Skocz do zawartości

Jaki router?


RoL

Rekomendowane odpowiedzi

Szukam dobrego routera z wifi, który będzie działał mi z netią. Kiedyś kupiłem router, ale nie dało się go w żaden sposób zmusić do połączenia z net'em nawet koleś z infolinii netii był zaskoczony, że nie działa. Tak, więc tym razem chciałbym kupić coś porządnego co na 100% będzie działać. Możecie mi coś polecić?

Odnośnik do komentarza

Uwaga niezbyt pomocna ale nie mogę się powstrzymać :-) na infolinii pracują ludzie z tzw łapanki którzy nie mają na co dzień do czynienia z sieciami komputerowymi, swoją gładką gadkę i polot zawdzięczają szkoleniom marketingowym i socjo-technikom, a co do pomocy z ich strony to fakt możesz na nich liczyć pod warunkiem że posiadasz urządzenie którego obsługi i konfiguracji byli oni nauczeni, co za zwyczaj sprowadza się do kilku/nastu urządzeń oferowanych w sklepiku danego operatora... :D Nie żebym coś miał do infolinii :)

Odnośnik do komentarza

Mam nadzieję, że nic nie masz, bo ostro uogólniasz*. Wg. Twojej teorii dziejów, obsługa infolinii netowych powinna znać się na konfigu każdego jednego router na rynku o.O Najpierw zapoznaj się z zakresem wsparcia na rzeczonych helpdeskach, a później wal farmazony ;)

 

EOT [ i jak mówię EOT to znaczy EOT ;) ]

 

 

 

*(pipi)ąc głupoty

 

Odnośnik do komentarza

Do tego routera nie podlaczysz neostrady - inna wtyczka oraz brak wbudowanego modemu w router.

 

 

Ja pier dole, jak mnie tacy agenci wku rwiaja - maja problem, a kiedy pisze im sie jak go rozwiazac to i tak robia po swojemu i znowu bedzie placz. "Kupilem cos tanszego" - to sie teraz sam z tym mecz jak nie potrafisz sluchac innych. Zeby ci sie przy okazji dysk w kompie spalil a laska zaszla w nieplanowana ciaze to moze zaczniecie sie ku rwa uczyc na bledach.

Odnośnik do komentarza

Kur.wa to ch.ujowo. Ale jeszcze nie zapłaciłem to mogę się wycofać. Myślałem, że odradzacie TP linka wczęsniej bo to słabej jakości jest. A to w sumie przez dziadów z camino bo nie w ch.uja zrobili.

 

A jak bym pogadał z gościem i na coś takiego wymienił http://allegro.pl/item711460530_tp_link_td...tch_ap_d2d.html ??

Edytowane przez sznurek
Odnośnik do komentarza

Zeby ci gosc negatywa dal za wycofanie a allegro zablokowalo konto na amen.

 

 

Skoro myslales, ze odradzamy tp linka to dlaczego go kupiles ? Co za tuman.

 

 

 

Teraz to sobie gadaj i sam sobie kombinuj. No nie ma bata, napisze maila do niego, zaproponuje przelew 40 dych na konto aby nie pozwolil ci sie wycofac. Moze zaczniesz wtedy uzywac tego miesa, ktore masz we lbie.

Edytowane przez Yacek
Odnośnik do komentarza

Ty weź już ku.rwa wyluzuj. Przyje.bałeś się, że nie wiem. Nikt nie jest doskonały i zdarzy się popełić głupi błąd. Odradzaliscie TP linki bo komuś tam padło i że kiepskie są, a że ja nie potrzebuje mega niewiadomo czego to kupiłem to. I bez obawy, myślę że moge się dogadać i odstąpić od umowy, a jak nie to wezmę ten router z linka. Masz jakiś gorszy dzień, że się tak czepaisz? :huh:

Odnośnik do komentarza

Tak czepiam sie, bo noz sie w kielni otwiera jak kilka osob stara sie komus pomoc a on i tak robi po swojemu. Po co zawracasz komus glowe jak sam wiesz lepiej ? Albo inaczej: dlaczego udajesz, ze wiesz, skoro jak widac nie wiesz, bo w samym opisie aukcji bylo napisane, ze podlaczenie jest tylko RJ-45, cytuje:

"TP-Link TL-WR340G to idealny router do podzielenia łącz zakończonych kablem ethernet (rj45), czyli sieci LAN czy kablówki takich firm jak: UPC, ASTER, Multimedia, VECTRA. "

 

Wez troche sie ogarnij i dorosnij, bo sytuacja w ktorej, ktos cos kupuje, a potem sie zastanawia czy w ogole bedzie mu to dzialac jest typowa dla jakiegos dzieciaka no ale z drugiej strony czego sie spodziewac po forum konsolomaniakow.

Odnośnik do komentarza

Yacek: owszem słabo się na tym znam i podcza kupna byłem pewien, że to rj45 to jest to od telefonów, czyli ten rj11. Źle doczytałem, szybko kupiłem, moja wina. Cieżko jest być specjalistą i ogarniętym we wszystkim do okoła. Jednak świat się nie załamał, napisałem meila i poprosiłem o zmiane zamówienia. Zobacze co gość napisze.

Odnośnik do komentarza

przema:

 

http://www.upc.pl/pdf/upc_instrukcja_obslu...n_twg850-4u.pdf

 

 

Jesli zamowisz opcje z tym modemem to masz bedziesz mial internet przez wifi oraz mozliwosc podlaczenia 4 kompow zwyklym kablem sieciowym. Pudelko pelni funkcje routera z wifi. Z tego co widac na stronie, placi sie za ten router 5 zl miesiecznie dodatkowo. Przy predkosciach 15 i 30mbit nie placi sie.

 

 

 

sznurek: la la la la la la

Edytowane przez Yacek
Odnośnik do komentarza

Sralala, sznurek dał dupy ale to nie znaczy, że trza się na nim od razu wyżywać [choć sam mam czasami ochotę takich ludzi wepchnąć pod rozpędzony autobus ;) ].

 

Miłość, kolo i tęczowe grzybki. Kończymy offtop, bo temat jest o routerach, a nie durnych zakupach.

Odnośnik do komentarza
przema:

 

http://www.upc.pl/pdf/upc_instrukcja_obslu...n_twg850-4u.pdf

 

 

Jesli zamowisz opcje z tym modemem to masz bedziesz mial internet przez wifi oraz mozliwosc podlaczenia 4 kompow zwyklym kablem sieciowym. Pudelko pelni funkcje routera z wifi. Z tego co widac na stronie, placi sie za ten router 5 zl miesiecznie dodatkowo. Przy predkosciach 15 i 30mbit nie placi sie.

 

 

 

sznurek: la la la la la la

 

 

no i pięknie dzięki :D

Odnośnik do komentarza

Dobra kupiłęm tego Tp linka, tego z modemem ;)

 

wchodzę w opcję internetowe przsez przeglądarkę, znalazłem coś z tego WPA dałem jakieś hasło. I czy teraz mam już to wifi na chacie czy muszę cosjeszcze robić, udostępnmiać? sprawa polega na tym, że mam na pół martwe wii i musze je podłaczyć do internetu by odratować ściągając soft 3.2, nie mam jak dostać się do normalnego menu wii i tam cośmotać, chodzi mi o to czy już jest to wifi na chacie i czy konsola mi wykryje ten net, właściwei router konsole?

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Panowie, okazało się, że WAG200g u mnie nie bangla i potrzebuję nie routera z ADSL tylko z DSL i jak się okazuje to najprawdopodobniej nie trzeba mi też modemu bo to zwykła sieć osiedlowa (nie mam kabli tepsy!).

 

Ma ktoś jakis hint a propo tego co można byłoby nabyć, aby był funkcjonalny i prosty w obsłudze. Myślę głównie o Linksysach, ale może być też i inna firma.

 

Z góry dzięki!

 

edit: czy takie coś by poszło na przykład? http://satkom-pclweb...px?PID=C0410014

 

czy takie: http://www.komputron...penSource_4xLAN,_1xWAN__-_WGR614L.html

 

czy takie: http://www.komputron...USB54GC-EU.html

 

Zależy mi na obsługiwaniu komputera i konsoli, aby działało wszystko na zasadzie wireless.

 

EDIT: Linksys WRT54GC się nada?

Edytowane przez Saunter
Odnośnik do komentarza

Bede potrzebowal routera, ktory ma rozdzilac neta na 2 kompy i konsole, dobrze jakby mial wifi dla jednego z kompow. Bez szalu, tylko zeby w miare solidnie spelnial swoje zadania. Na co zwracac uwage? Konsole i kompy z nim lacze kablem skrosowanym czy nie?

Odnośnik do komentarza

Dialog czyli modem ADSL, ktory ma wlasciciel, a my mamy jakos od niego neta pociagnac i miedzy soba podzielic. A i ile bedzie to orientacyjnie kosztowac, mozna cos dobrego w miare w przedziale 150-200 zl wyrwac?

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.