Skocz do zawartości

Jaki router?


RoL

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

WiFi, switch (obecnie przewodowo z Internetu korzystają u mnie w domu 3-4 urządzenia) i stosunkowo niska cena - co polecacie?

 

Z sieci bezprzewodowej chciałbym korzystać w 3DS-ie, DS-ie, laptopach i być może telefonie. Przewodowo - komputery stacjonarne i PS3. Mój dostawca to Neostrada. W tej chwili posiadam Linksysa AG241V2.

Edytowane przez Di
Odnośnik do komentarza

WiFi, switch (obecnie przewodowo z Internetu korzystają u mnie w domu 3-4 urządzenia) i stosunkowo niska cena - co polecacie?

 

Z sieci bezprzewodowej chciałbym korzystać w 3DS-ie, DS-ie, laptopach i być może telefonie. Przewodowo - komputery stacjonarne i PS3. Mój dostawca to Neostrada. W tej chwili posiadam Linksysa AG241V2.

 

Opcje są takie: jeśli masz juz router i z 4 portów 1 jest wolny to kupujesz access point i masz wifi.

Jeśli masz router ale wszystkie 4 porty są zajęte to kupujesz taniego switcha, podłączasz go pod router, pod switcha podłączasz jedno urządzenie, które było wcześniej podpięte pod router no i do switcha podłączasz access point.

Nie masz routera to kupujesz router z wifi - jeśli masz netię albo neostradę to kupujesz Netgeara DGN2200 z wbudowanym modemem ADSL. W innym wypadku kupujesz router bez modemu ADSL.

Odnośnik do komentarza

Nie pomyślałem o AP. Którą firmę polecasz?

 

Mam 3 TP-LINKi WA901ND, które pracują od czerwca 2010 bezobslugowo - wszystko śmiga jak należy, pokrywają piętrowe domki jednorodzinne i duży budynek mojej firmy (3 pietra, ponad 700m2 biura/magazynu w sumie), mają odkręcane anteny i generalnie jestem zadowolony. Jedyny minus to restart urządzenia po każdej zmianie w panelu administracyjnym - ustawianie AP pierwszy raz trochę wku rwia bo co chwilę się restartuje ale jak już ustawisz to nie zaglądasz do niego. Filtrowanie po macu działa, AP ogarnia ponad 10 urządzeń po wifi więc jak dla mnie jest bardzo dobrze.

Odnośnik do komentarza

Niestety, tTrochę za drogo jak na moją kieszeń w tej chwili. Z AP chcę korzystać w obrębie raptem 50 metrów kwadratowych.

 

 

http://allegro.pl/tp...1617139169.html - co sądzisz o tym AP?

 

Jeżeli cena jest tu argumentem to spokojnie mozesz brać tego z Allegro. Jeżeli jednak chcesz mieć rozwiązanie na przyszłość to jednak dołożyłbym te 50zł więcej.

Odnośnik do komentarza

Chciałbym kupić router, bo mój starutki Belkin już na padł na amen (dzięki Bogu, co za (pipi) to było).

 

3 kompy po WiFi, do tego PS3 na stałe + wiadomo od czasu do czasu jakiś telefon podłączę, czy DSa.

 

Zależy mi żeby nie zrywało połączenia, bo mój Belkin często miał tak że sie "zapychał" tzn. nie mrugała lampka i łącze stało w miejscu mimo że net był. Trzeba go było restartować co chwilę, żeby się odmulił.

 

Łącze to będzie chyba 10 MB/s w dzien 20 w nocy i 2 MB/s uploadu.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Mam pewien problem z routerem NETGEAR Wirless-N 300 (JWNR2000). Mój problem polega na tym iż resetuje mi się modem co jakiś czas (CISCO). Gdy podłącze bezpośrednio do kompa czy PS3 (modem -> PC or PS3) to wszystko jest ok. Próbowałem konfigurować go od początku automatycznie, ręcznie i dalej dzieje się to samo :/ Macie jakieś pomysły jak się z tym uporać albo czego to może być problem? Dodam jeszcze że nic nie zmieniałem w ustawieniach routera przed wystąpieniem problemu.

 

Oczywiście jest to dość uciążliwe w czasie pracy lub grania. Proszę o w miarę szybko odp.

Edytowane przez dApo
Odnośnik do komentarza

Witam mam linksys wag54G2 ustawiam sobie poprzez stronke portforwarding przekierowanie portów np do gry gran turismo 5

http://portforward.com/english/routers/port_forwarding/Linksys/WAG54G2/PS3_Gran_Turismo_5.htm

 

i router w zależności od tego jaki sprzęt szybciej włącze przypisuje adresy Ip i czasem konsole włącze później i mam inny adres Ip na niej nie ten wpisany przekierowany

jest w linksysie taka możliwość aby ustawić stałe przypisywanie IP np. zeby konsola była 192.168.1.100 ?

Odnośnik do komentarza
  • 4 miesiące temu...

Pomóżcie mi wybrać router Wifi pod Neostradę, jestem w tym zielony. Nie mam dobrych doświadczeń z routerami, w 2006 kupiłem nowego Pentagrama ADSL Lite, po tygodniu schowałem gp do pudła i nigdy więcej nie wyciągnąłem. Strasznie mi zamulał internet, nawet przy jednym włączonym kompie.

Jeśli chodzi o router Wifi, to maksymalna cena jaką mogę dać to ~170 zł. Mam na oku narazie TP-LINK TD-W8960N. Nada się do Neostrady? Jeśli znacie coś lepszego w podobnej cenie to wypiszcie modele.

 

Mój setup: Narazie tyko dwa komputery stacjonarne, w przysłości planuję podpiąć lapka + X360. Komputer który udostępnia internet siedzi na Windows 7 x64. Internet: Neostrada 6MB, za niecały miesiąc kończy mi się umowa, więc o ile będzie to możliwe(ktoś wie jak sprawdzić możliwości ADSL?) przejdę na 10MB.

Odnośnik do komentarza

Moglbys tylko tak krotko opisac ten router albo podac model? To bym sobie poczytal opinie na forach / komentarzach ceneo or smthing. Nie specjalnie mi sie chce szukac nazwy tego konkretnego modelu w 12 stronach tego tematu ;- )

edit: Ten NetGear kosztuje 250 zł, niestety nie na moją kieszeń. Mogę wydać tylko 160-170 zł. Stona poszła pmka.

Edytowane przez Dreamcaster
Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące temu...

Witam. Posiadam router tplinka 8910g, router netiaspot oraz modem huwaei ZTE 3G(USB). Chcę zastąpić obydwa routery jednym nowym. Mam dosyć mocno wyśróbowane wymagania więc to się może nie udać ale może da radę.

Wymagania:

1. Nowy jeden router musi stworzyć dwie osobne sieci.

a. Sieć oparta na internecie standardowym z gniazdka normalne linie tpsa.

b. Sieć oparta na internecie 3G przy wykorzystaniu modemu huwaei.

2. Router musi sobie radzić z wieloma urządzeniami w sieci: konsole, telefony, laptopy, komputery stacjonarne.

a. Urządzenia są wyposażone w standart b/g lub b/g/n

b. Urządzenia są oddalone od siebie od siebie do około 10m i o wyokość piętra.

3. Router musi posiadac opcję blokowania HTTP konkrentnym użytkownikom w konkretnej sieci.

4. Router musi posiadać co najmniej jeden port ehernet na drukarkę.

 

Jeśli takie urządzenie nie istnieje :D lub będzie bardzo drogie poradźcie jakiś router z naciskiem na zasięg i n pod linię analogową.

Odnośnik do komentarza
  • 6 miesięcy temu...

Panowie. Mam problem z routerem. Mam jakiegoś zwykłego TP Linka, ale pozyczalem od znajomych tez inne i problem ten sam. Mianowicie router mam na parterze, a piętro wyżej betonowe stropy i nie ma internetu nawet w pomieszczeniu bezpośrednio nad routerem. Powiedziano mi, ze to dlatego ze te wszystkie routery, które testowalem były w standardzie g i powinienem kupić router 802.11n, który ma 6-cio krotnie lepszy zasięg i bedzie sięgał w całym domu, oraz w ogrodzie, nie tak jak obecny. Prawda to? Przeczytałem w internecie jednak, ze jesli któryś z moich laptopów, smartfonow, etc. Nie obsługuje standardu n to router przekalibrowuje sie na g, żeby współpracować ze wszystkimi urządzeniami i dalej działa w gorszej technologii, chyba ze wszystkie moje karty sieciowe wifi współpracują z n. Router, który polecony mi kupić to TP-Link WR941ND.

Odnośnik do komentarza

Na routerze ustawiasz co ma byc w N a co w G itd.

Niby n ma lepszy zasieg, znaczy nie niby. Na pewno :)

ALE

Zalezy jaki masz ten strop. Ja mam mieszkanie w ukladzie pokoj kuchania pokoj. Router z g byl w jednym pokoju i w drugim nie bylo zasiegu w ogole. Natomiast N jakis tam zasieg jest, ale szalu nie ma bo czasem urzadzenia go gubia, a to w zasadzie 2 sciany tylko. Wszystko zalezy jakie masz te sciany.

Odnośnik do komentarza

Michaelis, nie wprowadzaj w blad. W ruterze mozna tylko raz ustawic tryb N albo G a nie ze cos ma byc w N a inne w G.

 

Kupujac router i wlaczając sieć wifi wtrybie N, jeśli mamy 5 lapków obsługujących tryb N i nie daj boże podłaczymy szóstego, który tylko ogarnia tryb G to cała sieć jest degradowana do G i każdy lap ma słaby transfer wynikający z ograniczeń trybu G.

 

Instalowałem router ADSL Netgear DGN2200 i ogarnia dom jednorodzinny o powierzchni 250m. Zasięg jest w piwnicy, na parterze i na piętrze oraz w ogrodzie. Router umiejscowiony centralnie w miare środka domu na parterze. Bardzo maloawaryjny. Raz wlaczony chodzi juz ponad rok. Z tp linka mialem 3 antenowe access pointy i również raz je tylko konfigurowałem i działały bezobsługowo jednak gryzły się po kablu z routerami linksys WAGxxxN.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Mam http://allegro.pl/edimax-ar-7284wna-router-modem-150-mbps-adsl-2-2-i2682090754.html taki router, i mam teraz net z play mobilny (bo nie ma tu na osiedlu jeszcze ani kablówki, ani nic ;/) i pytanie takie, da rady ten internet jakoś podłączyć tak by z routera nadawał go przez wi - fi? A dokładnie po kablu do kompa i do netbooka zebym mógł przez wi-fi mieć dostep?

Odnośnik do komentarza
  • 4 miesiące temu...

Założyłem sobie neta "osiedlowego", w prywatnej firmie, który objęła już całe Kielce(firma 10 letnia). Założyli mi nadajnik NanoStation loco M5, oczywiście kabel od tego nie pasuje do dwóch routerów, które obecnie mam -_- (TP Link TD-W8951ND oraz Linksys AG241v2). Z tego co wyczytałem - a jestem tu trochę laikiem - mój kabel to RJ45. 

 

Rozumiem, że http://www.ceneo.pl/4251472#tab=click ten model będzie dla mnie dobry?

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...