Skocz do zawartości

The World Ends With You


Killabien

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie.

Od czego zależy kiedy dany pin ma ewoluować?

Są jakieś wymagania?

Jak tak to gdzie je znaleźć?

 

Trochę mnie to wkurza że mam max lvl i nadal pisze "Looks like this pin could evolve!" :blink: .

 

Z góry dzięki za odpowiedź.

 

Przede wszystkim musisz wiedzieć, że są trzy rodzaje PP (punktów, dzięki którym pinom rośnie poziom): zdobywane poprzez walkę z Noisami, zdobywane przez czas kiedy konsola jest wyłączona i zdobywane podczas używania opcji Mingle. Każda przypinka ewoluuje, jeśli ponad 50% PP posiada z określonego typu. Np. jeśli jakiś tam pin X osiągnął maksymalny poziom, a ponad połowa PP jakie zdobył pochodzi z bitew, to ewoluuje, ale jeśli ponad połowa pochodzi z Minglowania, to nie zmienia się i nie da się już go ewoluować w żaden sposób. W grze nie znajdziesz żadnego info który pin potrzebuje jakiego typu PP, więc jeśli chcesz zmasterowac grę, to pozostaje ci albo metoda prób i błędów, albo gamefaqs ;)

Mam nadzieje że nie za bardzo chaotycznie wyjaśniłem :P

Odnośnik do komentarza
Mam pytanie.

Od czego zależy kiedy dany pin ma ewoluować?

Są jakieś wymagania?

Jak tak to gdzie je znaleźć?

 

Trochę mnie to wkurza że mam max lvl i nadal pisze "Looks like this pin could evolve!" :blink: .

 

Z góry dzięki za odpowiedź.

 

Przede wszystkim musisz wiedzieć, że są trzy rodzaje PP (punktów, dzięki którym pinom rośnie poziom): zdobywane poprzez walkę z Noisami, zdobywane przez czas kiedy konsola jest wyłączona i zdobywane podczas używania opcji Mingle. Każda przypinka ewoluuje, jeśli ponad 50% PP posiada z określonego typu. Np. jeśli jakiś tam pin X osiągnął maksymalny poziom, a ponad połowa PP jakie zdobył pochodzi z bitew, to ewoluuje, ale jeśli ponad połowa pochodzi z Minglowania, to nie zmienia się i nie da się już go ewoluować w żaden sposób. W grze nie znajdziesz żadnego info który pin potrzebuje jakiego typu PP, więc jeśli chcesz zmasterowac grę, to pozostaje ci albo metoda prób i błędów, albo gamefaqs ;)

Mam nadzieje że nie za bardzo chaotycznie wyjaśniłem :P

 

 

Poza tym jest jeszcze jedna kwestia, niektóre piny ujawniają swoje moce dopiero kiedy znajda się z innymi ze swojej klasy na decku.

 

Odnośnik do komentarza

Od tygodnia jestem posiadaczem NDSa xD tak wiem, dosyć późno, ale lepiej później niż wcale !! ;p

 

No ale nareszcie wczoraj moja kopia the world ends with you doszła, i powiem tylko jedno WYPIPISTOŚĆ pęłną gębą. Czegoś takiego jeszcze nie widziałem, a grałem już w wiele gier :o

 

Muszę też przyznać, że na początku system walki był dla mnie wielkim WTF, nie miałem pojęcia gdzie patrzeć, po godzinie gry narazie mam już lekko opanowane, ale myśle że jak całkowicie opanuję, to system walki będzie sprawiał mi wielką frajdę :)

 

Muzyka super, oprawa też, jednym słowem wypas xD całkowicie przestałem zazdrościć bratu psp, które kupił gdy ja brałem NDSa :) a joanna dark i crisis core poszły w odstawkę na chwilę obecną, a to coś świadczy o the world ends with you ;p

Edytowane przez sakiu
Odnośnik do komentarza
To ja jakiś dziwny jestem, bo nie grałem w to zbyt długo. Postacie jak dla mnie strasznie oklepane (jak w co drugim anime). :nonie:

 

Na tym chyba właśnie polega ograniczona przystępność tej gry. Komuś kto nie lubi klimatów anime albo nie trawi j-popu raczej ta gra nie przypadnie do gustu... A postaci są głębsze niż myślisz, o czym przekonałbyś się gdybyś pograł trochę dłużej ;)

Odnośnik do komentarza

Gra zaliczona, zakończenie wgniotło mnie w fotel/kanapę/tapczan na których pogrywałem ;p

Trochę cienki jestem, jedna B,C i tak same D,E dostałem ;p teraz w wolnych chwilach będę robić post game :)

 

PS: ostatni boss dał mi się nieźle we znaki, myślałem, że stylusa zjem ze złości! :o

 

 

Odnośnik do komentarza

Sorry za DP, ale mam mały problem...

 

Od czasu do czasu pogrywam post game, bo chcę kiedyś tam zrobić 100% :) no ale coś mi gra nie pozwala, np nie zalicza mi zabicia bossów na hard do raportów ~_~, od chaptera 3, każdy boss z wątku fabularnego zabity na hard nie daje mi gwiazdki do questa.....why? :(

Odnośnik do komentarza
Sorry za DP, ale mam mały problem...

 

Od czasu do czasu pogrywam post game, bo chcę kiedyś tam zrobić 100% :) no ale coś mi gra nie pozwala, np nie zalicza mi zabicia bossów na hard do raportów ~_~, od chaptera 3, każdy boss z wątku fabularnego zabity na hard nie daje mi gwiazdki do questa.....why? :(

 

Miałem podobnie aż nie skapnąłem się o co chodzi ;) Nie chodzi o to żebyś zabił bossa na hardzie tam, gdzie pojawia się walka z nim w fabule. Ci bossowie występują danego dnia poza "miejscem fabularnym" jeszcze gdzieś na terenie Shibuyi pod postacią Noise Symbols. Więc jak danego dnia jednym z twoich celów jest zabicie bossa, to skanuj mapę w poszukiwaniu Boss Symbols (inny kształt i kolor więc jeśli jakiegoś zobaczysz, to będziesz wiedział że to on). Zauważyłem że czasem występują blisko miejsc gdzie pojawiają się w fabule, ale to nie jest reguła. Po ubiciu takiego na hardzie/ultimacie będziesz miał bossa zaliczonego.

Odnośnik do komentarza
  • 3 miesiące temu...

Teraz z kolei ja mam problem... otoz uzbieralem sobie pieniedzy na pewien ganitur w cenie trzystu tysiecy jenow. Mam te pieniadze w pinach, ale w sklepie placimy tylko gotowka, natomiast w barze widnieje ogranicznik do 99,999 Y, innymi slowy kazdy kolejny pin ponadto ktory spieniezam nie przynosi zysku. Jak to rozwiazac?

Odnośnik do komentarza

Ustaw sobie poziom hard, albo ultimate jeśli masz i idź do któregoś z dni ostatniego tygodnia i powalcz z tamtejszym hałasem. Ja po przejściu gry, gdy zacząłem zbierać raporty, od razu ustawiłem poziom hard i każdego dnia walczyłem co najmniej 4-5 chainów żeby wyłapać wszystkie dropowane przez potwory piny. Dzięki temu praktycznie nie miałem problemów z bossami na hardzie (przynajmniej przez półtora tygodnia - zdobyłem połowę raportów, a potem zdecydowałem się odpocząć od gry, też muszę do niej wrócić).

Odnośnik do komentarza

Czy ta gra naprawdę jest taka dobra, bo gram już z 3 godziny i chyba zaraz pierdyknę. Jakaś emo-ciota maruda i zblazowana paniusia odpychają mnie. Klimat mnie też drażni, co dziwne zważywszy że Personę 3 i 4 łyknąłem bez popitki. Czy warto się jeszcze męczyć? Bo jak to ma tak wyglądać to chyba ludzie z krzesła pospadali dając jej tytuł gry roku na DS.

Odnośnik do komentarza

Jest tak... tez poczatek mnie meczyl, przemoglem sie. Historia laski okazala sie strawna. Przy Joshule zrobilo sie za(pipi)iscie ciekawie, pozniej klimat spadl na pysk. Doszedlem do przedostatniego( lub ostatniego) bossa i sprzedalem gre :P Outro zobacze sobie chyba na youtube. Ktos tu kiedys przekonal mnie do tej gry i mial wiele racji. Pinow, ciuchow jest szalenie wiele, fabula jak wspominalem pnie sie w gore po czym spda na pysk, niezla muzyka, niezla grafika. Draznic Cie beda pewnie questy, niektore zadania sa strastznie naciagane.

Odnośnik do komentarza
  • 5 miesięcy temu...

Podstawową zaletą tej gry jest to, że jest odważna, w każdym elemencie. Dotyczy to też muzyki. Ja tam byłem nią zachwycony, do dzisiaj sobie słucham OST z gry, chociaż w życiu bym nie pomyślał, że będę się jarał jakimś j-popem. Shibuya też jest fantastyczna, ale też nie każdemu przypasuje. Generalnie ta gra nie ma jakichś wad, najwyżej zagadnienia do dyskusji.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...