Skocz do zawartości

iPhone


CoATI

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo dobrze, ch,uj im w dupę. Telefony za 3-5k zł a bateria dwóch lat nie umie wytrzymać. Mam nadzieję, że będą musieli wymieniać w milionach telefonów na nowe. Dbają o konsumentów, hah, śmiechu k,urwa warte. Ile ta technologia ma lat? Dlaczego nikomu innemu się nie dzieje tylko im? Chcieli przyoszczędzić na baterii czy coś spier,dolili to nie mój problem. To spowalnianie z powodu słabszej baterii to kpina.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Po jednym dniu z nowym telefonem mogę napisać tylko, że jestem bardzo zadowolony z zakupu.

 

Face ID? Działa szybciej niż skaner odcisków w mojej G5 - podnoszę telefon, ekran sam się podświetla i już jest odblokowany. Nie zdarzyło mi się jeszcze abym musiał wpisywać pin, działa to zawsze czy to w ciemności czy świetle dnia.

 

Ekran? Jak dla mnie petarda. Nie ma tutaj przesyconych kolorów jak S8, różowości na ekranie również nie uświadczyłem, więc jestem b.zadowolony. Same kolory są stonowane, co przypadło mi do gustu. True Tone fajnie działa w godzinach nocnych - nie męczy tak oczu i odczułem to już po 1 dniu użytkowania (oglądając coś na g5 wieczorem potrafiłem zmrużyć oczy, tutaj nie ma tego problemu). Miałem przez moment s8 i tam ekran doprowadzał mnie do szewskiej pasji (róż) - co ciekawe ekrany dziesiątki produkuje samsung, a tu takiego problemu nie uświadczyłem..


SH5SKy0.jpg

 

Audio? Cóż jest świetnie i chyba tylko LGV30 gra od tego cacka lepiej (słuchawki, bo v30 ma głośnik mono - zresztą jak 99% flagowców...). Głośniki stereo to ogromny plus (grają czysto i donośnie), rozmowy jakościowo na świetnym poziomie, a dźwięk na słuchawkach mimo przejściówki czysty i klarowny - zarówno z Flare czy Urbanami zgrały się idealnie.

 

Jakość wykonania/wygląd - pod względem wykonania nie mogę niczego zarzucić temu telefonowi. Wszystko idealnie spasowane. Co do wyglądu to jest to kwestia indywidualna. Szukałem czegoś mniejszego od mojej G5, bardziej kompaktowego, a przy tym z większym polem roboczym. Można się przyczepić do wystającego obiektywu aparatu, ale ja i tak od razu założyłem do niego etui, więc mi to w ogóle nie przeszkadza. Co ważne, to spokojnie mogę obsługiwać Xa w 100% jedną ręką i to jest dla mnie jednej z największych plusów tego tel (biorąc pod uwagę rozmiar ekranu).  Jeszcze tylko napomknę o "wcięciu" - po 20 minutach przestałem na nie zwracać uwagę.

 

System/Gesty - nie zauważyłem błędów, wszystko chodzi ULTRA płynnie. Same gesty opanowałem w jakieś 10-20 minut i teraz biorąc stary telefon do ręki robi się jakoś tak dziwnie. W sensie te gesty są tak intuicyjne, że w ogóle nie odczuwacie potrzeby posiadania jakiegokolwiek home buttona. Wiele osób narzeka na zamykanie kart/multitasking - wystarczy z lewego dołu przeciągnąć ekranem do środka (nie przytrzymać u dołu jak to podpowiada sam telefon - facepalm) i trwa to ułamek sekundy. Sam się łapię na tym, że odkrywam ciągle coś nowego :)

 

Aparat - kwestia indywidualna. Uważam, że jest bardzo, ale to bardzo dobrze. Czy lepiej niż w mojej G5? Cóż to zależy od warunków i oświetlenia, na pewno zdjęcia nie są tak bardzo zmatowione jak na G5 (a przecież to nadal topowy smartphone jeśli chodzi o zdjęcia - lepszy nawet od G6).  Nagrywanie wideo.. czapki z głów, ta stabilizacja obrazu wyrwa z kapci i naprawdę nagrywanie czegokolwiek tym telefonem to przyjemność.

 

Bateria - Trochę zbyt wcześnie abym się wypowiedział w tej kwestii, ale w czasie tego jednego dnia intensywnego użytkowania wytrzymała prawie 7h na włączonym ekranie, co jest dobrym wynikiem według mnie.


Wady?
- Brak jacka - dla mnie to spora wada, ponieważ nie lubię jakichkolwiek przejściówek.
- Dla niektórych brak home buttona (tak jak napisałem wyżej, po tym 1 dniu nie jest mi on do szczęścia potrzebny).
- Cena.. no jest chora, ja akurat zakupiłem ten sprzęt taniej niż normalnie.
- Brak szybkiej ładowarki w zestawie (na szczęście miałem swoją).

Edytowane przez Starh
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, grzybiarz napisał:

Mnie wkurza, że od jakiegoś czasu w sofcie zmienili kopiowanie. I teraz jak chcę skopiować dowolne cyferki (głównie do banku), to wkleja mi się to jako numer telefonu. Nie ma zwykłej opcji "skopiuj", tylko jest "kopiuj numer telefonu". 

Używam Chrome - nie ma problemu.

Odnośnik do komentarza
5 godzin temu, tomek1906 napisał:

Czy tylko mi i mojej żonie s(pipi)ił się iMesydż? mamy taki problem ze w czasie konwersacji sam sobie zmienia kolejność wiadomości, bardzo to irytuje

Nie rozgryzlem jeszcze tego, ale moja ma to samo. U mnie okej jest.

mysle ze moze miec to zwiazek z jakims dosylaniem wiadomosci w postaci sms

Odnośnik do komentarza
6 godzin temu, grzybiarz napisał:

Mnie wkurza, że od jakiegoś czasu w sofcie zmienili kopiowanie. I teraz jak chcę skopiować dowolne cyferki (głównie do banku), to wkleja mi się to jako numer telefonu. Nie ma zwykłej opcji "skopiuj", tylko jest "kopiuj numer telefonu". 

 

 

Ja kopiuje całość, wklejam niżej jako wiadomość. Usuwam wszystko przed i za numerem- wtedy dwa razy numer i kopiuj. Chyba najszybsza dla mnie metoda. Też mnie wkurza te kopiowanie całości albo dzięki touchforce jako nr tel. 

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Zastanawiam się na kupnem Iphona i znalazłem nawet ciekawą ofertę na FR Amazonie 688€ https://www.amazon.fr/Apple-iPhone-Smartphone-débloqué-Ecran/dp/B075LXNGFH/ref=ice_ac_b_dpb?s=electronics&ie=UTF8&qid=1517501183&sr=1-1&keywords=iphone+8 (albo 7) i chciałbym takiego kupić z tym, że nie sprzedaje tego bezpośrednio Amazon tylko firma trzecia. Kupował ktoś już tak może? 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...