Skocz do zawartości

Pomoc


Janish

Rekomendowane odpowiedzi

Monitor (panoramiczny):

- ma zwykle rozdzielczość 1440x900, 1680x1050 albo 1920x1200 (proporcje 16:10)

- nie ma zwykle tunera TV

ALE

- może mieć rozdzielczość np. 1920x1080 (Full HD)

- może mieć tuner TV

choć te dwa punkty raczej się nie łączą

 

HDTV:

- ma rozdzielczość 1366x768 lub 1920x1080 (16:9)

ORAZ

- ma tuner TV

ALE

- może mieć matrycę "monitorową"

 

Generalnie 19' to zarówno monitory i HDTV na ich matrycach, 20', 22', 24' to najczęściej monitory, a 23' i od 26' wzwyż HDTV. I jeszcze monitory mają zwykle najwyżej jedno wejście HDMI, a nowe HDTV dwa i więcej, a poza tym jeszcze wiele innych wejść (Component, SCART).

Edytowane przez Wampis
Odnośnik do komentarza

Witam. Mam problem z telewizorem sharp lc32x20e. Podpinam mojego xboxa przez hdmi i nic sie nie pojawia na eranie. Kabel jest napewno dobry bo sprawdzalem u kolegi. Komputer tak samo jak podpinam, nic nie wyswietla. Nie wiem od czego to moze zalezec. Ma ktos jakies propozycje bo juz nie wiem ocb. napewno cos z telewizorem, moze sa jakies ustawienia ktore trzeba zmienic ? ? ?

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące temu...

Nie chodzi o v synch. Np gdy altair rozglada sie z view pointa, to na srodku ekranu widze pionowy frsgment ktory tak jakby odstaje od reszty ekranu. Zadego screen tearingu.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Mam problem z moim lcd marki LG. Otóż gdy jest ciemniejszy obraz np napis " Sony Computer Entertaiment" lub gdy są jakieś ciemniejsze lokacje w Killzonie albo Resistance to wyłącza mi się podświetlenie w telewizorze. Jeśli na ekranie się coś pojawi jaśniejszego znowu się włącza. Strasznie mnie to w(pipi)ia i mam pytanie jak to wyłączyć ? Szukałem w opcjach ale nie znalazłem nic. Miał ktoś podobny problem albo wiecie jak go rozwiązać ? Jeśli będzie potrzeba to mogę podać jaki to model tv.

Odnośnik do komentarza

hej mam problem, a mianowicie

chce podłączyć PS3 i kino domowe Sony Dav dz560 do telewizora, tak, żeby możliwe bylo granie i oglądanie telewizji na wszystkich 5 glośnikach a nie telewizja na glosnikach kina, a plejak na glosnikach telewizora[tak jest teraz;/]

i nie mam pojęcia co robię zle, a podlączoe jest:

plejak hdmi do telewizora

dvd[kino] do tv za pomoca hdmi

i czy to wystarczy czy laczyc jakos plejaka z dvd?

czytalem w instrukcji ze mozna podlaczyc plejaka do dvd od razu ale dvd ma jedno wyjscie HDMi wiec nie moge podlaczyc do niego i tv i ps3.

jak to wszystko po kolei podlaczyc i jakimi kablami?

prosze o rade.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
Mam problem z moim lcd marki LG. Otóż gdy jest ciemniejszy obraz np napis " Sony Computer Entertaiment" lub gdy są jakieś ciemniejsze lokacje w Killzonie albo Resistance to wyłącza mi się podświetlenie w telewizorze. Jeśli na ekranie się coś pojawi jaśniejszego znowu się włącza. Strasznie mnie to w(pipi)ia i mam pytanie jak to wyłączyć ? Szukałem w opcjach ale nie znalazłem nic. Miał ktoś podobny problem albo wiecie jak go rozwiązać ? Jeśli będzie potrzeba to mogę podać jaki to model tv.

 

Wyłącz dynamiczny kontrast.

 

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
Nie chodzi o v synch. Np gdy altair rozglada sie z view pointa, to na srodku ekranu widze pionowy frsgment ktory tak jakby odstaje od reszty ekranu. Zadego screen tearingu.

 

Sytuacja wyglada tak, ze troche od srodka ekranu przechodzi pionowy obszar szerokosci moze 2 cm (przez cala matryce), ktory ma jakby lekko wyblakle kolory o reszty. Widoczne tylko, przy ruchach kamery. Zaobserwowalem to w AC i GTA 4. Kosola popieta pod HDMI. Ciezko to zauwazyc, ale jak juz to przyczailem, to w(pipi)ia mnie niemilosiernie. Co to moze byc?

 

Najsmieszniejsze jest ze na tv sd nic nie widac, w innych grach tez nie zauwazylem. A w GTA 4 i AC wyglada to jak banding (z czego niestety slynie Sharp), ba w GTA 4 jak rozgladam sie do gory to jest jszcze linia horyzontalna. Albo mi sie je.bie w oczach i doszukuje sie czegos na sile... ;/

 

Foto z testu z menu serwisowego

 

dsc00605y.th.jpg

 

bandingu nie widac...

 

Moze ktos cos poradzi..

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...