Skocz do zawartości

Jaki router?


RoL

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc później...

Jestem przed przeprowadzką do nowego mieszkanka, wiąże się to z zawarciem umowy na Internet, a jak Internet to i router, którego obecnie jak tako nie posiadam, planuje nabyć coś może nieco lepszego, niż oferowany wraz z umową od dostawcy, ale o tym później.

 

Trochę danych:

Prędkość łącza to będzie 60 lub 100 Mbit/s, Internet rzekomo idzie po światłowodzie.

Komputer stacjonarny plus około 7-8 urządzeń w mieszkaniu, które będą mogły korzystać z sygnału wifi, w tym właśnie konsole - XO, WiiU. Oczywiście raczej nie wszystko jednocześnie, no ale kto wie.

 

Dostawca oferuje za jednorazową dopłatą (60 zł) taki router:

http://www.tp-link.com/en/products/details/cat-9_TL-WR841N.html

 

I teraz główne portale pytanie: czy to wystarczy do codziennego użytkowania Internetu, w tym także w miarę komfortowego grania i pobierania danych, czy też może lepiej dołożyć jeszcze jakieś 150 zł i wziąć coś lepszego?

Odnośnik do komentarza

Też go mam i też polecam. Słaby zasięg z oczywistych względów jest tylko na 5Ghz. Na 2,4 ma taki sam zasięg jak inne modele które miałem.

A z nowszych np. seria Archer - C7/C9 dla przykładu.

C7, to o około 100 zł za dużo w stosunku do tego ile planuję wydać. W pasującej mi cenie znalazłem Asusa AC1200, możliwości ma chyba zbliżone do C7?

https://www.asus.com/pl/Networking/RT-AC1200G-plus/

Edytowane przez Hum
Odnośnik do komentarza

Tak sie dla zasady czepiam. I Twoje słowo klucz niczego nie zmienia bo zdanie nadal jest błędne.  :Coolface:

No nie jest bo wcześniej wspomniałem że z oczywistych względów (o czym już uczyli w szkole podstawowej) zasięg 5Ghz jest mniejszy. Poza tym piątka gorzej radzi sobie z przeszkodami. Ale w sumie taka czepialska Twoja natura :lapka:

 

Asusa nie znam, ten 4300 to już w sumie stary dziadek, ja sam go mam już ponad 3 lata. Może dlatego lepiej poszukać czegoś nowszego.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...

Hej, mam pytanie. teoretycznie mam internet 120mb/s od UPC, jednak zazwyczaj po wifi mi speedtest ciagnal jakies 30, max 40 mb/s. pobawilem sie troche ustawieniami routera (zmienilem kanal i szerokosc pasma z 20mhz na 40mhz) i predkosc skoczyla do juz bardziej akceptowalnym 70-80mb/s ale czy da rade jeszcze jakos te predkosc zwiekszyc? naturalnie uzywam tego routera dolaczonego do neta, niedawno kupowalem router do akademika, ktorego nie moge tutaj uzyc, a nie chce mi sie kupowac nowego. Dlatego pytanie - mozna to jeszcze jakos podkrecic, czy juz tylko wymiana routera pomoze? z gory dzieki 

Odnośnik do komentarza

Jaką masz kartę w pc? Pamietaj z stadnard n zestawia całe 120Mbs jak jest blisko. AC to co innego ale nie sądze zebys miał taki router i kartę. Ja np jestem od routera 5 m i mam prędkość 72Mbs. Np w biurze mam łącze 160 Mbs i musze miec podpiete po kablu zeby miec link 1Gbit inaczej nie idzie maks. 

Odnośnik do komentarza

120Mbit to w teorii 15MB/s i do takich prędkości po WiFi to trzeba mieć raz, mocny router, dwa urządzenia które obsłużą wyższe prędkości. Kupno routera za 1200zł i podłączenie do niego starego laptopa to idealny przykład w jaki sposób niczego nie przyśpieszyć.

 

Warto jednak poczekać na wypowiedź ogórka, on zna dużo cytatów z wikipedii więc może jednak co będzie Ci w stanie pomóc rayos.

Odnośnik do komentarza

Rayos - XOne po kablu na moim łączu niestety bardzo często ściąga około 80mbps - kilka razy ściągało maxa czyli 120 (a w tej chwili po kablu idzie 65).

Po wifi na 5GHz max w przypadku XOne to było 65mbps tylko też nie wiem czy to np. nie wina XBL.

Na laptopie (test na mozilli) bez problemu idzie mi 120mbps. Test na Chromie zatrzymuje się w granicach 100 do 107 (WTF) - po WiFi oczywiście też na 5GHz.

5782523680.png

Edytowane przez Kyo
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.