Skocz do zawartości

Mafia 2


SNESiak

Rekomendowane odpowiedzi

Gra zapowiada się po prostu wyśmienicie, ale mam małe zastrzeżenie - mianowicie model jazdy.W części pierwszej ten element był naprawdę świetny, samochody zachowywały się realistycznie jak na tego typu grę.Po sprawdzeniu filmików z drugiej części jestem trochę zawiedziony, model jazdy trochę zbyt mocno przypomina mi Saints row, taki jakiś ''nijaki'', ale mam nadzieję, że z padem w dłoni będzie lepiej.Oby.

Druga sprawa to delikatna ''plastikowość'' grafiki - wszystko jest takie czyste i niezniszczone, troszkę za mało tu brudu, w przeciwieństwe do GTAIV gdzie każdy budynek i praktycznie każdy element jest zasyfiały, zniszczony, co nadaje grze duzo realizmu.

Troszkę ponarzekałem, ale reszta elementów masakruje (zmienne pory roku to po prostu mistrzostwo świata).Must Have.

Odnośnik do komentarza
Druga sprawa to delikatna ''plastikowość'' grafiki - wszystko jest takie czyste i niezniszczone, troszkę za mało tu brudu, w przeciwieństwe do GTAIV gdzie każdy budynek i praktycznie każdy element jest zasyfiały, zniszczony, co nadaje grze duzo realizmu.

No bo teraz ludzie zachowują się jak świnie. Kiedyś była prohibicja i był spokój. Wszyscy w garniturach chodzili i nie używali wulgarnego języka, brudne to tylko interesy były. Mi tam właśnie te czasy zawsze kojarzyć się będą z czyściutkimi samochodami i ulicami, schludnymi dżentelmenami oraz tommy gunami :).

Odnośnik do komentarza
Gra zapowiada się po prostu wyśmienicie, ale mam małe zastrzeżenie - mianowicie model jazdy.W części pierwszej ten element był naprawdę świetny, samochody zachowywały się realistycznie jak na tego typu grę.Po sprawdzeniu filmików z drugiej części jestem trochę zawiedziony, model jazdy trochę zbyt mocno przypomina mi Saints row, taki jakiś ''nijaki'', ale mam nadzieję, że z padem w dłoni będzie lepiej.Oby.

Druga sprawa to delikatna ''plastikowość'' grafiki - wszystko jest takie czyste i niezniszczone, troszkę za mało tu brudu, w przeciwieństwe do GTAIV gdzie każdy budynek i praktycznie każdy element jest zasyfiały, zniszczony, co nadaje grze duzo realizmu.

Troszkę ponarzekałem, ale reszta elementów masakruje (zmienne pory roku to po prostu mistrzostwo świata).Must Have.

Zgadzam się już podczas pierwszych prezentowanych filmików na E3 model jazdy wyglądał na słaby-sztuczny. Tu mam nowszy build (chyba) a nadal wygląda kiepsko, strasznie "plastikowo". No ale czasu mają więc może jeszcze go zmienią-poprawią albo tak jak mówisz z padem w dłoni okaże dobry.

Edytowane przez Slupek88
Odnośnik do komentarza
  • 5 miesięcy temu...
Gość Pawlo_PL

Denby Grace, producent Mafii II, w wywiadzie dla Incgamers:

 

"Żadne inne miasto [z gier] nie dorasta naszemu do pięt pod względem jakości tekstur, przywiązania do detali i zniszczalności otoczenia.To samo tyczy się historii, poziomu szczegółów i uświadomienia sobie obecności świata - to naprawdę wspaniałe technologiczne osiągnięcie dla ekipy z 2K Czech."

Edytowane przez Pawlo_PL
Odnośnik do komentarza

Bo od Godfathera pierwszego to chyba nawet Contra ma lepsze tekstury hehe. Choć to i tak dobra gra <imo>.

 

Wracając do tematu dla mnie jest to numero uno wyczekiwanych gier w tym roku. Czekam bardziej na Mafie niż na jakiegokolwiek exa.

 

A ostatnio coś cisza w temacie, zero nowych informacji. A premiera jakoś kwiecień-maj chyba.

Edytowane przez SłupekPL
Odnośnik do komentarza

cisza przed burzą albo czekają na dobry moment do ataku. w sumie do premiery jeszcze sporo czasu więc po co by mieli robić falstart jak niektórzy. pewnie poczekają aż będą mieli pewność że mogą odpalać maszynkę marketingową i wio. jakby nie było jest to jedna z dwóch gier na które najbardziej się napalam w tym roku, na równi z Red Dead Redemption.

Odnośnik do komentarza

cisza przed burzą albo czekają na dobry moment do ataku. w sumie do premiery jeszcze sporo czasu więc po co by mieli robić falstart jak niektórzy. pewnie poczekają aż będą mieli pewność że mogą odpalać maszynkę marketingową i wio. jakby nie było jest to jedna z dwóch gier na które najbardziej się napalam w tym roku, na równi z Red Dead Redemption.

To samo heh.

 

Zgadzam się masz rację. Do premiery jeszcze trochę zostało tym bardziej, że teraz zaczyna się fala gier itd. Mi tam do zachęty nie są potrzebne trailery, filmiki, screeny bo Mafie i RdR łykam w ciemno.

 

Bardziej mi chodzi, o jakieś informacje w sensie żeby zaspokoić głód. Nie obraziłbym się na chociaż jeden filmik coś jak z RdR. Podobają mi się takie "dokumenty" jakie wypuszcza Rockstar o RdR. No ale tak jak mówisz przyjdzie na to czas.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Nie każdy zagląda w dział Ps3 więc dam i tu nowe info.

 

Na GDC pojawiło się demo, stąd dużo nowych informacji.

 

mafia20ii2020wildones04.jpg

 

http://gameinformer.com/games/mafia_ii/b/xbox360/archive/2010/03/10/hands-on-with-2k-s-impressive-open-world-gangster-game.aspx pierwsze wrażenia, GI ogrywa demo, nowe screeny

 

http://www.joystiq.com/2010/03/10/mafia-ii-denby-grace-interview/ nowy wywiad z Denby Grace (producent), polecam

 

Are there any specific reasons for the delay? What needed to be polished?

 

"Technically there are a few things: the framerate isn't quite on the money yet. It's just the whole experience. One of the things we're spending a lot of time doing is focus testing. We're testing about twenty people a week. And it's getting that difficulty curve right. We want it to be hard, but we don't want it to be impossible like Mafia I. I don't know if you played the first game, but there was one mission when we shipped the game. Literally everyone failed until we released a patch. So we're really, really conscious about delivering a really balanced, proper difficulty curve. And then it's just bugs. It's an open world: ten square miles, fifty vehicles, a hundred environments. There were quite a lot of bugs in it!"

 

http://www.joystiq.com/2010/03/10/hands-on-mafia-ii/ kolejny playtest + nowy gameplay

 

Hah dobrze mówiłem, zniknął ten różowy blur, gdy obrywamy. I bardzo dobrze nowy efekt (krew) o wiele lepiej wygląda.

Ehh co ja bym oddał chociaż żeby ograć to demo.

Odnośnik do komentarza

Dla mnie murowana gra roku, ale przyznam ze juz naprawde zaczynają mnie męczyć... pierwsze scrreny a nawet filmiki to jeszcze 2007 rok, więc graficznie na pewno nie będzie lepiej niz przy GTA 4.

 

1 marca: wspaniala wiadomosc . Mafia 2 ukaże się 28 maja, wszystko na to wskazuje http://www.gram.pl/news_8QvrGue1_Plotka_Data_premiery_gry_Mafia_II.html

 

4 marca: mafia przeniesiona na początek drugiej połowy roku, pogłoski o maju zdementowane http://www.gram.pl/news_8QziGO26_Mafia_2_przelozona.html

 

10 marca: pocieszają ,ze juz bardziej się nie opóźni, "najpoźniej" w październiku.. http://www.gram.pl/news_8QzkHei5_Mafia_II_raczej_bez_kolejnego_poslizgu.html

 

Myslałem że pogram w lato zdążę pograć:). a z tego się zaczyna robić duke nukem forever bo nie jestem w stanie policzyć ile razy przenosili premierę..

Odnośnik do komentarza

W pełni się zgadzam.

 

Oczywiście też mnie w(pipi)iają te obsuwy premiery ale wolę dostać w pełni sprawny produkt. Tak jak w wywiadzie na GDC Danby Grace mówił, że mają problemy z fremerate, bugami. I bardzo dobrze, że mówią o tym, poprawiają to co poprawy wymaga. Byle gra wyszła w tym roku. A w maju wychodzi Red Dead Redemption, który spokojnie umili mi czas oczekiwania na Mafia 2 ;].

 

@Nitrom

 

Ale choćby demo z GDC pokazuje, że graficznie jest bardzo dobrze jak na tak rozbudowaną grę. Do tego te zniszczalne otoczenie czy tam jego elementy, poezja.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...