Skocz do zawartości

iPhone


CoATI

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

I ja sie dorbilem swojego iphona w koncu ;] Kupilem 3 GS w erze.

 

Generalnie przeraża mnie, ze od momentu kiedy mam iPhona to juz innego telefonu nie bede chcial :(

Plusy:

-Obsluga internetu genialna, nie wiedzlalem, ze tak fajnie mozna korzystac z neta na komorce

-obsluga kont mailowych=wypas, bez logowania bez wolnych przegladarek. Klikasz i masz kiedy chcesz :]

-szybkosc dzialania jest po prostu niesamowita, na symbiana nie bede mogl juz nigdy spojrzec :(

-ipod touch, wiadomo dzwiek bdb.

-jakosc wykonania

-gry i programy=poziomica rzadzi xd

 

'Minusy'

-Nie ma potwierdzenia dostarczenia wiadomosci sms i jakos nie moge sie przyzwyczaic do tej calej skrzynki wiadomosci, wolalbym cos normalnego, wyslane, odebrane etc ;]

Moze sa jakies programy ktore zmieniaja? Mowie o appstore bo JB robic nie bede?

 

Neutrale

-bateria moglaby byc lepsza, ale na to wszystko co iphone oferuje zle nie jest, a roznych rzeczy sie naczytalem.

 

 

EDIT:

Jakie programy mozecie polecic? W appstroe jest tego tyle, ze ciezko to ogarnac :D

Odnośnik do komentarza

z programow zainstalowalem sobie slownik Collinsa i Appbox pro;) a z gier polecam Wolfenstain rpg, Wolfenstain 3d, za(pipi)isty bilard na multiplayer Arcade Pool (oderwac sie nie moge) :), Bejeweled 2, Neo lines, Geo defence, The Quest, Monkey island special edition, Need for speed, Alive4ever online daje rade, Underworlds (ala diablo) :) poprostu masa tego jest ;) co wieczor jak przegladam app store to cos sciagam lub kupuje ;)

Edytowane przez kubson
Odnośnik do komentarza

@Mich

 

Szybko przestawisz się na tą applową pocztę. Ja po kilkunastu miesiącach użytkowania jak biorę inny telefon do ręki to zupełnie nie ogarniam co gdzie jest. IMO jedyny minus tego rozwiązania jest taki, że jak wysyłasz wiadomość do wielu osób to ci to zapisuje jako osobną pozycję. Uważam, że powinno dodawać do skrzynki każdego kontaktu. Poza tym to rozwiązanie jest dużo lepsze od konkurencji.

 

I też tak mam, że teraz przy zmianie telefonu w grę wchodzi tylko nowszy iPhone ;)

 

Edit: Odnośnie potwierdzenia wysłania wiadomości. Jeżeli sms został wysłany to nic nie dostaniesz, natomiast jeżeli wystąpiły jakieś problemy to obok wiadomości będzie wykrzyknik w czerwonym kółeczko. Klikając na niego możesz ponowić próbę wysłania esa.

 

 

 

Edytowane przez estel
Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

Mam pytanie do iPhone'a. Zbliża się okres świąteczny, czas też zmienić telefon (Nokia E65). Dotychczas używałem tego urządzenia do dzwonienia, pisania SMSów, budzenia, obejrzenia kilku filmików i pogrania trochę na emu GBA na nudnym wyjeździe. Teoretycznie chętnie bym przytulił coś pokroju Nokii 6310i, telefonu idealnego. Długo trzyma, ma potrzebne mi funkcje i nie jest przebajerowana.

 

No ale jest coś takiego jak iPhone. Coś co łączy właściwie już mini-platformę do grania, iPoda (co mi się bardzo podoba) i telefon z dotykowym ekranem. Moje pytanie: warto inwestować te ponad 1000 zł (telefon będę miał taniej w związku z tym, że biorę na abonament i umowa jest przedłużana) w to cacko? Czy dobrze się spisuje jako telefon? Czy jest dobrym iPodem? O granie się nie pytam, bo wiem, że jest całkiem nieźle, choć PSP czy DS'a (nawet GBA) to nie ma szans pobić, to jednak ma kupę prostych aplikacji idealnych na przystanek, oraz masę emulatorów co mnie cieszy.

 

Jedno mnie nurtuje. Telefon jest popularny, co się równa z jeszcze długim supportem i wieloma dobrymi appami. Jednak na rynku pojawiają się inne telefony już o wiele bardziej zaawansowane, posiadają takie bajery jak przyciski, mocniejszy procek, również obsługują aplikacje od zewnętrznych producentów itd. Czy któryś z nich jest w stanie zagrozić iPhone'owi, czy może sytuacja wygląda tak:

 

iPhone >>>>>>> cała reszta?

 

Z góry dzięki za pomoc, spory to wydatek będzie i chce wiedzieć, czy to dobra inwestycja na długi czas.

 

Aha, jeszcze jedno - dużo tych modeli jest (2G, 3G, 3Gs) - czy któryś jest szczególnie polecany? Wiadomo, 3Gs najlepszy, ale może sytuacja jest jak z PSP-3000 i Go!, które do dziś nie są złamane całkowicie (to ostatnie wcale)? Przyznam, że zależy mi na jailbreak'u czy jak to się zwie.

Odnośnik do komentarza

Jeśli nie zależy Ci chociażby na wysyłaniu plików przez Bluetooth to serdecznie polecam iPhona. Na pewno żaden telefon nie ma tak świetnego ekranu dotykowego, który spokojnie zastępuje brak wielu przycisków. Właściwie jedyny duży minus iP to dupna bateria.

Co do modeli - jeśli zależy Ci na graniu w bardzo zaawansowane tytuły to brałbym 3GS, a jeśli nie będzie Ci przeszkadzało przycinanie niektórych gierek na emulatorach (w szczególności GBA) to spokojnie możesz brać 3G.

Odnośnik do komentarza

jesli nie zalezy ci na gps i 3mpx [ip3gs] to smialo mozna brac 2g. funkcjonalnosc ta sama, bo i ten sam soft w wszystkich modelach.

 

osobiscie posiadam 2g, jestem zadowolony i jedyna widoczna roznica pomiedzy najnowszym 3gs, a 2g, to troszke wolniejsze dzialanie w menu [nie wspominam o bardziej skomplikowanych grach ;]]

 

z zwyklym 3g nie ma co porownywac, bo tam roznice faktycznie sprowadzaja sie do gps'u

 

edit\\\\

 

tylna obudowe w 2g trudniej zarysowac ;]

Odnośnik do komentarza

Jeśli nie zależy Ci chociażby na wysyłaniu plików przez Bluetooth to serdecznie polecam iPhona. Na pewno żaden telefon nie ma tak świetnego ekranu dotykowego, który spokojnie zastępuje brak wielu przycisków. Właściwie jedyny duży minus iP to dupna bateria.

Co do modeli - jeśli zależy Ci na graniu w bardzo zaawansowane tytuły to brałbym 3GS, a jeśli nie będzie Ci przeszkadzało przycinanie niektórych gierek na emulatorach (w szczególności GBA) to spokojnie możesz brać 3G.

 

Ostatni raz z wysyłania czegoś przez bluetooth korzystałem dawno temu, zresztą pewnie po shackowaniu można wgrać odpowiednie programy to umożliwiające. Bateria - da się przeżyć, i tak rzadko kiedy mam sytuacje kiedy jestem więcej niż 12h bez prądu.

Przycinanie na emulatorkach mi bardzo przeszkadza, w takim razie łykam 3GS :).

 

jesli nie zalezy ci na gps i 3mpx [ip3gs] to smialo mozna brac 2g. funkcjonalnosc ta sama, bo i ten sam soft w wszystkich modelach.

 

osobiscie posiadam 2g, jestem zadowolony i jedyna widoczna roznica pomiedzy najnowszym 3gs, a 2g, to troszke wolniejsze dzialanie w menu [nie wspominam o bardziej skomplikowanych grach ;]]

 

z zwyklym 3g nie ma co porownywac, bo tam roznice faktycznie sprowadzaja sie do gps'u

 

edit\\\\

 

tylna obudowe w 2g trudniej zarysowac ;]

 

Aparat tak czy siak dupny, teraz mam 2mpx i skorzystałem niewiele z tego, jak się ma pod ręką cyfrówkę to przecież nie będę telefonem zdjęć robić ;].

 

Jeszcze tylko kwestia tego, czy wszystkie modele łamie się tak samo i mogę śmiało odkładać ciężką kasę na zabawkę od Apple.

Odnośnik do komentarza
Ostatni raz z wysyłania czegoś przez bluetooth korzystałem dawno temu, zresztą pewnie po shackowaniu można wgrać odpowiednie programy to umożliwiające.

Da się, ale ich maksymalne możliwości to wysyłanie zdjęć :)

 

3GS da się zjailbreakować, z tym że chyba na razie dotyczy to tylko softu 3.0 (najnowszy to chyba 3.1, nie jestem pewien, bo ostatni raz aktualizowałem iP w czerwcu, podczas premiery 3.0 ;) ).

Odnośnik do komentarza

Do 24 grudnia będzie trwała świetna inicjatywa - AppventCalendar.com Codziennie w ramach tejże promocji będzie udostępniona na AppStore jedna gra za darmo. Dziś jest to naprawdę wyjątkowy tytuł, IMO jeden z najlepszych na iP, czyli Way of the Samurai (slasher w klimatach feudalnej JP z mnóstwem krwi i latających kończyn).

Odnośnik do komentarza

Sam mam 3G 3.1.2 i mam jailbreak'a. Nie mogę tylko simlocka ściągnąć, bo coś mi Blackra1n nie łapie.

 

Nie jestem jakimś wielkim fanem produktów Apple'a, ale iPhone idealnie trafił w moje gusta i w sumie nie wyobrażam sobie teraz mieć innego telefonu. Naprawdę. Ostatnio zauważyłem, że gubię się nawet w "najlepszym telefonicznym interfejsie" od Nokii, czy równie "przejrzystym i prostym" interfejsie od Sony Eric. Fakt, że w iP brakuje kilku rzeczy np. wysyłania wizytówek za pomocą smsa (można mailowo i mms), zaznaczanie nie działa tak jak powinno na niektórych stronach (gamefaqs), yt potrafi mi się wywalić, no i bateria nie trzyma tak długo jakbym chciał; ale pomimo tych wszystkich wad i tak nie zamieniłbym swojego iP na inny telefon.

 

PS: No i ja mam telefon ponad rok, a w tym czasie zdążyły mi już paść te "super oryginalne" słuchawki Apple'a za 130 zł (po 3 miesiącach) oraz mam od 0 do 4 hot pixeli na ekranie.

 

Jako, że swój telefon kupowałem na Allegro, a oficjalnego sklepu Apple'a u nas brak to z reklamacją słuchawek miałem duże problemy. Skończyło się na tym, że dostałem nieoryginalne po 50 dniach roboczych, które padły po 2 tygodniach.

 

Aha, no do iP warto dokupić pakiet z netem. Telefon dużo zyskuje na tym. Sam nie mam i cierpię ;)

 

 

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...