Skocz do zawartości

Jaki router?


RoL

Rekomendowane odpowiedzi

Jaki router z wbudowanym modemem polecace do podziału łącza 10 mb na połowę po przez QoS ?

 

Jesli chcesz podzielic na sztywno 5mbit/5mbit na dwa kompy to o routerze z modemem raczej zapomnij. Jedyny wart uwagi to Netgear DGN2000 do ktorego mozna wgrac alternatywny soft ale watpie aby dzielil na sztywno pasma. Zostaje wiec kupno osobno modemu adsl, oraz routera do ktorego mozna wgrac jakies Tomato lub inny wynalazek. Najprostsza metoda to zainstalowac D/u Limiter na jednym lub obu kompach i tam ustawic limit. Samym QoSem na sztywno nie podzielisz bo on zarzadza priorytetami anie predkoscia jako taka.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Thx Yacku, jeszcze tylko jedno. Nie wspomniałem o tym, że do aktualnego routera (jakiś skur wiały Zyxel od netii), podłączony mam telefon. Wygląda to tak, że do routera wchodzi kabelek DSL, a wychodzi ethernet i właśnie kabel który podłączam do telefonu. Wcześniej na neostradzie nie musiało tak być i telefon był z zupełnie innym miejscu. Teraz musi być podłączony do routera, inaczej jest głuchy.

 

Zmienia to coś w wyborze owego urządzenia?

Odnośnik do komentarza

Thx Yacku, jeszcze tylko jedno. Nie wspomniałem o tym, że do aktualnego routera (jakiś skur wiały Zyxel od netii), podłączony mam telefon. Wygląda to tak, że do routera wchodzi kabelek DSL, a wychodzi ethernet i właśnie kabel który podłączam do telefonu. Wcześniej na neostradzie nie musiało tak być i telefon był z zupełnie innym miejscu. Teraz musi być podłączony do routera, inaczej jest głuchy.

 

Zmienia to coś w wyborze owego urządzenia?

 

 

Jedyne co jest potrzebne to filtr - powinien byc w zestawie Netii albo idz do nich albo kup na Allegro. Lokalizujesz gniazdko telefoniczne czy tam kabel telefoniczny ze sciany - jak masz sam kabel ze sciany to musisz zrobic gniazdko. Do gniazka wpinasz rozgaleznik

 

large_1_2f905194239d.jpg?updated_at=1296205456

 

Od rozgaleznika jeden kabel telefoniczny, do niego filtr i telefon. Drugi kabel telefoniczny z rozgaleznika do routera. I juz.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

to chu jowo trochę.

 

Da się jakoś połączyć te dwa urządzonka w działający system? Czy czeka mnie sprzedaż linksysa i kupno czegoś innego? ; /

 

ewentualnie jeszcze takie 'gupie' pytanie: czy jak wsadzę do gniazdka telefonicznego ten rozdzielacz i z puszczę z tego dwa kable do dwóch routerów, to czy normalnie będzie śmigało wszystko? ; >

Odnośnik do komentarza

nie to, że nie ma sensu, tylko że w ostateczności tak uczynię. Szkoda tylko, że tylko hajsu poszło na coś, czego nie wykorzystuję <ok>.

 

Tera druga sprawa, która wkur.wia mnie niemiłosiernie. Co jakiś czas yebany LINKSYS BY CISCO zrywa mi połączenie wifi. W trayu jest zasięg maksymalny i żółty wykrzyknik o braku połączenia z internetem. Na pewno to nie wina Netii, bo po kablu z tego zyxela nie było takich cyrków, tak samo z poprzednim ruterkiem. Czasem net wraca po 30s a czasami po 10 minutach i wkur.wia to yetiego nieziemsko ; /

Odnośnik do komentarza

nie to, że nie ma sensu, tylko że w ostateczności tak uczynię. Szkoda tylko, że tylko hajsu poszło na coś, czego nie wykorzystuję <ok>.

 

Tera druga sprawa, która wkur.wia mnie niemiłosiernie. Co jakiś czas yebany LINKSYS BY CISCO zrywa mi połączenie wifi. W trayu jest zasięg maksymalny i żółty wykrzyknik o braku połączenia z internetem. Na pewno to nie wina Netii, bo po kablu z tego zyxela nie było takich cyrków, tak samo z poprzednim ruterkiem. Czasem net wraca po 30s a czasami po 10 minutach i wkur.wia to yetiego nieziemsko ; /

 

Wag 120n sprawuje sie ok z wifi.

Odnośnik do komentarza

no właśnie widzę, nawet po wgraniu nowego FW co jakiś czas jest zrywane wifi, więc trochę uja prawda że spisuje się ok.

I to nawet nie wina tego, że chodzi tak słabo, bo jest połączony z zyxelem. Tak samo zrywał jak podłączyłem do niego bezpośrednio DSL, trochę (pipi). Jeszcze trochę tak mnie powkur.wia to zostanie sprzedany na rzecz czegoś z VoIP jednak.

Edytowane przez alienator
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...