jakis czas temu testowalem rowniez kabel VGA i jak okazalo sie roznice w jakosci obrazu sa dosc spore. Na Componencie obraz jest ostry jak zyleta, kolorki pierwsza klasa i niby wszystko pieknie. Niestety na tym kablu uwydatione sa problemy z aliasingiem (w niektorych grach krawedzie okrutnie irytuja). Na kablu VGA ten problem calkowicie znika - niestety pojawia sie inna przeszkoda. Na tym telewizorku nie da sie ustawiac ani ostrosci, ani kolorow poprzez polaczenie VGA - obraz jest nieostry i wyblakly. Tutaj pojawia sie pytanie: czy jest jakis sposob bym mogl zmieniac ostrosc i kolorki ? Czy istnieja moze jakies serwisy, ktore zajmuja sie "przerobkami" TiVikow tak aby np. zmienic defaultowe zablokowanie opcji regulacji obrazu dla VGA ? Samemu nie chce bawic sie w menu serwisowe bo pewnie telewizor poszedlby na smietnik ...

Odnośnik do komentarza

1. Sprawdzalem - minimalna poprawa ale i tak zle

2. Sprawdzalem - ostrosc i kolory nadal zryte

3. Nic to nie zmieni bo jestem pewny, ze bedzie tak samo jak z componentem - na PS3 tez widac bylo zabki.

 

Nie chodzi o to, ze jest zle na componencie/HDMI - po prostu irytuje sie, gdy pomysle jak swietny obraz bylby gdyby polaczyc calkowity brak migotania (VGA) z ostroscia i kolorkami (Component).

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Kupilem Samsunga LE40N87BD 40'' Full Hd, w sumie to moj pierwszy Lcd ale mam wrazenie ze jakos obrazu jest nizsza niz na mniejszych Tv LCD z gorszymi parametrami u kumpla na 26 calowym czyms firmy ktorej nawet nie da sie nazwy zapamietac obraz wyglada idealnie gladko i ostro nawet z bliska przez kabel Component, u mnie opcja podpiecia x360 przez component wyglada strasznie nie wazne co pozmieniam w opcjach tv czy konsoli, obraz jest rozmazany - chociaz udalo mi sie to jakos zredukowac bo na poczatku gry z iXa przez comp. wygaldaly jak gry z psx'a (WtF):/

Przez HDMi jest duzo lepiej chociaz sa dziwne kolorki i wszystko jest ciemne (tez po pogrzebaniu w opcjach ktorych jest calkiem sporo ) uzyskalem ekran dosyc znosny ,jakiekolwiek pikselki widac dopiero jak sie podejdzie ponizej metra ale ciagle wydaje mi sie ze obraz jest poprostu slaby - nie tego sie spodziewalem po takim tv :P

GAME MODE-jak sie to wlaczy ekran bedzie jeszcze ciemniejszy czy ktos tego wogole uzywa?

I mam pytanie czy tak duzy Tv wogole nadaje sie pod iXa, i jak uzyskac optymalny obraz i na jakiej wielkosci Tvkow gry prezentuja sie jednak najlepiej ? 32''?

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...
Kupilem Samsunga LE40N87BD 40'' Full Hd, w sumie to moj pierwszy Lcd ale mam wrazenie ze jakos obrazu jest nizsza niz na mniejszych Tv LCD z gorszymi parametrami u kumpla na 26 calowym czyms firmy ktorej nawet nie da sie nazwy zapamietac obraz wyglada idealnie gladko i ostro nawet z bliska przez kabel Component, u mnie opcja podpiecia x360 przez component wyglada strasznie nie wazne co pozmieniam w opcjach tv czy konsoli, obraz jest rozmazany - chociaz udalo mi sie to jakos zredukowac bo na poczatku gry z iXa przez comp. wygaldaly jak gry z psx'a (WtF) :/

Przez HDMi jest duzo lepiej chociaz sa dziwne kolorki i wszystko jest ciemne (tez po pogrzebaniu w opcjach ktorych jest calkiem sporo ) uzyskalem ekran dosyc znosny ,jakiekolwiek pikselki widac dopiero jak sie podejdzie ponizej metra ale ciagle wydaje mi sie ze obraz jest poprostu slaby - nie tego sie spodziewalem po takim tv :/

GAME MODE-jak sie to wlaczy ekran bedzie jeszcze ciemniejszy czy ktos tego wogole uzywa?

I mam pytanie czy tak duzy Tv wogole nadaje sie pod iXa, i jak uzyskac optymalny obraz i na jakiej wielkosci Tvkow gry prezentuja sie jednak najlepiej ? 32''?

 

Na 26 calach 720p wygląda lepiej niż na 40'. Ta sama ilość pikseli jest "ciaśniej" upchana na mniejszej powierzchni i dlatego wyglada zbliska lepiej, jednak na 26' z 2-3 metrów już sobie nie pograsz (nie dostrzeżesz szczegółów itp.). Dlatego wielkość tv dostosowywuje się do warunków w jakich będziesz z niego korzystał.

 

Mam prawie ten sam tv co Ty (z tym że seria M) podłączoną ps3 i świetny obraz z właśnie ok 2-2,5m. Jak podejdę na pół metra to nie ma bata, piksele wyłażą. Jak przyciśniesz nos na 10 cm do 26 cali to też zobaczysz piksele. Inna sprawa że xbox ma podobno "problemy" z obrazem z hdmi (gorsze kolory ale jakość lepsza) i componentem (kolory lepsze ale jakość gorsza).

 

Sprawdz bo to może kwestia ustawień tv i trzeba ręcznie ustawiać rozdziałkę w tv (u mnie nie trzeba, tv sam się dostosowywuje ale widziałem modele w których trzeba było to ręcznie robic).

 

Sprawdz też jak wygląda obraz z innych źródeł, telewizji, dvd, komputera. Jeśli obraz nadal będzie kiepski znaczy to, że to coś z tv i do serwisu musisz zapukać.

 

Aha i jeszcze jedno, poządnie skalibruj swój tv, faryczne ustawienia są do pupy a w sklepach często przesadzają z ustawieniami kontrastu i kolorów, co wygląda dobrze w sklepie przy świetle jarzeniowym nie będzie dobrze wyglądało w domu.

Tu masz linka do ustawień naszych samsungów. Do swojej Nki też coś na tamtym forum znajdziesz.

 

Edytowane przez Łebi
Odnośnik do komentarza

Mam problem z podpieciem monitora lcd do ps3. Otoz posiadam monitor eizo flexscan s2231w i chcialem sprawdzic jak by sie na nim gralo ( konsola jest normlanie do crt'ka podpieta ). Podlaczylem wszystko kablem HDMI przez przejsciowke DVI ( takie wejscie jest w monitorze ). Monitor wykrywa sygnal z konsoli ale pokazuje czarny obraz i komunikat ze jedna z czestotliwosci sygnalu wynosi 50hz i mu to nie pasuje. W opcjach konsoli ustawialem zeby obraz byl wyswietlany przez HDMI ,ale to nic nie zmienia. W instrukcji monitora jest napisalne ze powinienen zmienic tryb wyswietlania w opcjach karty graficznej, ale to oczywiscie w odniesieniu do pecetow. Czy da sie cos z tym zrobic ?

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...
nie mam czasu sie rozpisywac, wiec krotka pilak:

 

w SONY BRAVIA 40'' KDL-40U25xx

 

jak przelaczam an satelite ( domyslnie an AV1) poojawia mi sie w rogu wlansie znaczek AV1

no i NIE CHCE ZNIKNĄC

jak to ominać??

 

z góry dzięki za pomoc

pozdro

 

 

na pilocie masz i to skrót od INFORMATION wyświetla info dotyczące kanału, zegara, sygnału wejściowego. to chyba tym da sie to wyłączyć.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...