Skocz do zawartości

Jaki router?


RoL

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem jak u Ciebie to wygląda, ale jak masz internet z kablówki to pewnie masz od nich modem, do którego podpinasz kabel z kablówki, a z niego wychodzi kabel do kompa.

 

Ty kupiłeś router z modemem ADSL, który jest potrzebny jeśli masz neostrade albo coś w tym stylu.

 

Spróbuj podpiąć modem z kablówki do dowolnego portu w routerze i powinno Ci rozdzielić internet na inne porty i wifi, ewentualnie pozostanie tylko kwestia konfiguracji routera.

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza

A ten TP-Link TD-W8901G to dobry szit? Jest o 50zl tanszy od tego d-linka.

 

 

Nie miałem do czynienia z routerami TP-linka, nie wiem jak wygląda w nich konfiguracja, stabilność pracy itd,itp.

 

Jednakże, poczytaj sobie opinie userów korzystających z tego routera chociażby na tej stronie - http://cokupic.pl/produkt/Tp-Link-TD-W8901G

 

Ludzie są zadowoleni, więc pewnie jest to również solidny router, no i stosunek ceny do opisywanej jakości wynikałby na wspaniały ;)

Odnośnik do komentarza

Spróbuj podpiąć modem z kablówki do dowolnego portu w routerze i powinno Ci rozdzielić internet na inne porty i wifi, ewentualnie pozostanie tylko kwestia konfiguracji routera.

tak zrobilem. na poczatku mialem internet, ale teraz nie mam. spedzilem przy konfigurowaniu go kilka godzin i nic. nie jest to wina raczej ustawien kompa, bo netu nie ma na 3 laptopach, konsoli i komorce.

Odnośnik do komentarza

Zobacz czy każdy komputer ma ustawione inne IP, może wyłącz firewala, a najlepiej popytaj na jakimś komputerowym forum, bo to pewnie kwestia ustawień routera/komputera.

 

A na twoim miejscu bym oddał ten router i kupił jakiś inny, ale taki jaki potrzebujesz, czyli bez modemu adsl.

 

Chyba że masz zamiar przerzucić się z kablówki na internet z TP, to kombinuj z ustawieniami.

 

 

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Pytanie do naszego forumowego telekomunisty: mam speedtouch 330 modem (dostałem go lata świetlne temu razem z neo), będę miał neta 6mb w netii, teraz mam 2 mb i śmiga, ale... Ten spid tacz ie działa na 6mb (4mb wyciąga ponoć) z tego co wiem, trzeba coś tam modyfikować - to sobie to ogarnę raczej.

 

 

 

 

Więc pytanie brzmi jaki modemik czy cokolwiek TANIEGO i by mi od razu śmigało tak samo jak na tym speedtouchu, że stery - kabelek i internet voila!

 

 

 

 

Router jakis? Nie wiem nie znam się na tym :(

 

 

Odnośnik do komentarza

Wpisujesz pare danych jak jakies VCL czy cos, login, haslo, wlaczasz upnp, czy tam otwierasz potrzebne ci porty i wszystko smiga. Uzywam routera z modemem adsl, kupionego za 130 zl od pol roku i wszystko stabilnie, zero problemow. Pamietaj, ze Neo wymaga aneksu A.

Odnośnik do komentarza

Korwa, ale ja mam netie - chociaż działa mi na tym od neo net... A aneks to mój brat ma kuchenny, tyle mi wiadomo o aneksach.

 

 

 

 

No dajcie mi jakieś które będą działać to ja sobie będę szukał czegoś podobnego, albo używkę.

 

 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...