Skocz do zawartości

HALO - fabuła


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 83
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najczęściej odpowiadający w tym temacie

Jako że w Halo 2 grałem:

po pierwsze ene - dawno,

po drugie due - mało (bo na pożyczonej konsoli),

po trzecie rabe - po niemiecku,

mam pytanka.

 

Dlaczego majster na początku trójki rzucił się na Arbitra? Oni chyba spotkali się w dwójce?

 

Czy w dwójce jest bliżej przedstawione zniszczenie kosmicznej windy? W trójce jeździmy już po złomie a w ODST widać to z daleka.

 

No właśnie. Czy ODST dzieje się między 2 a 3 czy równolegle tylko do 3?

 

Czy mógłby ktoś streścić drugą część? Tak w kilku, kilkunastu zdaniach?

W jakiej sytuacji obudzili majstra po jedynce? Co oni wszyscy robili na Ziemi? Czego tam szukali? Znaleźli? Jak się dowiedzieli o i dostali na drugie Halo? Skąd się wziął ten statek Forerunnerów? To to znaleźli na Ziemi? I co było w Legendary ending? Ta scenka z Gravemindem gadającym wierszem?

Odnośnik do komentarza

mogę coś pomylić, jak coś to mnie Barth albo ktoś inny poprawi.

 

MC rzucił się na Arbitra... myślę że dlatego że nie wiedział że Elity mają pakt z ludźmi. Oni się spotkali przecież tylko przy okazji Gravemind.

 

Nie wiem o jaką kosmiczną windę ci chodzi, możesz jaśniej?

 

ODST dzieje się pomiędzy 2 a 3 częścią.

 

W jakiej sytuacji obudzili majstra po jedynce? Co oni wszyscy robili na Ziemi? Czego tam szukali? Znaleźli? Jak się dowiedzieli o i dostali na drugie Halo? Skąd się wziął ten statek Forerunnerów? To to znaleźli na Ziemi? I co było w Legendary ending? Ta scenka z Gravemindem gadającym wierszem?

 

Ja myślę że na wszystkie odpowiedzi najlepiej odpowie ci halo.wikia - http://halo.wikia.com/wiki/Halo_2

 

masz tam spis leveli, każdy w paru zdaniach opisany co i jak tam sie dzieje.

Odnośnik do komentarza
  • 8 miesięcy później...
  • 10 miesięcy później...

Napisałem maila do tego wydawnictwa co wyda Upadek Reach, czy mają w planach dalszy ciąg.

 

Witam,

 

Druga powieść Halo: The Flood (Halo: Kosmiczny potop) jest już przetłumaczona.

Zamierzamy wydać całą trylogię.

 

 

Pozdrawiam,

Jarek Polański

 

Kosmiczny Potop xD Ale i tak propsy za to!

Odnośnik do komentarza
Witam,

 

Książka jest już w drukarni, tak więc żadne zmiany nie wchodzą w grę.

Nie grałem w Halo, więc nie wiem, o jakim kanonie Pan mówi.

Okładka jest związana z treścią książki. Przymierze niszczy świat za światem, okręty wyskakują ze strumieni, bohater jest ubrany w w skafander bojowy MJOLNIR... Czego jeszcze brakuje?

Jedynym elementem, którego brakuje, to ten pod nazwą HALO.

 

W załączniku zamieściłem oryginalne okładki.

 

 

Pozdrawiam,

 

xD

Odnośnik do komentarza

Okładka na pewno jest związana z treścią książki:] coś to tam sie kojarzy z Halo. Nawet ten zielony robocop. Może warto było Temu Panu wysłać kilka obrazków z internetu, okładek gier, artów żeby zobaczył czego jeszcze brakuje na ich okładce - poziomu. Dziwi, że produkt sygnowany logiem Halo ma tak nędzne opakowanie? No i logo pierwszebo xboxa u dołu jest srogie. No ale...to tylko okładka w sumie. Fajnie, że wgóle to wyjdzie.

Edytowane przez mausenberg
Odnośnik do komentarza

wysłałem mu w załączniku zarówno starą okładkę, jak i nową angielskiego wydania

 

Halo-Fall-of-Reach-TP.jpg

 

pytając czemu okładka polskiego wydania tak odbiega od kanonu halo, i czemu zamiast master chiefa wrzucili jakiegoś, jak to napisałeś "robocopa".

 

Odpisał to co wyżej ;]

 

Nie ma co kopii kruszyć ale olewackie podejście widzę. Zobaczymy jak samo tłumaczenie.

Odnośnik do komentarza
Witam,

 

Jeśli Pan jest miłośnikiem Halo, to musi Pan wiedzieć, że skafandrów było kilka wersji.

Jeśli chodzi o naszą okładkę to jest coś takiego jak licentia poetica. Taka była koncepcja i wykonanie grafika.

Mam nadzieję, że tłumaczenie bardziej się Panu spodoba niż okładka.

 

 

Pozdrawiam,

 

tym samym odpuszczam dalsze wymienianie się mailami :]

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Oj tam okładka, ładna jest, kolorowa taka :) Dzisiaj przysiadłem do czytania, póki co 50 stron za mną i jestem zachwycony. W końcu poznam historię Johna 117. Świetnie się to czyta. Z błędów zauważyłem tylko złą datę w trzecim rozdziale, jest 2511 zamiast 2517. Fajnie że chcą wydać pozostałe części.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

pozwoliłem sobie popełnić co nieco

 

mam nadzieję że podyskutujemy o fabulę w Halo 4 :)

(wrzucam w spojler)

 

 

 

 

 

Osoby dramatu

 

Cortana – oczywiście odegra jedną z głównych ról w Halo 4 i dalszych częściach nadchodzącej trylogii. AI ma problemy, 8 lat służby, jest praktycznie na granicy wytrzymałości, boi się śmierci … nie zdziwił bym się gdyby to ona specjalnie nie sprowadziła Johna na Requm, chcąc ratować siebie – tak jak w pierwszej części sprowadziła wszystkich w okolice instalacji 04. Czy ziemskie AI mogło kontaktować się z Forerunnerami? Czy za motywami Cortany stoi coś więcej niż tylko chęć do przetrwania? Olbrzymie ilości danych jakie wchłonęła Cortana podczas przygody w Halo CE jak również dialog z Garvemindem mogły uchylić jej rąbki tajemnicy o których nie mieliśmy do tej pory pojęcia.

 

Didact – po E3 oczywista oczywistość. Ja jednak nie sądzę żeby było on głównym złym w nowej odsłonie (może w części 4 ale nie sądzę że w całej trylogii). Didact to postać tragiczna, nie zgadza się na odpalenie pierścieni, ciąży na nim decyzja o zniszczeniu starożytnych ludzi, ogrom tragedii jaką wywołało odpalenie Halo go przeraża. Jednocześnie jest bardzo porywczy, jego gniew jest poza kontrolą. Sto tysięcy lat i wymazanie praktycznie całej galaktyki z myślącego życia wpędza go w obłęd? (jego znak jest odwrócony i czerwony – a nie niebieski). Szuka zemsty? Czy odkupienia? Może po trochu jednego i drugiego…

Czy to właśnie on sprowadził Johna na Requm? Czy kontaktował się z Cortaną? Po co mu Infinity? Czy Requm to jego więzienie?

 

343 Guilty Spark – na pewno odegra znaczącą rolę w nowej trylogii. Wie (a przynajmniej uważa, że wie) gdzie jest Librarian. Czy odegra on jedną z pierwszo planowych ról w poskromieniu Didacta, czy odnajdzie Librarian? Podstawowe pytanie jakie należy sobie zadać to czy Spark jest poczytalny, i jakie tak naprawdę motywy nim kierują … jest wierny swoim nowym panom? Czy jego dawna świadomość przebudziła się w pełni po ponad 100 000 lat … a może pragnie zemsty na Forerunnerach …

 

Covenant – tu sytuacja jest bardzo Ciekawa, przymierze z ludźmi jest słabe, Elici wewnętrznie podzieleni, system wierzeń upadł wojna z Brutami dalej pewnie tli się w jakiś zakamarkach galaktyki. Jako społeczeństwo Covenant (a raczej to co z nich pozostało) potrzebują iskry która znów pozwoli im się zjednoczyć. Czy ten cel znajdą na Requm? Czy trafią tam tylko przypadkiem?

Całkowite spekulację i popuszczenie wodzy fantazji

 

Prekursorzy – starożytne zło, chcą zemsty na forerunnerach (tylko nie mam pojęcia czemu mieli by zagrażać ludziom… ale mało o nich wiemy więc wszystko może się jeszcze wyjaśnić)

 

Master Builder – skoro Didact przeżył może o on się odnajdzie w czwartej części, dużo mniej przychylny dla ludzi, twórca pierścieni i główny propagator ich użycia

 

Flood – może w innej formie, może całkowicie zmieniony wizualnie, ale nie chce mi się wierzyć że powódź tak łatwo opuści uniwersum Halo

 

 

Edytowane przez typfon
Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące później...

Mam prośbę.Może ktoś w miarę składnie streścić fabułe Halo 2 i 3 w pl(bo niestety w tych grach nie ma nawet napisów i nie raz trudno się połapac co Cortana mówi podczas misji).

Na przykład wiem ,dlaczego przymierze zaatakowało ziemie taką małą foltą ,z tego co wiem szukali artefaktu?

w Halo 2 padło słowo prekursorzy,kim są i czym się różnią od forerunner'ów

Jak ten robot 343 guilyty spark przrzył pierwszą częśc gry?

Taksamo z tym czarnoskórym sierżantem z jedynki...?

Edytowane przez xanon21
Odnośnik do komentarza

No tak wikipedia ,tyle że w obcym języku .Dobrze że halo 4 będzie po polsku.MS wreszcie pomyślał o takim kraju jak Polska.W zachodnich państwach europy wszystkie części Halo były w ich rodzinnych językach ,a w polsce jak zwykle ,przysłowiowa "czarna dziura".Zresztą Microsoft prowadzi dziwna polityke Halo Wars spolszczył ,ale Halo Reacha ,czy Halo CE Anniverslay już nie mógł.Dziwne.

Odnośnik do komentarza

podobno Bungie stało na drodze spolszecznia

 

 

 

Mało wiemy o prekursorach, właściwie z gier się nic nie dowiesz, byli przed forerunnerami, stworzyli wiele gatunków we wszechświecie (w tym nas i forerunnerów). Byli jak dotąd najbardziej zaawansowaną rasą we wszechświecie. W sumie to nie wiem dokładnie dlaczego ale postanowili zniszczyć swoje dzieci – Forerunnerów. Jednak Forerunnerzy łatwo skóry nie sprzedali, i wojnę wygrali. Prekursorzy w odwecie zesłali Powódź. W sumie niby każdy Prekursor powinien być martwy po wojnie z Forerunnerami (wojna toczyła się ok 150 000 lat przed wydażeniami z Halo – i ok 50 000 przed odpaleniem Pierścieni) ale wiemy z książek że przynajmniej jeden przeżył zagładę, i w sumie to on dowodził Powodzią podczas bitwy z Forerunnerami (Gravemind który przez 43 lata dyskutował z 05-032 Mendicant Bias jest niby Prekursorem, choć nie wiem czemu ale do końca mu nie wierzę) W sumie to mogą być ich tysiące i mogli uciec z galaktyki… tu okaże się co i jak w dalszych książkach i grach

 

Z tą mała iloscią floty to nie wiem dokładnie o co Ci chodzi ale podejrzewam że przez Wielką Schizmę i wydażenia opisane w First Strike, AJ Johnson też jest w First Strike, 343 GS wystarczy obejrzeć terminal nr 11

 

 

Edytowane przez typfon
Odnośnik do komentarza

podobno Bungie stało na drodze spolszecznia

 

 

 

Mało wiemy o prekursorach, właściwie z gier się nic nie dowiesz, byli przed forerunnerami, stworzyli wiele gatunków we wszechświecie (w tym nas i forerunnerów). Byli jak dotąd najbardziej zaawansowaną rasą we wszechświecie. W sumie to nie wiem dokładnie dlaczego ale postanowili zniszczyć swoje dzieci – Forerunnerów. Jednak Forerunnerzy łatwo skóry nie sprzedali, i wojnę wygrali. Prekursorzy w odwecie zesłali Powódź. W sumie niby każdy Prekursor powinien być martwy po wojnie z Forerunnerami (wojna toczyła się ok 150 000 lat przed wydażeniami z Halo – i ok 50 000 przed odpaleniem Pierścieni) ale wiemy z książek że przynajmniej jeden przeżył zagładę, i w sumie to on dowodził Powodzią podczas bitwy z Forerunnerami (Gravemind który przez 43 lata dyskutował z 05-032 Mendicant Bias jest niby Prekursorem, choć nie wiem czemu ale do końca mu nie wierzę) W sumie to mogą być ich tysiące i mogli uciec z galaktyki… tu okaże się co i jak w dalszych książkach i grach

 

Z tą mała iloscią floty to nie wiem dokładnie o co Ci chodzi ale podejrzewam że przez Wielką Schizmę i wydażenia opisane w First Strike, AJ Johnson też jest w First Strike, 343 GS wystarczy obejrzeć terminal nr 11

 

 

 

Dzięki za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.