Skocz do zawartości

Jaki router?


RoL

Rekomendowane odpowiedzi

Net to dialog, ktory daje nam wlasciciel mieskzania, w ktorym bedziemy mieszkac. Bedziemy mieli te 6 mega, mozna to podzielic na 3 sprzety po 2 mega right? Ale jezeli ktos bedzie mimo rozdzielenia korzystal z neta w momencie gdy gram po sieci, to przypuszczam, ze pingi wzrosna masakrycznie?

Odnośnik do komentarza

Pingi wzrosna, chyba ze router ktory kupisz bezdzie mial mozliwosc ustawienia QoS ktory nada wiekszy priorytet grze - ale to juz raczej gorna polka, tudziez router zbudowany z starego kompa i linuksa albo ogolnie dostepny sprzet z nieoficjalnym firmware (tomato, openWRT or smth.), ogolnie temat rzeka raczej nie na to forum ;)

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...
Gość _Milan_

witam, prosta piłka, mam internet w inei, dali modem, mac jest przypisany do laptopa. Podlaczony jest do lapka kablem, nie przez usb.

 

Jaki jest najtanszy ruter ktory pozwoli mi podlaczyc i lapka i ps3 do neta?

 

 

A, i pytanie ogolne, bo jestem glupi w tych sprawach:

Czy bede mogl bezprzewodowo laczyc sie za pomoca konsoli i laptopa w tym samym czasie?

Odnośnik do komentarza

Sąsiad ma sieć domową, do której chcę się połączyć przez wifi (w każdym bądź razie "bez kabelków"). Czy jest możliwość bym mógł to zrobić za pomocą routera (tak by móc np. korzystać i z pc i ps3) i jaki polecacie model? Potrzebny jest z dwoma antenkami (do odbierania i wysyłania)?

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 3 miesiące później...
  • 3 tygodnie później...

Krótka piłka: Router, do którego podłącze neostradę i potem net pójdzie bezprzewodowo do ps3 i lapka oraz po kablu do xpudła, cena ok 150 złotych. Dziękuje z góry :thumbsup:

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza

 

Osobiscie nie polecam, a juz na bank uzywki - tak ten, jak i blizniak dla kablowki (bodaj 514 w nazwie ) po ok. 2 latach zaliczyly zgon, w identyczny sposob, najpierw zaczely "piszczec" w momencie kiedy cokolwiek laczylo sie po wifi, pozniej lapaly zawieszki, az w koncu przestaly reagowac na cokolwiek.

 

Osobiscie polecam http://www.allegro.pl/item913882900_extra_linksys_wrt54gl_dd_wrt_tomato_pl_fv.html , mozliwosci spore, a sam sprzet ciezki do zajepania lopata.

Odnośnik do komentarza

 

Osobiscie nie polecam, a juz na bank uzywki - tak ten, jak i blizniak dla kablowki (bodaj 514 w nazwie ) po ok. 2 latach zaliczyly zgon, w identyczny sposob, najpierw zaczely "piszczec" w momencie kiedy cokolwiek laczylo sie po wifi, pozniej lapaly zawieszki, az w koncu przestaly reagowac na cokolwiek.

 

Osobiscie polecam http://www.allegro.pl/item913882900_extra_linksys_wrt54gl_dd_wrt_tomato_pl_fv.html , mozliwosci spore, a sam sprzet ciezki do zajepania lopata.

 

Nie chce wprowadzac nikogo w blad wiec 2 sprawy techniczne:

-instalacja Tomato jest przewidziana tylko na tych, ktore maja okreslona pojemnosc pamieci. Nie pamietam, ktora wersja tego rutera to umozliwia - najnowsze nie. Na purepc jest opis tego, sprawdzcie sobie

-sprawa gwarancji. Jednego nie rozumiem :

Na życzenie instalujemy GRATIS wybrane oprogramowanie przed wysyłką!

Nie tracisz gwarancji!

 

Jak oni wyobrazaja sobie istnienie gwarancji na zmodyfikowanym sofcie, gdy oddam ten ruter do autoryzowanego serwisu?

Odnośnik do komentarza

Nie chce wprowadzac nikogo w blad wiec 2 sprawy techniczne:

-instalacja Tomato jest przewidziana tylko na tych, ktore maja okreslona pojemnosc pamieci. Nie pamietam, ktora wersja tego rutera to umozliwia - najnowsze nie. Na purepc jest opis tego, sprawdzcie sobie

-sprawa gwarancji. Jednego nie rozumiem :

Na życzenie instalujemy GRATIS wybrane oprogramowanie przed wysyłką!

Nie tracisz gwarancji!

 

Jak oni wyobrazaja sobie istnienie gwarancji na zmodyfikowanym sofcie, gdy oddam ten ruter do autoryzowanego serwisu?

 

Mylisz sie - linksys wypuscil specjalna wersje, na ktorej modyfikacja softu jest dozwolona. To własnie ta z aukcji - na bank nie straci sie przez to gwarancji.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...

 

Jeden z lepszych wyborow. Raz go ustawilem i smigal tak przez 1,5 roku. Ani jednego restartu, bledu, braku polaczenia etc. Oczywiscie zalecana aktualizacja firmware do najnowszego ze strony Linksysa. Jest rowniez opcja wgrania zmodowanego firmware jak ktos potrzebuje dodatkowych opcji.

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące później...

W tym momencie sprawa ma się tak:mam pc stacjonarkę do,którego podpięty jest Sagem 800.W kompie mam 2 karty sieciowe z czego jedna skonfigurowana do udostępniania połączenia dla X360.Niedawno nabyłem lapka z Win7 x64,a jak wiadomo lubi on robić jaja przy próbie podpięcia S800(nie uśmiecha mi się dodatkowo robienie formata).No więc kartę siec. na lapku skonfigurowałem tak samo jak tę w PC'ie i nie ma problemu-po podpięciu kabla domyślnie dołączanego do X360 lapek uzyskuje udostępnione połączenie z kompa i wszystko śmiga,a więc jedyna nie wygoda to zabawa z przepinaniem kabla X360'owego to do lapka to do klocka(co pewnie bez problemu da się rozwiązać dokupując drugi kabel i podpinając do wolnej sieciówki na kompie).Ale przechodząc do meritum-jaki rutek pozwoli mi na podpięcie go i bezproblemowe skonfigurowanie na lapku+udostępnienie połączeniea i multimediów z lapka na XO??Dodatkowo Pecet robi mi teraz za serwer+"ściągacz" więc dobrze by było żeby po zakończeniu pracy z lapkiem//XO wystarczyło wyjąć tylko kabelek linii tel. z rutka i wpiąć z powrotem do Sagema 800 podłączonego do Pieca.Router najlepiej jak najtańszy przy zachowaniu przyzwoitej jakości,łatwy do konfiga(wifi zbędne jeśli to obniży cenę).

Odnośnik do komentarza

Laptop+XO do rutka a PieCyk zostaje na Sagemie bo w ciągu dnia nie jest mi tam net potrzebny a na noc puszczam w np JDownloader albo USD ściąganie z np rapida, ustawiam w harmonogramie disconnect po każdym dloadzie+włączony autoconnect i voila.Natomiast do rutka trzeba by pewnie szukać//tworzyć jakieś skrypty do reconnecta a ja jestem zielony :whistling:

Aha mam możliwość wypróbowania TP-Link TD-W8901G ADSL2 nada się??

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.