Skocz do zawartości

Tenis


Rekomendowane odpowiedzi

GIGA SWIATEK :wub: ten drugi set to ciareczki jak skoki Malysza w primie, jak 2-0 z Niemcami, jak Dudek dance w Stambule, jak 5 goli w 9 minut Lewego :fsg:

 

19 lat a juz zapisana w historii polskiego sportu. Btw Idze na instagramie juz pyknelo 100k followersow a licznik dopiero sie rozkreca, startowala z pulapu 30k na poczatku tego turnieju. Niby nic ale rosnie wartosc marketingowa, zaczna sie wywiady w dzien dobry tvn, zdjecia z celebrytami, reklamy, gratulacje od 'prezydenta'. No i juz nie jest anonimowa, ciekawe jak sobie poradzi kiedy caly swiat juz sie o niej dowiedzial i bedzie ja obserwowal. Czuje ze mozemy miec z niej pocieche na 10-15lat. Piekna sprawa

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
4 minuty temu, Tokar napisał:

No to teraz wielki szlem na narodowym. I niech spróbuje jakiegoś meczu nie wygrać :[

 

A tak serio, to długo nic nie wskazywało na to, że za naszych czasów doczekamy się sportowców pokroju Lewandowskiego czy zwyciężczyni wielkiego szlema. 

A wszystko zaczęło się od Małysza:yakubu:

Ten rok jest poyebany: Lewy, Janek Legendary Polish Power Błachowicz, Zmarzlik, a teraz Iga.

Odnośnik do komentarza

Taka historyczna ciekawostka, żeby pokazać w jak dobrym stylu przeszła cały turniej:

https://twitter.com/gokotaskes/status/1314939796171653120?ref_src=twsrc^tfw|twcamp^tweetembed|twterm^1314939796171653120|twgr^share_3&ref_url=https%3A%2F%2Fs9e.github.io%2Fiframe%2Ftwitter.min.html1314939796171653120

 

Steffi Graf w 88 zdobyła złotego klasycznego szlema(nawet żaden chłop w erze open tego nie dokonał), czyli wszystkie szlemy w roku plus złoty medal na olimpiadzie, więc wstydu nie ma.

Odnośnik do komentarza
20 godzin temu, Czezare napisał:

Wcurwia mnie tylko niepomiernie, że internetowi debile czepiają się teraz Radwańskiej. Od niej to trzy chuye w bok!

Ja wiem ze wygrana RG to wygrana a RG ale narazie to jest tak jakby porownywac Fortune z Malyszem. 

 

Radwanska byla 2 w rankingu wta no i wygrala troche tych turniejow. 

Iga zrobila cos historycznego ale chyba troche wczesnie na wogole myslenie o jakis porownaniach z Radwanska. No ale taki mamy naród.

 

Jak Piatek strzelal jeden sezon to tez janusze pisali ze Lewandowski juz niepotrzebny

Odnośnik do komentarza
28 minut temu, kanabis napisał:

Ja wiem ze wygrana RG to wygrana a RG ale narazie to jest tak jakby porownywac Fortune z Malyszem. 

 

Radwanska byla 2 w rankingu wta no i wygrala troche tych turniejow. 

Iga zrobila cos historycznego ale chyba troche wczesnie na wogole myslenie o jakis porownaniach z Radwanska. No ale taki mamy naród.

 

Jak Piatek strzelal jeden sezon to tez janusze pisali ze Lewandowski juz niepotrzebny

 

Ale jednak wczorajszym osiagnieciem to Swiatek przebila wszystkie sukcesy Radwanskiej razem wziete. Co oczywiscie nie zmienia faktu ze Radwanska utrzymywala sie w topie przez lata no i jechanie z nia przez tych internetowych zyebow to nawet szkoda komentowac.

 

Ja juz sie nie moge doczekac AO. Pizgawica za oknem, a w dalekiej Australii Igusia bedzie wyjasniala kolejne rywali:fsg: w sumie no wlasnie, ciekawy jestem bardzo jak ona teraz bedzie grala, jej trener mowil ze ten turniej w jej rozwoju to kilka krokow szybciej do przodu niz planowali. No zobaczymy, oby zdrowie bylo :sapek:

 

i cyk sesja mistrzowska

 

Btw dzisiaj kurs na Rafe 1.75 brzmi jak niezla promocja

Odnośnik do komentarza

Tenisiści często mają wyyebane w olimpiadę, bo nie ma tam pieniędzy i punktów(nie wszyscy, są tacy jak Djoko/Nadal/DelPotro, którzy dadzą się pokroić dla kraju). Więcej jednak jest takich, których chuy to interesuje. Tu się rozchodzi o podejście, a nie o wynik.

 

Co do Radwy utrzymywała się przez dekadę, czy dłużej w czołowej 10(co u kobiet jest bardzo rzadkie), ale tak naprawdę jest największym przegranym, bo pełno dziewczyn(dużo słabszych od radwy) wygrało chociaż raz szlema. Penetta, Bartoli, Ostapenko, Stosur, a było tego więcej.

 

Jeśli spytasz się tenisisty, czy wolisz 50 razy być w ćwierćfinale szlema, czy raz wygrać. Każdy dla, którego ambicje sportowe są ważniejsze od pieniędzy powie, że woli ten jeden puchar. Chociaż w przypadku Igi wątpie, żeby to był jednorazowy wybryk chociaż WTA jest bardzo wyrównane i niepewne, tam dosłownie 20-25 dziewczyn ma podejście do szlema. U facetów takiej patoli nie ma.

Odnośnik do komentarza

Iga powiedziała że marzy jej się złoto na olimpiadzie wiec na pewno sie przygotuje. 

 

Pieknie oglada się jej sukces, ale trochę dystansu. Jest bardzo młoda i moim marzeniem jest żeby dalej się tak rozwijała i nie powtórzyła casusu Piątka. W RG zdominowała na korcie gra głowa pokazując że to tam w sporcie wygrywa się najwyższe laury a do tego dziewczyna wyglada na miła i skromna. Teraz musi poradzić sobie z sukcesem co jest wcale nie łatwiejsze niż radzenie sobie z porażka. 

 

Troche polaczkowatego dmuchania balonika na bok i trzeba dać jej robić swoje. 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...